Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king on Саб Јан 10 2015, 10:45

Па да видиме со што се карактеризира бугарскиот однос кон Македонија од после осамостојувањето...

За време на СФРЈ бугарските претензии према Македонија и македонскиот народ беа подзаскриени, замотани во целофан но стално присутни ...
... не не признаваа како македонци ... велеа или срби или југословени ...

Со распадот на СФРЈ ... чудовиштето што чекаше во заседа се разбуди и стана агресивно, добро им дојде јужноциганското оспорување на правото на користењето на името Македонија.
Сведоци сме на најотворени негирања дури и во институциите на ЕУ, да точно таа ЕУ која брзоплето без никаков критериум ја прибра при себе...
Дури и се закануваат со вето за прием на Македонија во ЕУ ..ако не биде потпишан некаков си еднострано составен договор за добрососедство ...
...договор ..а у ствари ултиматум и свршен чин од позиција на моќ (злоупотреба и криење позади  консезуалното одлучување во ЕУ) во кој ние се откажуваме од ... од што ти не ...

... значи, 21 век ... некои викаа ќе биде век на огромен напредок ... но што се случува ... се повампирува крајот на 19 и почетокот на 20 век ...
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete on Саб Јан 10 2015, 10:58

испушташ од вид битен факт...каде каганатот бугарија со германски кан се приклучи, таа направија бргу се распаѓа....
...нас веќе нема потреба да не интересира некакво консезуално европско пренемагања , нашата иднина е во други успешни светски шеми на поврзување. Овие џукели ќе ги остаиме да им течат лиги од мука, заради последователно незнам кој заеб..... Very Happy Very Happy Very Happy
..ќе дојдат тие ко маца на вратанца да молат повикувајќи се на роднинство да ургираме за нив, ич не бригај.
avatar
concrete

Posts : 6367
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Саб Јан 10 2015, 11:21

uupss. ke ima zagrevanje, dobra tema , dobra..

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king on Саб Јан 10 2015, 16:17

Чекам Ханот да се појави ... цело време ѕирка од сенка ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Саб Јан 10 2015, 16:30

ne e zabraneto, de.

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king on Саб Јан 10 2015, 16:41

А аааа ....

еве ги ....

http://falanga.com.au/video-vo-skopje-oddadena-pochit-na-mara-buneva

http://sitel.com.mk/fotogalerija-stotici-bugari-na-chestvuvanjeto-mara-buneva

http://falanga.com.au/kuchinjata-si-lajat-ama-karavanot-si-vrvi

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Саб Јан 10 2015, 17:21

a be kako I sekoja godina. ke gi cuva policija, ke si mantraat I ke si pocnat so baenje, pa ako ne gi zdrvat komitite ili.. kahm,..
do sabajle toa vencite I ikonografijata ke ja zbogati podvodnata arhitektura na recnoto korito na Vardar..

a bugaristancite se poznati po "podvodni aktivnosti" Laughing

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king on Саб Јан 10 2015, 17:25

Утре дома ќе се утепаат фалејки се со сликите од пред коњот ... Laughing Laughing

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king on Саб Јан 10 2015, 17:28

Стварно ..зошто и оддаваат толкава „почит“ ....
... го утепала ебачот кој по некоја случајност бил србин .. ...голема работа ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete on Саб Јан 10 2015, 17:52

king напиша:Стварно ..зошто и оддаваат толкава „почит“ ....
... го утепала ебачот кој по некоја случајност бил србин .. ...голема работа ...
..а зошто Супермен е Супермен ...... и тој по некоја случајност паднал у Тексас, да паднел у Кварнерски залив ќе беше Вели Јоже... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6367
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Саб Јан 10 2015, 17:57

да паднел у Кварнерски залив ќе беше Вели Јоже...


ma jok.
tuku Alan Ford.

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete on Саб Јан 10 2015, 18:32

VOL напиша:
да паднел у Кварнерски залив ќе беше Вели Јоже...


ma jok.
tuku Alan Ford.
хмммм, за тоа ќе требеше да љосне на Боронгај Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6367
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by хан Ацо on Нед Јан 11 2015, 19:51

king напиша:Утре дома ќе се утепаат фалејки се со сликите од пред коњот ... Laughing Laughing
Цк,зошто мора да се сликам пред споменикот на некой си грчки педер?,Яс кога одам во Скопие се сликам пред царот наш Самуил Smile
avatar
хан Ацо

Posts : 329
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Нед Јан 11 2015, 19:54

da ne ti treba fotograf, da te naslika poubavo?

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king on Пон Јан 12 2015, 21:03

и шминкер ... за да поубаво испадне... Twisted Evil
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Пон Јан 12 2015, 23:21

sminkanjeto e gratis. ima i repete ako ne mu se dopadne na musterijata.isto taka gratis Twisted Evil

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by хан Ацо on Вто Јан 13 2015, 17:30

king напиша:и шминкер ... за да поубаво испадне... Twisted Evil
Дека са тие шминкери кога шиптарите слават Денот на Албанското знаме?


drzi se do temata, a albanskoto zname nekako ne vleguva vo temava, se soglasuvas, neli..
avatar
хан Ацо

Posts : 329
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king on Вто Јан 13 2015, 21:40

А бе Ацо ...
...како ли само заборави србите да ги спомнеш ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by хан Ацо on Сре Јан 14 2015, 21:31

king напиша:А бе Ацо ...
...како ли само заборави србите да ги спомнеш ..
Денеска србите слават "србската нова година".

http://forum.krstarica.com/showthread.php/715239-%D0%94%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%A1%D0%A0%D0%9F%D0%A1%D0%9A%D0%90-%D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%90-%D0%93%D0%9E%D0%94%D0%98%D0%9D%D0%90-%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%98%D0%B5-%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%99%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B8%D0%BD-%D1%83-%D0%B4%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B8

Twisted Evil
avatar
хан Ацо

Posts : 329
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king on Сре Јан 14 2015, 21:41

хан Ацо напиша:
king напиша:А бе Ацо ...
...како ли само заборави србите да ги спомнеш ..
Денеска србите слават "србската нова година".

http://forum.krstarica.com/showthread.php/715239-%D0%94%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%A1%D0%A0%D0%9F%D0%A1%D0%9A%D0%90-%D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%90-%D0%93%D0%9E%D0%94%D0%98%D0%9D%D0%90-%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%98%D0%B5-%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%99%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B8%D0%BD-%D1%83-%D0%B4%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B8

Twisted Evil
Па кој вие вас крив ..кога се поеуропеизиравте .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Сре Јан 14 2015, 22:39

a sto , ne se slavi vasilica kaj niv,..?

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Пон Јан 26 2015, 17:47

rasecka zakana od povampiruvanje na istocniot sosed..

bez komentar,

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Пон Јан 26 2015, 17:55

so ovie li treba da se razvivaat odnosi...?

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king on Чет Јун 30 2016, 21:07

Хихихи .... глупи бугари....

http://www.press24.mk/zhestoka-tepachka-pomegju-bugari-za-toa-chiva-e-Makedonija-video

... не си гледаат нивниот јад и беда ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL on Нед Ное 13 2016, 09:38Laughing
uf, kako ne im se pogodi ova ime , hihihi,vekj sega si zamisljam, na sitel kako najavuvaat  " vo poseta na nasata drzava ni doagja....."

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот