Ex YU републики

Страна 8 of 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Саб Сеп 26 2015, 10:22

...не бе тоа е папска србенда која глуми хрват , а тие се најљигави.., прво цунуеле млетачко па турско дупе, после дудлале австриско-германски, за да сега до балчак примаат педофилистичарски. Дали таа џукела знае дека и ние и србине добиваме пратки од ова мигрантиве од ЕУ земја???  Кој курац сака таа издркотина??? Нека си го решат проблемот у Брисел , ама не на наша сметка...ние може само да ги проследиме и наплатиме поштарина..... Wink
concrete
concrete

Posts : 6930
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Сеп 26 2015, 18:42

so se nerviras.... dodeka ima hrvatici, ic ne mu se sekiraj..oni nemaat mentalni barieri ko Zokica..
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by king on Чет Окт 08 2015, 14:49


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Пет Окт 16 2015, 18:18

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by king on Пет Окт 16 2015, 21:02

Додека ЕУ си игра мајтап со балканските држави поставувајки им разно разни и се нови и нови, можни и невозможни услови, бара влакна во јајцата  ...

http://netpress.com.mk/rusija-i-nudi-sojuz-na-srbija-ekonomska-pomos-i-najmoderno-oruzje/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Пет Окт 16 2015, 21:44

king напиша:Додека ЕУ си игра мајтап со балканските држави поставувајки им разно разни и се нови и нови, можни и невозможни услови, бара влакна во јајцата  ...

http://netpress.com.mk/rusija-i-nudi-sojuz-na-srbija-ekonomska-pomos-i-najmoderno-oruzje/
...треба да се стават огромни светлечки дисплеи во Белград и Скопје.., кои ќе одбројуваат наназад, од 15.552.000 секунди. И да не се збори ништо.., туку кога ќе удру нула, само да им се каже на ЕУ педофилистичарите дека веќе нивната заебанција со нас звршува..и дека својата шугава унија можат да си ја бутнат у г'з... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6930
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Пет Окт 16 2015, 21:46

skrati malce od milionite..
ja bi od 9999..9998...9997....9996....
I onaka ne vlegueme..
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Пет Окт 16 2015, 21:53

concrete напиша:...треба да се стават огромни светлечки дисплеи во Белград и Скопје.., кои ќе одбројуваат наназад, од 15.552.000 секунди. И да не се збори ништо.., туку кога ќе удру нула, само да им се каже на ЕУ педофилистичарите дека веќе нивната заебанција со нас звршува..и дека својата шугава унија можат да си ја бутнат у г'з... Very Happy Very Happy Very Happy
Западот е мртов ама уште не му текнува... му дојдоја до ак србите, му го тутнаја турбофолкотLaughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Пет Окт 16 2015, 22:03

VOL напиша:skrati malce od milionite..
ja bi od 9999..9998...9997....9996....
I onaka ne vlegueme..
...ние сме фин народ , 6 месеци им е доволно да се исфемкаат и пресрамат... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6930
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by king on Пет Окт 16 2015, 22:04

VOL напиша:skrati malce od milionite..
ja bi od 9999..9998...9997....9996....
I onaka ne vlegueme..
Е добро де .. чоекот им дава 6 месеци фора ....
... мада ова твоево ... е поприфатливо ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by king on Пет Окт 16 2015, 22:10


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Пет Окт 16 2015, 23:49

Шо е ова сега?

http://www.kurir.rs/crna-hronika/najmocniji-makedonac-naoruzan-na-aerodromu-u-beogradu-priveden-saso-mijalkov-clanak-1979923

И како бе, никој не го проверил на аеродром во Скопје?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 00:05

ehh....
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Саб Окт 17 2015, 00:08

шо ех?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 00:09

ehehee...ete toa.nastan, nema sto.
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Саб Окт 17 2015, 00:10

болка ти е мијалков па така пишиш или шо?

имаш објаснување, мислење?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 00:16

prosto, cir na leva ushna skolka me zabole da ti kazam. Laughing
ima objasnuvanje be, eve: onoj na onamu mu e fanal nesto na onega I posle onija go stavile u vesnik svite da citaat.
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Саб Окт 17 2015, 00:22

Аааа, така било?

Пууууу... а чек, шо прајме со вработените на аеродром?

(овде имам лични интереси мора да признам оти на внук ми му одзедоја мал, минијатурен пластичен пиштол на стрелки!!!)
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 00:30

pa drugpat vooruzete se so pistoli be, 9 milimetarski, so da ti kazam..
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Саб Окт 17 2015, 00:32

Велиш ќе поминеше така... пууууу... море шо неписмени сме биле ние!

Е фала Вол, сто пати имам речено, еве уште еднаш: учам од тебе!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 00:34

pa premnogu pati si kazala, znaci, ne samo soi ne ucis- ne ucis ti od nikogo u stvari.
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Саб Окт 17 2015, 00:39

Е добро де, тикварка сум еве ама барем ништо никогаш не зависело ни ќе зависи од мене па тикварството мое баш и нема врска...

туку шо прајме со брукава на брачед му на премиерот???

онај верушевски не ојде в апс за оружје? мож то е нешто со таја такава позиција...

а да се викни поп да окади таму малку со темјан м?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 00:47

toa dali si tikva ili ne... ti go vovede u muabetov...ne ti smetam ja da si tikva, neli, tikvarisi ako sakas..
a za Mijalkov: citame, komentirame, so da ti kazam."onaj" verusevski ( sega za tebe gleam e vekje "onaj" so mala "v", hmm.. Smile )
ako go fatile odnosno detektirale oruzje, ete, aerodromskoto obezbeduvanje reagiralo, sekako, bilo da e ON- licno, ili nekoj ISILovec..
 e sea, epologot e razlicen., taka?
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Саб Окт 17 2015, 00:55

Цк... ќе видиме...

јас мислам дека ова е дефокусирање со имање за цел некаква поента за перцепција на некаква победа над фамилијата... она ко за тиквари (џанум јас, ама не баш)..  а да се забошотат другите поболни и битни работи кај шо е инволвиран дотичниот... коинцидентно, по посетата на заев на израел.

(и не не инсинуирам ништо, оставам на читателот да си дума)
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Окт 17 2015, 01:06

ni edniot ni drugiot ne mi privlekuvaat vnimanie , von forumov.
a ako vekje baras moe mislenje...
samo vaka moze da ti objasnam: pretstavi gi kako omlet.
serviran na ista masa.,
na ednata strana omlet, vo tanjir... so viluska I noz pokraj tanjirceto, slozeno kako treba..
na drugata drugiot omlet. sljapnat razljockan,  na masa. bez tanjir.

pa ti prosudi koj e za na masa a koj ne. bez razlika sto jajcata se od ista tabla. I sto se przeni u ista tava..
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 8 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот