Општи муабети - општо

Страна 3 of 20 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Саб Јан 24 2015, 22:55

Сабота, 24 Јануари 2015 21:49


http://brkajrabota.mk/tehnologija/internet/37266-nov-porno-virus-na-facebook-nikako-ne-otvorajte-go-ova-seksi-video


... ебаги дунстерите ... старо е тоа ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Нед Јан 25 2015, 12:39

Задутре од Земјата ќе се гледа огромен астероид – голем колку 5 фудбалски игралишта


http://www.mkd.mk/svet/nauka-i-tehnologija/zadutre-od-zemjata-kje-se-gleda-ogromen-asteroid-golem-kolku-5-fudbalski

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by Laba on Вто Јан 27 2015, 05:25

е ајде проверете се, го најдов ова и ми се виде интересно
погледајте ја сликата и напишете кој е вашиот најпрв впечаток за сликата Wink

[img][/img]
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Вто Јан 27 2015, 08:27

За кучето во таксито е поентата?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Вто Јан 27 2015, 12:50

Сликата ....

...раштрафена ....КАЛАШТУРА....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 12:52

samo ima hiperdimenzioniran vizuelen efekt okolu cmarot,
baska sto vo ladana vozi kuce.. Wink

ali.. koj glea lada.. ili kuce.. osven cuculiga Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Чет Јан 29 2015, 10:38

Дали е од модерново време, или едноставно само станваме се по себични, егоцентрични...

Од друга страна, па и нашите баби и дедовци живееле во тогаш, модерно време.

Се надевам не забораваме дека треба да бидиме и благодарни.

http://off.net.mk/vesti/razno/seloto-koe-samo-shto-go-dobi-svojot-prv-frizhider

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Чет Јан 29 2015, 11:04

чучулига напиша:Дали е од модерново време, или едноставно само станваме се по себични, егоцентрични...

Од друга страна, па и нашите баби и дедовци живееле во тогаш, модерно време.

Се надевам не забораваме дека треба да бидиме и благодарни.

http://off.net.mk/vesti/razno/seloto-koe-samo-shto-go-dobi-svojot-prv-frizhider
..ако исклучиме дека ова е само уште една глупа реклама за фрижидер, остануваат неколку елементи:
село, локално вработување( селски шнајдер), самодоволност на селската економија.......
Само она огништата да се модернизираат на ниво

па е локален бизнис невиден.
Ова кажано апропо глупите американски коментари..што ќе праат индија, русија, кина..итн. , ако го ШУТНАТ  доларот.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Јан 30 2015, 01:51

Вие само мислете си дека центарец се зафркава ко ќе напиши дека го пушта харпот на 3ка.

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=01&dd=29&nav_id=952393

Laughing Laughing Laughing

поздрав центарец Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Пет Јан 30 2015, 09:47

http://www.time.mk/st/vesti/Makedonija... веќе  се нема причина да плаќаме кабелска тв ....
... таму остана она што ни е достапно со собна антена  и некои без врска канали ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Јан 30 2015, 09:48

Сателитска му е мајката!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Пет Јан 30 2015, 14:44

Новинарине наши несудени ...

..два дена се разгракале ... за Аделина... им каснела ..
..каснела волку, толку ...
..па кој таков ја чекале цел саат ...
..десет петнанаесет академски минути ... и фајронт ..
што не си отишле ....
..ебаги глупите ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Јан 30 2015, 14:48

Која е Аделина, оти е важна и оти ја чекале небаре е Премиерот?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Пет Јан 30 2015, 14:49

Некоја си пејачка ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Јан 30 2015, 14:56

Убо чупе бе

Аделина Тахири

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Јан 30 2015, 15:13


[size=30]МЕТОАЛАРМ: Портокалова фаза во цела Македонија – предупредување за опасно време
[/size]
Времето денеска ќе биде променливо облачно со засилен, повремено силен јужен ветер со удари и над 80 километри на час. Попладне и во текот на ноќта кон сабота ќе има врнежи од дожд кои во западните и јужните делови ќе бидат пообилни локално над 40 литри на метар квадратен.
На планините врнежите ќе бидат од снег, каде снежната покривка позначително ќе се зголеми. Максималната температура ќе достигне од 8 до 13 степени.
Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со засилен јужен ветер. Доцна попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, кои повремено ќе бидат поинтензивни.
Максималната температура ќе достигне до 9 степени.
Во Маврови Анови утрово во 7 часот висината на снежната покривка била 24 сантиметри, 6 во Пожар и 2 во Лазарополе.
Во Маврово има врнежи од снег. Дува слаб до умерен, а во Пелагонија и Штипско засилен (60км/час) јужен и југоисточен ветер.
Минимални температури имаме -1 Маврово и Крива Паланка, 0 Лазарополе и Крушево, 1 Скопје –Петровец, Битола, Прилеп, Кавадарци и Тетово, 2 Скопје-Зајчев Рид, Куманово и Струмица, 3 Претор и Виница, 4 Штип, 5 Охрид и Дебар до 6 во Д.Капија, Гевгелија и Дојран.
Утре во раните утрински часови во западните делови и на некои повисоки места врнежите може на кратко да преминат во снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во претпладневните часови ќе има извесен прекин на врнежите, но повремено ќе дува засилен југозападен ветер. Нов поинтензивен влажен бран ќе има почнувајќи од попладневните часови, па се до недела попладне, кога на места врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и повремено силен ветер. Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови.

Европската метео служба за денеска издаде предупредување од портокалова фаза за цела Македонија. Тоа значи дека времето кое се прогнозира ќе биде опасно и дека многу е веројатно дека ќе предизвика одредени штети

http://www.dokaz.mk/metoalarm-portokalova-faza-vo-tsela-Makedonija-predupreduvane-za-opasno-vreme/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Пет Јан 30 2015, 15:17

Se kladam deka nema nisto da bide..pufki
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Јан 30 2015, 15:20

Дај Боже!

Читам во Скопје спремале 50000 вреќи со песок за покрај Вардар.

Невообичаен е јужен ветар и дожд за овај период. Кај нас снег снема.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Пет Јан 30 2015, 15:35

Tolku vo srbija nemase vrekji spremano Wink
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Јан 30 2015, 15:37

Можи заради тој поскапениот песок...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Пет Јан 30 2015, 15:38

Pa so vuna neka gi punat kaj nas bar ovci imame za sisanje
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Јан 30 2015, 15:40

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by хан Ацо on Пет Јан 30 2015, 17:25

avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Пет Јан 30 2015, 23:05

Овој па...

... ако не се спомнува бугаристан и не пишува ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Саб Јан 31 2015, 10:05

VOL напиша:Se kladam deka nema nisto da bide..pufki

buuuu.. uragaan.. ciklooon... tornadooouu..armagedooon... aaaAAaaa

a be
dojde sinikja i si otide.
!?
haarp, vanzemaljci, teorija na zagovor, kontrola na umot..
"trece oko", nindji i samurai...

da tibam ja televizijata so se spikerki da tibam go uplasija narodov kako da sme Afrika, Sahara, pa ako padnel dozd da se samoubieme masovno , da ne se izdavime Twisted Evil Twisted Evil

avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 20 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот