Џорџ Сорос

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Сре Јан 07 2015, 02:58

concrete напиша:..Сорос е веќе кукла , Дивка, т.е. замена за црну кафу...веројатно кај и да е ќе почнат да го палат закачен ко пињата(влијание на сценариово на  VOL) на стапче по плоштади. Реално ќе наебат соросоидите..кои мислат дека се соросови , а нив всушност некој друг заебан ги влече за нос и ги с'ска . Ќе наебат секаде од Папауа Нова Гвинеа, преку Узбекистан и Русија... до Македонија...кукавна че им мати бити... Cool
Ќе има ли масиче и ѕидче ...
... и претставник од Хаг ..или кој го ебе него ..
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Сре Јан 07 2015, 03:05

king напиша:Ќе има ли масиче и ѕидче ...
... и претставник од Хаг ..или кој го ебе него ..

Прво за дпмнеовците... а шо се туркаш ти бе за побрзо а?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS on Сре Јан 07 2015, 03:11

чучулига напиша:Неќам да те вознемирам ама, ти си баш ОСА.
Cuculige, ajde vaka.Ako sevo ova vreme na forumot go pominuvas vo pickaranje so Osa, i prazni razgovori, osven nekolku, moram da priznaam svetli momenti, kako bi sakala da te sfatam seriozno.Istite problemi gi imase i na Vodenica.Samo namesto Osa vo prasanje bese Zverka.Ne zaboravaj deka vo tie dueli, ti bese onaa koja go odnesuvase podebeliot kraj, i zatoa sega ne mi e jasno, zosto ti si zverkata na Osa.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Сре Јан 07 2015, 03:20

А ти да престанеш  со ..кој ..како, каде, што ...
...зошто гледам освен со тоа со ништо друго не се бавиш ...

.... ене ти го SAFE HOUSE ...  па таму спомнувај ја скапаната урната мелница ..и нејзините никови ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Сре Јан 07 2015, 03:24

.... kako што напишав ...
SAFE HOUSE

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Сре Јан 07 2015, 03:25

YAS напиша:
чучулига напиша:Неќам да те вознемирам ама, ти си баш ОСА.
Cuculige, ajde vaka.Ako sevo ova vreme na forumot go pominuvas vo pickaranje so Osa, i prazni razgovori, osven nekolku, moram da priznaam svetli momenti, kako bi sakala da te sfatam seriozno.Istite problemi gi imase i na Vodenica.Samo namesto Osa vo prasanje bese Zverka.Ne zaboravaj deka vo tie dueli, ti bese onaa koja go odnesuvase podebeliot kraj, i zatoa sega ne mi e jasno, zosto ti si zverkata na Osa.
Поштено,

по мое мислење, зверка нема шанси во ферска.

со оса, се надевам дека оса ќе си види дека има шанси, некаде некако.

Се надевам дека не сум педер.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Сре Јан 07 2015, 08:31

hristos se rodi.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by кнез on Сре Јан 07 2015, 10:27

Ако за Сорос(преку соросоидите) на некого му требаат докази дека се меша во исклучиво внатрешните работи на Македонија(а тоа е дефиниција за антидржавно и антимакедонско делување )  и  во внатрешните работи на многу други земји,тогаш тој е слеп ко слепи миш.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Сре Јан 07 2015, 11:28

кнез напиша:Ако за Сорос(преку соросоидите) на некого му требаат докази дека се меша во исклучиво внатрешните работи на Македонија(а тоа е дефиниција за антидржавно и антимакедонско делување )  и  во внатрешните работи на многу други земји,тогаш тој е слеп ко слепи миш.
А бе ништо не е тоа .. за оние кои се водат по ..

Што полошо за Македонија дотолку подобро за нив.

...гледаш дури и името на државата го пишуваат со мала буква, бидејки не заслужила со голема да биде ...
... класичен пример на изроди ..
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Сре Јан 07 2015, 11:44

Само што напишав


Што полошо за Македонија дотолку подобро за нив.

 и потврдата одма стигна


од кого ..се знае ... од сорос п(а)рталчињата ...

хихихихиииии!


Последната промена е направена од king на Сре Јан 07 2015, 11:48. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by concrete on Сре Јан 07 2015, 11:48

king напиша:Само што напишав


Што полошо за Македонија дотолку подобро за нив.

 и потврдата одма стигнахихихихиииии!
а холандскиот весник се печати на гузиц папир, на кој така штедат  локални уживатели на марихуана...кои ги боли патка за фасадите на  Македонската влада. Треба да се види колку пари е квадратен сантиметар за платен простор.. Very Happy Very Happy  веројатно газдата на Либертас го платил , за да има што да цитира у весникот ..демек Македонци смешни балкански кретени.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промена е направена од concrete на Сре Јан 07 2015, 11:51. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Сре Јан 07 2015, 11:50

Глеј ги насловите ...
дури три од четири се јајце на јајце

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by concrete on Сре Јан 07 2015, 11:52

king напиша:Глеј ги насловите ...
дури три од четири се јајце на јајце
што да гледаш, но кога ќе помислиш на тие несреќни души овде, па нека им е , ако е тоа единствен начин да доживеат оргазам....каков-таков Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Сре Јан 07 2015, 11:55

concrete напиша:
king напиша:Глеј ги насловите ...
дури три од четири се јајце на јајце
што да гледаш, но кога ќе помислиш на тие несреќни души овде, па нека им е , ако е тоа единствен начин да доживеат оргазам....каков-таков Very Happy Very Happy
Треба да смислиме званично име за тип на оргазам ..доживеан поради лоша вест за државата ни .. Twisted Evil

...упм ... кое ли чудо ..оргазам без телесен контакт ...
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by concrete on Сре Јан 07 2015, 12:04

king напиша:
concrete напиша:
king напиша:Глеј ги насловите ...
дури три од четири се јајце на јајце
што да гледаш, но кога ќе помислиш на тие несреќни души овде, па нека им е , ако е тоа единствен начин да доживеат оргазам....каков-таков Very Happy Very Happy
Треба да смислиме званично име за тип на оргазам ..доживеан поради лоша вест за државата ни .. Twisted Evil

...упм ... кое ли чудо ..оргазам без телесен контакт ...
еве сабајлево се роди син божји без телесен контакт , ти па за оргазам праиш прашање?? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Сре Јан 07 2015, 12:06

Еј ми текна за име ...

Deusgaudens

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Сре Јан 07 2015, 12:11

a be prikaznava okolu G.Soros, e tolku smesna, sto ne sum siguren dali vredi da se odrzuva tema za nego: coekot e multimilijarder, a takvite zakon ne gi fakja. sto i da napravi.Osven ako ne se najde na listata na Putin Twisted Evil , pardon, Sveti Putin. cheers

Soros postoi zatoa sto finansira .
Neka proba da mati voda vo SERIOZNATA Amerika, onie 2% "izbrani" koi ja vodat imperijata: ima da go nema. a kaj niv se zapocnuva od grickanje na bogatstvoto, t.e  ke mu pustat atentatori od UJP -americka, za razlika od Putinovite anti merki, prvo go true-besi-samoubiva-nezgodira u saobrakjajki, pa posle mu pusta UJP-ruskaja.


    Kaj amerite , se zaeba sto trgna protiv tie 2% "cistokrvni" amerikanci protiv Bush, podrzuvajki go crnoto momce, sto bi rekol Berluskoni, uste vo 2004 godina.Ama hungarojuden ima pari.

Negovite pari go "isplivaa" crnoto momce, vo politikata.

Nema potreba da se "iznesuvaat dokazi dali toj rabotel protiv drzavata"
koga Ustavot i Zakonite na R. Makedonija se JASNI za odredeni aktivnosti.

1. Ako Soros e tradicionalen podrzuvac na "otvoreni opstestva" koi deklariraat- ona sto deklariraat da ne dolzam,
sto ne go otvori IZRAELSKOTO opstestvo?

2. Na primer Makedonija e primer za sozivot, neli so malcinstvata.
Moze Soros da dojde vo Makedonija, da CRPI iskustva i da gi prenese vo Amerika , pa da gi UNAPREDI i OTVORI  amerikanskoto opstestvo . A toa bi se reflektiralo na primer, da nema misteriozni tajni, da gi NATERA vlastite da otkrijat sto e area 51, da gi OTVORI granicite so Meksiko da ne zidaat ogradi , da dozvoli AVTONOMISTICKO raspolozenie vo Teksas ( na primer, da im se sluci UCT, nesto kao UCK ama za Teksas  T=K, ili ONA t.e ONT..)
Ubava forma na RAMKOVEN za federacijata na drzavi pod kratenkata USA.

3. Ubavo bi bilo da FINANSIRA novinari i kurtulno umetnicki rabotnici Twisted Evil koi bi bile glasnogovornici na dvizenjeto za VRAKJANJE na ALJASKA na Ruskata Federacija. Zatoa sto zlatoto koe go platile za Aljaska nikogas ne e dojdeno vo ruski race, brodot potonal.Alkaska ne e platena. Samo cenata ja znaeme.

Kako i drugi OTVORENOOPSTESTVENI dvizenja em organizacii, za da ja svatime nie vo Makedonija sto e u stvari poentata na negovata zainteresitranost bas za Makedonija.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Сре Јан 07 2015, 12:28

mnogu malku ke prepoznaat sto pisuvam. za srekja.

 ne e ni mesto da obrazlozuvam (e) na pamet. za se' si ima DOKAZI.

vaka toa funkcionira:
 MOZE da se ima dokazi za nekoja institucija, lik em delo ama zaradi povisko drzavni interesi, ne se pokrenuva istraga ili obvinenie.
Toa, ne mozeme da go komentirame nitu da "dokazuvame " bez vrska. Inaku site ke bideme advokati, sudii, porotnici.. majko mila.

A moze i na nekomu da mu skisne i da opne istraga za odredeni aktivnosti zad koi stoi Sorosova fondacija, zdruzenie, institucija ili neznam sto.
 Ke se trgnat od scena par celncicina tie institucii  lokalni, ama  posle ke bideme "netransparentni, diktatorski, zatvoreni, severnokoreanci,"  itd.a ugledot je ni tone so brzina na Titanik.Blagodarenie na sistemot na mediumi pod kapata na Soros.

zatoa sto , OGROMEN broj na sponzorirani mediumi ke se fokusiraat na "nekoja" si Makedonija sto se pravi pametna pa udira na "otvoreni opstestva" em fondacii od filantropski karakter.


 Mozeme da im ja rasturime kladata, ama inkvizicijata ke se naljiti. zatoa mozebi e dopusteno da si gradat klada ama kibrit da ne im davame Wink .
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS on Сре Јан 07 2015, 16:34

Gi citam postovite...

Argumenti...nema... Evil or Very Mad

Nekakva povrzana misla...ne...  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad 

No zatoa bespomosen gnev i bes, izvira od sekoj zbor.Terani od stravot deka makedonskata drzava i makedonskiot narod ke opstanat, i deka predavnicite na makedonskite nacionalni interesi,popoznati kako poddrzuvaci na en kleine diktator, ke mora da platat za svoeto predavstvo se nafrlate i zavivate kako hieni, na sekoj koj makar malku saka da i pomogne na makedonija , da gi prebrodi teskite vreminja na diktaturata na familijata.Iskreno, moze slobodno da se gavrite kako lesinari, nad se sto e makedonsko i slobodarsko,toa nema da vi pomogne mnogu.Sekoj ke odgovara za svoeto predavstvo, nezavisno dali toa go napravil za pari,za tugi nacionalni interesi, ili od cista glupost... Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Сре Јан 07 2015, 16:43

YAS напиша:Gi citam postovite...

Argumenti...nema... Evil or Very Mad

Nekakva povrzana misla...ne...  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad 

No zatoa bespomosen gnev i bes, izvira od sekoj zbor.Terani od stravot deka makedonskata drzava i makedonskiot narod ke opstanat, i deka predavnicite na makedonskite nacionalni interesi,popoznati kako poddrzuvaci na en kleine diktator, ke mora da platat za svoeto predavstvo se nafrlate i zavivate kako hieni, na sekoj koj makar malku saka da i pomogne na makedonija , da gi prebrodi teskite vreminja na diktaturata na familijata.Iskreno, moze slobodno da se gavrite kako lesinari, nad se sto e makedonsko i slobodarsko,toa nema da vi pomogne mnogu.Sekoj ke odgovara za svoeto predavstvo, nezavisno dali toa go napravil za pari,za tugi nacionalni interesi, ili od cista glupost... Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil


 i cel ovoj tvoj MIZEREN tekst ti propagja vo voda,

i ti si toj sto ja pisuva drzavata Makedonija so mala bukva. samo ke te prasam : i ti smetas deka taka treba i deka Makedonija ne zasluzuva da se napise kako treba , so golema pocetna bukva?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS on Сре Јан 07 2015, 16:47

Ne bre.Toa e greska pri pisuvanje.A ako mislis deka zaradi toa propaga cel tekst, a nemas da ponudis argumenti protiv napisanoto, neka ti bide.Ke go sfatam toa kako priznavanje za vistinitosta na napisanoto... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Сре Јан 07 2015, 16:56

tebe nikoj ne ti se obrati  nitu te spomna.
nitu pak jas imam  potreba da ti objasnuvam.
prva i osnovna razlika medju mene i site vas e sto jas ne se zanimavam so politika. nikade ne spomenuvam nikakvi diktatori, nitu imenuvam nekogo sorosoidi. Nitu me interesiraat likovi vo sorosovata filijala vo Makedonija .
zatoa ne mi nabreknuvaat venite na vratot, za politika, kako tebe.

a toa znaci deka mozete da smetate deka vasite politicki stavovi ili partiski opredelbi ne vi se zagrozeni od mene- me zabole qrot od koja partija si , voopsto, i sto ti mislis za "sprotivnata strana",

citaj vnimatelno pred da se izletas vaka gologaz samo kolku da napises nesto , a si procital nesto sto ne e hvalopojka za tvojot izbor.

i kazav - ako saka nekoj dokazi za soros, licno ke mu gi vvracam. cekam centarec da se javi dali gi saka .. dokazite.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS on Сре Јан 07 2015, 17:01

Znaci ti ne si politicki opredelen, samo imas nesto protiv odredeni licnosti.Pa dobro,zasega ke go pocituvam toa,i nema da te spomnuvam vo toj kontekst.Dodeka ne se dokaze sprotivnoto...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by jambo on Саб Јан 10 2015, 07:32

da vidime kako ce ni naredat u stabot sto da kazeme......

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by Centarec on Саб Јан 10 2015, 17:11

вол ај да смирам топката. пошто те вреѓа тебе моето пишување на државата со мала буква, извини ќе се поправам.

тоа што сум ја разочаран од држава е мое лично право али правописно ајде ќе се поправам чисто ради муабетот за негативност позитивност на форумов кој јебига остана едино место за вакви дебати.

исто така, сакам да ти заприметам што пишуваш на латиница што е за мене лично исто навредливо према државата каде што официјално писмо е кириличното за што мислам дека и другите ќе се сложат освен ако немаме овде двојни стандарди.

истиов муабет го имав со нцд на воденица кај што ми запримети зашто Македонија не сум ја пишувал со голема буква а он освен латиница друго писмо не употреби.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот