Разни вести, онака без врска

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Вто Окт 21 2014, 22:45

Не бригам јас конкрит, знајш и самиот дека имам своја вода....

Ме брига дека вие немате ни вода ни храна ни ништо...

Шо вие сте создале?

Шо имате за трампа?
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Вто Окт 21 2014, 23:16

чучулига напиша:Не бригам јас конкрит, знајш и самиот дека имам своја вода....

Ме брига дека вие немате ни вода ни храна ни ништо...

Шо вие сте создале?

Шо имате за трампа?
Дивајс кој од атмосферската влага ствара 10 литра дневно чиста бистра со многу додадени минерали и витамини , избалансирана до бесвест вода за пиење.
Со 50% плус на цената ја процесира до исто ниво на квалитет.... дождовницата .
За цената контактирај те не Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Сре Окт 22 2014, 07:55

Браво за дивајсот (ова најсериозно) и теоретски да е ме бендисва... ко зафаќање на кондензација во пустина на пр?

Ќе чекам да ми се потроши водата прво, после, можи ќе се пазариме.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Сре Окт 22 2014, 21:08

Јес да имаме неписмени, ама до толку ... lol!..ај тој/тие што го изработувал/е знакот, ама бе и тој/тие што извршил/е прием!!!!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Окт 24 2014, 03:43

Ако и кај нас почнат да вака..

http://www.liveleak.com/view?i=85c_1414009089

... казнуваат .. на никој нема да му текне да се непрописно паркира ... Laughing
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Окт 24 2014, 03:49

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=A88929AC961D9741BE9B620E05617DE3

.... се јорган планина протестанти ....

..јблг ...генетско наследство .. Very Happy
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Пет Окт 24 2014, 10:45

..стварно бе, има ли во оваа држава некој со ронка памет, ај ова младежов се веќе глупандер до глупандер , ама барем некој каков таков преостанат од YU времиња чобан да ги поведе накај што треба , да им каже како треба  и малку да е,  ама да е со усул и асално дизајнирано. Вака ко скуп наркомани, лезбејки  и педери...во борба за свои права Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Morski galeb on Сре Окт 29 2014, 00:47


Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by кнез on Пет Окт 31 2014, 09:09

Добро бе мајку му можно ли е да нема тема за проктиливе кој ја мавнаа владата.
Не куршуми туку фини проектилчиња,а ваму повеќе внимание му се оддава на Буркина Фасо.
Јас мислам дека од феудалниот замок му пратија порака на Грујота,чим има толкаво игнорирање на веста од сите медиуми.
Еј, владата е нападната,а ваму тотална мукла. Shocked

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by кнез on Пет Окт 31 2014, 09:10

кнез напиша:Добро бе мајку му можно ли е да нема тема за проктиливе кој ја мавнаа владата.
Не куршуми туку фини проектилчиња,а ваму повеќе внимание му се оддава на Буркина Фасо.
Јас мислам дека од феудалниот замок му пратија порака на Грујота,чим има толкаво игнорирање на веста од сите медиуми.
Еј, владата е нападната,а ваму тотална мукла. Shocked
Владиниве замолкнати од владава и усрани во гаќи а соросоидниве замолкнати од Феудалецот.
Инаку нема друго објаснение заваква вест да не биде политички во фокусот на вниманието со недели.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Пет Окт 31 2014, 12:05

...се истражува Кнеже, се истражува.., работата балансира на остра ивица и мора со милиметарски потези.
А може да биде и друга порадикална варијанта ....на Грујо му треба време, а тој нема веќе идеа како да си го купи со вообичаените излитени штосови : турска компанија ќе отвори погон со 1000 вработени за картонски кутии....
Ова може да биде и тоа... шопинг на време Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by кнез on Пет Окт 31 2014, 13:04

concrete напиша:...се истражува Кнеже, се истражува.., работата балансира на остра ивица и мора со милиметарски потези.
А може да биде и друга порадикална варијанта ....на Грујо му треба време, а тој нема веќе идеа како да си го купи со вообичаените излитени штосови : турска компанија ќе отвори погон со 1000 вработени за картонски кутии....
Ова може да биде и тоа... шопинг на време Very Happy Very Happy Very Happy
Јас прво мислев дека ова е Грујов театар,ама немаше медиска подршка ни приближна каква што ја прават неговите медиуми,за фабриките од милиони вработени.
За првото ќе покаже времето и како тоа како краен епилог ќе се прикаже,ама знам да беше случајно Валдата во Тел Авив вака нападната, медиски ќе беше кукање и плачење до небо.Нашиве не се Евреи ама не се ни толку лоши во пропаганда,ако ништо друго во македонски рамки.
Вака,ниеден владин бурек не ја третираше оваа ракетна порака која од било кои причина да е пратена сепак е пратена до владата.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Окт 31 2014, 20:52

кнез напиша:Добро бе мајку му можно ли е да нема тема за проктиливе кој ја мавнаа владата.
Не куршуми туку фини проектилчиња,а ваму повеќе внимание му се оддава на Буркина Фасо.
Јас мислам дека од феудалниот замок му пратија порака на Грујота,чим има толкаво игнорирање на веста од сите медиуми.
Еј, владата е нападната,а ваму тотална мукла. Shocked

Јас мислам дека ова е самоделско, домашна направија.

Ко шо ене напишал конкрит за одвлекување внимание. Кули близначки дрн дрн...

avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Пет Окт 31 2014, 21:33

чучулига напиша:
кнез напиша:Добро бе мајку му можно ли е да нема тема за проктиливе кој ја мавнаа владата.
Не куршуми туку фини проектилчиња,а ваму повеќе внимание му се оддава на Буркина Фасо.
Јас мислам дека од феудалниот замок му пратија порака на Грујота,чим има толкаво игнорирање на веста од сите медиуми.
Еј, владата е нападната,а ваму тотална мукла. Shocked

Јас мислам дека ова е самоделско, домашна направија.

Ко шо ене напишал конкрит за одвлекување внимание. Кули близначки дрн дрн...


......не сакав да кажам , да не речеш овој у све се меша Very Happy Very Happy Very Happy   ама очигледно  некој кој би требело да знае у полиција само се глупира кажувајќи дека е зоља. Но кога ќе се сетам на брат Љубе со тоа автоматскиот фрлач на гранати, кој онака  смешно напупен ќе потепаше кркаљони народ, што останало за некој примен таму испод тезга Very Happy Very Happy Very Happy
Удар на зоља ќе оддуваше барем 10 м2 од тоа стиропор-бетонот.
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Окт 31 2014, 21:37

concrete напиша:
чучулига напиша:
кнез напиша:Добро бе мајку му можно ли е да нема тема за проктиливе кој ја мавнаа владата.
Не куршуми туку фини проектилчиња,а ваму повеќе внимание му се оддава на Буркина Фасо.
Јас мислам дека од феудалниот замок му пратија порака на Грујота,чим има толкаво игнорирање на веста од сите медиуми.
Еј, владата е нападната,а ваму тотална мукла. Shocked

Јас мислам дека ова е самоделско, домашна направија.

Ко шо ене напишал конкрит за одвлекување внимание. Кули близначки дрн дрн...


......не сакав да кажам , да не речеш овој у све се меша Very Happy Very Happy Very Happy   ама очигледно  некој кој би требело да знае у полиција само се глупира кажувајќи дека е зоља. Но кога ќе се сетам на брат Љубе со тоа автоматскиот фрлач на гранати, кој онака  смешно напупен ќе потепаше кркаљони народ, што останало за некој примен таму испод тезга Very Happy Very Happy Very Happy
Удар на зоља ќе оддуваше барем 10 м2 од тоа стиропор-бетонот.

Е то не знам.

Ни се одбирам ни сакам да се одбирам од такви машини... и војни. И луѓе.

Мразам е силен збор и чувство. Пазам и не се оддавам лесно на то. И еве: Мразам војни и такви машини и луѓе кои се залагаат за таквите работи.

Ептен ги мразам!

avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Пон Ное 03 2014, 09:36

Wednesday, October 29, 2014 at 03:30, Views: 782

The American company Orbital Sciences, which produces launchers Antares, which crashed at the start of October 28 to change the supplier of the main engines products, writes “Izvestia».

Orbital held a tender among manufacturers of engines for vehicles, which will be released in 2017, and won a victory in its RD-193 NGOs Khimki “Energomash”, said the publication of the source in the Russian Space Agency.

Currently, the parties shall agree on the format of the competition results are announced. Also, decision-makers in Orbital, are consulting on guarantees supply of these engines in the current context.

Currently Antares completed AJ-26 engines, made on the basis of Soviet NK-33, preserved from the times of the manned lunar unfinished program. Then were mothballed several dozen copies. The first batch of engines came to the US in the mid-1990s, Aerojet bought them for $ 1 million apiece. Revised appeared modified engine AJ-26.

In 2013, Orbital has been negotiating with the United Engine Corporation (UEC), the controlling of “Kuznetsov” to resume serial deliveries NK-33. According to the Executive Director of “Kuznetsov” Nicholas Yakushina, hand out on the signing of a firm contract.
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Чет Ное 06 2014, 23:09

King стварно бе имаме веќе 100 топика... Very Happy
Кој би рекол дека ќе догураме до толку...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by OSA on Саб Ное 15 2014, 23:32

кнез напиша:Добро бе мајку му можно ли е да нема тема за проктиливе кој ја мавнаа владата.
Не куршуми туку фини проектилчиња,а ваму повеќе внимание му се оддава на Буркина Фасо.
Јас мислам дека од феудалниот замок му пратија порака на Грујота,чим има толкаво игнорирање на веста од сите медиуми.
Еј, владата е нападната,а ваму тотална мукла. Shocked
site veke znaat deka VAKVITE DESHAVKI se samo materijal za SPIN ,i nishto poveke ,zatoa ne e pokrieno mediumski !!!!!
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пон Ное 17 2014, 02:37

Слушнав дека по средните училишта се уште бираат претседател на Младинската организација??????????????????????

...уште ли постојат тие работи ...??????????????????????

... нели тие ... пионерска, младинска беа за отслужување на приправнички стаж пред влез во СКЈ/СКМ

... или ова вака по инерција се уште се влече реликвија од предходниот систем ...
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by YAS on Пон Ное 17 2014, 10:14

Знаејки кој е на власт во државата и најголемиот дел од општините,не гледам зошто си изненаден.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Пон Ное 17 2014, 17:31

king2 напиша:Слушнав дека по средните училишта се уште бираат претседател на Младинската организација??????????????????????

...уште ли постојат тие работи ...??????????????????????

... нели тие ... пионерска, младинска беа за отслужување на приправнички стаж пред влез во СКЈ/СКМ

... или ова вака по инерција се уште се влече реликвија од предходниот систем ...
...но тогаш имаше младинска организација наследник на СКОЈ, после опашка на ССРНЈ  ..., но кој ги бира сега???..вмро, сдсм, дуи, јеховините сведоци.....омилениот министер за образование... Smile
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Чет Ное 20 2014, 21:15

Ловџиине у Прилеп вежбале гаѓање у чавки ... попара ги напраиле ... lol!

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=804569F7E93EB7469F98C953B26D706C
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by YAS on Чет Ное 20 2014, 21:18

А не ги прочита реакциите на Анима Мунди? Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sahara raj on Чет Ное 20 2014, 21:26

Prilepcanive bez nokjni nisani u temnica...crni ptici......breeeeej shto strelci sme imale!!!!!!Shocked

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Чет Ное 20 2014, 21:27

Да бе ... ноќни нишани со чифте и ситна сачма ...
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот