Џорџ Сорос

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Џорџ Сорос

Пишување by Centarec on Вто Јан 06 2015, 15:36

го молам секој оној што има докази дека џорџ сорос сака да ја нема македонија да ги изложи тука за нас неупатените што увек се чудиме зашто овој човек се спомнува секаде каде што некој сака да биде критичен према власта.

лични убедувања и перцепции не се зимаат во предвид ко докази. негови оргинални изјави и слично да.

фала.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 15:37

eve jas imam.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 15:39

..i kulturno ke te zamolam imeto na drzavata da go napises so golema "M". Makedonija, a ne so mala...

го молам секој оној што има докази дека џорџ сорос сака да ја нема македонија да ги изложи тука за нас неупатените што увек се чудиме зашто овој човек се спомнува секаде каде што некој сака да биде


Последната промена е направена од VOL на Вто Јан 06 2015, 15:40. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by Centarec on Вто Јан 06 2015, 15:40

повели, сподели со нас.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by Centarec on Вто Јан 06 2015, 15:40

VOL напиша:..i kulturno ke te zamolam imeto na drzavata da go napises so golema "M". Makedonija, a ne so mala...

уште не заслужила.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 15:41

Јас ова знам:

Сорос е персона нон грата во УК оти своерачно му ја зафркна фунтата (му ја тресна од земјa ко Хампти Дампти ја истретира Laughing

http://www.investopedia.com/ask/answers/08/george-soros-bank-of-england.asp


Последната промена е направена од чучулига на Вто Јан 06 2015, 15:44. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 15:42

Centarec напиша:
VOL напиша:..i kulturno ke te zamolam imeto na drzavata da go napises so golema "M". Makedonija, a ne so mala...

уште не заслужила.

sto ne zasluzila.. da ja napises Makedonija so golema bukva?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by Centarec on Вто Јан 06 2015, 15:49

VOL напиша:
Centarec напиша:
VOL напиша:..i kulturno ke te zamolam imeto na drzavata da go napises so golema "M". Makedonija, a ne so mala...

уште не заслужила.

sto ne zasluzila.. da ja napises Makedonija so golema bukva?

а за сорос што ќе кажеш?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 15:51

чучулига напиша:Јас ова знам:

Сорос е персона нон грата во УК оти своерачно му ја зафркна фунтата (му ја тресна од земјa ко Хампти Дампти ја истретира Laughing  ) 

http://www.investopedia.com/ask/answers/08/george-soros-bank-of-england.asp
Да е само таму ..арно ќе ..
...и кај јужниве цигани не е баш омилен...
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 15:54

ke ti kazam.
Prvo POPRAVI si go odnosot kon MOJATA  drzava a taa se pisuva golema bukva.Ako nisto drugo barem od gramaticka korektnost.
potoa ke razgovarame, jas sum kulturen covek.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 15:54

king напиша:Да е само таму ..арно ќе ..
...и кај јужниве цигани не е баш омилен...

Оти го пизмите и плукате?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 15:56

Зошто се претставува како филантроп а у ствари е до коска расипан зеленаш ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 15:57

VOL напиша:ke ti kazam.
Prvo POPRAVI si go odnosot kon MOJATA  drzava a taa se pisuva golema bukva.Ako nisto drugo barem od gramaticka korektnost.
potoa ke razgovarame, jas sum kulturen covek.

М, Македонија.

Сега можи да знајме?

Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 15:58

чучулига напиша:
VOL напиша:ke ti kazam.
Prvo POPRAVI si go odnosot kon MOJATA  drzava a taa se pisuva golema bukva.Ako nisto drugo barem od gramaticka korektnost.
potoa ke razgovarame, jas sum kulturen covek.

М, Македонија.

Сега можи да знајме?

Smile

tebe ne te prasav
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 15:59

Јас тебе те прашвам.

Ти рече знајш.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 16:00

e znam de.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 16:00

Centarec напиша:
VOL напиша:..i kulturno ke te zamolam imeto na drzavata da go napises so golema "M". Makedonija, a ne so mala...

уште не заслужила.
А како и со што ќе заслужи?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 16:00

@В.

Јас не знам и зато те прашвам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 16:01

Cuculiga, cekam da se izjasni centarec.od princip
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига on Вто Јан 06 2015, 16:02

Е ене, не е тука.

Сега ќе зависам од то кога ќе се појави Центарец и како ќе се изјасни???

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 16:06

VOL напиша:Cuculiga, cekam da se izjasni centarec.od princip
На прашањето ... зошто со мала буква ...
да одговореше ... грешка, се случи ..
.. а не со ...
...не заслужила ...
... немаше да биде никаква фрка ... вака ...  во најмала рака е сомнително ..
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 16:08

imam trpenie.
..uste malku, mnogu malku..
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 16:14

kako moze,da se napise BILO sto duri i na ovoj forum, ako se nema ELEMETARNA pocit kon zemjata koja te rani.

toa e problem. sekoj saka da plukne, kako ke mu prdne.ako ti ja sibnale fermata u stecaj -plukaj po drzavata. ako ne ti isplatile k-15 drzavata e kriva.
ako ti kazat deka treba da se plati danok, koj i onaka postoi, ama ete DOSLO VREME navistina da se sobere-pak plukaj po drzavata.
i site se popametni od nadvor, site begat po raznorazni fondacii , organizacii, razni religii , za odtamu da pluknat na raat , kon drzavata/

ELEMENTARNA pocit
pa posle se drugo.

ne oti ke se raspadne drzavata od "takvi".
tuku im e dozvoleno. Maka mi e kolku "VAKVI" politicari ne "vodele"
 i uste se zivi.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 16:14

centarec-он избега ... се изгуби ...
..поголема бедотија од тоа некој да напише за својата земја ...
... со мала буква затоа што не заслужила ...
...здравје ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 16:17

neam zelba ( izvini cuculiga ) da komentiram za nekoj kako Soros ( vidis, Centarec, gramaticki e fer da se pise so golema duri i koga ne zasluzile..)
a i nema sto da se diskutira .
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Џорџ Сорос

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот