Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by king on Пет Јан 09 2015, 23:46

Доктуре ...
..еве ти краток курс..

http://petar-luka.blogspot.com/2012/09/2.html

..и друг пат немој да бегаш од предавања ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by Kezhman velichanstveni on Пет Јан 09 2015, 23:54

Interesno,ke go prochitam !
avatar
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by concrete on Пет Јан 09 2015, 23:59

Kezhman velichanstveni напиша:Dali nekoj e zapoznaen so tehnikata na Kreativna vizuelizacija
...слаба метода бе , ја користам за конструирање роботи, ама никако не  функционира за попрактични примени.., упорно визуелизирам една , ама таа исто упорно ми тврди дека и се гади од таа моја визуелизација..... бљак..Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by VOL on Саб Јан 10 2015, 00:00

pa prejdi na kreiranje na kukli -gumeni, pa posle vizueliziraj.
...po keif Twisted Evil em ukus...
Laughing Laughing Laughing
ako ispadne nesto, vikaj i drustvo
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by concrete on Саб Јан 10 2015, 00:07

VOL напиша:pa prejdi na kreiranje na kukli -gumeni, pa posle vizueliziraj.
...po keif Twisted Evil em ukus...
Laughing Laughing Laughing
ako ispadne nesto, vikaj i drustvo
гумени???  ти бе кинез да не си ??? гумени....каква навреда за оние од мајка родени Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by Kezhman velichanstveni on Саб Јан 10 2015, 00:09

concrete напиша:
Kezhman velichanstveni напиша:Dali nekoj e zapoznaen so tehnikata na Kreativna vizuelizacija
...слаба метода бе , ја користам за конструирање роботи, ама никако не  функционира за попрактични примени.., упорно визуелизирам една , ама таа исто упорно ми тврди дека и се гади од таа моја визуелизација..... бљак..Very Happy Very Happy Very Happy Very HappyVidi vaka.
Ako mislite ti se oboeni so strasti koj dushevno ti go rushat vnatreshniot mir i spokoj i poradi toa imash haos vo mislite,togash si podlozhen na se i seshto i ne mozhesh nishto da napravish , no sosema e poinaku ako imash mir koj poteknuva od skladna i nenarushena ramnotezha.E taa vizuelizacija mozhe da bide mokna i usmerena.
No se e do karakterot.Se nadevam me razbra.
avatar
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by VOL on Саб Јан 10 2015, 00:10

pa tie se sklopeni od majka de, a ovie gumenive neli, se predmet na kreiranje em vizuelizacija
..kao zamisljas pa gi kreiras.. ili gi kreiras pa posle vizueliziras mokri  snovi Cool Laughing
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by concrete on Саб Јан 10 2015, 00:18

Kezhman velichanstveni напиша:
concrete напиша:
Kezhman velichanstveni напиша:Dali nekoj e zapoznaen so tehnikata na Kreativna vizuelizacija
...слаба метода бе , ја користам за конструирање роботи, ама никако не  функционира за попрактични примени.., упорно визуелизирам една , ама таа исто упорно ми тврди дека и се гади од таа моја визуелизација..... бљак..Very Happy Very Happy Very Happy Very HappyVidi vaka.
Ako mislite ti se oboeni so strasti koj dushevno ti go rushat vnatreshniot mir i spokoj i poradi toa imash haos vo mislite,togash si podlozhen na se i seshto i ne mozhesh nishto da napravish , no sosema e poinaku ako imash mir koj poteknuva od skladna i nenarushena ramnotezha.E taa vizuelizacija mozhe da bide mokna i usmerena.
No se e do karakterot.Se nadevam me razbra.
..професоре..искини тоа дипломата.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by Kezhman velichanstveni on Саб Јан 10 2015, 00:21

concrete напиша:
Kezhman velichanstveni напиша:
concrete напиша:
Kezhman velichanstveni напиша:Dali nekoj e zapoznaen so tehnikata na Kreativna vizuelizacija
...слаба метода бе , ја користам за конструирање роботи, ама никако не  функционира за попрактични примени.., упорно визуелизирам една , ама таа исто упорно ми тврди дека и се гади од таа моја визуелизација..... бљак..Very Happy Very Happy Very Happy Very HappyVidi vaka.
Ako mislite ti se oboeni so strasti koj dushevno ti go rushat vnatreshniot mir i spokoj i poradi toa imash haos vo mislite,togash si podlozhen na se i seshto i ne mozhesh nishto da napravish , no sosema e poinaku ako imash mir koj poteknuva od skladna i nenarushena ramnotezha.E taa vizuelizacija mozhe da bide mokna i usmerena.
No se e do karakterot.Se nadevam me razbra.
..професоре..искини тоа дипломата.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ne razbrav na kogo se odnesuvashe ova ?
avatar
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by concrete on Саб Јан 10 2015, 00:26

VOL напиша:pa tie se sklopeni od majka de, a ovie gumenive neli, se predmet na kreiranje em vizuelizacija
..kao zamisljas pa gi kreiras.. ili gi kreiras pa posle vizueliziras mokri  snovi Cool Laughing
хммм...од кај бе сеа ти се убаци со гумени кукли и мокри снови??? човек да се чуди и крсти кои се манијаци се муваат околу Very Happy Very Happy
Збориме за креативна визуелизација  стврдати облици на умисла како средство за продирање во друг ум ,  со цел во него да  генерираат потреби на кои не може да им се одолее...., а овој гумени кукли јеботе благи бог и слатки римски папа Cool


Последната промена е направена од concrete на Саб Јан 10 2015, 00:28. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by VOL on Саб Јан 10 2015, 00:28

a be vidi , konkrit ( beton)
sekoj si VIZUELIZIRA ona sto si sonuva.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by Kezhman velichanstveni on Саб Јан 10 2015, 00:39

Morash da veruvash vo mokta na svoite misli za da uspeesh vo vizualizacijata,concrete !
avatar
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by VOL on Саб Јан 10 2015, 00:46

on misli na ovaa mokj be
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by concrete on Саб Јан 10 2015, 00:51

VOL напиша:a be vidi , konkrit ( beton)
sekoj si VIZUELIZIRA ona sto si sonuva.
...хмммм, а јас пак  никогаш не "сонувам"...јеби га Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by concrete on Саб Јан 10 2015, 00:53

Kezhman velichanstveni напиша:Morash da veruvash vo mokta na svoite misli za da uspeesh vo vizualizacijata,concrete !
успевам бе...само тешко прифаќам исклучоци Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by king on Саб Јан 10 2015, 00:53

concrete напиша:
...хмммм, а јас пак  никогаш не "сонувам"...јеби га Very Happy Very Happy
со посебно  потенцирање на наводниците ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by Kezhman velichanstveni on Саб Јан 10 2015, 00:54

A kako stoish so kvantanata fizika concrete ?
avatar
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by king on Саб Јан 10 2015, 00:56

Kezhman velichanstveni напиша:A kako stoish so kvantanata fizika concrete ?
Ептен си Физички поткован .... Twisted Evil
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by Kezhman velichanstveni on Саб Јан 10 2015, 01:03

Mislev da mu kazham primer so zmija na concrete ama izgleda zaspal.A i mene veke mi se pie.Mozhebi utre ili nekoj drug den.
avatar
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by king on Саб Јан 10 2015, 01:42

Kezhman velichanstveni напиша:Mislev da mu kazham primer so zmija na concrete ama izgleda zaspal.A i mene veke mi se pie.Mozhebi utre ili nekoj drug den.
Што ти се пие?
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by Laba on Вто Јан 20 2015, 02:41

доброутро.
Кежман, само да ти кажам, дека не си само ти баниран,
банирана сум и јас.без објаснување.луда работа!

на зборовите кои ги прочитав од тебе, во моја одбрана, благодарам.тоа ти требаше?
а пораката која ја коментираше на овој форум, јас ја имам, и ќе ја поставам во целост ,за да не ја извртуваш вистината . Не знам само зошто си имал потреба мене да ме коментираш на форумот Ветерница, си имате таму и теми и колеги и колешки, за да шиканирате ''аутсајдери'' како мене.

која игра ја играш, не знам. и не сакам да знам.

------------------
nisto licno.  licni poraki, preku pp Wink 
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by king on Вто Јан 20 2015, 07:58

Хе хе хе ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by Kezhman velichanstveni on Вто Јан 20 2015, 17:43

Laba напиша:доброутро.
Кежман, само да ти кажам, дека не си само ти баниран,
банирана сум и јас.без објаснување.луда работа!

на зборовите кои ги прочитав од тебе, во моја одбрана, благодарам.тоа ти требаше?
а пораката која ја коментираше на овој форум, јас ја имам, и ќе ја поставам во целост ,за да не ја извртуваш вистината . Не знам само зошто си имал потреба мене да ме коментираш на форумот Ветерница, си имате таму и теми и колеги и колешки, за да шиканирате ''аутсајдери'' како мене.

која игра ја играш, не знам. и не сакам да знам.

------------------
nisto licno.  licni poraki, preku pp Wink  Ne znam dali narochito pishuvash vaka ili sakash neshto da sokriesh.Pochnuvash nov red so mala bukva,stavash tochka kade shto ne treba,totalno nepismeno.Ama mislam deka ova go pravish namerno za da ne te poznaeme ,inaku vidov kako znaesh da pishuvash koga i se obrakashe na osa.ZA toa , tolku !
Jas ne izvrtuvam nikakva vistina i edvaj chekam da ja postirash porakata ,zashto jas nemam pristap do melnica inaku sam ke ja postirav.
Ne sum te komentiral tebe ,tuku ja komentirav postapkata na administratorot na melnica,koj i da e.No ochigledno ti si ja imash neshto muvata na kapata.Znam deka ne si autsajder i bez da stavish navodnici.Samo shto jas mozham da te otkrijam posle 5 posta.Jas ne sum ti kelnerkata osa.Patem zashto mi se obrakash vo mnozhina?
I na kraj,ne igram nikakva igra,da igrav nekoja igra nemashe da bidam baniran.
Sega ja chekam najavenata poraka ,za da vidat site koj ja izvrtuva vistinata.Kezman. drugarce nepoznat. prijatele. te sovetuvcam da si gi resavate problemite-bilatetalno. po vtorpat ti kazuvam, Laba ne e  banirana, NIKOJ ne e  baniran ovde, znaci, mozete i na PP da si pisuvate.
avatar
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by king on Вто Јан 20 2015, 23:03

Се поише ми влече накај ...
... дека Кежманов не е велечасниот ....

..дека некој го испроцесирал и пуштил навака ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 23:41

....немогуќе, тогаш има некој опасен доктор за клонои... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повелете во ординацијата на Kezhman velichanstveni

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот