Општи муабети - општо

Страна 14 of 20 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Пон Мар 14 2016, 07:45

http://bulevar.b92.net/bizar.php?yyyy=2016&mm=03&dd=13&nav_id=1107087

Ова со професоров (кој патем е во право - според мене) ме потсети на случајот со кумановската даскалица...

аманте бе луѓе, кога еднаш ќе научиме да ги почитуваме правото на избор и среќа на другите... без осуди...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Саб Мар 19 2016, 12:15


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Саб Мар 19 2016, 12:43

чучулига напиша:http://plusinfo.mk/vest/62207/Makedonija-se-priklucuva-kon-akcijata-casot-na-planetata-zemja-

И јас ќе ги исклучам сијалиците!!!

Very Happy Very Happy Very Happy
...пробај со главниот кабел, ептен ќе си бидеш раааат... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Саб Мар 19 2016, 12:52

concrete напиша:
чучулига напиша:http://plusinfo.mk/vest/62207/Makedonija-se-priklucuva-kon-akcijata-casot-na-planetata-zemja-

И јас ќе ги исклучам сијалиците!!!

Very Happy Very Happy Very Happy
...пробај со главниот кабел, ептен ќе си бидеш раааат... Very Happy
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

туку замисли...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Чет Мар 31 2016, 10:59

http://puls24.mk/magazin/zivot/po-100-godini-se-vrati-opasna-bolest-sekoja-nedela-ima-po-600-novi-zaboleni

.... ова во последно време со  од нигде зачестеното појавување на веќе искоренети болести станува сомнително ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Чет Мар 31 2016, 11:45

king напиша:http://puls24.mk/magazin/zivot/po-100-godini-se-vrati-opasna-bolest-sekoja-nedela-ima-po-600-novi-zaboleni

.... ова во последно време со  од нигде зачестеното појавување на веќе искоренети болести станува сомнително ...
..на е сомнително, додека на пример човекот се зановува на мин. 20-30 години, за тоа време бактериите се размножуваат , двеста-троста милиона пути..е сеа гледај со која брзина се прилагодува-мутира човекот , а со која тие...
..чудо е што до сега не ни ебале матер.., сепак изгледа дека некој што води сметка..т.е. Господ постои... Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Чет Мар 31 2016, 21:56

samo radijacija cernobilska e spas !  Twisted Evil nekoi ke se izlecime, a nekoi ke umrete
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by gestapo on Пон Апр 18 2016, 15:14

Vaka li se kazuva maskosta u sport...2000 napagat 20luge kakov sram...
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Пон Апр 18 2016, 17:42

ne se gledaat 2000.. ne mi e jasno, koj kogo napgja, gestapo...?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Сре Мај 11 2016, 15:29

http://off.net.mk/lokalno/razno/erotika-karshi-voinot

Мммммм не.

Не ме копка дали Вики е уште таму туку ме копка шо е муабетот.

Јас ова од позиција на љубоморна климактерична баба со гаќа шо има цел да штити бубрези.

и така, баш би да разберам шо е муабетот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Нед Мај 15 2016, 11:53

чучулига напиша:http://off.net.mk/lokalno/razno/erotika-karshi-voinot

Мммммм не.

Не ме копка дали Вики е уште таму туку ме копка шо е муабетот.

Јас ова од позиција на љубоморна климактерична баба со гаќа шо има цел да штити бубрези.

и така, баш би да разберам шо е муабетот.
 
muabetot e deka seto ova e "snimeno" so copy-paste, lokacija koja ne postoi..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Нед Мај 15 2016, 12:04

ретро - репортажа:
Денот кога Бони М правеше свадба во Скопје
http://off.net.mk/lokalno/razno/denot-koga-boni-m-praveshe-svadba-vo-skopje


Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Нед Мај 15 2016, 12:42

Еееееее ..што народ се собра пред тогашен метропол!!!!!!

Бони се жени во Скопје, Бони се жени во Скопје ....
... небаре се случуваше слетувањето на Месечината ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Пон Мај 23 2016, 13:23

Си отиде најголемиот „народен херој“

http://alsat.mk/News/253654/pochina-akterskata-legenda-bata-zhivojinovikj

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Вто Мај 24 2016, 06:55

Otide Valter u legendi.
Go cekaat vo kafanata na besmrtnite


Последната промена е направена од VOL на Вто Мај 24 2016, 07:14. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Вто Мај 24 2016, 07:08

pu-, mamu vibam imperijalisticka

--------------------------------------------------------------------------------
\
e...avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Вто Мај 24 2016, 07:09

velat, se glumi sam sebe ovde, a ne likot od scenario
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Вто Мај 24 2016, 07:13

aaa.. eve go !

u prv red. vekje sedi odma pod znakot "Kafana na Besmrtnite" Cool

avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Нед Јун 12 2016, 07:25

Се искршиле од ќотек во франција...

http://www.kurir.rs/sport/francuska-2016/foto-krvave-slike-obisle-svet-pogledajte-razbijene-navijacke-glave-iz-marseja-clanak-2304355

добро зошто? шо е работата? ама навистина, зошто бре???

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Нед Јун 12 2016, 09:54

чучулига напиша:Се искршиле од ќотек во франција...

http://www.kurir.rs/sport/francuska-2016/foto-krvave-slike-obisle-svet-pogledajte-razbijene-navijacke-glave-iz-marseja-clanak-2304355

добро зошто? шо е работата? ама навистина, зошто бре???

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
..нема веза, мали локални тепаници на дрогирани будали поттикнати со ќелепур дрога и лошо пиво..делени од глобалистичките свињи и сорос-гавази...револуционерните молерски орди на сдсм пред сјо и по скопје, па леви рабијачи на преседнички канцеларии се суриии   , не овие ќефкави француски пудлици..
...се е тоа за да го замачкаат трговскиот договор кој и го протињаат на Европа за да конечно ја сјебат по сите основи.... Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Нед Јун 12 2016, 10:32

чучулига напиша:Се искршиле од ќотек во франција...

http://www.kurir.rs/sport/francuska-2016/foto-krvave-slike-obisle-svet-pogledajte-razbijene-navijacke-glave-iz-marseja-clanak-2304355

добро зошто? шо е работата? ама навистина, зошто бре???

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Мал но корисен вентил за празнење ради  подобра општа психичка состојба .... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Нед Јун 12 2016, 10:52

king напиша:
чучулига напиша:Се искршиле од ќотек во франција...

http://www.kurir.rs/sport/francuska-2016/foto-krvave-slike-obisle-svet-pogledajte-razbijene-navijacke-glave-iz-marseja-clanak-2304355

добро зошто? шо е работата? ама навистина, зошто бре???

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Мал но корисен вентил за празнење ради  подобра општа психичка состојба .... Very Happy Very Happy
Е шо корисен вентитл... нека земат трева да косат, куќа нека градат некому кому му треба, или детстско игралиште или нешто друго такво ете то би било корисен вентил за подобра општа психичка состојба кинг...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Нед Јун 12 2016, 10:57

чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:Се искршиле од ќотек во франција...

http://www.kurir.rs/sport/francuska-2016/foto-krvave-slike-obisle-svet-pogledajte-razbijene-navijacke-glave-iz-marseja-clanak-2304355

добро зошто? шо е работата? ама навистина, зошто бре???

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Мал но корисен вентил за празнење ради  подобра општа психичка состојба .... Very Happy Very Happy
Е шо корисен вентитл... нека земат трева да косат, куќа нека градат некому кому му треба, или детстско игралиште или нешто друго такво ете то би било корисен вентил за подобра општа психичка состојба кинг...
...оди кажи им на овие револуционерниве-протестантски молери и леваци по улици овде..., да земат трева да косат, куќа нека градат некому кому му треба, или детстско игралиште или нешто друго.
Грујо тоа го прави , ама ти го пљукаш ...сочно..овде.. Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Нед Јун 12 2016, 11:01

конкретен....

е нема бе нив да му кажвам... башка гледаш до пола се во тој правец, за четки фатени се, бојадисват луѓето.

ќе одам да бидам "соросоид" во франција на овие да му кажвам шо треба да прат!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Нед Јун 12 2016, 14:07

чучулига напиша:конкретен....

е нема бе нив да му кажвам... башка гледаш до пола се во тој правец, за четки фатени се, бојадисват луѓето.

ќе одам да бидам "соросоид" во франција на овие да му кажвам шо треба да прат!
..оди , а ние ќе го почекаме резултатот од кажувањето...може и нашиве овде од молери за флеки, ќе мутираат у микланџеловци....или барем пикасовци... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 20 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот