Општи муабети - општо

Страна 4 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next

Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Саб Јан 31 2015, 12:54

И после ја јадеш чучулига зошто гледа само странска сателитска .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 12:58

king напиша:И после ја јадеш чучулига зошто гледа само странска сателитска .... Twisted Evil Twisted Evil
kako da ne ja jadam be, pa vidi so ubavo kvici, mene mi e smesno, a ona muabet ne mi prai Twisted Evil Twisted Evil
baska gazdava pak saka da mi se mesa u ljubav, ke me prijavel u vodostopanstvo da me odanocele za mocanje u vetar.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Саб Јан 31 2015, 13:00

VOL напиша:
king напиша:И после ја јадеш чучулига зошто гледа само странска сателитска .... Twisted Evil Twisted Evil
kako da ne ja jadam be, pa vidi so ubavo kvici, mene mi e smesno, a ona muabet ne mi prai Twisted Evil Twisted Evil
baska gazdava pak saka da mi se mesa u ljubav, ke me prijavel  u vodostopanstvo da me odanocele za mocanje u vetar.
Тоа се вика глобализација ....
..никој со никого муабет не прави а секој секого за се и сешто пријавува ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 13:02

gledaj vesti Zaev ke go apsat

koga vi velese Vol,poleka so Verusot... Wink
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Саб Јан 31 2015, 13:05

МТВ 1

 ....најавуваат за еден час повеќе ... директно Грујо ќе збори ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 13:19

king напиша:
VOL напиша:
king напиша:И после ја јадеш чучулига зошто гледа само странска сателитска .... Twisted Evil Twisted Evil
kako da ne ja jadam be, pa vidi so ubavo kvici, mene mi e smesno, a ona muabet ne mi prai Twisted Evil Twisted Evil
baska gazdava pak saka da mi se mesa u ljubav, ke me prijavel  u vodostopanstvo da me odanocele za mocanje u vetar.
Тоа се вика глобализација ....
..никој со никого муабет не прави а секој секого за се и сешто пријавува ...

so da praam koga ne ja razboram taa globa...li..za..CIA

ja si mislev deka toa e nesto stetno. ( Globa-kazna, steta)
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Саб Јан 31 2015, 13:36


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 11:23

Заради временските прилики читам дека има прекини ваму, таму и се инспирирав да ѕирнам.. еве да споделам

Состојба на патиштата

НЕДЕЛА, 1 ФЕВРУАРИ 2015 10:22:00

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:

ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: Забрана за движење на тешки товарни возила има на патните правци Тетово – Попова Шапка, Крак Маврово – Дебар и на планинските премини Стража, Пресека и Барбарас.

ЛАВИНА: Поради лавина кај манастирот Бигорски во целосен прекин е сообраќајот на патниот правец Маврово - Дебар.

ОДРОНИ: Поради поголеми одрони на патот Кочани – Македонска Каменица од с.Истибања до брана Калиманци, сообраќајот наместа се одвива по една коловозна лента.

ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Поради оштетување на средниот столб на мостот на река Пчиња, на патниот правец Р2136 Ржаничино – Д.Коњаре има забрана за движење на тешки товарни возила над 7,5 тона и автобуси.

Забраната за движење, поради свлечиште кај с. Ратавица, на патот Киселица - Злетово во општина Пробиштип е сеуште во тек.

Поради надојдените води од реката Крива Лакавица во прекин се патните правци кон с.Степанци и с.Суво Грло 

ИНФОРМАЦИЈА: Штетата на мостот на патниот правец Радовиш – Штип е санирана и сообраќајот се одвива наизменично, по една коловозна лента.

СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите останати државни патишта се одвива отежнато и по влажни коловози поради врнежи од снег во југозападниот дел од Македонија, додека во останатиот дел врне дожд. Поради влошените услови за сообраќај, препорачуваме до сите возачи да не се тргнува на пат во ноќните часови, доколку потребата не е итна. 

ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, каде е можна почеста појава на одрони. 

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

ИНФОРМАЦИЈА: Потсетување за возачите на законската обврска за поседување на зимската опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Таа обврска ќе трае до 15 март. Повеќе информации за зимската опрема ќе најдете на овој линк.

РАБОТИ НА ПАТ: 

На делот од патот од брана Маврово до раскрсницата за село Галичник продолжуваат градежните работи. Поради присуство на градежна механизација и работници, препорачуваме внимателно возење и почитување на времената сигнализација, а повремено кога се врши асфалтирање можно е и времено затворање на патниот правец.

Поради изведување работи на пат (гребење на асфалт) на патниот правец Велес - Скопје (од Штипска клучка до тунелот Катланово) сообраќајот се одвива по една коловозна лента, за што е поставена соодветна сообраќајна сигнализација. Препорачуваме внимателно управување со возилата.

Поради извршување на градежни активности на државниот пат А3, делница Велес – Кадрифаково, сообраќајот се одвива под времен режим на сообраќај, и тоа:
- од крајот на трета лента (депонија Велес) до с. Лозово,
- и од с. Лозово преку с.Сарамзалино до клучка Кадрифаково.
Учесниците во сообраќајот треба да се придржувааат на поставената хоризонтална и вертикална сигнализација се до завршување на градежните активности. 

Од ГЕИНГ известуваат дека за потребите за изработка на проектна документација за рехабилитација на државен пат А-3, делница Превалец (Кочани) – Делчево, од 12.01.2015 год. се изведуваат активности на патот односно геодетско снимање и геотехнички истражни работи и истите се очекува да бидат со времетраење од 5 месеци (до 12.06.2015 год.). Работите ќе се изведуваат во временски период од 06:00 до 19:00 часот.

Ги предупредуваме возачите да пристапуваат внимателно и со намалена брзина кон местата на кои се изведуваат работи на пат и да се придржуваат кон упатствата од новопоставената вертикална сигнализација.

ВРЕМЕНА ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА НА ПОДРАЧЈЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ: Град Скопје, ги известува учесниците во сообраќајот, дека на 19.12.2014 година стартува времениот сообраќаен режим на забрана за движење на товарни моторни возила, чија најголема дозволена маса надминува 15 тони, на подрачјето на Град Скопје. Забраната е од времен карактер и ќе се спроведува до 31.03.2015 година, во текот на денот и тоа од 08 часот до 20 часот.

http://www.amsmspi.mk/mk/sostojba.asp

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Фед 06 2015, 10:24

http://www.motika.com.mk/privaten-ostrov-so-prekrasna-vila-po-cena-na-kuka-vo-skopje/

аааааа...

сигурно ова ќе си добие македонски газда.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Пет Фед 06 2015, 10:43

чучулига напиша:http://www.motika.com.mk/privaten-ostrov-so-prekrasna-vila-po-cena-na-kuka-vo-skopje/

аааааа...

сигурно ова ќе си добие македонски газда.
хммм..ќе мора ин систем  флит-флит  за распрскување капка по капка Пипс да си инсталира.  Како глеам со фотошоп ги тргнале инсектите, комарците и другите бубачки.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Фед 06 2015, 11:07

Напишале дека нема бубачки, ама дека има нешто, има.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Пет Фед 06 2015, 11:19

чучулига напиша:Напишале дека нема бубачки, ама дека има нешто, има.
...секаде каде нема  едно два месеца мразови и барем 20 дена -20С................ ИМА БУБАЧКИ
Но дури и таму, а изгрее сонце , а комарци ко чавки големи.. Никогаш не ми било јасно како мутирале такви на нај северот на Карелиа.

Како тргнало со зимиве кај нас , глеај само крокодили со крила кога ќе почнат да летаат....кај и да е.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Фед 06 2015, 11:28

крокодили со крила...

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Фед 06 2015, 16:24


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Сре Фед 11 2015, 15:35

Ако имате или сте со намера да имате паметен Самсунг телевизор не е лошо да го ѕирните ова

http://bitno.mk/prislushkuvaat-pametnite-televizori-na-samsung/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 15:03

И што ке слушат? Само 18+ звуци Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 15:14

Најјак коментар имаше водителката на ЦНБЦ по темава.

Жената мрвтва ладна рече: "Па не прајте муабет кај шо е телевизорот".

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 15:24

Чучи jас немам таjни и за тоа не ме е страв. A телевизорот ми е баш Самсунг паметен 42 инча .
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 15:27

Браво за тебе!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Чет Фед 12 2015, 15:34

Има ли начин да излупиш киви а повеќе од пола да не го фрлиш?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 15:36

Пресечи на пола и издлаби го со лајца од кората.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 15:37

king напиша:Има ли начин да излупиш киви а повеќе од пола да не го фрлиш?
Има но не го владеам и за тоа не ги лупим сам. Хан Ацо кажа дека гледа кивита и си бере по околу 20 килограми па може да ти одговори попаметно.
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 15:46

preseci ja na pola i polovinkata pritisni ja na rabot od casa. "mesoto" ke si padne vo casata a kozinkata ti ostanuva vo raka..najdi klip na jutub.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Пет Фед 13 2015, 11:27

Овие начисто забегаа


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 11:32

Будала работа......

ауууууу... а шо ќе контролира бе? Ќе ажурира со објави за помени???

Пу пу пу скраја да е колку се забегало.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот