Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by ribar on Нед Јан 04 2015, 19:27

Бидејќи се ближи крајот на оваа диктаторска влада на чело со Пастирот,што мислите  дали ке има егзодус   врз небањаните или дали треба да има?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by king on Нед Јан 04 2015, 19:37

Пусти фантазии .... репризни по кој знае кој пат ...

... чек да отворам подфорум ... гатање и гледање у кугла ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by ribar on Нед Јан 04 2015, 19:43

king напиша:Пусти фантазии .... репризни по кој знае кој пат ...

... чек да отворам подфорум ... гатање и гледање у кугла ...
гатај ,гледај у гравче ,све тие дозволено од моја страна, ...кој ке имаш повеке време ако сакаш одговори на прашањето што би било позитивно а што негативно со чистењето од небањаните.......
за потсетување немаше ништо лошо што Србија беше исчистена од четниците,Хрватска од усташите ,Словенија од домобранците

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 19:47

ribar напиша:
king напиша:Пусти фантазии .... репризни по кој знае кој пат ...

... чек да отворам подфорум ... гатање и гледање у кугла ...
гатај ,гледај у гравче ,све тие дозволено од моја страна, ...кој ке имаш повеке време ако сакаш одговори на прашањето што би било позитивно а што негативно со чистењето од небањаните.......
за потсетување немаше ништо лошо што Србија беше исчистена од четниците,Хрватска од усташите ,Словенија од домобранците

Шо збораш бе чоек?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by concrete on Нед Јан 04 2015, 19:47

ribar напиша:
king напиша:Пусти фантазии .... репризни по кој знае кој пат ...

... чек да отворам подфорум ... гатање и гледање у кугла ...
гатај ,гледај у гравче ,све тие дозволено од моја страна, ...кој ке имаш повеке време ако сакаш одговори на прашањето што би било позитивно а што негативно со чистењето од небањаните.......
за потсетување немаше ништо лошо што Србија беше исчистена од четниците,Хрватска од усташите ,Словенија од домобранците
..па и кај нас се чистат, но тука ги викаат комуњаристи..и да нема забуна немаат никаква врска со комунистите, сорта на оние кои одамна или загинаа или скончаа под комуњаристичка штикла... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by king on Нед Јан 04 2015, 19:48

Сега засега ... ја гледам сировата реалност ...
... а таа ни кажува дека многу полесно се дише откако се исчистија комуњарите .... Twisted Evil

.... а гледањето во кристална кугла,  наднаравното и прорекувањето на иднината го оставам на јавачиците на метла ... или бикови ...
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by YAS on Нед Јан 04 2015, 19:49

Toa ciglo.Treba da se pravi razlika megu komunistite i komunjarite od dpmne... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://veternica.macedonianforum.net/t123-topic

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 19:50

Фак,

стварно нешто нечини на форумов.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by concrete on Нед Јан 04 2015, 19:51

чучулига напиша:Фак,

стварно нешто нечини на форумов.
...да види king  дал би можел да го смени на розе???   Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by king on Нед Јан 04 2015, 19:52

Бидејќи се ближи крајот на оваа....

Ме интересира на кои факти се базира оваа константација..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 19:53

Остај не ме гибај,

кинг си има меанџика.

Не ме дефокусирај кога се острам!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by YAS on Нед Јан 04 2015, 19:53

king напиша:Сега засега ... ја гледам сировата реалност ...
... а таа ни кажува дека многу полесно се дише откако се исчистија комуњарите .... Twisted Evil

.... а гледањето во кристална кугла,  наднаравното и прорекувањето на иднината го оставам на јавачиците на метла ... или бикови ...
Kingu, a bre kade zivees ti.Zalam sto ke te razocaram , ama tocno komunjarite se sega na vlast.Pogledni slobodno, ovie se prvite na spisokot... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


1. Никола Груевски – поранешен член на ДА, партија основана од Васил Тупурковски

2. Гордана Јанкуловска - поранешен член на ДА, партија основана од Васил Тупурковски

3. Зоран Ставревски - Вицегувенер во НБМ, како кадар на СДСМ

4. Сашо Мијалков - поранешен припадник на титова Гарда

5. Орце Камчев - поранешен кандидат за градоначалник на СДСМ

Ostatokot od listata ovde...

http://veternica.macedonianforum.net/t123-topic

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 19:55

YAS напиша:
king напиша:Сега засега ... ја гледам сировата реалност ...
... а таа ни кажува дека многу полесно се дише откако се исчистија комуњарите .... Twisted Evil

.... а гледањето во кристална кугла,  наднаравното и прорекувањето на иднината го оставам на јавачиците на метла ... или бикови ...
Kingu, a bre kade zivees ti.Zalam sto ke te razocaram , ama tocno komunjarite se sega na vlast.Pogledni slobodno, ovie se prvite na spisokot... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


1. Никола Груевски – поранешен член на ДА, партија основана од Васил Тупурковски

2. Гордана Јанкуловска - поранешен член на ДА, партија основана од Васил Тупурковски

3. Зоран Ставревски - Вицегувенер во НБМ, како кадар на СДСМ

4. Сашо Мијалков - поранешен припадник на титова Гарда

5. Орце Камчев - поранешен кандидат за градоначалник на СДСМ

Ostatokot od listata ovde...

http://veternica.macedonianforum.net/t123-topic
Ууууу

ти то себе "утешение грешним" а?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by ribar on Нед Јан 04 2015, 19:55

чучулига напиша:Фак,

стварно нешто нечини на форумов.
зошто така мислиш,форумов е еден вид хоби -за мене да отепаме малку од слободното време ,да размениме мислења, е сега некој имат интерес од власта и со сите невкусни средства  ги бранит

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by king on Нед Јан 04 2015, 19:57

YAS напиша:
king напиша:Сега засега ... ја гледам сировата реалност ...
... а таа ни кажува дека многу полесно се дише откако се исчистија комуњарите .... Twisted Evil

.... а гледањето во кристална кугла,  наднаравното и прорекувањето на иднината го оставам на јавачиците на метла ... или бикови ...
Kingu, a bre kade zivees ti.Zalam sto ke te razocaram , ama tocno komunjarite se sega na vlast.Pogledni slobodno, ovie se prvite na spisokot... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


1. Никола Груевски – поранешен член на ДА, партија основана од Васил Тупурковски

2. Гордана Јанкуловска - поранешен член на ДА, партија основана од Васил Тупурковски

3. Зоран Ставревски - Вицегувенер во НБМ, како кадар на СДСМ

4. Сашо Мијалков - поранешен припадник на титова Гарда

5. Орце Камчев - поранешен кандидат за градоначалник на СДСМ

Ostatokot od listata ovde...

http://veternica.macedonianforum.net/t123-topic
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by YAS on Нед Јан 04 2015, 19:57

Pa sto im mozam jas koga se komunjari...Toa sto King ne go znae toa i devet puti glasa za niv e negov propust...  

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 19:58

И за мене замисли...

а оти сум против секаков вид на омраза... така ми иди, да се бранам!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by king on Нед Јан 04 2015, 20:00

YAS напиша:Pa sto im mozam jas koga se komunjari...Toa sto King ne go znae toa i devet puti glasa za niv e negov propust...  
Jok ....
ваш и тоа многу голем и нерешлив проблем е.... што ептен многу луѓе гласаат против вас ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 20:02

YAS напиша:Pa sto im mozam jas koga se komunjari...Toa sto King ne go znae toa i devet puti glasa za niv e negov propust...  

А шо бе, од кај знајш шо и кко гласал кинг?

И на крајот на краиштата, ако сакаш кинг да гласа за тебе, вака го придобиваш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by YAS on Нед Јан 04 2015, 20:08

king напиша:

 што ептен многу луѓе гласаат против вас ...

Samo mrtovcite , fantomite od nepostoeckite zgradi i ulici, pustencani, i se razbira ti... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by king on Нед Јан 04 2015, 20:10

Само ти теши си се со тоа ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by YAS on Нед Јан 04 2015, 20:17

чучулига напиша:


А шо бе, од кај знајш шо и кко гласал кинг?

И на крајот на краиштата, ако сакаш кинг да гласа за тебе, вака го придобиваш?

Na prvoto prasanje i sama go znaes odgovorot.A od kade ti e idejata deka sakam da go pridobijam King da glasa za mene navistina ne znam. King nema da go promeni mislenjeto,bez ogled sto se bi mu ponudil kako dokaz deka ovaa vlast gi unistuva drzavata i narodot, i deka so nekoi drugi(bilo koi) bi bilo podobro i za narodot i za drzavata.Zatoa sto King veke go znae toa...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by king on Нед Јан 04 2015, 20:21

YAS напиша:

Na prvoto prasanje i sama go znaes odgovorot.A od kade ti e idejata deka sakam da go pridobijam King da glasa za mene navistina ne znam. King nema da go promeni mislenjeto,bez ogled sto se bi mu ponudil kako dokaz deka ovaa vlast gi unistuva drzavata i narodot, i deka so nekoi drugi(bilo koi) bi bilo podobro i za narodot i za drzavata.Zatoa sto King veke go znae toa...
(bilo koi)

....
сега ме изнасмеа ...
...било кои ...
...а бе ајде ...

..точно знаеме за кои мислиш ... а тоа е веќе многу поразлично од ... (bilo koi)
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 20:22

YAS напиша:Na prvoto prasanje i sama go znaes odgovorot.A od kade ti e idejata deka sakam da go pridobijam King da glasa za mene navistina ne znam. King nema da go promeni mislenjeto,bez ogled sto se bi mu ponudil kako dokaz deka ovaa vlast gi unistuva drzavata i narodot, i deka so nekoi drugi(bilo koi) bi bilo podobro i za narodot i za drzavata.Zatoa sto King veke go znae toa...

Знајш кај ме губиш? 

Ко ќе почниш да објаснуваш дека се' знајш.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by YAS on Нед Јан 04 2015, 20:23

Eve ti go odgovorot pogore.Ti go dade King...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Егзодус врз небањаните--ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот