ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by Kezhman velichanstveni on Пон Јан 05 2015, 18:28

avatar
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by king on Пон Јан 05 2015, 19:54

И!?!

Кој има најголеми уши ... на кого носот му е крив?
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by YAS on Пон Јан 05 2015, 20:01

I koj treba da se javi kaj doktorot vo ordinacija...  

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by Kezhman velichanstveni on Пон Јан 05 2015, 20:13

Ova e objaveno na portalot narodenglas.com i eve gi komentarite:


  • Venco Arsov · SOU"Ljupco Santov"-Kocani
  preteraa bukvalno site i ednite i drugite . i vlasta i opozicijata toa e veke cinicno i od dvete strani . duri smesno i neinteresno ednite rabotat toa sto im se kazuva a i od drugata strana go pravat istoto ako ednite se pushaci i drugite ne se podobri,tuka nekade se da ne kazam zatoa sto dosta dobro gi poznavam od privatniot zivot ulizici i da ne bidam bezobrazen da se izrazam po vulgarn.ebi veter.. zal mi e sto imame novinari od toj kalibar.zalno treba da si gi zapalete diplomite..
  Одговори · 

   · 4 · 3 јануари во 02:02


 • Risto Spaseski ·  Најдобар коментатор · Универзитет Кирил и Методиј
  кога Сашо Стојаноски може да се нарече некаков си новинар.тогаш во оваа земја се е можно, па човекот нема два грама мозок!!!!!!!!!!!!
  Одговори · 

   · 3 · 3 јануари во 00:32


 • Igor Jordanoski · Работи во Никоб Обезбедување
  pusejneto e dozvoleno ako e otvoreno za provev od 3 strani i ako otpusokot go frlis na soodvetno mesto e sea vo slucajot tie ne se za kazna vo zatvoreno , tie samo pusea a otpusok nemaa i cad ne krenaa e toa ti e ekoloskoto pusejne na ovoj endemski vid na pusaci i cicaci
  Одговори · 

   · 2 · 3 јануари во 00:47


 • Mirko Georgievski ·  Најдобар коментатор · Houston, Texas
  UNISTUVACI NA DEMOKRATIJATA I PREDAVNICI NA MAKEDONSKIOT NAROD KOI RABOTAT PO NALOG NA PASTIROT I FAMILIJATA SAMO DA NE SE ZABORAVI NAJVAZNOTO SEKOJ POCETOK IMA I SVOJ KRAJ GOSPOD NEKA IM E NA POMOS NA TIE PREDAVNICI.
  Одговори · 

   · 2 · 3 јануари во 02:13


 • Ana Lepcevska · Tetovo
  tolku mladi atolku demonski i poltronski nastroeni dali im e toa vo genotili od dobrite immentori,eden den....ke pominat godini ke stanat roditeli patogas........
  Одговори · 

   · 1 · 3 јануари во 01:38


 • Robert Ostoich · Guc niko nestor_struga
  toa go pravat za edna plata pa zamisli neso honorar da im dades so ke pravat


avatar
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by king on Пон Јан 05 2015, 20:21

Kezhman velichanstveni напиша:Ova e objaveno na portalot narodenglas.com i eve gi komentarite:
Народенглас ... п(а)рталот на оној самоубицана ... немој не ме смеј .... па тој два збора не знае да сврзе ко што треба ...

народен глас ... дај бе ..можел и некое поарно име да избере ... ова е бе ептен комуњарски ..
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by king on Пон Јан 05 2015, 23:24

ЕВЕ КОИ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Ха хааааа ... насловот е катастрофа....

... ебаго неписмениот ....

КАКВИ БЕ ТОА ПРОТЕСТИ ИМАЛО ВО КУРИР??????

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by YAS on Пон Јан 05 2015, 23:27

Od kaj znaes, mozebi se zbunile, pa namesto kontraprotesti organizirale protesti.Od zombiranite papagali vo kurir sesto moze da se ocekuva...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by king on Пон Јан 05 2015, 23:42

YAS напиша:zbunile,
Од кај па сеа множина .....?
Збунет е само самоубицата кој не знае ни само една реченица да состави ко што треба ...


... пробај насловот да го читаш ко некој што појма нема дека негде имало некаков протест или пак насловот да го читаш после некое време откако се подзаборавиле настаните ....

... чоекот е сафра невидена ... па уште се замислува дека е некој колумнинист т.е. свирач излазеќем ...
..кога ќе земеш нешто негово да прочиташ (што е рамно на самоутепанство) обавезно пролив ќе те фати, чоекон врска нема од пишување ... само тек така нафрлани  глупости без концепт...


... ене му го бургијата, нека малку учи од него ... сеа јес да и тој шлапа онака без везе, ама бе тоа е средено, има континуитет приказната, не е досадна, забавна е,  и ќе се скинеш смеејки додека ја читаш...
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 00:59

king напиша:
YAS напиша:zbunile,
Од кај па сеа множина .....?
Збунет е само самоубицата кој не знае ни само една реченица да состави ко што треба ...


... пробај насловот да го читаш ко некој што појма нема дека негде имало некаков протест или пак насловот да го читаш после некое време откако се подзаборавиле настаните ....

... чоекот е сафра невидена ... па уште се замислува дека е некој колумнинист т.е. свирач излазеќем ...
..кога ќе земеш нешто негово да прочиташ (што е рамно на самоутепанство) обавезно пролив ќе те фати, чоекон врска нема од пишување ... само тек така нафрлани  глупости без концепт...


... ене му го бургијата, нека малку учи од него ... сеа јес да и тој шлапа онака без везе, ама бе тоа е средено, има континуитет приказната, не е досадна, забавна е,  и ќе се скинеш смеејки додека ја читаш...
mislish "burgija "onoj stariot dobar bloger shto pishuvashe i na vodenica ?
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by YAS on Вто Јан 06 2015, 01:02

Tocno.Misli na Borche Trajkovski, popoznat kako Boki Burgija.Istiot koj pisuvase na Vodenica.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 02:00

YAS напиша:Tocno.Misli na Borche Trajkovski, popoznat kako Boki Burgija.Istiot koj pisuvase na Vodenica.
gledam shampione deka "mnogu "znaesh ,a jas pak si prashuvam toa shto neznam da doznam ...ke bidesh ljubezen da mi kazesh shto beshe problemot neli nekoj mu go zdipli nikot na borche trajkovski ,i toj nekoj mislam otera se u tri lepe materine ,normalno so nik na borche trajkovski
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by YAS on Вто Јан 06 2015, 02:04

Tocno e toa.Udri pred se po Cuculiga, NCD,Teo i Cento.Posle Boki se javi i objasni deka nekoj drug go pisuval toa, pa im se izvini na site...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 02:07

YAS напиша:Tocno e toa.Udri pred se po Cuculiga, NCD,Teo i Cento.Posle Boki se javi i objasni deka nekoj drug go pisuval toa, pa im se izvini na site...
dobro go znam muabetot ,prashanjeto mi e dali se dozna koj i kako uspeal da mu go zeme nikot ,i ushte da trese se i seshto
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 02:15

YAS напиша:Toa go znaat samo Cento i Boki...
znachi ne se dozna koj e natrapnikot ...
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 04:54

hihihi...

_________________
have lived the times others would say were best forgotten
avatar
VOL

Posts : 13929
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 05:12

Ајдееее ....
..кои приказни изнапишавте..
... колку што трознакот ја продаде мелницата толку и бургијата не беше бургијата....
... уште од порано они си имаа некои нерасчистени рачуни ...
..па бургијашот беше буквално 24 часа таму за да така одеднаш престане да пишува ...
... слушнав дека не можеле да се договорат кој кому да даде неколку бокалчиња ...


Последната промена е направена од king на Вто Јан 06 2015, 09:18. Мислењето е променето 1 пати
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 05:35

ja citav toa nekakvi si burgii, strafovi, i seuste ne mi e jasno kako moze coek sto svesno vlegol u criminal, da zine i da popuva naokolu za se i sesto: pa toj sega e poopasen od vremeto koga "naivno i nevino" vlegol vo svesno krsenje na zakonot za licno superbogatenje, i uste treba nekoj da mu se "divi" na "mukite" .
avatar
VOL

Posts : 13929
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 08:57

king напиша:Ајдееее ....
..кои приказни изнапишавте..
... колку што трознакот ја продаде мелницата толку и бургијата не беше бургијата....
... уште од порано они си имаа некои нерасчистени рачуни ...
..па бургијашот беше буквално 24 часа таму за да така одеднаш престане да пишува ...
... слушнав дека не можеле да се договорат кој кому да даде неколку бокалчиња ...
mislish ON beshe ?so toj PIS jazik ? so tolku pcovki ?   
e koja e poentata da pcujam ,ama da se sokrijam zad zborovite "ne bev jas ,drug beshe ,izvinete"
mene mi nema logika ,jas koga pcujam ,pcujam kopukot da go iznerviram ,da go omalovazam ,no da znae deka sum jas ....
za shto i so kogo imal neraschisteni rachuni ,ne si mi jasen ,a jas radoznala ...
pa i metaforata so bokalchinjata ti e misteriozna i tainstvena ,daj podobjasni ,da te svak razume
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 09:22

OSA напиша:
mislish ON beshe ?so toj PIS jazik ? so tolku pcovki ?   
e koja e poentata da pcujam ,ama da se sokrijam zad zborovite "ne bev jas ,drug beshe ,izvinete"
mene mi nema logika ,jas koga pcujam ,pcujam kopukot da go iznerviram ,da go omalovazam ,no da znae deka sum jas ....
za shto i so kogo imal neraschisteni rachuni ,ne si mi jasen ,a jas radoznala ...
pa i metaforata so bokalchinjata ti e misteriozna i tainstvena ,daj podobjasni ,da te svak razume
Трознак, бургија,  занесуење, барање, форум, удел, спор, незадоволство, инат.....
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 09:50

king напиша:
OSA напиша:
mislish ON beshe ?so toj PIS jazik ? so tolku pcovki ?   
e koja e poentata da pcujam ,ama da se sokrijam zad zborovite "ne bev jas ,drug beshe ,izvinete"
mene mi nema logika ,jas koga pcujam ,pcujam kopukot da go iznerviram ,da go omalovazam ,no da znae deka sum jas ....
za shto i so kogo imal neraschisteni rachuni ,ne si mi jasen ,a jas radoznala ...
pa i metaforata so bokalchinjata ti e misteriozna i tainstvena ,daj podobjasni ,da te svak razume
Трознак, бургија,  занесуење, барање, форум, удел, спор, незадоволство, инат.....
aj pa ti ,pobarav da mi podobjasnish a ne ushte poishe da mi praish zbunka ,kaj nas vikaat koga nekoj ti zbori ,a ne go razbirash "aj ne me pcuj " ,e ova za taka mi zaliche ...bolje da mi kaeshe ne ti kazuvam negoli vaka me isprevrte ...
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 10:34

Oso-- vo drugoto tenzere bese cajot.. od karfiol, bre, ti si crpnala od tendzereto so greana...
avatar
VOL

Posts : 13929
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 14:00

za zal VASHITE PET MINUTI izminaa na 5-ti januari 2015 g vo 
2 casot i 57 minuti 
poveke sreka ........nikogash 
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 15:21

A sto se sluci vo 2 casot i 57 minuti? se podmoca od zuta?

_________________
have lived the times others would say were best forgotten
avatar
VOL

Posts : 13929
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 15:38

OSA напиша:za zal VASHITE PET MINUTI izminaa na 5-ti januari 2015 g vo 
2 casot i 57 minuti 
poveke sreka ........nikogash 
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЕВЕ КОЈ ВЛАДИНИ БЕЗРБЕТНИ ПАРАЗИТИ ГИ ЗАОКРУЖУВАА СТУДЕНТИТЕ И ХОНОРАРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ВО КУРИР

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот