Разни вести, онака без врска

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Чет Сеп 04 2014, 16:51

..додека ги нема во водоводот од Рашче и добро е.., на толку народ таму во заштитената зона , со толку фекалии кои ги испуштаат.., скоро неверојатно е како не се појавиле.
Или народ веќе станал резистентен , по бактерија не го лази... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Чет Сеп 04 2014, 20:14

king2 напиша:

...може ли да си порачам едно две три теглиња налутникаво ајварче ???
..онака колку да го имам за гарнир во мезето ..!!! Very Happy Very Happy

Можи, само за лутината не одговарам.

Или е благ или е лут. Ако е лут, немам мерка за поќе или помалце.

Само чек прво дал ќе засучам ракави за ајвар праење.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Чет Сеп 04 2014, 21:03

..пипрерките од бавчата твоја се или од Струмица??? Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Чет Сеп 04 2014, 22:07

Еј, абе знајте дека до сега три пати ми се спуштија реклами за разни работи пред да можам да одговорам?

И еднаш (претходно) ми кажа дека ова е фишинг сајт.

Ај видете си таму.

Нејсе... не посадив ајварка годинава.

Е сега, оти сум веќе навлезена во мистериозните анали Razz на органскиот живот, можам да очекувам пристап до добра пиперка.

Пффф то се бенифитите на зелениот животен стил или поарно речено лајфстајлот. Razz

Признајте, ви се порачва ајвар*

Very Happy

*Ајвар не можи да биди порачан ни испорачан заради немање на соодветни дозволи за производство и дистрибуција на храна и башка даночни и слични тралалајки!

avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Чет Сеп 04 2014, 23:10

чучулига напиша:Еј, абе знајте дека до сега три пати ми се спуштија реклами за разни работи пред да можам да одговорам?

И еднаш (претходно) ми кажа дека ова е фишинг сајт.

Ај видете си таму.

Нејсе... не посадив ајварка годинава.

Е сега, оти сум веќе навлезена во мистериозните анали  Razz  на органскиот живот, можам да очекувам пристап до добра пиперка.

Пффф то се бенифитите на зелениот животен стил или поарно речено лајфстајлот.  Razz

Признајте, ви се порачва ајвар*

Very Happy

*Ајвар не можи да биди порачан ни испорачан заради немање на соодветни дозволи за производство и дистрибуција на храна и башка даночни и слични тралалајки!


Како само кај тебе се дешаваат чудни работи!!!!!

..те некој ти краде мејлови, те реклами ти скокаат ....!!!!!
... а да си провериш кантата и што се се има наталожено во неа .... е...па и понатаму користи си сумљиви програмчиња за прикривање... !!!!!????
(канта=компјутер)


...ако користиш firefox инсталирај си ги следните додатоци

adblock plus
и
noscript

додуше овој вториот е малку „незгоден“  за контролирање од „понеупатени“ ... ама па затоа врши одлична работа ...

.. овие додатоци ги има и за другите browser-и

... тоа со ѕвездичка напред .... се извлекуваш ....или ....??????????
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Чет Сеп 04 2014, 23:25

avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Чет Сеп 04 2014, 23:59

king2 напиша:

Како само кај тебе се дешаваат чудни работи!!!!!

..те некој ти краде мејлови, те реклами ти скокаат ....!!!!!
... а да си провериш кантата и што се се има наталожено во неа .... е...па и понатаму користи си сумљиви програмчиња за прикривање... !!!!!????
(канта=компјутер)


...ако користиш firefox инсталирај си ги следните додатоци

adblock plus
и
noscript

додуше овој вториот е малку „незгоден“  за контролирање од „понеупатени“ ... ама па затоа врши одлична работа ...

.. овие додатоци ги има и за другите browser-и

... тоа со ѕвездичка напред .... се извлекуваш ....или ....??????????

Аман не чичко не ме тепај...

кантата од про се смали на воздух а ништо не е сумљиво чунки е така.

Е сега, оти баш мене ми се случват такви работи не знам.... Навистина не знам шо да речам.

На пр. Таман напрајвме козарник и кокошарник, сите сточни пазари ги затворија заради болеста син јазик!

То ѕвезичката е многу сериозна. Не се извлекувам. Во државава постојат правила и прописи и даноци и казни за оние кои не ги спроведуваат правилата, прописите и даноците ко обврска!

Најсериозна сум.avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Сеп 05 2014, 00:01


А па јас не знам да прам ајвер... јас знам ајвар.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Сре Сеп 10 2014, 23:59

Па па па ... па тоа се цели ТРИ Македонии!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Во Турција има 6 милиони Македонци!

http://vecer.mk/makedonija/vo-turcija-ima-6-milioni-makedonci
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Пон Сеп 15 2014, 17:26

..92 МИЛИОНА!!!!???  Евра????  Овие од сорос се морски глупандери, тој стариот лукав маџар кој на мртво ја заеба една англија , е преведен жеден преку вода од македонските мангупи. За тие пари бе може да се сруши и пак изгради по лична мера и некоја вистинска држава, а не пак боранија дежеличка ко Македонија.
Овој дефинитивно појма нема од избор на прави луѓе, нашол со пропали актери или режисери беа, да сади крастаици.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Пон Сеп 15 2014, 18:13
A??.....која идеа за на Вардар, ако се најде некое местенце неокупирано Very Happy Very Happy Very Happy Very HappyТоа глисерите ќе се напраат од пластика , макети да глумат имиџ... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
..може да послужат и ко подеслива-подвижна брана, за да нивото на Вардар биде некако порепектабилно , а не ко поточе у лето...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Сре Окт 01 2014, 15:39

avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Сре Окт 01 2014, 15:57

...мора кормиларите да им се косовски гасарбајтери...., ко оној од пред некое време на автопатот.. Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Нед Окт 05 2014, 19:47


King знам си мераклија на вакви пикантерии , ова ти е плутон на Александар М две балистички во дует со две Р-500 крилати ракети

вака изгледа на парада.

а вака пред испалување балистичката на положај....:ова русиве вака го крстиле , апсолутно за инат на EAG Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Нед Окт 05 2014, 22:36

Oстај тоа .... види го ова .......отиде се у курац ....
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Пон Окт 06 2014, 08:03

...uh jebote blagi bog i slatki rimski papa, pa toa sorosoidive da ti bile nesto drugo, kaj samo im tekna da se skrijat zad taka nevino ime...???? Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Вто Окт 07 2014, 12:25

king2 напиша:Oстај тоа .... види го ова .......отиде се у курац ....

Немам против истополовите бракови. Апсолутно ич.

До пред година дена немав цврст став за еднополови парови да одгледуваат деца. Сега имам и сум против. На помош ми стигна внук ми, тогаш имаше две и пол години. Неколку дена по ред ме прашваше по неколку пати во денот упорно и упорно: "Тета ти си женско?... а тетин е машко?.... Така?"
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Нед Окт 12 2014, 01:19

Французите бегаат од Франција, над 2,5 милиони се иселиле последните години

http://republika.mk/?p=326714

И овие бегаат од режимот .... Twisted Evil lol!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Нед Окт 12 2014, 01:47

king2 напиша:
Французите бегаат од Франција, над 2,5 милиони се иселиле последните години

http://republika.mk/?p=326714

И овие бегаат од режимот ....  Twisted Evil lol!

......несватливо , а така убаво зајдисонце имаат , со поглед на  Трокадеро преку Сена, Булонската шума  и зградурините накај НантерVery Happy Very Happy Very Happy

иииизгледа због кичот на Ајфелова кула, неможат бе да издржат веќе....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Arhimed on Нед Окт 12 2014, 03:34

king2 напиша:
Французите бегаат од Франција, над 2,5 милиони се иселиле последните години

http://republika.mk/?p=326714

И овие бегаат од режимот ....  Twisted Evil lol!
Високи даноци. Поевтино им е да се преселат во Лондон и таму да плаќаат даноци.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Вто Окт 21 2014, 21:09

Oколу водата ... и да си знајте Македонија е сиромашна со вода..., не онака сиромашна ко питач на раскрсница, туку сиромашна ко дете од Сомалија со потечено од глад меше. Толку сиромашна!

http://plusinfo.mk/vest/1019/slovacka-zabrani-izvoz-na-voda-za-pienje

Инаку, водата престанува да е човечко право, станува луксузна стока.

http://www.cbsnews.com/news/detroit-water-shut-offs-brings-u-n-scrutiny/

Детроит е привот град кој го редефинаираше статусот на водата.. пребарајте, интересно е.

Нестле на пример, е еден од главните корисници од промените.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Вто Окт 21 2014, 22:21

чучулига напиша:Oколу водата ... и да си знајте Македонија е сиромашна со вода..., не онака сиромашна ко питач на раскрсница, туку сиромашна ко дете од Сомалија со потечено од глад меше. Толку сиромашна!

http://plusinfo.mk/vest/1019/slovacka-zabrani-izvoz-na-voda-za-pienje

Инаку, водата престанува да е човечко право, станува луксузна стока.

http://www.cbsnews.com/news/detroit-water-shut-offs-brings-u-n-scrutiny/

Детроит е привот град кој го редефинаираше статусот на водата.. пребарајте, интересно е.

Нестле на пример, е еден од главните корисници од промените.
...не бригај чучулига, ако претераат "Нестлевци" ќе ги процесираме..без пардон..., а и вака веќе без усул забегаа, водата, воздухот, природните богатстава се бесплатни...чини само нивното носење до врата, но и тоа колку чини со се трошоци за амортизација и развој, без екстра профит. Вода има колку сакаш ,за народ колку не има овде... можеби проблем е енергијата за сега , а не водата... Very Happy  Very Happy  Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот