Корупција во Македонија

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Сре Јан 21 2015, 11:13

јасно е дека дал контрадикторни податоци за да скрие пари.
нејасно е зашто никој од обвинувачите не поднел пријава во мвр.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Сре Јан 21 2015, 12:26

Centarec напиша:јасно е дека дал контрадикторни податоци за да скрие пари.
нејасно е зашто никој од обвинувачите не поднел пријава во мвр.
Toa го оставам ..на тие што се надлежни за тоа

... мене ме занима ... зошто овој ...цело време се дере ... „држте го лоповот“
... толку ли се глупи во сдсм ... да во прв ред истурат човек со поприличен багаж ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Сре Јан 21 2015, 12:37

глупи се нормално, иначе не би биле таму кај што се.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Сре Јан 21 2015, 20:01

Centarec напиша:глупи се нормално, иначе не би биле таму кај што се.
.....свака част пијачка по желба за ова , а уште три, ако кажеш кој е диспечерот кој кажува кој за кое таму е одреден.....нема шанса Македонската слика да биде резултат на случајности..., како многу пути тврдам дека ни статисички тоа не е можно.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec on Чет Јан 22 2015, 08:11

незнам дали има некој што кажува кој кај ке биде или е распашана команда. мислам дека се фино уиграни со другиве, и за добра надокнада у црни вреќи ќе се напупат да дојдат на власт кога ќе дојде тешкото. па ке мора да носат непопуларни мерки за штедење, па ке искочи после пак грујо ко феникс и као ај ја ке ве спасам. и тако даље. шоу маст гоу он.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Laba on Чет Јан 22 2015, 08:35

тоа е политика, две третини од напорите ги вложуваат за да се дојде на власт, а една третина да владеат, откако ќе дојдат.

Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Чет Јан 22 2015, 15:07

Laba напиша:тоа е политика, две третини од напорите ги вложуваат за да се дојде на власт, а една третина да владеат, откако ќе дојдат.

тоа е искуство старо 10.000 години... Да ја освоиш тврдината ти треба трипати повеќе од се.., отколку за да ја браниш.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Laba on Чет Јан 22 2015, 17:14

а ти си стар 10 000 год, или хоби ти е освајање тврдини Wink?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Чет Јан 22 2015, 18:11

hihihi
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Чет Јан 22 2015, 19:02

Laba напиша:а ти си стар 10 000 год, или хоби ти е освајање тврдини Wink?
...ни едно ни друго почитувана Лаба.., само 690 год., а хоби ми е одгледување на чили пиперчиња у саксии на тераса.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Чет Јан 22 2015, 19:07

VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Чет Јан 22 2015, 19:41

....опасна оваа Лаба, ај што гњури на здив ко Наутилус.., ја бива и за шегобиење Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 21:39

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Чет Јан 22 2015, 22:00

Тој пак завива на месечина ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 22:01

Велиш лажи?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king on Чет Јан 22 2015, 22:07

Не можам ни да потврдам ни да негирам ...
...никој не ми ги дал сметките на увид ...


... но како и да е ... пак останувам на ...
... го боли него/нив за некои си пари од народот ... друго им е болката .... калиф  наместо калифот

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 22:13

Ај тие настрана...

Па нас, народот, белки треба да не' боли бе кинг...

или сосем е во ред е да го цитирам центарец: "секое трето дете во Белизе да го крстат Тошо" ?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Чет Јан 22 2015, 22:32

чучулига напиша:Ај тие настрана...

Па нас, народот, белки треба да не' боли бе кинг...

или сосем е во ред е да го цитирам центарец: "секое трето дете во Белизе да го крстат Тошо" ?
..треба..непремено , но смешно е кога гледаш како една партија која за себе тврди дека е и државотворна.., се однесува  ко последна будала во планинско село, недостапно за психопатолошка редовна нега...
За себе тврди дека е лидер на опозицијата, а делува како група кловнова.
И ај што себе се замајаваат, туку упорно замајаваат и поголемка група луѓе, меѓу кои има и такви дунстери кои почнаа од прееска да булазнат...:Подготвени сме и на граѓанска непослушност Very Happy Very Happy
Човек не знае дал да се смее , дал да плаче, дал да се крсти. Да се нема толку усет за состојбата на работите , релациите , можностите и според нив поствените цели кон кои се тежи....е просто неверојатно , од некој кој тврди дека е натпросечно интелигентно суштество.....и знае што прави, значи е при целосна свест, не е пијан...и има чувство за одговорност....
Затоан не е ни чудо што секое трето дете во Белизе ќе го крстат Тошо.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 22:39

Па нормално дека ќе го крстат Тошо се' дур постојат будали шо мислат дека некој друг треба да му го бери гајлето...

А то будалите се колнат и крстат во партии и париите живеат само заради и од нив...

Имам една другарка ги вика sleep walkers...

Прво то треба да се опрај конкретен.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Чет Јан 22 2015, 22:41

чучулига напиша:Па нормално дека ќе го крстат Тошо се' дур постојат будали шо мислат дека некој друг треба да му го бери гајлето...

А то будалите се колнат и крстат во партии и париите живеат само заради и од нив...

Имам една другарка ги вика sleep walkers...

Прво то треба да се опрај конкретен.
....само поголемка петарда, море топовски удар , ако останал некој од залихите на Сувенир од Самоков....ќе ги ококори Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 22:44

Ке ја прашам другарката за второ мислење... албанка е.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Чет Јан 22 2015, 22:45

????? за што тоа???
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 22:48

за бука, за да се разбудат заспаните...

и не, не мислам на меѓуетнички конфликти!

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete on Чет Јан 22 2015, 23:00

чучулига напиша:за бука, за да се разбудат заспаните...

и не, не мислам на меѓуетнички конфликти!

Laughing Laughing Laughing
..хе ....сепак мислам дека поливање со ладна вода ќе биде најефикасно.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL on Чет Јан 22 2015, 23:02

Корупција во Македонија - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcR9B_yPVs7iF_L8Yuom-8RBSQYVXYGkAoCWG93l6Q_QQoUB353xjA
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 5 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот