Корупција во Македонија

Страна 6 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 23:02

Најелегантно... и најзабавно решение.

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Чет Јан 22 2015, 23:03

заеби  ..види ова...:
Корупција во Македонија - Page 6 Squirrel-steals-airplane
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Чет Јан 22 2015, 23:04

bi se povozil da te kacat, vo avionce?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Чет Јан 22 2015, 23:06

????? Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 23:06

Хахахахахааааа..

То ти е тема за со В.

А шо бе на секоја тема за авиони муабетите? 

Не ви текнува дека има тема за авиони?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Чет Јан 22 2015, 23:08

mi evocira spomeni od vodenica, a ja go ostavam da "pilotira" Laughing
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Чет Јан 22 2015, 23:09

concrete напиша:????? Cool

e sto, kukive..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 23:54

А шо прајме со гаражите... јас не сум тамошна...

како изгледат?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 00:00

kakvi bre garazi...?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Пет Јан 23 2015, 00:04

Па тие од пресот со Шилегов.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by jambo on Пет Јан 23 2015, 15:15

Али Ахмети, се сретнал со Бранко Црвенковски, за преку неговото влијание во СДСМ да го спречи објавувањето на документите.
„Фокус“ ја пласира и шпекулацијата дека можен премиер на идната техничка влада би бил Владимир Пешевски, а Никола Тодоров ќе го замени Груевски на лидерското место во ВМРО-ДПМНЕ.

Korumpiranata vlada go gubi tloto pod noze
GOTOVA E.....
ce se izucuvaat po ucebnicite deka vmro-dpmne
e zlo naneseno od strana na grckite cigani sto se
na vlast

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 15:17

ee, kolku pati bile taka gotovi..
pa eve gi 9 godini ..od sto se gotovi..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by jambo on Пет Јан 23 2015, 15:31

vmunjara e GOTOVA... otishol
ciganot grcki da go moli Zaev
da ne objavuva nisto...mnogu raboti
vetil.....i TEHNICKA VLADA.....

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 15:36

pa ne se gotovi.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Пет Јан 23 2015, 15:37

иако не верувам у оваа шпекулација, у сврха на муабетот би сакал да кажам дека е многу побитно што ќе вети другата страна а не груевски.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Пет Јан 23 2015, 15:39

Centarec напиша:иако не верувам у оваа шпекулација, у сврха на муабетот би сакал да кажам дека е многу побитно што ќе вети другата страна а не груевски.
грејт поинт!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Пет Јан 23 2015, 15:49

доколку се договори смена на избори тоа ќе биде договорот. се друго не им одговара ни на едните ни на другите.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Саб Јан 24 2015, 19:54

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=59794


Македонски синдром ... зимаш двеста евра плата, трошиш петсто ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Нед Јан 25 2015, 10:08

јебеш ти партија на власт што јавно открива криминал на физичко лице и не поднесува пријава во мвр. што кажува тоа за сите нас? кој пример го даваат?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Нед Јан 25 2015, 23:27

Човекот што себе си се смета за средна класа има уметнички слики од 50 илјади евра!?

http://republika.mk/?p=377206

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Фед 05 2015, 16:47

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 10:43

Некои држави имат корупциja. Во РМ корупциjата има држава!
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Чет Фед 12 2015, 10:49

Фири напиша:Некои држави имат корупциja. Во РМ корупциjата има држава!
...ајде де , кој сосросоид и со што те изваби да напишеш нешто вакво??? Very Happy Very Happy Very Happy  
Корупцијата имала држава???...па таа бе ја има целата планета на чело со USA., кој ку__ац ќе и треба држава, па посебно рахитична....и ти шутрак најде да ја пањкаш Македонија....бајчето у корупција. Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 13:49

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 14:07

aj belki ke doznaeme.
da ne bide samo "dokaz.mk"  -"informacija" Laughing
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 6 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот