Разни вести, онака без врска

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sahara raj on Чет Ное 20 2014, 21:33

И шише домаШна бела 55-ка, во јакатаVery Happy

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Чет Ное 20 2014, 23:02

Sahara raj напиша:И шише домаШна бела 55-ка, во јакатаVery Happy
Тоа у Прилеп ти е класична борба за животниот простор ...
 ... дрвјата ... lol!
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by reiter on Пет Ное 21 2014, 02:18

king2 напиша:
Sahara raj напиша:И шише домаШна бела 55-ка, во јакатаVery Happy
Тоа у Прилеп ти е класична борба за животниот простор ...
 ... дрвјата ... lol!
Very Happy
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sahara raj on Пет Ное 21 2014, 07:39

Razbrav deka imalo napadi na cavki po pazarnite tezgi kaj se prodavaat - banani!Smile

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Нед Ное 23 2014, 22:07


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sahara raj on Пон Ное 24 2014, 15:04

DOOOOOOBAR SPOT na vladata za zdrava ishrana so Ljutkov vo glavna uloga! "Zemanjeto od se po nesto ne e dobro za vaseto zdravje, zemete go grojzeto, batali seckana daska!" .....Of mori majko!monkey

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by YAS on Пон Ное 24 2014, 15:27

Што се буниш па ти.Грујо мисли за твоето здравје.Еве дури решил да ги изеде сите кебапи во Дестан,за да не паднеш во искушение. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Груевски соли памет за здрава храна, а тој на кебапи во „Дестан“

Премиерот Никола Груевски откако стана и главен нутриционист во државава претпладне, се демантира и самиот себе си бидејќи во вечерните часови си ужива во вкусните и познати кебапи во „Дестан“.
YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пон Ное 24 2014, 23:36

Ќебапите се национален специјалитет!

Настојувањата за „здрава“ исхрана не значат дека треба да се апсолутно откажеме од се друго ...


п.с.   просто фасцинира нечијата опседнатост со Грујо ..
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by YAS on Пон Ное 24 2014, 23:57

Не Кингу.Фасцинира опседнатоста на Грујо,со желбата да ни ги контролира животите...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by OSA on Вто Ное 25 2014, 00:26

YAS напиша:Не Кингу.Фасцинира опседнатоста на Грујо,со желбата да ни ги контролира животите...
dobar si ,plus nemora da pishuvam jas ,poshto ti pishuesh umesto mene ...ako ne piknat u chorka ke si lezime po pola ,moze pola ti pola jas ....
mora da ti priznaam se poishe mi lichish od moja ...ama koj si pojma nemam ,a sakam da znam .....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by OSA on Вто Ное 25 2014, 00:30

king2 напиша:Ќебапите се национален специјалитет!

Настојувањата за „здрава“ исхрана не значат дека треба да се апсолутно откажеме од се друго ...


п.с.   просто фасцинира нечијата опседнатост со Грујо ..
i jas taka razmisluvav za cigarite ,si vikav  nemora da ni zabranuva pushenje spored EVROPSKI zakoni ,ne sega koga ne sme vlezeni (pitajboga dali i ke vlezeme )u EU ,ama on ne ne trkalashe ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL on Вто Ное 25 2014, 03:18

hehehe....
hehe..

pirat
avatar
VOL

Posts : 15395
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Centarec on Вто Ное 25 2014, 08:52

со секое ограничување и носење на закон за забрана на...тоа тоа тоа, било каде во светот било која влада всушност кажува дека народот е дебил и дека ако не му забраниш тој тоа ќе го напраи.

под маската дека државата мисли се најдобро за своите граѓани (жими таквово) се трошат огромни пари на некоја си измислена непостоечка борба против тие работи. за најдобар пример е есаде која веќе 40-50 години води максимално намерно неуспешна борба против дрогата во која се потрошени миљарди миљарди народски пари, а во исто време полицијата како и секаде во светот е дилерот број 1.

1. травата е нелегална затоа што во мексико успева боље.
2. хорсот, кокаинот, синтетиките се нелегални за да држат цена на пазарот како и државата да има контрола врз истиот.

немојте да мислите дека кај нас не е ова случај.

сите ограничувања се противуставни затоа што ја лимитираат слободата на човекот, освен ако не станува збор за северна кореја и на неа слични.

дали носење појас, високите казни во сообраќајот, џандари на секој чекор доведоа до некаков резултат? не, пак луге гинат у сред скопје од џип кој вози 200 на саат. дали се фрлија едно чудо пари за реклами за безбедност во сообраќајот? се фрлија. кој ќе одговара за тие залудно потрошени пари? никој.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Вто Ное 25 2014, 08:54

hahaha....
haha..
Wink

Добро дошол   рогати!!
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Вто Ное 25 2014, 09:02

Centarec напиша:со секое ограничување и носење на закон за забрана на...тоа тоа тоа, било каде во светот било која влада всушност кажува дека народот е дебил и дека ако не му забраниш тој тоа ќе го напраи.

под маската дека државата мисли се најдобро за своите граѓани (жими таквово) се трошат огромни пари на некоја си измислена непостоечка борба против тие работи. за најдобар пример е есаде која веќе 40-50 години води максимално намерно неуспешна борба против дрогата во која се потрошени миљарди миљарди народски пари, а во исто време полицијата како и секаде во светот е дилерот број 1.

1. травата е нелегална затоа што во мексико успева боље.
2. хорсот, кокаинот, синтетиките се нелегални за да држат цена на пазарот како и државата да има контрола врз истиот.

немојте да мислите дека кај нас не е ова случај.

сите ограничувања се противуставни затоа што ја лимитираат слободата на човекот, освен ако не станува збор за северна кореја и на неа слични.

дали носење појас, високите казни во сообраќајот, џандари на секој чекор доведоа до некаков резултат? не, пак луге гинат у сред скопје од џип кој вози 200 на саат. дали се фрлија едно чудо пари за реклами за безбедност во сообраќајот? се фрлија. кој ќе одговара за тие залудно потрошени пари? никој.
..ти Centarec  очигледно произведуеш дудинки и појма немаш ништо од шоу-бизнисот. А таму има едно правило: шоуто мора да продолжи , кое правило сигурно го знаеш, иако Бухарин  никогаш не го спомнал
Smile
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Centarec on Вто Ное 25 2014, 09:05

сакаш кило дудинки, по набавна ги давам до 12 напладне?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Вто Ное 25 2014, 09:36

СУДОТ ГО ПОВИКА БУЧКОВСКИ ДА ЈА ОТСЛУЖИ КАЗНАТА

http://telma.com.mk/vesti/sudot-go-povika-buchkovski-da-ja-otsluzhi-kaznata

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by reiter on Вто Ное 25 2014, 10:05

зачестија убијствата и тоа тројни..

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=A5AD03C7E8398144BBD31D0FFB2FC6B5
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Centarec on Вто Ное 25 2014, 10:08

време е за капмања против убиствата : )))

сега ќе искочи волку волку и ќе каже - немојте да убивате, не е тоа убаво за иднината на нацијата, еве ставете малку маџун во храната одма ќе ви ги смени црните мисли.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by YAS on Вто Ное 25 2014, 10:10

Готово.Сега оној ханот и останатата тајфа ке го прогласат за маченик... А и си заслужува ушлето. Изглада сватил што го чека па барал засолниште у бугарски шупак. Ама ко што е способен и тоа му се изјаловило.


Бучковски стана нова ѕвезда на Бугарите
Владо Бучковски, поранешниот премиер и претседател на СДСМ, а сега дел од Алијансата за позитивна Македонија, е новата ѕвезда на Бугарите во земјава. Тие денеска го поздравија неговиот говор наконгресот на партијата, на која тој повика да се прекине со дискриминацијата кон граѓаните со бугарско самочувство.

Лазар Младенов, преседателот на Бугарскиот клуб, му испрати отворено писмо со пофалби на неговиот говор. Меѓу другото, Младенов тврди дека „македонските Бугари се основачи на независна Македонија. Целото писмо е објавено на веб-сајтот на Бугарскиот културен клуб.


YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Centarec on Вто Ное 25 2014, 13:04

http://www.time.mk/c/46e88ea083/legendarnata-kafeana-tomce-sofka-odi-vo-istorijata.html

нека му каже некој на жерновски да си ја земе книшката од дпмне на шалтер, готова му е. со овие ли заев ќе пука бомби!?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Вто Ное 25 2014, 13:29

reiter напиша:зачестија убијствата и тоа тројни..

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=A5AD03C7E8398144BBD31D0FFB2FC6B5
Koлку што читам по медиумите ... делото го извршил со своето формациско оружје  (пушка)...

... води ли некој сметка во АРМ ... кај им се движи оружјето... и муницијата...

..за формациското оружје ..јасен е законот ...
... не ми е познато дали војниците  личното вооружување смеат да го носат дома ...
... по некоја логика не би требало ... затоа што е јасна улогата на војската ...
...во мирнодопски услови војникот надвор од касарна е обичен граѓанин како и секој друг..
...полицијата е нешто друго ..
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Вто Ное 25 2014, 14:04

...води ли сметка АРМ  кои лудаци и се шетаат унутра, или сеа ќе се вади на пост-авганистанска-траума????
Пошто да се појави некој , после потпишан договор за професионална служба у АРМ, со сите детали колку и до кога...па после пред Собрание откако му истекол ресурсот..да бара да биде вечно вработен , може само некој со ум кој укокава породица на жена на основа на незнам што+ со армиски калашњиков украински...
..паднати се критериумите на ниво на американски (читај : и шуто и рогато + до грло у комплекси) Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Вто Ное 25 2014, 15:43


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by YAS on Вто Ное 25 2014, 16:11

Владата со полна пареа продолжува да работи на намалување на невработеноста ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Министерство за транспорт: И понатаму ќе субвенционираме евтини летови до Европа 


Постапката за доделување на финансиска поддршка на домашни и странски авиопревозници беше внимателно анализирана пред да биде спроведена и таа е во согласност со европското законодавство и принципи, соопшти Министерството за транспорт и врски за информациите декаКосово ќе ја тужи Македонија заради субвенционирање на авиокомпании.

„Уредбата за доделување на финансиска поддршка на домашни авиопревозници и постапката за доделување на финансиска поддршка се во согласност со насоките на Заедницата за финансирање на аеродроми и почетна помош на авиопревозници кои оперираат од регионалните аеродроми. Министерството за транспорт и врски, на барање на Министерството за инфраструкура на Косово уште во 2012 година испрати допис во кој се образложени меѓународните правни норми врз основа на кој се спроведува проектот за доделување на финансиска поддршка за авиопревозници, од каде е јасно дека не е прекршено европското законодавство“, се наведува во соопштението.

Од таму истакнуваат дека македонската Влада и во наредниот период ќе продолжи со имплементирање на проектот за финансиска поддршка на авиокомпании, за да се зголеми бројот на директни летови до европските дестинации и за да се овозможат попристапни цени за патниците во Македонија.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот