Ајде на скијање, Ски-центри

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 22:36

VOL напиша:samo sto kazaa deka denes tocno napladne si ibal majkata ski liftot. so agregati gi spustile skijacive, a zasega zicarava e -OUT.
da tibam baksuzot..

А ти од вчера спакуван со сурија деца околу колената ти, сега си разочаран.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL on Нед Јан 04 2015, 22:39

e, spakuvan.
a be nekoi si idat i so mama i tato ama sega cvrc. ke vidime.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 22:43

Ок.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by concrete on Нед Јан 04 2015, 22:45

..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 22:47

concrete напиша:..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???

То се вели "Чудо невидено"

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL on Нед Јан 04 2015, 22:49

concrete напиша:..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???
a be , kozuf... sum bil I tamu. ama nekako stalno nesto fali..

 inaku ima prekrasni kukjarki za smestaj , gore, nad restoranot.
bungalovi, kako li da gi narecam.

za ovaa godina, nemam info..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL on Нед Јан 04 2015, 22:50

inaku, se skijase, tamu. gazdata ima odlicni m.sanki, moze da slobodno da kazam edni od najmoknite vo Makedonija.Kopanki, Nizepole, Krusevo, Ponikva, toa e se zad Kozuf, kako skijacki teren.

Sapka ne ja sporeduvam so nisto zatoa sto subjektiven ke bidam..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by king on Пон Јан 05 2015, 10:40

Вака ли бе .... у сред сезона...
а имаа цели пролет лето и есен за проверки и поправки ..
..македонска работа ...
..и после ...нема пари ... е па нема ...

http://telma.com.mk/vesti/rasipana-zhicharata-vo-ski-centarot-na-pelister

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by concrete on Пон Јан 05 2015, 10:50

king напиша:Вака ли бе .... у сред сезона...
а имаа цели пролет лето и есен за проверки и поправки ..
..македонска работа ...
..и после ...нема пари ... е па нема ...

http://telma.com.mk/vesti/rasipana-zhicharata-vo-ski-centarot-na-pelister
...глупоќата на Македонскиот народ е АНТОЛОГИСКА. Неможе народ да биде беден и сиромашен , ако не е глуп. А тоа е дарба од Бога..и ја немаат сите таа можност да бидат глупи и сиромашни...
Само  тие народи ОД НЕГО ИЗБРАНИ....тој си ги сака скудните со ум....и нивно е Царството Небесно.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by OSA on Пон Јан 05 2015, 11:37

concrete напиша:..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???
koj neplatil "rushvet "nema ptche (pat ) no gazda taka go vikashe ...trebashe ushte 2008g da go napravat patot do tamu ,neli i od budzet odvoia pari (ama gi snema ,slabo  matematichka  operacija delenje znael gazda veliki )
pa imashe i "ekipa " spasuvachi ,od onie lavchinjata shto gi vraboti (zimi takvooto ) ,i koga mu tekna na onoj deka gi izigrale ,a toj mu obezbedi pobeda vo trojkata ,pochna da se buni ,i OP u CHORKA malecki ....

vidi od prikaznava  pogore,se gleda li ski centar kozuv ?????? ili teshko ?,duri i placovi prodavaa za individualni kuki vikendici ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by concrete on Пон Јан 05 2015, 12:31

OSA напиша:
concrete напиша:..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???
koj neplatil "rushvet "nema ptche (pat ) no gazda taka go vikashe ...trebashe ushte 2008g da go napravat patot do tamu ,neli i od budzet odvoia pari (ama gi snema ,slabo  matematichka  operacija delenje znael gazda veliki )
pa imashe i "ekipa " spasuvachi ,od onie lavchinjata shto gi vraboti (zimi takvooto ) ,i koga mu tekna na onoj deka gi izigrale ,a toj mu obezbedi pobeda vo trojkata ,pochna da se buni ,i OP u CHORKA malecki ....

vidi od prikaznava  pogore,se gleda li ski centar kozuv ?????? ili teshko ?,duri i placovi prodavaa za individualni kuki vikendici ....
хмммм..сакаш да кажеш инвеститорот се ОДМЕТНАЛ од ВЛАДЕТЕЛИВЕ ,  а тие заради тоа го ебат у здрав мозок , а и не само таму???
...или само си чека ТЕХНИЧКА ВЛАДА, технички да почне со бизнисот.
..кој беше инвеститорот, сега не ми текнува , а и имаше една фабулозна приказна тогаш за СВЕТСКИ СКИ ЦЕНТАР  на пљуцкомет од Скопје, Солун, Тирана  итн.итн.
Што бидна  глобално затоплување, па нема снег или некој си мислел дека овде со МАЛКУ ПАРА -МНОГУ СЕ ПРАИ???
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL on Пон Јан 05 2015, 17:42

samo mozam da kazam deka mnogu pari se vlozeni.... uzasno mnogu.

e sega.. nema zlato, na kozuf Wink
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by OSA on Пон Јан 05 2015, 18:32

concrete напиша:
OSA напиша:
concrete напиша:..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???
koj neplatil "rushvet "nema ptche (pat ) no gazda taka go vikashe ...trebashe ushte 2008g da go napravat patot do tamu ,neli i od budzet odvoia pari (ama gi snema ,slabo  matematichka  operacija delenje znael gazda veliki )
pa imashe i "ekipa " spasuvachi ,od onie lavchinjata shto gi vraboti (zimi takvooto ) ,i koga mu tekna na onoj deka gi izigrale ,a toj mu obezbedi pobeda vo trojkata ,pochna da se buni ,i OP u CHORKA malecki ....

vidi od prikaznava  pogore,se gleda li ski centar kozuv ?????? ili teshko ?,duri i placovi prodavaa za individualni kuki vikendici ....
хмммм..сакаш да кажеш инвеститорот се ОДМЕТНАЛ од ВЛАДЕТЕЛИВЕ ,  а тие заради тоа го ебат у здрав мозок , а и не само таму???
...или само си чека ТЕХНИЧКА ВЛАДА, технички да почне со бизнисот.
..кој беше инвеститорот, сега не ми текнува , а и имаше една фабулозна приказна тогаш за СВЕТСКИ СКИ ЦЕНТАР  на пљуцкомет од Скопје, Солун, Тирана  итн.итн.
Што бидна  глобално затоплување, па нема снег или некој си мислел дека овде со МАЛКУ ПАРА -МНОГУ СЕ ПРАИ???
eh kako ne ti teknuva ,go shetaa od edna vo druga TV da kaze kolku e dobar pastirov i PTCHE ke naprae do kozuv ......nakov de marjan de ...i drugarcheto mu verno mu go piknaa unutra i to
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL on Пон Јан 05 2015, 18:33

Da se kacil nekoj na Kozuv., ili voopsto da znae barem na karta da go posoci..
tresenje zeleni.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by concrete on Пон Јан 05 2015, 21:20

VOL напиша:Da se kacil nekoj na Kozuv., ili voopsto da znae barem na karta da go posoci..
tresenje zeleni.
....остај бе, а уште па Двете Уши да ги прашаш каде се , од одма за глава ќе се фаќаат...ко... две рачички-десет прста-имам јас деца..!! Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL on Пон Јан 05 2015, 22:09

da znae nekoj kolku pari idat samo za START na zicarnica, tek togas bi se fatil za glava: "povlekuvanjeto" na pocetokot na sezonata kosta mnogu kilovati,Kozuv e odlicen ski centar i modern, zicarite se ok, e sega ako nema gosti kako ke se vratat parite naednas?
 a koi grci ke polnele kapaciteti, so koi pari..
SKijanjeto e SKAP sport, rekreacija , koj kako saka.

Golem rizik e da go zeme drug gazda,trosi struja , treba ekipa za odrzavanje, treba ratrak - a taa masina pogotovo  na Kozuf ne e eftina, motornite sanki mu se mozebi najmokjni vo Makedonija ( Polaris li bea, ne mi teknuva..)treba ekipa za spasuvanje, odrzuvanje, kuvari, kelneri, i se toa zaedno, koga ke se sobere pa podeli, bara turisti so pari.
specificen "biznis" e,ne e donesi prazna flasa plasticna, napuni voda od supurceto i zalepi i etiketa, ko da e od Neptun donesena.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 22:36

Веројатно има струја В.

Имало многу мраз.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL on Чет Јан 08 2015, 22:38

e na mraz jok.

 Sapka e samoubistvo. odnel veter se'.Izgleda e "closed, until.."
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 22:44

Гледам прогноза за овде..

деновите сончеви, понеделник во 1 по полноќ се очекува нов снег.

Од вторник пак сончево.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL on Чет Јан 08 2015, 22:50

za bitolsko ?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 22:54

Да.

Прогнозирано е и затоплување.

Се е замрзнато сега.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL on Чет Јан 08 2015, 22:58

Vrabec, ti rabotis nesto ili gazduvas ?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 23:03

Во моментов сум на пауза.

Да потстопли малку и ќе се обидам да се регистрирам за земјоделец.

На тој проект работам околу 6 години.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL on Чет Јан 08 2015, 23:04

tutun?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига on Чет Јан 08 2015, 23:05

Laughing Laughing Laughing

не ми се чини дека ќе го биди на 1000 мнв.

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот