Џорџ Сорос

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 20:03

king напиша:
чучулига напиша:Па ако е доволно паметен да сруши валута, оти не би поттикнувал разој на критичко мислење со цел поарнување на општата чоечка состојба?

Еве, јас не кријам, би сакала да сум паметна ко Сорос.
Што кажа сега!!!!!!!!
... а како тоа рушењето на валута ја подобрува општата човечка состојба ...
...човекот е невиден хохштаплер,  зеленаш и испрдок ... и таквото го боли за било кого ... тој бе преку лешеви гази за да си го зголеми контото ..
Не ти дозволувам да ми го касапиш постот и со то да вадиш од контекст работи.

Речи дека си попаметен и дека си ја срушил банката на кралицата па да удриме мерка.

Инаку, Бил Гејтс или она фејсбук карикатурата се поарни?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 20:04

od mene tolku. terajte. nema da vi ide temata so mene.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 20:06

В. оти бе?

немаш со шо да поддржиш шо велеше?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 20:08

чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:Па ако е доволно паметен да сруши валута, оти не би поттикнувал разој на критичко мислење со цел поарнување на општата чоечка состојба?

Еве, јас не кријам, би сакала да сум паметна ко Сорос.
Што кажа сега!!!!!!!!
... а како тоа рушењето на валута ја подобрува општата човечка состојба ...
...човекот е невиден хохштаплер,  зеленаш и испрдок ... и таквото го боли за било кого ... тој бе преку лешеви гази за да си го зголеми контото ..
Не ти дозволувам да ми го касапиш постот и со то да вадиш од контекст работи.

Речи дека си попаметен и дека си ја срушил банката на кралицата па да удриме мерка.

Инаку, Бил Гејтс или она фејсбук карикатурата се поарни?
Шо ти е ма ..искасапено ...

..само се потенцирани две работи кои се контракдикторни една со друга!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 20:10

Никако не си во право.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 20:12

чучулига напиша:Никако не си во право.
Знам ...
...чучулига е стално у право и нејзиното е последно ..

..контраш ... Twisted Evil
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS on Вто Јан 06 2015, 20:12

king напиша:

Си измешал лончињата ...
...тој што негира дека резултатите се израз на народната воља ..треба да докажува ...
... ама се некако ...пред судовите излегувате лажговци ... Twisted Evil

па ве видовме бе отпораши ... двајца без тројца ...
..а како што тврдите дека се украдени дури, за наши услови фантастични, 200 000 гласа .... тоа во најмала рака значи крв до колена ...
... не ве бива бе ... се некој друг ви е крив ...
King, ne se zapletkuvaj vo spinovi.Vie uporno se povikuvate na izborite, i kako zombirani papagali po cel den povtoruvate, osum puti, devet puti.Eve ti sega moznost da dokazes deka na izborite nemalo falsifikuvanje na voljata na narodot, i deka imate pravo da gi mantrate tie osum, devet, ili mi ti ne znam kolku puti... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

PS. Kade toa ima presuda, pa makar i od partiskiot sud na dpmneovcite, deka izborite bile fer i demokratski.Daj link do presudata... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 20:13

@king

Само и единствено кога во дебата другата страна губи.

Инаку, чучулига баш ја заболе нејзиното да биди последно.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 20:19

.... О о ооооо...

... бараш афирмативна пресуда ...

.... ништо од муабетот ....


продолжи си со она ...
 ... кога помеѓу ... спин, зомби, папагал, фалсификат, пустец и уште два три други ...така рандом убацуеш други зборови ... колку да напишеш нешто ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 20:21

чучулига напиша:@king

Само и единствено кога во дебата другата страна губи.

Инаку, чучулига баш ја заболе нејзиното да биди последно.
А тоа според твоите критериуми .... се случува стално ...  Twisted Evil Twisted Evil
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 20:22

Не, не стално.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 20:50naredniot tvoj post ke bide ti bide presuden.inaku da te potsetam 
za zal VASHITE PET MINUTI istekoa na 5-ti januari 2015 g vo 2 casot i 57 minuti 
poveke sreka ...nikogash 
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 20:53


a ti zunzaro, cekam da vidam dali KE SE ZAEBES pa na SLEPO pak ke mavnes u bandera.
 ke ti trebaat tegli od ajvar namesto stakla za cvikeri.
  za zal VASHITE PET MINUTI istekoa na 5-ti januari 2015 g vo 2 casot i 57 minuti 
poveke sreka ....nikogash 
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 20:56

чучулига напиша:Оса..

ако не те "запука" В. јас ти се мерачам. 

Доста бе, доста!!!

Ко трето одд. да си да му се невиди.
tebe ti se obrativ ,ne ....
uzivaj si vo zivotot ,ne se pletkaj koga ne te spomnuvaat 
blagodaram
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 20:57

OSA напиша:inaku da te potsetam 
za zal VASHITE PET MINUTI istekoa na 5-ti januari 2015 g vo 2 casot i 57 minuti 
poveke sreka ...nikogash 

Ој во кафаната запржи нешто.

Ко жена си срам.

Очигледно ти фали интелект за да прајш муабет на теми шо не се однесуваат на вируелни пијачки, кафиња и незнамти шо.

Оди таму, извади цицка и служи.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 21:02tebe ti rekov nesto
nemoj da te REDEFINIRAM po partiska linija . t.e. kniska , zasto se sto si zasrala nema da mozes ni vo dva coecki zivota da ocistis, jasno, insektu bugaristanofilisticki so KNISKA..?


Mislam deka TVOITE  pet minuti se na 4.59.
tvoj izbor.
pak zakani ?
jas ne bi igrala vaka !
mozebi moze da se izbrishe neshto ,a moderatoru King ?

inaku pak ke te potsetam 

za zal VASHITE PET MINUTI istekoa na 5-ti januari 2015 g vo 2  casot i 57 minuti 
poveke sreka ......nikogash 
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 21:07

чучулига напиша:
OSA напиша:inaku da te potsetam 
za zal VASHITE PET MINUTI istekoa na 5-ti januari 2015 g vo 2 casot i 57 minuti 
poveke sreka ...nikogash 

Ој во кафаната запржи нешто.

Ко жена си срам.

Очигледно ти фали интелект за да прајш муабет на теми шо не се однесуваат на вируелни пијачки, кафиња и незнамти шо.

Оди таму, извади цицка и служи.
eve i vtora shansa ti davam ,koga ne ti se obrakam tebe ,neznam shto posegnuvash po navredi ,tolku imash potreba da se predstavish "kakva zena si ".....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 21:08

Беше фер и најавено.

Ааааа, ма немој... сега не сум другарска?

Оди бе таму служи и престани да ги брукаш жените.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 21:17

чучулига напиша:Беше фер и најавено.

Ааааа, ма немој... сега не сум другарска?

Оди бе таму служи и престани да ги брукаш жените.
a ova e treta i normalno ,za normalni posledna shansa ,te molam ostani si na strana ,so nishto ne te predizvikav (a mislish nemozam )za da mi se obratish ,plus i da me navreduvash ,...koj ti e problemot ? duri ni kako kolateralna shteta te nema vo moite postovi ,no ti sepak se javuvash i navreduvash ZOSHTO ???? 
site neli sme razlichni !
sekoj si diskutira kako saka ! 
mozebi i mene ne mi se dopaga neshto vo tvoeto pishuvanje ,pa aj te molam najdi makar eden post kaj shto ti SE ISTURAM ,ko ti mene shto mi se isturash ,i toa samo za da odbranish neshto shto ne bi trebalo da te zasega ...ili mozebi gresham ,mozebi te zasega ,no sepak ne e toa opravduvanje da mi se s'snesh bez da imash prichina za toa !
blagodaram za razbiranjeto !
imaj ubava praznichna vecher !
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 21:23

OSA напиша:a ova e treta i normalno ,za normalni posledna shansa ,te molam ostani si na strana ,so nishto ne te predizvikav (a mislish nemozam )za da mi se obratish ,plus i da me navreduvash ,...koj ti e problemot ? duri ni kako kolateralna shteta te nema vo moite postovi ,no ti sepak se javuvash i navreduvash ZOSHTO ???? 
site neli sme razlichni !
sekoj si diskutira kako saka ! 
mozebi i mene ne mi se dopaga neshto vo tvoeto pishuvanje ,pa aj te molam najdi makar eden post kaj shto ti SE ISTURAM ,ko ti mene shto mi se isturash ,i toa samo za da odbranish neshto shto ne bi trebalo da te zasega ...ili mozebi gresham ,mozebi te zasega ,no sepak ne e toa opravduvanje da mi se s'snesh bez da imash prichina za toa !
blagodaram za razbiranjeto !
imaj ubava praznichna vecher !
Не ми мелодрами... 

Ти кажав најчисто.

Ти со твојата претстава си срам за жените.

Пробав да те разбрам и ти да ме разбериш. Видов од то ништо небива.

Зато, уште еднаш, престани да се ГЛУПИРАШ и да ги брукаш жените!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by concrete on Вто Јан 06 2015, 21:25

..добро бе, знам дека има некоја поголемка активност на Сонцето , знам дека надвор е ладно и лизгаво , знам дека оној малиот министер за транспорт и врски покажа до каде му се протега, знам дека е некако дозлабога за никаде....., ама може ли...  јебо вас благи бог , слаткаристички римски папа и шеќерлема осмиот багдадски калиф ....маааалку да се смирите и барем овде почнете да се заебавате ко нормални луѓе , а не ко садо-мазо манијаци!!!!
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 21:32

Не.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 21:38

concrete напиша:..добро бе, знам дека има некоја поголемка активност на Сонцето , знам дека надвор е ладно и лизгаво , знам дека оној малиот министер за транспорт и врски покажа до каде му се протега, знам дека е некако дозлабога за никаде....., ама може ли...  јебо вас благи бог , слаткаристички римски папа и шеќерлема осмиот багдадски калиф ....маааалку да се смирите и барем овде почнете да се заебавате ко нормални луѓе , а не ко садо-мазо манијаци!!!!
ubava i korektna poraka ....
jas se soglasuvam so iskazanoto od tvoja strana ..no ne sekoj ja ima tvojata darba za satira i humor ...sekoja chest ..
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 21:40

Чекај само пак да ти повтори колку грациозно се лизгаш дур служиш.

Себезаљубен скот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Сре Јан 07 2015, 01:29

od spanskava sapunica mozam da zaklucam slednoto:

Fernanda (Osa), ja ne ja sakam Manuela (Cuculiga ), ne ja ni znam. ne moras da bides olku ljubomorna. Twisted Evil . Fernanda najverojatno e promiskuitetna so ubavina na Ketrin Zeta Johnes. a jas kako Antonio Banderas. Fernanda saka da se zapoznaeme I da se vencame za da imame mnogu deca.AMa misli deka Antonio t.e. jas , se srekjavam so Manuela na tajni lokacii na 4539 m nadmorska visina.
Manuela ( t,e vrabecot) e zdivena  gatacka koja zivee izolilirana vo amazonskite prasumi, I e hipersenzitivna kucka: spremna da ubie za svojot mazjak ,   Antonio, ( t.e. jas ). Koristi vudu magii za da i ja skrsi kicmata na Fernanda. 
Fernanda ima banda , koja se bavi so sitkanje na petardi i za odmazda poradi nevozvratenata ljubov na Antonio, mu gi s'ska sitkacite za da go zadavat Antonio , koj vo horoskopski znak e -bik.

Ama Antonio e stvarno jak i gi utepuva drugarite na Fernanda so toa sto im pee koledarski pesnicki od koi tie poluduvaat i eden po eden se zaljubuvaat eden vo drug a so toa i- nekorisni za Fernandinata odmazda.


I taka site srekno si ziveea do krajot a zivotot a Fernanda i Manuela ziveeja zaljubeni megjusobno osnovajki domakjinstvo..

uups..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот