Ex YU републики

Страна 11 of 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Пет Дек 18 2015, 18:39


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by king on Пет Дек 18 2015, 19:02

Комшиски да му го начукам ...

... а бе ..има ли нешто поглупо од србин ... сега ги лижат газовите на тие што пола држава им ја пеплосаа и добар дел им отцепија ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Пет Дек 18 2015, 19:27

king напиша:Комшиски да му го начукам ...

... а бе ..има ли нешто поглупо од србин ... сега ги лижат газовите на тие што пола држава им ја пеплосаа и добар дел им отцепија ...
..нема..., се таму што покажува некоја искра на интелигеција....сигурно не е србин..., Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Пет Дек 18 2015, 21:29

najgolem uspeh na nivniot im preCednik e - sef na pogrebalno pretprijatie...covece, grobar.. pa posle -preCednik.
ali , toa e "nivna posla"

nitu nego nitu onoj premieron ne gi sakaat, ama umorni se I lugjeto vekje od nesakanje, pa im vireat raznorazni dilajli na vlast ..

dodusa- I nasiov ne popusta- ete imalo table so natpis "poranesna jugs..." I on odma  u napad Smile  ako coek go procita tekstot podobro, ke svati deka "trla baba lan..." e rabotava
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Саб Дек 19 2015, 10:12

..нашиов е самоходна двоножна комедија , ама то е е друга приказна и наша локална приказна... Very Happy
..ретко на овој бел свет се наоѓа толку смотан сречковиќ  како него на кого секирата му паднала у така длабок мед...да глуми прецедник, живее 15 години у неверојатно добри услови за македонски појмови и се забавља правејќи појачала при тоа наоколу по држава и свет глумејќи кловн...
..тоа што доживотно ќе биде екс-"прецедник" со сите бенифиции, а женаму ќе може да  глуми госпожа Вилма на Водно...е тоа е бонус...
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Дек 19 2015, 10:20

nekoj mora de.

koj i da bide isto ke go tretiraat, bez razlika dali e dobar, podobar , najdobar... sekogas ke ima eden million strucnjaci koi zasluzuvaat da bidat preCednici, i kako shahovski navijaci od strana sekogas ke gi kazuvaat najdobrite potezi,
ama tablata pripagja samo na dvajca igraci.

i nikoj nema da gi prasa "navijacite" i "strucnjacite" nitu ke se sekjava na niv.
a site ke znaat koj tepal koj izgubil i ke komentriaat za igrata.

i ic ne e strasno toa, sekade ima komentiranja, nikoj ja nekje Merkel, Putin , Obama... sekogas ima strucni lica em eksperti ko nas koi znaeme mnogu podobro odosto "igracite" ama ete, neko' nam pokvari devojacku srekJu Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Саб Дек 19 2015, 19:14

VOL напиша:nekoj mora de.

koj i da bide isto ke go tretiraat, bez razlika dali e dobar, podobar , najdobar... sekogas ke ima eden million strucnjaci koi zasluzuvaat da bidat preCednici, i kako shahovski navijaci od strana sekogas ke gi kazuvaat najdobrite potezi,
ama tablata pripagja samo na dvajca igraci.

i nikoj nema da gi prasa "navijacite" i "strucnjacite" nitu ke se sekjava na niv.
a site ke znaat koj tepal koj izgubil i ke komentriaat za igrata.

i ic ne e strasno toa, sekade ima komentiranja, nikoj ja nekje Merkel, Putin , Obama... sekogas ima strucni lica em eksperti ko nas koi znaeme mnogu podobro odosto "igracite" ama ete, neko' nam pokvari devojacku srekJu Laughing Laughing Laughing
...не заебаај, ич не сум злонамерен.., али чоеков е ТАПА  за комуникација и цело време "ко да није одавде..." ич не навлегувам во неговиот интелект, начитаност и обрзование ..добра намера , а ни шарм во затворен приватен или домашен круг...
Тој е јавна личност која има само една задача...да ни билда рејтинг како држава и народ  со сите нишани кои идат со тоа...во сите околности... Cool
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Дек 19 2015, 21:10

Se slozuvam.
No i potenciram, glupost ne napravil.
Barem toa...
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Пон Јан 11 2016, 09:45

hm... ne ke e na arno so ovie..
baska ima "alah Akbar" izvici u pozadina..se e ok, On im e bog, neli, ama...
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by king on Пон Јан 11 2016, 12:32

VOL напиша:hm... ne ke e na arno so ovie..
baska ima "alah Akbar" izvici u pozadina..se e ok, On im e bog, neli, ama...
Овие протестираат против истите права за србите таму а што тука ги бараа и добија

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Пон Јан 11 2016, 12:37

king напиша:
VOL напиша:hm... ne ke e na arno so ovie..
baska ima "alah Akbar" izvici u pozadina..se e ok, On im e bog, neli, ama...
Овие протестираат против истите права за србите таму а што тука ги бараа и добија
...јеби га незаситни се ко сите курви индијански...посебно онаа сортата донесена од авганистан, која исклучително бргу се множи...бетер од пацови... Cool
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by king on Вто Фед 02 2016, 01:17

http://www.mkd.mk/svet/vesti/protesti-vo-bih-poradi-zabranata-za-nosenje-hidzhab-vo-javnite-institucii

.... што стана со онаа босна од пред триесетина години!!!!!!!!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Вто Фед 02 2016, 06:57

so stana? pa Klintonovi najdobro znaat sto stana,.. Wink
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by king on Сре Фед 03 2016, 00:04

http://republika.mk/?p=549313


...добро бе ... што стока од луѓе се тие родители ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Сре Фед 03 2016, 00:08

Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Сре Фед 03 2016, 08:15

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=02&dd=02&nav_category=167&nav_id=1092205

Добро, а денешниве деца се скроз без контрола, сами на себе препуштени???

Срамотилаци!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Сре Фед 17 2016, 06:07

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=FF6007E3AE68B943922BAFF4880C3B1E


Иринеј Бачки
Таа црква ќе ја нарекувате скопска
ee. "brakjo" sVrbi, zaradi vakvi podli nameri Makedonija ve sekjava, deka nikogas nema da se osvestite..
srpskiot hegemonizam uste od pred dva veka kon Makedonija ,
iako e prekinuvan so prestanuvanjeto na postoenje na kralstvoto srbija potoa kralstvoto Jugoslavija- paralelno so site tie drzavi a podocna I so FNRJ/SFRJ/SRJ denes RS, toj hegemonizam go nosese I prenesuvase tokmu srpskata crkva. Drzavite im se transformiraa, prekinuvaa eden opstestven model vo drug, monarhija vo socijalizam, , demokratija, diktatura sto I vekje..
no vistinskoto, originalno nenacnato tolkuvanje  za makedoncite vo kontinuitet go nosese nivnata crkva I nivnite popovi, celo vreme.

I bez razlika vo kakov status bila Makedonija I Makedoncite so Srbija, nivnite popovi sekogas bile tokmu taka raspolozeni prema nas- negatorski, progrcki, hegemonisticki.
Zatoa nivnite popovi, ne sirat vera, tuku nesto drugo, za niv si se ok, no za nas, nikogas ne moze da se kaze , deka se odnesuvaat vo duhot na hristijanstvoto,
Ova e poseben osvrt-kon niv, zatoa sto po kanonskite odredbi, aftokefalnosta bi trebalo da dojde od niv, pod nivna jurisdikcija sme bile.
da bea tie "pravoslavni brakja" I hristijani koi vo duhot na hristijanstvoto ke sirat hristijanski vrednosti, dosega ke imaa ogromno pocituvanje od makedonskite hristijani. napritiv,sekogas ja drzele ovaa linija na arogancija, gospodarsko odnesuvanje, negiranje....

makedoncite otsekogas gledale so pocit i so nadez kon "pogolemite slovenski hristijanski brakja": Srbija i Bugarija.
namesto da pomognat, "hristijanskive brakja" gledale da ne postoime!
spored srspata UMNA pogovorka koja maksimalno ke ja ispocituvam-i ke ja citiram vo izvorna forma " na muci  se poznaju junaci"- ne gledam JUNACI vo srpskava crkva ama ic,ke se pojavi po nekoj pedofilm ama junak za pocit... ama ic.
i ednite i drugite toa MAKSIMALNO go zloupootrebuvaa i seuste go zloupotrebuvaat: na "bratot" vo nevolja, GROBOT mu go kopaat namesto da pomognat, bugarite so albancite, srbite so grcite.
makedoncite NE smeat da gi zaboravat tie fakti, dokazani, istoriski.
denes, srpskata drzava ne se zanimava so propaganda i glupiranje kako sto toa go pravi bugarskata drzava, vo kontinuitet. ama srpskata crkva zatoa , go odrzuva toj ogan, koj nitu se namalil nitu im snemuva "drva za ognot".posle ke se treskaat od zemja, zosto 1991 ne sne ostanale vo nivnata "kvazi Jugoslavija" da mu bideme backyard na Milosevic, zosto sakame vo Nato, zasto si ja sredivme edinstvenata ne sredena granica so Kosovo, zosro Kosovo e priznaeno, zosto sakame vo EU, zosto ova, zosto ona..
zaboravajki da se poglednat vo ogledalo, ovie "brakja srbi" I da se setat deka ama IV ne sme naivni koga se tie vo prasanje ili nivnite brakja po um, bugaristancite:
- sekogas koga ocajnite bugaristanci ke zapnat vo Makedonija, a srbite ke se osetat deka kaskaar zad bugarska propaganda- ke se slucuvaat maksimalni obidi za "zblizuvanje " na narodite, onamu ade sto sme najbliski, pa maksimalno ke se akrueliziraat Grand I Pink "multi-kulti"show-a, "Veliki Brat",i eden kup slicni nastani otvoreni za nas, kade sto makedoncite se povekje od dobredojdeni itn itn..
duri I koga Makedonija dade podrska na KiM za Unesko, bea epten spizdeni, ali- nikoj ne im rece "a" na makedoncite koi si ja gledaa sansata za uspeh.
toa e dobro, muzikata ne spojuva, cel Balkan.

ama principite se .. Twisted Evil

ee, "brakjo" srbi, grcija vi e vo NATO, a vie se krstite vo grcija, I vo EU, a vie pak se krstite vo gecija, na steta na Makedonija, grcite kolnat I psujat po "slovenskite kucinja" a vie kako "sloveni" dokazani ( toa valjda za poitrebite pred Putin) im gi lizete na grckite dzukeli, i pokraj ovie navredi.  hipokrizija do "jaja",?

NIKOGAS ne ste mozele nitu znaele da pocituvate "najbliskite" ...
zatoa vi se sluci i NDH , i 1885 koga od dotogasnite "brakja blgari" napravivte smrtni neprijateli, ( srprsko bugarska vojna nepotrebna bolna ambicija na kralot Milan..) i raspad na Jugoslavija, i Kosovo i samostojna pro Nato Crna Gora.....

ako ne ste sposobni da si ja kontrolirate arogancijata, ni grcite nema da ve esapat mnogu, ve spasuva samo toa sto ne ste sosedi..

a nie sme postoele , postoime i nemame namera ama ic da ne snema Laughing . dodeka toa ne go svatite, badijala vi se i Pink i Grand....
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Сре Фед 17 2016, 09:29

VOL .. Тхе Шампион...!!!!
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Сре Фед 17 2016, 09:57

neli Wink?
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Сре Фед 17 2016, 11:16

VOL напиша:neli Wink?
Jawohl..... Hr.Herr VOL !!!! Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by king on Пет Фед 19 2016, 13:31

http://plusinfo.mk/vest/58621/taci-kosovskata-opozicija-se-odnesuva-primitivno

... ги префатило беснилото од оваа нашава опозиција .... Twisted Evil Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Саб Фед 27 2016, 11:55

Абе нееееее... ги тинтрале ова косоварите напишале???

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=02&dd=27&nav_category=640&nav_id=1101384

Ма нееееее... Laughing

еми... сега шо?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Саб Фед 27 2016, 12:19

чучулига напиша:Абе нееееее... ги тинтрале ова косоварите напишале???

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=02&dd=27&nav_category=640&nav_id=1101384

Ма нееееее... Laughing

еми... сега шо?
..има бе решение , како нема , треба само да им ги пуштат србите...милу им маму да им еб..т. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
..какви се глупи и без идеа на крај и тоа ќе го направат , само да се спасат од давење у говна.., големиве белосветски  конструктори на немоѓуќи политичко скаламерии... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Саб Фед 27 2016, 12:26

ама мене ме интересира тие шо си мислат ко решение....

шо мислиш, другарите шо му го создадоја косово вакво ќе му "допотпоможат"?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Саб Фед 27 2016, 12:29

чучулига напиша:ама мене ме интересира тие шо си мислат ко решение....

шо мислиш, другарите шо му го создадоја косово вакво ќе му "допотпоможат"?
..тие ништо не мислат ...одамна.
..сетоа се замастени или дрогирану џукели.. Cool
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот