Негативна комуникација Ветерница

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Негативна комуникација Ветерница

Пишување by reiter on Чет Јан 08 2015, 00:45

Темата ја ставив затоа што почитувани членови на Ветерница форум сме сведоци дека по било која тема се отвори било каква дискусија секогаш завршува разговорот неубаво,со навреди и злоба.Мислам дека тукашното лошо комуницирање односно разменување на мисли е одраз на состојбата на државата во која сите сме притиснати од недоволна егзистенција како и чуство на недостиг од посигурна иднина како за себе и семејството така и за државата.Колку и овде донесеме некаков заклучок не верувам дека тој истиот ќе биде применет и во делот на политиката на државата па така форумот би требало да биде една слободна мисла за секого.Се разбира дека некој е по упатен,некој не толку многу,но не треба начинот на реплицирање да биде со крајни негативности безобразлуци и она што сакам е да напомнам лошо изгледа за самиот форум.Има ли можност и желба од сите нас членови на Ветерница да бидеме поумерени и понегативни кон реплицирање кон друг член?Иако замислата на конкретниот е чиста слобода но очигледно се злоупотребува од сите и е неопходно да модераторите применат мерки.Што всушност би станало и како би изгледал овој форум со толку негативни реплики е само избор на конкрете и негова замисла како би изгледал.
п.с. да не спомнуваме и обвинуваме кој прв започнал затоа што и оваа тематика ќе отиде во аут..едноставно дали сме за подобра комуникација или не со предлог да модераторите исто кон сите членови спроведат мерки кои се пропишани на сите форуми.
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 05:15

Темата ја ставив затоа што почитувани членови на Ветерница форум сме сведоци дека по било која тема се отвори било каква дискусија секогаш завршува разговорот неубаво

Типична македонска работа


Иако замислата на конкретниот е чиста слобода но очигледно се злоупотребува од сите

Точно


да модераторите применат мерки

ако сами не можеме да се контролираме.. џабе се секакви мерки ... и замислата беше да ова место (форум) функционира скоро без никакво модерирање и солење памет, што, каде и како треба да се пишува ... т.е. без жандрми
..но очигледно за наши прилики тоа е невозможна мисија ...

... доволно е да се појави само еден „незгоден“ член, кој од само нему познати причини дошол само ради „кварење на забава“  и лавината да тргне ... тоа е нарочито опасна работа за форуми во зародиш ..

за крај ... форумов не е на конкрете или било кој друг ... тој е на сите нас (членовите)

спомна модерирање... е па дајте бе предлози  за модератори ...  без никаков срам и сами себе може да се предложите ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by VOL on Чет Јан 08 2015, 07:35

eve jas
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 09:24

VOL напиша:eve jas
A што да не ...

..
 не се заебавам ..
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by VOL on Чет Јан 08 2015, 09:38

king напиша:
VOL напиша:eve jas
A што да не ...

..
 не се заебавам ..
pa sto...
 sum bil i porano, iam staz pirat
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 09:40

ОК ...
сега засега само еден доброволец ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 10:33

Засега вака стојат работите ...

1. VOL  ... самокандидатура
2. ОЅА  ... замолена


за Старт магазин


Последната промена е направена од king на Чет Јан 08 2015, 10:56. Мислењето е променето 1 пати
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by VOL on Чет Јан 08 2015, 10:39

e sea ko ke vidi Osa deka sum I konkurencija, ima da ripne u tavce , ako treba od inat Laughing
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 10:45

А ако не сте си конкуренција ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 10:52

Како трет би го предложил
reiter  во политикаЧЕТВРТИ

КНЕЗ ...  вести од светот

и за чучулига имам идеја ... но прво да отвориме подфорум ..ОПШТИ МУАБЕТИ
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 10:59

King,

знајш дека сум дифтарка и дека не се понашам најубо ко треба да следам правила.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 11:04

Ај сеа и ти ...

...нема многу правила ... и твојот дифтартарлук е во рамките на правилата

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 11:07

И свесен си дека секогаш постои огромна шанса да влезам во жестока расправа со билокој?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 11:09

И што?

...па тоа и треба ... само без пи.....ња ... и мајкосувања ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 11:15

Ако никогаш нема да има барање да се сменам (да бидам поинаква од шо сум само ради модерирање), тогаш, ок.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 11:16

Чесен пионерски збор ...
...нема да има ..
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 11:18

king напиша:Чесен пионерски збор ...

Very Happy Very Happy Very Happy

Ок тогаш, сметај на мене.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 11:19

ОК

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by VOL on Чет Јан 08 2015, 11:35

jahaa! vrabec ! castis!
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 11:37

Важи.

Smile

Јас сум сега прати: модератор во најава на непостоечки подфорум.

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by VOL on Чет Јан 08 2015, 11:42

vrabec, sea si vakva, nakurcena hihih..!
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 11:43

Laughing Laughing Laughing

не бе, не сум.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by VOL on Чет Јан 08 2015, 11:53

si, si..
ke bides koljeska so OSA Laughing , kako Fernanda i Manuela Laughing
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by king on Чет Јан 08 2015, 12:31

чучулига ...

од денес 12.30 часот е модератор на овој подфорум

честито!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by VOL on Чет Јан 08 2015, 12:33

e aj cestito vrabec
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Негативна комуникација Ветерница

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот