Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete on Нед Ное 13 2016, 10:39

king напиша:Хихихи .... глупи бугари....

http://www.press24.mk/zhestoka-tepachka-pomegju-bugari-za-toa-chiva-e-Makedonija-video

... не си гледаат нивниот јад и беда ....
...типични Македонци од на исток изгубеното племе....она вулгарното..нешто ко она ВМРО на Љубчо средниот европски бизнисменVery Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by кнез on Нед Ное 13 2016, 21:44

Радев победува за претсдател!!!
Опа опа опа па па ла ла ла ла ла...
Бојко ко усран најавува оставка!!!
Опа опа опа па Smile
Марш сибирског пука - YouTube
Почна да се чувствува здивот на Рускиот медвед
Опаааааа
Aleksandar Sarievski - Snošti go vidov ubavoto Stojne - YouTube

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete on Нед Ное 13 2016, 22:42

...а бе Кнез .....партал ги праиш Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Саб Мар 25 2017, 15:42

Jadni oni  
3.5 milioni iseleni.
Pа togas tie se edvaj 4 milioni..!
 A mozda ni tolku..
http://novamakedonija.com.mk/NewsDetail?title=Пристигнуваат-автобуси-со-гласачи-од-Турција-&id=dcb9260f-1b43-4afb-a8a6-e0b1d2e35a72

"По влезот во ЕУ, од Бугарија емигрирале 3,5 милиони граѓани. " 
Uupsss.. pa ke gi
 snema be..
Ovie se na rabot na istrebuvanje..
Baska seg im jurisaat turcite, i doma i tie sto se iselija, im se vrakjat nazad. Da glasaat.
Tesko deka ovaa drzava je opstoi..
Nie i so teski problemi , se drzime. 
Ama istocnive ni susjedi naebale zdravo. 
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete on Саб Мар 25 2017, 19:04

..готови се!!! Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by хан Ацо on Пон Мар 27 2017, 07:52

VOL напиша:Jadni oni  
3.5 milioni iseleni.
Pа togas tie se edvaj 4 milioni..!
 A mozda ni tolku..
http://novamakedonija.com.mk/NewsDetail?title=Пристигнуваат-автобуси-со-гласачи-од-Турција-&id=dcb9260f-1b43-4afb-a8a6-e0b1d2e35a72

[size=45]"По влезот во ЕУ, од Бугарија емигрирале 3,5 милиони граѓани. " [/size]
[size=45]Uupsss.. pa ke gi[/size]
[size=45] snema be..[/size]
[size=45]Ovie se na rabot na istrebuvanje..[/size]
[size=45]Baska seg im jurisaat turcite, i doma i tie sto se iselija, im se vrakjat nazad. Da glasaat.[/size]
[size=45]Tesko deka ovaa drzava je opstoi..[/size]
[size=45]Nie i so teski problemi , se drzime. [/size]
[size=45]Ama istocnive ni susjedi naebale zdravo. [/size]
Бухахаха!
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Пон Мар 27 2017, 12:40

So e, so se kleberis. Nesto kiselo mi se kezis.Smile Smile Smile
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by хан Ацо on Вто Мар 28 2017, 07:44

VOL напиша:So e, so se kleberis. Nesto kiselo mi se kezis.Smile Smile Smile
Са обзиром на то што се дешава у Македонији сматрам да лупаш као отворен прозор Laughing
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king on Вто Мар 28 2017, 13:56

хан Ацо напиша:
Са обзиром на то што се дешава у Македонији сматрам да лупаш као отворен прозор Laughing
????????

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete on Вто Мар 28 2017, 14:20

ханов...пролупал или така ми се чини??  некоја федер фуфна му отишла у красни курац... Smile  Smile
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by хан Ацо on Вто Мар 28 2017, 14:28

king напиша:
хан Ацо напиша:
Са обзиром на то што се дешава у Македонији сматрам да лупаш као отворен прозор Laughing
????????
Јел ниси разумео довољно?
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete on Вто Мар 28 2017, 19:38

хан Ацо напиша:
king напиша:
хан Ацо напиша:
Са обзиром на то што се дешава у Македонији сматрам да лупаш као отворен прозор Laughing
????????
Јел ниси разумео довољно?
...врло добро, продужи даље према излазу... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king on Вто Мар 28 2017, 23:08

хан Ацо напиша:
king напиша:
хан Ацо напиша:
Са обзиром на то што се дешава у Македонији сматрам да лупаш као отворен прозор Laughing
????????
Јел ниси разумео довољно?
Ах, крстарица, крстарица .... шта учини од човека Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Сре Мар 29 2017, 00:53

On je sakao da pricao na majcin jezik, srBski, sakao da je kazao da  i je on mali srBce a ne malko blgarce Smile
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by хан Ацо on Сре Мар 29 2017, 09:25

king напиша:
хан Ацо напиша:
king напиша:
хан Ацо напиша:
Са обзиром на то што се дешава у Македонији сматрам да лупаш као отворен прозор Laughing
????????
Јел ниси разумео довољно?
Ах, крстарица, крстарица .... шта учини од човека Twisted Evil Twisted Evil
Јас научив србскиот јазик по македонските форуми,ама ова не е битно.
Какво ќе правите со политичката криза во Македонија,стравувам се дека може да избие граѓанска војна.Ајде разберете се таму и не правете глупости.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete on Сре Мар 29 2017, 09:32

Граќанска војна??? Каква бе граѓанска војна , кај нас најмногу што може е некоја траљава селска буна...Smile
Пусти бугарски соништа , ко увек се надеваат на пијано пиче, па нешто за џабе да боцнат...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Нед Ное 05 2017, 09:34

posledica od "dogovorot na vekot" na zajakot i negoviot zajacarnik...

Glistoslav Grkov, izjavi, sto izjavi, a od grmuska ko od feder napnati pa raspnati iskoknaa bugaromongolcinjata da kreknat po ovoj MORON..
 http://kurir.mk/Makedonija/vesti/bugarski-mediumi-Makedonija-izmislena-drzhava-za-kreatorot-na-makedonskoto-zname/BБугарски политичари и историчари, постојано тврдат дека Македонија е коминтерновска творба, создадена од Тито во 1945 година во рамките на Југославија, како подлога да ги негираат македонската нација, историја, култура и јазик.Мирослав Грчев, член на советот за култура на СДСМ и шеф на групата што го анализира проектот „Скопје 2014“, го снимил видеото уште минатата година, а на Интернет е поставено на 4 октомври, како дел од проектот „Музеј на Југославија“ меѓу интелектуалците од републиките кои некогаш биле дел Југославија.
Изјавата на српски јазик со титлуван англиски преводи испровоцира гневни коментари на социјалните мрежи – како за понижување на македонската нација, така и поради неговите коментари за „Скопје 2014“, бидејќи тој смета дека дел од зградите и спомениците во срцето на македонската капиталот мора да биде срушен, пренесува софиски „Дневник“.
Грчев зборува за „заблудата“ дека со нови симболи треба да се прекине врската со југословенското наследство, како што според него се правело во последните 15 години. Тој пренесува бугарскиот весник, тврди дека југословенската меморија е „забранета“.
Резултат на тоа е процес на „фрустрирачко уништување на сето свето од времето кога сме имале целосно случајна историска радост да живееме во Југославија.”
Весникот ги пренесува и зборовите на Грчев, „се враќаме кон преднаталнитот период на Македонија. Пред македонската држава да биде буквално измислена и основана во контекст на Југославија по Втората светска војна. Во неа за првпат се емапципирани и македонската нација, и македонската култура, македонски јазик, сите македонски симболи, сите уметнички достигнувања“.se nadevam deka, Gmizoslav.. Gomnoslav.. Guzoslav..  Glistoslav Grkov, posto e vo "komitetot za simnuvanje na spomenici od makedonskata istorija" - a e zapnat tokmu na Andon Kjoseto, deka STO POBRZO ke go odstrafi spomenikot na Kjoseto!
odma uste denes bre, gnido, vlezi mu so racvasta trinaeska, odstrafuj..

za da moze poskoro da "zacekori" i da pocne konecno da "proodi" dosta sedese "zdrven" vo forma na spomenik.

belki ke se zapoznaete, so se veli, "vo visina na ocite", odnosno da se poglednete oci vo...sto i da imas na taa prazna crpka na mesto kade so trebalo da imas oci..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот