Општи муабети - општо

Страна 5 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next

Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Саб Фед 14 2015, 02:11

Сакам да ви кажам дека е време собирање на јаворов сируп.

Знајте дека е добар за здравјето најверојатно, ама дали сте знаеле дека исто добар е сирупот од орев или бреза?

Поќе информации

http://tapmytrees.com

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Саб Фед 14 2015, 08:49

americka fora maple sirup.

imame nie slatko do se i sesto ovde, od dunji do kapini, eheheej, domasnoto prvo da si go napravime, posle sirupi od drva ke jademe. Laughing
eeeh., kolku li samo ubavi trevki i bilki ima kaj nas, za sekakva bolka i zdravje pa da sme sobirale sirup od javor, ko americki indijanci. bogdacuva.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Саб Фед 14 2015, 10:34

...колку знам и тука биле собирни такви сирупи, па тоа е заборавено.
..Американците само од тоа напраија бизнис у кој се продава се и сешто.., па го надуваа во небо., демек битно е за живот ..баш како и кока кола..
Се сеќавам инаку дека на југот имаше и шеќерна трска или такво нешто и мојата "Стара Баба" вареше некој сладок сируп од тоа.Башка она од грозјето...и да не ги спомнувам некакви гумасти "мушамчиња" 10 Х 10 см. дебели 3-4 мм. со вкус на овошки кои се топеа во уста..., а не беа желе..
..изгледа сепак овде поише сме заборавиле , отколку што новокомпонираните новосветци измислиле... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Саб Фед 14 2015, 11:03

taka e stari... a tek so afion sto marifeti se pravele Smile pa ne bile dzanki Smile
e posle kolumbo zaeba rabota...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Чет Фед 19 2015, 00:01

Е не сум сигурна дека разбирам

http://off.net.mk/links/nabrzinka/30018

писаниете вели дека јавно постојат клубој кај шо луѓето одат сексуално да општат туку така опуштено ко животни....?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Чет Фед 19 2015, 07:22

Pa sto.. Toa e normalno.be. Si seta mlada nevesta po ulica i ako se podnavedne patika da si vrze OP! Nekoj i se dzitka na grb i taka..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Чет Фед 19 2015, 09:55

VOL напиша:Pa sto.. Toa e normalno.be. Si seta mlada nevesta po ulica i ako se podnavedne patika da si vrze OP! Nekoj i se dzitka na grb i taka..
..да ја придржи да не падне..... се надевам, без било какви ЗАДНИ намери Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by gestapo on Чет Фед 19 2015, 14:25

avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Чет Фед 26 2015, 21:03

avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Чет Фед 26 2015, 22:39

namesteno e bre....
ne se muci da vidis lokacija po registraciive Laughing Laughing ,  i  ne rasturaj po fioki za pasoshot.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Чет Мар 05 2015, 12:42

Воочи то 8ми Март

http://libertas.mk/уапсен-скопјанецот-кој-се-обиде-да-ја-у/

фрикинг до кога бе Македонија ќе ги силува и убива своите жени?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Саб Мар 21 2015, 20:38


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 00:44

Да не случајно пошандрцаа у Микрософт?

http://puls24.mk/zanimlivosti/tehnologija/besplaten-windows-10-za-site-pa-duri-i-za-onie-so-piratski-kopii

...не е за верување ....
... па кој будала тогаш ќе им плати лиценца ....

А како што читам по ИТ списанијата и нетот ... Windows 10  ќе е последниот виндовс т.е.  ќе нема официјални нови верзии на виндовсите туку ќе има само надградба на постоечкиот т.е.  наместо издавање на нов оперативен систем се преминува на континуирано надградување на постоечкиот така да стално ќе имаме старо-нов ОС ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete on Нед Мар 22 2015, 10:46

king напиша:Да не случајно пошандрцаа у Микрософт?

http://puls24.mk/zanimlivosti/tehnologija/besplaten-windows-10-za-site-pa-duri-i-za-onie-so-piratski-kopii

...не е за верување ....
... па кој будала тогаш ќе им плати лиценца ....

А како што читам по ИТ списанијата и нетот ... Windows 10  ќе е последниот виндовс т.е.  ќе нема официјални нови верзии на виндовсите туку ќе има само надградба на постоечкиот т.е.  наместо издавање на нов оперативен систем се преминува на континуирано надградување на постоечкиот така да стално ќе имаме старо-нов ОС ...
...се мигрира у облаци. Практично нема да има повеќе нидна програма за купување од Мајкрософт. Ќе си ги најмуеш на месец или како сакаш... 10-ката ќе биде практично бесплатна и затоа веројатно оваа понуда... По малку пари од секој корисник годишно е најлукративниот бизнис на свет.
Имам баш сега гостин ..ептен експерт ..и правиме муабет на оваа тема. Главниот таргет се големите компании на кои тоа и многу ќе им се исплати најмалку 20-35% поетино, а и ОГРОМНОТО ширење на базнот со пациенти. Останува прашањето на сигурните архиви у подрум , ама за тоа потоа.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 10:52

concrete напиша:
...се мигрира у облаци. Практично нема да има повеќе нидна програма за купување од Мајкрософт. Ќе си ги најмуеш на месец или како сакаш... 10-ката ќе биде практично бесплатна и затоа веројатно оваа понуда... По малку пари од секој корисник годишно е најлукративниот бизнис на свет.
Имам баш сега гостин ..ептен експерт ..и правиме муабет на оваа тема. Главниот таргет се големите компании на кои тоа и многу ќе им се исплати најмалку 20-35% поетино, а и ОГРОМНОТО ширење на базнот со пациенти. Останува прашањето на сигурните архиви у подрум , ама за тоа потоа.... Cool
Па и досега тие ... од Windows XP  па навака не ги продаваа програмите .... туку наплатуваа лиценца за користење .... и подршка ...

..тоа со облаците ... е тешка гомнарија ... и лоповлук ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by king on Чет Мар 26 2015, 09:39

Слушам ... оваа нашава песна ... за евровизија (сељачка манифестација која треба да се укина или па воопшто да не учествуваме)...

... стилот ко да е скинат од Џони Логан ... а и песната, уште од прво слушање,  многу ме потсеќа на некоја ... ај ќе ми текне ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Чет Мар 26 2015, 10:31

Smesni se nasive so obidive pred evroparodija sto "osvajaat" ex yu glasovi lani so srbinkava so skopsko poteklo dapcevikj i sestra i todevska koja od frustracija na fejsbuk napisa deka makedoncite bile mizerni..Daniel se pojavi na scena preku Belgrad a podrska mu e Joksimovic..mesto da pustat nekoja dilajla ko Panki so trubine,Slatkaristika da im se ljulja po scena naduvan ili nekoi backi duvacki pa em da im se iznasmeeme em ic qr da ne ne boli koj ne glasal nie sekoja godina ko da prakjame coek u vselenata se penjavime..pa ona ko izbor za mis pa site vozbudeni pa izjavi za mir vo svetot pa pesni za ljubav i mir pa... Ina kraj nekoj bradat pederu fustan pobedue Smile
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Чет Мар 26 2015, 11:10

a golema parodija mora da ja pratat imbecilski nastani..
.evro song.. u kladilnici Evil or Very Mad
http://eurovisionworld.com/?odds=eurovision_2015

pazi, ona pratis, "do kaj e Volfsburg.?  gol-gol tri plus- fatena! uste edna i dobivka.. uste  zirito od Lihtenstajn da dade poeni za Kajmakovski- go igrav  3+.."

tibam svetot tibam


Последната промена е направена од VOL на Чет Мар 26 2015, 11:23. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Чет Мар 26 2015, 11:12

Laughing Laughing Laughing

ич не се разбирам од кладилници ама ове ептен смешно ми се чита.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL on Чет Мар 26 2015, 11:19

3+ e da padnat na edna utakmica 3 ili povekje gola... bez razlika koja ekipa ke dade, ( na pr, rezultat 2:2 , 3:2, 2:1...itn)

ili...3+ poeni za Kajmakamot..na euroUEFAsong, spored kladilnicive ( UEFA -Union of European Football Associations)
..za kladilnicive..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Чет Мар 26 2015, 11:21

Фала.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига on Саб Мар 28 2015, 18:45

Ако не сте го знаеле, го претставуваме македонскиот приц со тапија

http://off.net.mk/na-dnoto/dosie-Makedonija-e-kralstvo-i-ima-svoj-princ-boge-peter-koloski-priznat-od-site-kralstva

Ете така.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општи муабети - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот