Снег во Македонија

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 20:33

Е пиле е де да.

И да, имавме минуси ние дедела и нешто пред снегот некни, денес имавме 10тина сантимтри снег пред овај да падни сега 30тина...

ако продолќи вака и со најавените минуси, ќе се задржи бааги годинава.


Последната промена е направена од чучулига на Нед Дек 28 2014, 20:36. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL on Нед Дек 28 2014, 20:36

чучулига напиша:Е пиле е де да.
eto vidis?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 20:38

Ок, претпоставувам ок е оти и јас тебе поинаку ти се обраќам од пишаното ти.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL on Нед Дек 28 2014, 20:39

a be polesno mi bese vrabec da izstrakam Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by king on Нед Дек 28 2014, 21:06

Kако што ветив.... еве некои сликички од Скопската снежна идила .... сликите се снимани во движење ... па квалитетот е тој ... а и  снегот вееше ..неколку секунди потоа ... да не рече некој дека не се чистат улицитееве и друга ..пред некој споменик..и една од една улична идила


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 21:10

Убав е снегот  Smile

фала за сликите кинг.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by king on Нед Дек 28 2014, 22:03

Е па ... дај сликни нешто од кај вас!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL on Нед Дек 28 2014, 22:06

ej aj stvarno slikni: dzitni se topless u snegon i naprai snezna fotka , pa ckrapni ja pokazes..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 22:09

договорено...

ако можи (ако не паѓа снег или нема ниски облаци), уште утре.

Smile Кога е облачно а има снег, сликите изгледат ко црно бели да се  Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by concrete on Нед Дек 28 2014, 22:10

Чучулига види снегче кај мене у двор....


...како на Пелистер santa
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 22:10

VOL напиша:ej aj stvarno slikni: dzitni se topless u snegon i naprai snezna fotka , pa ckrapni ja pokazes..

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by king on Нед Дек 28 2014, 22:11

А да отвориме натпревар кој ќе постира најубав снежен пејсаж?
... услов ... лично да го сними ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 22:14

Требаше вчера да ви сликам...

сонце силно свети, небото сино најсино, врвовите покриени со снег а снегулките наокулу ко кристали светкаја во сите бои...

Поќе не можам да замислам да живеам во град.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by king on Нед Дек 28 2014, 22:15

concrete напиша:Чучулига види снегче кај мене у двор....
  ... жолтото улично осветление кој бољи контраст го дава ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL on Нед Дек 28 2014, 22:18

чучулига напиша:договорено...

ако можи (ако не паѓа снег или нема ниски облаци), уште утре.

Smile Кога е облачно а има снег, сликите изгледат ко црно бели да се  Smile

ma poslusaj me mene, znaci, topless, da vidime dimenzija bre Cool
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 22:20

Цк.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL on Нед Дек 28 2014, 22:23

vrabec iskuban
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 22:26

Искубан неискубан ама за туѓи цицки ич не ми чуе бе не па отпечатоци да барам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL on Нед Дек 28 2014, 22:37

чучулига напиша:Искубан неискубан ама за туѓи цицки ич не ми чуе бе не па отпечатоци да барам.
pa koj ti veli za tugji bre.. Laughing Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 22:42

Поентата ми беше дека сум селфсфишнт и дека не барам да гледам туѓи анатомски делој.

Своето не го даваме, туѓото ич го неќиме.

Па види ти кој е искубан.

Разбра сега?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by king on Нед Дек 28 2014, 22:43

Ајдеее ... наместо да му се изнарадуваме на снегот ....
..пак за цицки се фативте...

а бе  VOL тоа не е за у снег ...


avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL on Нед Дек 28 2014, 22:47

чучулига напиша:Поентата ми беше дека сум селфсфишнт и дека не барам да гледам туѓи анатомски делој.

Своето не го даваме, туѓото ич го неќиме.

Па види ти кој е искубан.

Разбра сега?
razbrano, razbrano.. Laughing

vo snegot bese poentata
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL on Нед Дек 28 2014, 22:49

king напиша:Ајдеее ... наместо да му се изнарадуваме на снегот ....
..пак за цицки се фативте...

а бе  VOL тоа не е за у снег ...

ete vrabec, gleas?
posle ja kriv Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 22:51

Па крив си нормално ко гледаш цицки по интернет.

Нечини за кичмата чоееееееек.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL on Нед Дек 28 2014, 22:52

eve vrabec, bez "svoe nedavas a tugjo.." mozese I vaka
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Снег во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот