Општи муабети - општо

Страна 15 of 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Нед Јун 12 2016, 19:50

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

аааааа,

добро.

како беше она:
....
чекај, и кад чекање дојади сваком који чека
чекај и ја чу сигурно дочи.

мхм

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Вто Јун 28 2016, 22:51


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Саб Jул 09 2016, 19:56

so e ubava prirodata,posebno koga e kreativna Laughing

avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Саб Jул 09 2016, 19:56

( inace, cvekje e ona Laughing )
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Саб Jул 09 2016, 19:56

avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Саб Jул 09 2016, 19:57

avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Нед Jул 31 2016, 20:15

Одбележување на светскиот ден на доењето (кој појма немав дека постоел)

http://plusinfo.mk/vest/80471/on-gi-pottiknuvaat-mladite-majki-na-brelfi

имате став за доење во јавност?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Нед Jул 31 2016, 20:18

чучулига напиша:Одбележување на светскиот ден на доењето (кој појма немав дека постоел)

http://plusinfo.mk/vest/80471/on-gi-pottiknuvaat-mladite-majki-na-brelfi

имате став за доење во јавност?
..зависи од цицките... Smile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Нед Jул 31 2016, 20:25

ц ц ц!

(lol! lol! lol! )

а сериозно?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Нед Jул 31 2016, 20:41

чучулига напиша:ц ц ц!

(lol! lol! lol! )

а сериозно?
..мислам дека доење на бебче е многу пријатен призор, но сепак е лична работа на мајката и незиното дете за да би се практицирала јавно. Таквото нешто е сепак некој вид на егзибиционизам , ако е од страна на образувана , културна мајка, или израз на локален обичај , а веројатно и простољудие за останатите доилки во јавност.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Нед Jул 31 2016, 20:47

хмммм...

вервам дека твојов став е став на многу луѓе.... мислиш дек то има некаква врска со то дека 77 мил. бебиња биват лишени од колострално млеко? 

мене ме ужаснува дека некои жени одбират воопшто да не ги дојат своите бебиња и ги ранат со то формулите некакви... Sad Sad Sad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Нед Jул 31 2016, 21:40

чучулига напиша:хмммм...

вервам дека твојов став е став на многу луѓе.... мислиш дек то има некаква врска со то дека 77 мил. бебиња биват лишени од колострално млеко? 

мене ме ужаснува дека некои жени одбират воопшто да не ги дојат своите бебиња и ги ранат со то формулите некакви... Sad Sad Sad
...а збориме за различни работи..., доење во јавност и воопшто доење... Најголема глупоќа е оставањето на бебињата без мајчиното млеко и хранењето со незнам што за да некој наводно ги зачува цицките за следните сексуални и егзибиционистички авантури. Прво тоа нема веза со доењето, второ таквите мајки очиглрдно не се тоа.
Добар беше Мома Капор: деци треба је.ати матер док су мала... Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Нед Jул 31 2016, 21:51

да, за две работи зборам. и трета.

како селфи или некој друг да слика доење и то да се објавува ќе придонеси да се намали бројот на деца шо не добиват колострално млеко? (колострумот, колку шо јас знам, се излачува само во првите дена по пороѓајот)

Не му ја разбирам поентата на повикот на ОН.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Пон Aвг 01 2016, 09:19

чучулига напиша:да, за две работи зборам. и трета.

како селфи или некој друг да слика доење и то да се објавува ќе придонеси да се намали бројот на деца шо не добиват колострално млеко? (колострумот, колку шо јас знам, се излачува само во првите дена по пороѓајот)

Не му ја разбирам поентата на повикот на ОН.
..некоја глобалистичка свиња или група такви, платила истражување и протнала низ ОН со подмачкување приказна дека синтетичкото млеко за бебци кои тие го патентирале у сел свет..е правата ствар со која се одгледуваат за нив толку потребните идиоти и педери.. ете тоа е... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Пон Aвг 01 2016, 11:51

more...samo zdrava cicka bre, ,,prirodno si e prirodno, ako treba , a treba , tvrdi I overuva licno Vol, site nie tradicionalni muzi(sta) ke se zrtvuvame I ke dokazeme deka cicanjeto zensko vime e zdravo a site tie pederi neka mu go cicaat na soros..
znaci , zeni, vadete cickite , da ve cicame I dokazeme deka majka priroda ne znae za godini, smrt na GMO da ziveat cickite! cicki, od site dimenzii, obedinete se!
samo cicinja zenski se spas za civilizacijata, da gi otfrlime starite svakjanja I inkviziciski nametnati naviki, kako sto vo 1945 , mladite omladinki gi otfrlija samite I feredzinjata, taka denes, site ugneteni zeni da gi frlat prslucite , kako udarnici I proleterki so gradite napred hrabro vo posvetla idnina!...


ps. za cicoljaci do pupak da vazi zabranata za nenosenje cicjarnici, radi posteda na muski svet od razoxarenje.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Сре Aвг 03 2016, 07:22

avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Сре Aвг 03 2016, 09:52

..остај сеа виолетова торта.., кажујте кој ќе плати пијачка???? Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Сре Aвг 03 2016, 23:23

Ти!!! 

(тој шо прашва - тој дели!)

Laughing Very Happy Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Пет Сеп 30 2016, 07:01

Oj Ljulje.. ja ce go vrtim volan a ti da mu go guras odpozadi, gur-gur!
hajd, diii, diii ljulje.. oj bezi be ljuulje, hej , ce te gazim u rikverc! ik, be ik, heej! Laughing
http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=E5E96A88CC21E14CA81F7F58527396E0
..aj. vidi ljulje gural odpozadi a sega ljezi pred kola..
...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Пет Ное 11 2016, 21:05


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Саб Ное 12 2016, 12:50

...земља пухом...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пет Ное 25 2016, 23:02

Епа мажи честитоооо

призентинг: Менизам


http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=11&dd=24&nav_id=1202947


 “Želim seks i društvo, ali ne želim/ne mogu da uložim trud da to i dobijem”, piše korisnik MGTOW foruma.  

И... ќе ги поддржите?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Нед Ное 27 2016, 13:10

..убав ден денеска, а пацерине од сдсм тврдеа ќе биде за никаде ... Smile Smile Smile
...оди после веруј им на збор, посебно кога зајко и шеќерка на полн глас повикуваат да им се земат парите на транзиционите богаташи, лопови и љубители на Прада чанти... Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Нед Ное 27 2016, 13:19

A, бе, зошто сдсм-оФци од плави станаа црвени ... да не се камелеони...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Чет Дек 29 2016, 04:25

.. MORI! ! e ova ako ne go videv ke mislev deka svetot e od sviripicino do tabanovce scratch
pod itno deratizacija desincekcija de-slagjanizacija , sve naednas, I na kraj posipi so benzin ..

kako mozese mori... jesi li NORMALNA...avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот