Џорџ Сорос

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 18:22

Konkrit, I toa ne se dokazite sto gi barase ovoj sto treba da odgovori.

nitu pak nekogas ke go zadovolis so dokaz..

eve jas kazav imam I toa e. e sega gi isporacuvam licno.

cekam da se proiznese likot..barase, ke dobie.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 18:27

Конкрит,

јас еве ич не сум задоволна од твоето писание.

Премногу е субјективно. Ништо не напиша за Сорос.

Ме наведува да мислам дека ти си поќе под влијание на европедофилистичарите и кошерите од колку шо мислиш дека тн. соросоиди се.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS on Вто Јан 06 2015, 18:36

...ај от тука ќе фатам приклучок...:
НИКОЈ НЕМА ПРАВО , посебно не некој како Сорос со целиот негов багаж, да финансира било кого овде во Македонија, не портал, не весник , не невладина организација КОЈА ЌЕ ЈА РУГА ВЛАСТА ВО МАКЕДОНИЈА избрана на демократски избори без флека на која повиканите од ЕУ и други инстанци би имале било каква посуштинска забелешка. Таквите ругања, ако ги има треба да бидат автентично внатрешни во секој поглед дури и во однос на финансирањето. Се друго е веќе у категорија упад у спална соба....

A zosto mislis deka pastirot ti ima pravo da korumpira mediumi so narodni pari,so cel vospostavuvanje diktatura vo drzavata...Платените шпиони и ругачи би требело да знаат што ги чека, ако некогаш дојдат во ситуација да ни бидат во рака и да зависат од тоа на која страна ќе го свртиме палецот кога ќе треба....

Po koj li pat veke poradi nedostatok na idei, ke se kries zad dolgata ladna raka , i ke se zakanuvas deka ke zagolicka nekogo.Na tvoe mesto, sepak bi bil vnimatelen so takvi izjavi.Ednas veke objasnuvase deka toa samo si se poseguval...второ баш тие соросоидите  ги устоличија шипатарес урамувајќи не и обадентирувајќи не.

A ne vladata vo koja pastirot ti bese minister za finansii, i i kupuvase stanovi na mama Nada, dodeka branitelite ginea za Makedonija???Мојата баба викаше :..што една будала ќе расипе(читај овде шпион и сорос платеник), стотина умни , наредни 50 години ќе пробаат да го поправат...
А сеа ги гиљаме тие 50 години и се топиме како сладолед во Август...па незнам дали и ќе не има тогаш по наредните триесет кои преостануваат.


More i sto ke ni trebaat za da gi sanirame stetite sto dpmneovcite na celo so tvoeto omileno poni i gi nanesoa na Makedonija...Трето мислам дека е злонамерно , тенденциозно и наивно да се поставува прашањето за докази против Сорос...

Zatoa sto gi nema .Pa mora da se spinuva nekako...


 ако само се погледаат резултатите на активностите кои тој или некој кој користејќи го негово име ги финансира, кај нас и во целиот друг простор..кој цел на зацртаниот план за "слободното општество " во визијата на глобалистичките свињи.

Pa ajde, izlozi gi ovde, pa da gi pogledneme...

_________________

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by concrete on Вто Јан 06 2015, 18:41

чучулига напиша:Конкрит,

јас еве ич не сум задоволна од твоето писание.

Премногу е субјективно. Ништо не напиша за Сорос.

Ме наведува да мислам дека ти си поќе под влијание на европедофилистичарите и кошерите од колку шо мислиш дека тн. соросоиди се.
Very Happy Very Happy досието на основа на кое многу соросоиди ќе бидат терминирани, е големо и јас не сум секако тој кој ќе обелоденува детали од него. Сите што се инволвирани знаат за тоа , а ако не знаат, во својата лекомисленост тоа не ги ослободува од казната.
Башка можам да бидам сведок  само за моментот кога  таа мрежа се допрела до мене во моето пливкање низ животот, а не гледам зошто тоа би го правел на форум.
И не сум сигурен што точно мислиш со она субјективно???..и за какво влијание на европедофилистичарите и кошерите на мојата маленкост мислиш..т.е. на основа на што донесуваш заклучок дека некој може да влијае на една бетонска цигла... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 18:43

a be ne znam kolku mozok treba coek da ima ili nema: sakate dokazi, gi imam.

sto ne e jasno tuka?

povelete.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 18:44

То дека темата е за Сорос а не за "соросоиди".

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 18:46

VOL напиша:a be ne znam kolku mozok treba coek da ima ili nema: sakate dokazi, gi imam.

sto ne e jasno tuka?

povelete.
Докази за шо?

го имаш досието на Сорос?

Мене ме интересира зошто Сорос се провлекува низ македонската свест ко нешто лошо.

Ако имаш такво образложение, сакам да видам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 19:02

pobara Centarec. nego go cekam. dokazite sto gi bara, da mu gi vracam.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by concrete on Вто Јан 06 2015, 19:06

YAS напиша:
A zosto mislis deka pastirot ti ima pravo da korumpira mediumi so narodni pari,so cel vospostavuvanje diktatura vo drzavata...Po koj li pat veke poradi nedostatok na idei, ke se kries zad dolgata ladna raka , i ke se zakanuvas deka ke zagolicka nekogo.Na tvoe mesto, sepak bi bil vnimatelen so takvi izjavi.Ednas veke objasnuvase deka toa samo si se poseguval...
A ne vladata vo koja pastirot ti bese minister za finansii, i i kupuvase stanovi na mama Nada, dodeka branitelite ginea za Makedonija???

More i sto ke ni trebaat za da gi sanirame stetite sto dpmneovcite na celo so tvoeto omileno poni i gi nanesoa na Makedonija...
Zatoa sto gi nema .Pa mora da se spinuva nekako...Pa ajde, izlozi gi ovde, pa da gi pogledneme...

_________________
Ај по ред...:
- Грујо е избран од народот на демократски избори..и подложен  за секоја своја постапка на одговорност пред истиот тој народ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ. Ако прави нешто што не е по воља на ПОГОЛЕМИОТ ДЕЛ од тој народ,  следи КАЗНА.
Сорос е страно, надворешно диво тело, него не го интересира ИЗБОРОТ НА НАРОДОТ  , тој си има своја агенда и интереси кои не се поклопуваат со нашите Македонски  во многу елементи. Но да не гледаме понатака ...останува круцијално: тој е влијание од надвор, директно мешање во нашиот свет кое ни ги руши: Македонскиот народ, Македонската држава и се друго поврзано со тие поими...и е изземен од евентуална казна  исто како и светиот американски граѓанин од Меѓународниот суд ...за злочин или како сега се вика.
- Долгата рака , очигледно не можеш да спиеш зарди неа, не бригај ова е 21 век и ние сме една од покултурните нации во тој поглед. Значи ..само преносно...кога има избори и кога од правецот на палецот зависи кого ќе има , а кого нема да го има... Very Happy Very Happy

-сепак немој да се праиш млада-наивна и невина... и да ни објаснуеш кој и што бил кога не урамија и обадинтреија..
-моли се бе само секојдневно и пали свеќа у најблиска црква да не има тогаш кога ќе треба да "санираш" нешто. Твоите сдсм-соросоиди темелно не мавнаа како со чекичот на Тор, чудо е како уште преткаме....
-има, има цели томови, се надевам и нас ќе не има кога ќе дојде тој лично или неговите тролови пред лицето на правдата...немој како соросоид да бидеш убеден дека нема нормални домољубиви и чесни луѓе...дека се за пари се купува.... Very Happy Very Happy Very Happy

-ќе биде , трпение , правдата е бавна , ама не престанува да оди....
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 19:08

VOL напиша:pobara Centarec. nego go cekam. dokazite sto gi bara, da mu gi vracam.
То значи дека ти немаш чо да кажиш за Сорос, неговиот лик и дело?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 19:17

чучулига напиша:
VOL напиша:pobara Centarec. nego go cekam. dokazite sto gi bara, da mu gi vracam.
То значи дека ти немаш чо да кажиш за Сорос, неговиот лик и дело?
Cuculiga, nego mu se "vetiv" a za da ne izgleda  seto ovakako redovno tresenje zeleni, ete, kazuvam , dokazot go isporacuvam licno. Sto tuka ne e jasno?

 Ne si komunikativna. sto da ti pravam.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 19:21

Аааа...

Ќе си ги "мерите"? Suspect

Јас си мислев навистина ќе го тресиме Сорос. 

Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 19:29

ne si meram ja so nikogo koj misli deka Makedonija ne zaslusluzuva da se napise, MAKAR zaradi gramaticka korektnost, ( vo red, ke prostam ) so golema bukva zaradi  pocit ( ete i toa bi go prostil) ..ama koj odozgora ke napise deka namerno go napisal toa - e tuka nema JAS sto da trkalam kamenja po ugornica, ednostavno ako "sakas da vlezes za muabet" ne mozes "preku zatvorena vrata"

jas postaviv prasanja-2, ( ete mu ja kvakata  na vratata)
zatoa sto NEMAM namera da izigravam idiot i da razgovaram so nekoj sto misli deka sum fyromce od Makedonija ( so mala bukva)

princip.

ne go narekov pogrdno, nitu koristam retorika koja ne ti se dopagja.

ednostavno-direktno-konkretno. i?
sto sega treba da ti objasnuvam tebe deka ne se raboti za nikakvo merenje ( e so da ti pravam , ti  na taa olimpijada ke moras da sedis u publika) .

Јас си мислев навистина ќе го тресиме Сорос

i jas mislev deka zivo zainteresiraniot za Soros i pokrenuvac na temava ke OBJASNI zasto mi ja navredi drzavata.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 19:33

В.

секој има право да се чувствува и мисли шо му душа сака.

Ти да не си некој овластен за душите и умојте па тебе треба секој да ти објаснува?

Ти му објаснуаш на некој? Би му објаснувал?

Остај ги луѓето да бидат такви какви шо се.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS on Вто Јан 06 2015, 19:35

concrete напиша:

_________________
Ај по ред...:
- Грујо е избран од народот на демократски избори..
Zaboravi da spomnes deka pod poimot "narodot" gi podrazbiras mrtovcite, fantomite od nepostoeckite zgradi i ulici,pustencani,ucenetata administracija,i grst partiski vojnici od pred kooperacija, koi glasaa so po dvaeset licni karti, na cetirieset glasacki mesta.Jbg, vo zalnava Makedonija, imas i takvi koi bi napravile se i sesto za zidarsko pivo, mesen narezok i vegeta...    

PS. Spijam odlicno, posto ne sum jas vinoven sto nekoj za vreme na krizata kupuval stanovi na mama Nada,a i ne se grizam mnogu dali ke postoime koga ke treba da gi sanirame stetite od Grujokio,zatoa sto makedoncite gi imalo, gi ima i ke gi ima,ne e bas tolku sposobno ponito da uspee da go unisti makedonskiot narod,iako mora da mu se priznae deka se obiduva uporno, kako nikoj drug dosega... Twisted Evil  Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 19:42

чучулига напиша:В.

секој има право да се чувствува и мисли шо му душа сака.

Ти да не си некој овластен за душите и умојте па тебе треба секој да ти објаснува?

Ти му објаснуаш на некој? Би му објаснувал?

Остај ги луѓето да бидат такви какви шо се.


Toa na sarplanincite  da im otpees koledarska pesnicka, a mene ne mi objasnuvaj zosto pagjal snegot.

Ти да не си некој овластен за душите и умојте па тебе треба секој да ти објаснува?
ti da ne se podzanese malce I vleze vo film? pa ova pogore e tokmu toa sto ti go pravis.
Toj ne mi eba mater mene pa ja da go gonam po forumi,( me zabole iskreno) tuku ednostavno napisa nesto sto
ne e SAMO moj problem a e NAD site nas. Ako ne fo pocituva imeto, jas NEMAM namera da glumam PTICJA nirvana pa da se odnesuvam kako da mi e seedno.

tebe neka ti e. mene ne.tocka.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 19:45

Е то ти кажвам.

Како мене, така тебе, така нему.

Точка.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 19:46

YAS напиша:
Zaboravi da spomnes deka pod poimot "narodot" gi podrazbiras mrtovcite, fantomite od nepostoeckite zgradi i ulici,pustencani,ucenetata administracija,i grst partiski vojnici od pred kooperacija, koi glasaa so po dvaeset licni karti, na cetirieset glasacki mesta.Jbg, vo zalnava Makedonija, imas i takvi koi bi napravile se i sesto za zidarsko pivo, mesen narezok i vegeta...    

Молам со докази ... а не со рекла-казала муабети ...
... а сорос ... и парите ...
..чудна работа ..финансира само медиуми кои ја олајаваат власта ...
... не сум чул да финансирал некои други ... аполитични, на пример од културен и забавен карактер ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 19:48

чучулига напиша:Е то ти кажвам.

Како мене, така тебе, така нему.

Точка.
Леле ...
..и после ќе ми бара да и одговорам зошто мислам ... она де ... за контраш ...
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 19:48

king напиша:Молам со докази ... а не со рекла-казала муабети ...
... а сорос ... и парите ...
..чудна работа ..финансира само медиуми кои ја олајаваат власта ...
... не сум чул да финансирал некои други ... аполитични, на пример од културен и забавен карактер ...
Хммммм...

а оти не би го сметал ко докажан антиестаблишментарист шо поттикнува критичко размислување?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 19:49

vrabec, ili si mnogu pametna ili ja sum mnogu glup.

 majku mu. .. a be skoli zavrsiv vecerni.( taka se vikaat onie sto I navecer se ucat valjda..?) I pak nepismen.


nisto ne te razbrav.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 19:53

Па ако е доволно паметен да сруши валута, оти не би поттикнувал разој на критичко мислење со цел поарнување на општата чоечка состојба?

Еве, јас не кријам, би сакала да сум паметна ко Сорос.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS on Вто Јан 06 2015, 19:58

king напиша:

Молам со докази ... а не со рекла-казала муабети ...
Pa toa i cekam Kingu.Koga veke se povikuvate na izborite togas ke treba i da dokazete  deka pastirot vi e izbran od narodot na demokratski i fer izbori, a ne na nasilnicki i nedemokratski, kade masovno bese falsifikuvana voljata na graganite.

PS. Bajkite objaveni vo kuririte i shitelite ne spagaat vo dokazi... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 19:59

чучулига напиша:Па ако е доволно паметен да сруши валута, оти не би поттикнувал разој на критичко мислење со цел поарнување на општата чоечка состојба?

Еве, јас не кријам, би сакала да сум паметна ко Сорос.
Што кажа сега!!!!!!!!
... а како тоа рушењето на валута ја подобрува општата човечка состојба ...
...човекот е невиден хохштаплер,  зеленаш и испрдок ... и таквото го боли за било кого ... тој бе преку лешеви гази за да си го зголеми контото ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 20:02

YAS напиша:

Pa toa i cekam Kingu.Koga veke se povikuvate na izborite togas ke treba i da dokazete  deka pastirot vi e izbran od narodot na demokratski i fer izbori, a ne na nasilnicki i nedemokratski, kade masovno bese falsifikuvana voljata na graganite.

PS. Bajkite objaveni vo kuririte i shitelite ne spagaat vo dokazi... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Си измешал лончињата ...
...тој што негира дека резултатите се израз на народната воља ..треба да докажува ...
... ама се некако ...пред судовите излегувате лажговци ... Twisted Evil

па ве видовме бе отпораши ... двајца без тројца ...
..а како што тврдите дека се украдени дури, за наши услови фантастични, 200 000 гласа .... тоа во најмала рака значи крв до колена ...
... не ве бива бе ... се некој друг ви е крив ...


Последната промена е направена од king на Вто Јан 06 2015, 20:05. Мислењето е променето 2 пати.
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот