Корупција во Македонија

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Мај 23 2018, 21:07

А Гру доби затвор.

Аирлија!

Не капс-затвор, туку апсаана затвор

https://smart.sdk.mk/naslovna/ekspremierot-gruevski-dobi-dve-godini-zatvor-za-mertsedesot-od-600-000-evra/

Нека му се множат, самоооо шо ќе стани со чоеков во таков случај

https://taratur.com/bate-gele-pripadna-pred-krivichen-koga-ja-slushna-presudata-za-gruevski-video/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Сре Мај 23 2018, 21:10

ijaa..
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Сре Мај 23 2018, 21:12

..kolku rece deka se lezi za mito , korupcija , potkup....?
ili ne se lezi?
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Мај 23 2018, 21:14

Оооо, па кај си бе господине Вол...

ај сега искоментирај да видам, ти дими беше, да парафразирам "ако е крив ќе го осудат"...

и сега?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Сре Мај 23 2018, 21:18

i sega - go osudile, citam.

sto da komentiram, ako e kriv, gospozha sarenolika...?
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Мај 23 2018, 21:29

мхммм

фер

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Сре Мај 23 2018, 21:30

tuku..
dali ima nekoi promeni vo zakonskata postapka, vo zakonot voopsto, itn..
soglasno temava, za korupcija, mito, kriminalii, itn?
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Мај 23 2018, 21:31

не знам, не сум информирана. Има?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Сре Мај 23 2018, 21:35

a sto mislis ti ziti se, na primer, dali treba osudeni kriminalci, so dokazana vina no ispusteni od zandani zaradi politicki celi, pa pak- privleceni od krastavic- lesni paricki , frleni na kriminali?

mislam. sigurno ne znaes, neli, od mars vcera do soping dojde, pa....bas ovaa staro nova vest te naceka doma posle sletuvanjeto, "Iju- vidi sto se desilo vo centralnobalkanskata vukojebina.."??
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Мај 23 2018, 21:38

шо дали треба осудени криминалци?

ако алудираш на заев, осуден е законски?

бил осуден или не, заев се покажва ко катастрофа.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Сре Мај 23 2018, 21:43

ne aludiram na nikogo: samo prasuvam
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Вто Aвг 07 2018, 06:41


MВР три дена молчи и не одговара што бара нивно службено возило во кампот Евридики во соседна Грција? Кој издал налог и што барал полициски службеник со службен џип во кампот? Кого превезувал во џипот, и чии се кесите од „Лидл“ кои што се гледаат во багажниот простор?
..............
-Дали сакаат да не убедат дека службената делегација на МВР предводена од ќерка на висок функционер и нејзини другарки со службен возач била испратена во кампот Евридики да полагаат свежо цвеќе за Илинден?
.............
Да не беше трагично ќе беше смешно како Оливер Спасовски и СДСМ се обидуваат да го покријат расипничкото однесување. Еве малку да им помогнеме. Постојат само три вакви џипа во МВР и точно се знае кој ги должи. Џиповите се дел од поголема донација на Европската унија и требаше да бидат наменети за граничната полиција и поефикасно справување со илегалната миграција. Тука се поставува прашањето, кога СДСМ и нивните функционери вака се однесуваат со донациите на ЕУ за кои што нашите меѓународни партнери водат сметка како се употребуваат, што ли прават со парите на граѓаните. Ова не е ништо друго, туку бескрупулозна злоупотреба на државните ресурси за задоволување на хедонистичките потреби на функционерите на СДСМ и на нивните семејства...

„Башибозукот“ е дојден до таму што службени полициски џипови се користат за транспорт на семејства на високи функционери до грчките плажи.

. Откако скандалот на МВР – ТУРС одекна во јавноста, а се споменува семејството на директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазе Велковски, МВР – ТУРС се обидува да го засени со оправдувања дека возилото било управувано од службено лице со налог“.

........................
-Вакво расипништво е недозволиво. Секојдневни афери и скандали поврзани со криминалните тендери, тендерски милионски суми за фиктивни фирми и злоупотреби на државен имот и пари од буџетот ја следат оваа власт. Се злоупотребува се’- од хеликоптери до полициски џипови само за задоволување на нараснатото его и ненаситните апетити. Но, јавноста и не можеше да очекува поинакво однесување од власта на неколкукратно оосомничен и аболициран политичар.Buaahahahahaa...lele.....


Последната промена е направена од VOL на Вто Aвг 07 2018, 07:09. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Вто Aвг 07 2018, 06:44


avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Вто Aвг 07 2018, 06:54

izvor: чучилига
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Вто Aвг 07 2018, 07:32

Лазо Велковски: Џипот ја киднапираше ќерка ми и ја однесе во Грција

AAHahahahhahaa...
Директорот на Бирото за Јавна Безбедност, Лазо Велковски, утринава испрати демант на написите објавени во медиумите во кои се тврдеше дека неговата ќерка е на одмор во Грција со неговиот службен џип.

-Нема никаква злоупотреба на службената положба, џипот со марка „Ренџ Ровер“, со регистерски таблички СК-9559-АЛ, без мое знаење ја киднапирал мојата ќерка заедно со нејзините другарки и ја однел во Грција во кампот „Евридики“ – стои во демантот на Велковски кој утринава пристигна до медиумуте, Велковски додава дека во моментот заедно со колегите од грчкото МВР организираат потера по Ренџ Роверот и дека се надеваат оти многу брзо девојките ќе бидат ослободени.

kad je bal nek je maskembal Twisted Evil Laughing Laughing
https://republika.mk/946335

da sobirame solidarna pomos za decava na sarenava revolucija,
siroti, po 3-4 se guzvaat u luksuzen dzip, po sopinzi i letuvanja
zosto na primer, edno mamino i tatino sdsmovce da ne se vozi so eden drzaven sluzben dzip ili limuzina i so eden sofer?

aj i onaka zinati se ustata zinata duri i pogledot im go zatskriva, ne gledaat vekje nisto pred sebe, lapaat se' pred sebe.
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Вто Aвг 07 2018, 22:48

https://a1on.mk/archives/930875

... неспроведување на процедурите?!?

... а, бе напишете ги работите со нивното вистинско име ... збеснатост, ајздисаност и злоупотреба на службената положба....

... ќе побарал оставка.. па зајко ќе рече, па кај ќе најдеме други луѓе за работа ....

... јбг... кучињата ќе си лаат а карванот ќе си врви ....


... ова бе веќе нема крај, секој ден ги фаќаат со спуштени гаќи во нова афера, нова брука... и мува не ги лази...

...џабе шарените го фарбаа целиот град кога на власт се наместија (без изборна победа)  префарбани со сите бои ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Сре Aвг 08 2018, 06:25

sto ocekuvas...

Adnan Dzaferovski e vo VRVOT na SDS.

clen na IO na SDSM.
vo GALOPIRANJETO na poludenite od vlast sdsOVCI
ovoj dotrca do direktor na agencijata za zastita i spasuvanje.
idotov JAVNO bvara i poracuva da "umrat vekje ednas"
( ajde umrete vekje ednas) a svojot FB .. mislejki na ORGOMNIOT del na Makedonskiot narod koj
im ja kvari "srekjata devojacka" na spoulavenive pljackaski bandi na SDS..
sto im go zaebaa referendumov, i sto im gi obelodenuvaat site kriminali na sds..
da umrele- koj?! Vmrovcite? za taa partija gi ima ogromen broj. ostanatite sto ne e za sds? makedoncite, sto ne se soglasuvaat da gi prodavate kako stoka?
ova " da umrete site" e MNOGUPATI procitano REZIME vo afekt na sdsOVCITE ( da se potsetime samo na Golim Pickovski , Glistoslav Grcev, Gazomir Frfuljkovski i slicni..) koi vo nedostatok na trpenie, posebno koga ke se razotkrijat i obezlicat, tokmu OVA gi kazuvaat sto go kazuva ova jajce nedovareno kukavicko- Anal Dzaferovski.

POLUPISMENI KOPITA kako nego , kako ona zbesnato "policajce " Lazence Velkovski , sto si ja seta kerkickata so sluzben dzip na LETUVANJE vo Grcija , "tatence e sega Gospozha Ministarka i ima da te vozi so drzavni koli na drzaven trosok!" ( DALI NEKOJ GO POSTAVI PRASANJETO na ovoj MORON: KOJ STAVA GORIVO ZA PRIVATNI SOPING TURI vo drzavno vozilo???)
potoa ako se sekjavate a blusku bese, onie "glumcine" sareni, edniot PIJAN udri so kola zena, ( Dragan SPasov Dac) a drugion ( Saso Tasevski) koj do toj koment se odnesuvase kako "najveci frajer u teatar" samo zatoa sto mu dadoa nekoe funkciice za zaslugi za sarenite... koga dodje "momentot" KVICESE ko lingurce  i faten vo vilicata ne mozese da beeekne -izbega !(" vo centar")... dojde "zivotot" i zbesnaa , dignaa glavi kako glisti po dozd, ama brzo se ZASRAMIJA i se povlekoa. taka i treba. ne e za "sekoja cest" posto si ja IZGUBIJA cesta., ama barem ne se DOBANJAA , vo fekalnata banja na - banjatite...  luznite ke im ostanat.

.. Onaa debelana glista ALAGUZOVSKI  sto go nasadija kako ministAR za kultura, sto delese pari za UCK folk izvodjaci ( 300 000 evra za kopilj anonimus sto peese nacionalisticki pesni!)
.. so CEL li pamet, onaa DEBILA Carovska gi rasturi domovite za maloletnici? so cel...namesto da bidat , decata po domovite , na EDNO MESTO, vo DRZAVNA ustanova, taa gi rasturi domovire i gi napika voPRIVATNI kukji po 5-6 deca vo dom!

tie deca prave belji, kradea , samoto nejzino ministeruvanje zapocna so eden kup seksualni zlostavuvanja na maloletnicki nekoi trudni , nekoi gi prodavaa kako prostitutki...
e ete sto napravi Debila: gi podeli po kukji za koi se plakja KIRIJA!
namesto da se investira vo domovite, taa PLAKJA drzavni SOLIDNI pari za kirija vo privatni kukji a drzavata ima OGROMEN objekt so dvorovi, sportski sali i igralista.....ama fintata e da se iznajmat kukji za vatreni pari od clanovi na SDS em "mili na Mila rodjnini i prijateli",
a stranskite i domasni donacii, polesno im se gubi tragata koga vaka gi rastura decata po kukji, pa polesno nekoja investicija/donacia, moze da se "izgubi"!
Wow , proekt!
ako dosega site decinja praele belji na edno mesto, policijata gi fiksira
i mzoe da se fokusira vo Domot, sega ovaa gi rasturi po gradov..
pa nema sto da se krade vo toa ministerstvo , ama ako si od SDS ke se najde nacin ako treba, a sekogas- treba( da se krade) koga se vo prasanje idiotive od SDS.
...treba li da se trosat vreme i nervi na onoj MARSOVEC koj go IMPLANTIRAA na mesto minisTar za zdravstvo???
sto e ZDRAVO vo toa zdravstvo, koga lugjeto denes poprvo se lecat so trevki, nadrilekari , maseri  otkolku da otidat tamu vo KLADILNICITE na SDS, kade sto sansata da ve usluzat, izlecat, a vo mnogu slucai i da ostanete ZIV! ( kolku rodilki i bebinja umrea?!?!) vi se isti kako da igrate singl vo kladilnica: ili ke bide ili nema da bide ili nereseno, znaci "komu ide"!.
Lekari nema si begaat masovno, prima partiski omladinci, koi diplomirale vo Djakovica, Elbasan, Sviripicino, na koi i vesnikot sto go citaat treba da im go zavrtis od vistinskata strana da  ne citaat naopaku.. i koi davaat "strucni" dijagnozi za rubrikata "Verovali ili Ne"
( se sekjavate na dijagnzata "kasla kako kuce" ..??!?!)
a TENDERITE koi gi injektira ovoj eBenko Filipce se impozanto drski i direktni , zakonskata procedura i tenderskata postapka za nego e VIRUS najverojatno, pa zatoa gi izbegnuva....

Koco ANgjusev??
a be toa e ETALON za drskost i alcnost.

vakvi LIKOVI redovno se pojavuvaat -sekgas koga banjatite se na vlast...

dovolno e da potsetime koi "golemini" gi obozava SDS: pa na Sonja TAT duri i nagrada i dadoa i ja proglasija za " biznisMen na godinata"!!
za par meseci podocna da pukne aferata!

ovie se HUNI vo juris...dodeka trcaat, se sopnuvaat od trcanje, pak stanuvaat i prodolzvaat kon GRABEZ, juris- grabaj sto mozes- sto pobrzo i sto povekje, sdsOVCJIVE HUNI nemaat ni sovest ni merka obraz i cest ne se vo nivniotrecnik.

bidejki nivniot ARAMBASA se opari za prodavanje na imeto, nacijata i istorijata, i se iskesira unapred, nema potreba sega toj kako vrhven arambasa da zacapuva vo krimnali, kriminalot vekje mu e napraven, iako mozebi okceto mu zaigruva da se vkluci i toj nesto da opljacka... pa go biva, tripati e ABOLICIRAN za pljacki.

sds?? cuvaj ne boze od ovie. ova e NAJDOLNA sorta.
steta sto ispozaebaa eden kup lugje sto mislea deka se ova sdsM.

se' sto imase tronka sovest  vo taa partija i nacionalno custvo- go NEMA vo ovaa banda, da ne se lazeme.

ova se HUNI i JUDI.

hunite denes kako pleme NE POSTOJAT.
a Juda za navek se spomnuva kako PREDAVNIK , vo Biblijata.
------------------------
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Сре Aвг 08 2018, 10:00

VOL посабајле ме депримираш о џукеливе сдс-овски. Дај бе нешто повесло ко на пример некои рецепти за похован зајак, дебело свињолико говедо на ражен, гуска у лонец... така нешто погастрономски....  Sad


avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Сре Aвг 08 2018, 15:30

concrete напиша:VOL посабајле ме депримираш о џукеливе сдс-овски. Дај бе нешто повесло ко на пример некои рецепти за похован зајак, дебело свињолико говедо на ражен, гуска у лонец... така нешто погастрономски....  SadWTF?!

a da zemes da si namackas ajvar, od lanskiot, na leb? Laughing

sala na strana,
nema recepti za otrovni pecurki i poludeni zarazeni glodari
drugo se e stvar na ukus...
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Сре Aвг 08 2018, 15:59

ali posto postujemo zajedno - "zajacko" odnak da te raz-deprimiram, pa i se nadevam raspolozam so OVOJ recept:


avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Чет Aвг 09 2018, 17:31

Ова нема крај ....

https://republika.mk/947631

...до сега ниедна влада за толку кратко време не била во толку афери и скандали .... оваа бе, ги руши сите рекорди ...

„За живот во Македонија“ ... си ибало мамата ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Саб Aвг 18 2018, 23:08

https://vecer.press/%d1%85%d1%80%d0%b2%d0%b0%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b8%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%b1%d1%83%d1%9f%d0%b5%d1%82%d0%b5%d0%bd-%d0%bb%d0%b5%d1%82-%d0%b3%d0%be-%d1%81%d1%80%d0%b5%d1%82%d0%bd%d0%b0%d0%bb-%d0%b0/

.... во економска класа без обезбедување....
... а нашиве, во глобалнава политика  такаречи безначајни „политичарчиња“ од дома до канцеларија не одат без службен автомобил, цела булумента од пратечка сфита и блокирање на цел град...

...јблг... балкански менталитет на самосебе давај си божестена важност и вредност...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корупција во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот