Општи муабети - општо

Страна 16 of 20 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Чет Дек 29 2016, 06:26

lele, lele , Petelko Petelkov silenje ... :


Ахмети:Или нашата платформа или нема Влада
28.12.2016 | 23:18
Македонија
Прочитано: 4514

Али Ахмети се закани – или неговата платформа или нема Влада. Лидерот на ДУИ кој што е клучен за формирање на новата Влада вели барањата на албанците се разумни и потребно е да се затворат, ако тоа не се случи можно е да не се формира Влада
http://24vesti.mk/ahmetiili-nashata-platforma-ili-nema-vlada

ne gleam nesto deka se potrese zemjava od nego. ni zajakot ni ovie od vmro ne se potresoa bas... a ne e isklucena moznosta i nego bas, da go nema..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Пон Јан 02 2017, 12:58

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Пон Јан 02 2017, 15:03

..тажно Кинг , многу тажно......
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Пон Јан 02 2017, 17:16

ova e cesti pocit
detevo e Vilijam Svec ,od Slovacka ( nato, eu, Wink )
ribive se od horot na kineskata narodna armija..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Пон Јан 02 2017, 18:51

VOL напиша:ova e cesti pocit
detevo e Vilijam Svec ,od Slovacka ( nato, eu, Wink )
ribive se od horot na kineskata narodna armija..
....не е бе битно од каде е детето , загубата е голема..., кога ќе расцветаат пролетва јаболките и крушите ќе нема кој да им испее за Катуша....

avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Пон Јан 02 2017, 20:08

taman si e, samo prevedov sto kazuva naratorot, zabeleska na toa deka detevo doagja vo uniforma na partizan, od zemja koja e sega vo nato I eu, ama koja pamti.... Wink
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Вто Јан 03 2017, 23:44

http://24vesti.mk/doagja-studen-bran-polarni-temperaturi-20-stepeni-0

А, бе .... што е со оваа метеорологоманија .... не припремаат небаре ни се спрема вонземска инвазија ....

...туку 2017-та е ... клингонците може секој момент да се појават ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Сре Јан 04 2017, 11:00

king напиша:http://24vesti.mk/doagja-studen-bran-polarni-temperaturi-20-stepeni-0

А, бе .... што е со оваа метеорологоманија .... не припремаат небаре ни се спрема вонземска инвазија ....

...туку 2017-та е ... клингонците може секој момент да се појават ....
..според некои знаци познати само на шаманите кои се бават со тоа,а за што пишуваат веќе и на блогови по селца на Андите...и горе на Тибет, некаде зад Плутон се забележувало мрдање и рефлексии на отсјајот на Сонцето на нешто што заличуе на меѓупросторен тунел у отварање... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Вто Јан 10 2017, 14:34

avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Вто Јан 10 2017, 21:54

хихихи.....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Вто Фед 14 2017, 22:13

Messi, amigdalata da ti fati gonorea,
mamicata preplatena da tibam, 3 vi stegnaa alooou!!!

ja pa uste na tri livcinja.. oooojglup, !!!!
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Вто Фед 14 2017, 22:13

71' PSG3 - 0Barcelona

dali ima NORMALEN ...
leleeee...
4:0!!!
dodeka pusem ova frustraciive!!!
ims tegnaa uste eden!!!!! Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Вто Фед 14 2017, 22:16

PU!!! da tibam toa barselonata, da dae gospod sabajle so krastaici mesto noze da se razbudute, manekenkite doma da gi nacekate so pavijani, sifilis da fatite na jazik, pu da vibam imeto preplateno, da ne stignite do spanija nazad da smrznete u nekoj tunel da vibam toa idiotite!!!!!!
scratch scratch scratch scratch affraid affraid affraid bounce bounce Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Вто Фед 14 2017, 22:57


ee..

na zdravje.
ubo mi velese libeto..a ja ne poslusav.
.a sega guzvaj livcinja
 radi Dortmund- jajca da im porasnat od gajgur na cicki, I radi barselona, da daj gospod noevi da mu go siluvaat golmanon..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Сре Фед 15 2017, 04:52

А бе VOL си остана магаре и тоа ти е.Коа ќе станеш старо магаре ќе сватиш што сум ти зборел... Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Сре Фед 15 2017, 17:56

so da ti praam ko ne igras sportska.
velis, staro magare..?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Сре Фед 15 2017, 18:12

VOL напиша:so da ti praam ko ne igras sportska.
velis, staro magare..?
..не бригај имаш ти уште децении да јадеш зелена трава по кладилници додека догураш до таа alte essel градација.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Сре Фед 15 2017, 19:12

ee, izleta ama bas ko prle pred- jas, t.e magare.. Laughing
trava po kladilnici ne pasam, ali fudbal gleam, a livcinjava NI se timski, pa za svjati valentajn drustvo sakal nejkel mi naprai ivkova slava , uz moto "da tibam i valentajn i sFe po spisok" , i u duhot na "starite dobri vreminja" ateisticki u znak na maaalo postovanje na nekoj si Trifun,minimalisticki se proslavi toj praznik, zadrzuvajki ja edinstveno procedurata za vino..
a barsa go popusi zdravo.
i u gubenje na sporCka ima prikazna,razbiras.. Wink
ili nisto ne razbiras. 
u sekoj slucaj, libeto mi propati zbog zaradi banditsko navijanje ...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Сре Фед 15 2017, 22:21

inace denes kec gol-gol, i za baern i za real Cool
pa vidi sea koj e mugare Wink
hehe..svabenzi bite, baern mjunih!!!!
_________________
ps:
funf - nul Smile
ajt nazdravje
sea sum dobitno magare Wink
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Сре Фед 15 2017, 23:03

..добро бе , ќе те пофалам дека си и закерало невидено... Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Чет Фед 16 2017, 07:15

da ti kazam pravo,pubicni vlakna mi se naJezija od falbive.
im godi.
mene, ne.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Саб Мар 18 2017, 20:16

Битолчанец ја убил сопругата со сукало
http://telma.com.mk/vesti/bitolchanec-ja-ubil-soprugata-so-sukalo

bitAlcanec... sukalo... scratch
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Нед Мар 26 2017, 09:32

avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Чет Апр 13 2017, 21:37

ajde de..
ama "nicim izazvani" ovie "ekoloski raspolozeni" , "novinari od te-ve dvaes eden" zagrizeni za ekologijata. breee..

da potsetam , posto znam nekoi raboti za rekreativniot centar so se eNDZero Treska...

sto vi smetase , da ja jadete ogradata naokolu? da kradete od opstestveniot imot za da si gradite kokosarnici?
sto vi smetaa kampovite koi redovno gi  pljackavte?
sto vi smetaa klupite koi gi kradevte?
drvata - daskite od podovite na tusevite?
duri i tusevite -komplet iako ne bevte bas spremni za da se banjate tolku ... po doma?
sto vi smetaa prozorcite na se I sesto sto gi krsevte postojano?
sto vi smetaa sijalicite , neonkite, koi gi krsevte ako ne gi kradevte?
stekerite? utikacite? prodavnicata? sto vi smetase I gente di mare, otkako naokolu se iznakotivte so masi I cajdzilnici, kako edinstveno mesto ( gente..) koe se drzese ( da, go drzese "kaur", "rusinot"...)??

..pa samu tamu vasite beli carapi u spic konduri gi soncavte so vasite prikupeni kosovarki ili kradeskum-sarajki, tetovki, sviripicinki, kad mozea da cicaat sladolet - u caska a ne na tocenje, bez marami na glava, I da cicaat "dzuz" so slamka?
sto  vi smetaa drvana ( kakva li samo suma bese!) da gi secete?
za sto, za ogrev? za lakovi I streli I kopja da se kolete?
sto  vi smeta TRESKA vo koja gi naguzivte vasite gazovi da serat - od prikolicite direktno vo treska? dali nekogas ste ja poglednale TRESKA kolku e CISTA reka?

.. ekoloski li razmisluvavte, koga go unistuvavte te parkot?
koga frlavte SKAPAN pcovisana stoka, kravi, kozi, kucinja, kokoski, da skapuvaat, smrdat niz sumata, do ezertoto I vo ezeroto?

da gi brkaat turistite?

I za kraj.. sto QR vi smetase vodata vo ezeroto.. ??? ispijte ja celata, kapka da ne ostane
zatoa sto lajnata koi gi priklucivte vo cevkovodot za dotok na sveza cista voda na ezeroto, raucnajki deka vasite posrani gazovi ke kakaat, co "nekoja cevka tamu, a nie ke si gi priklucime na DIVO na taa cevka, koj gi ebe site, vazno fekaliite da odat nekade..!"??????

neka VASITE omladinci se kupaat sega vo taa BARA , fekalna, koja se POLNI so vasite lajna, posto so CEL NE-PAMET , bez ni gram mozok, sovest, svest, ste GENETSKI dresirani da unistuvate, govna edni
se okolu sebe , samo za da vi bide vas arno.

samo degeni kako vas moze da si se priklucat na prvata vidrna cevka ili da si dovedat fekalni cevki vo vodata ...koja go polni ezeroto.
I sega, nekoj tuka "se prasuva zasto tolku e zagadeno"..?
a ne prasuva na koj "gazda " od SARAJ se kamionite sto isturaat sut I gjubre, ..
stoki

http://tv21.tv/mk/?p=124828
Животните наместо трева јадат ѓубре. Ова место се наоѓа на влезот од Езерото Треска и е познато како туристичко рекреативно место во општина Сарај. Сточарот Јакуп Јакупи кој тука ја носи стоката на пасење, вели дека зеленилото е во ваква состојба заради неколку неодговорни граѓани кои тука го фрлаат ѓубрето.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Пет Апр 14 2017, 00:05

..стока...не е здраво само тоа што таа стока ги зафаќа најубавите делови на просторот ....
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 20 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот