Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо on Пет Дек 26 2014, 11:06

concrete напиша:
хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:Освен русите во Бугария никой друг не го слави Божикь по стариот датум.
..сите други нововерци и  јеховини сведоци??? Very Happy Very Happy
..2/3-те  читачи на Куранот и онака не слават...Wink 
..а, оние кои беа по Тората одамна ги истребивте...
Нешто си си повредил



а бе кого заебааш, прашај ги оние кои завршиле во крематориумите на Треблинка од Македонија. Или Македонија не е Бугарија како што тврдиш, туку сепак нешто друго??? А и Евреите од Македонија тогаш ви било полесно...ДА НЕ ГИ СПАСИТЕ Very Happy Very Happy Very Happy
А дупелисци за пара или интерес (што на крај пак е пара) како овие кои ги даваш..., секогаш ќе се најдат , па и меѓу евреите...Wink
Тогаш само нашиве са добиле бугарско државянство,останатите-срби,шиптари и евреи са останале со югославско државянство.Не са биле наша грижа.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king on Пет Дек 26 2014, 11:36

И пак не ми одговори колку јазици имате!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete on Пет Дек 26 2014, 12:32

хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:Освен русите во Бугария никой друг не го слави Божикь по стариот датум.
..сите други нововерци и  јеховини сведоци??? Very Happy Very Happy
..2/3-те  читачи на Куранот и онака не слават...Wink 
..а, оние кои беа по Тората одамна ги истребивте...
Нешто си си повредил



а бе кого заебааш, прашај ги оние кои завршиле во крематориумите на Треблинка од Македонија. Или Македонија не е Бугарија како што тврдиш, туку сепак нешто друго??? А и Евреите од Македонија тогаш ви било полесно...ДА НЕ ГИ СПАСИТЕ Very Happy Very Happy Very Happy
А дупелисци за пара или интерес (што на крај пак е пара) како овие кои ги даваш..., секогаш ќе се најдат , па и меѓу евреите...Wink
Тогаш само нашиве са добиле бугарско државянство,останатите-срби,шиптари и евреи са останале со югославско државянство.Не са биле наша грижа.
.....а у кое својство тогаш ги собиравте и вадевте од кревет и старо и младо и болно и здраво за да ги носите на горење???
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king on Пет Дек 26 2014, 12:35

concrete напиша:
.....а у кое својство тогаш ги собиравте и вадевте од кревет и старо и младо и болно и здраво за да ги носите на горење???
... за прљавите работи задолжени се  ... измеќарите ...
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо on Пет Дек 26 2014, 13:11


king напиша:И пак не ми одговори колку јазици имате!


Бъ̀лгарският езѝк е индоевропейски език от групата на южнославянските езици. Той е официалният език на Република България и един от 23-те официални езика на Европейския съюз. Българският език е плурицентричен език — има няколко книжовни норми. Наред с основната, използвана в България, съществуват македонска норма, която също използва кирилица, и банатска норма, която използва латиница.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete on Пет Дек 26 2014, 15:46

хан Ацо напиша:
king напиша:И пак не ми одговори колку јазици имате!


Бъ̀лгарският езѝк е индоевропейски език от групата на южнославянските езици. Той е официалният език на Република България и един от 23-те официални езика на Европейския съюз. Българският език е плурицентричен език — има няколко книжовни норми. Наред с основната, използвана в България, съществуват македонска норма, която също използва кирилица, и банатска норма, която използва латиница.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA
а бе Хане , бугарите официјално вежбаат лажење веќе скоро век и половина.., па тебе ти се чини тоа погоре ко вистина Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
за толку време и гибрaлтарски мајмун ќе го убедиш дека е англиски лорд...., а не па некои припрости татари.Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо on Пет Дек 26 2014, 16:00

Абе Конкрит,на тебе Бугарите ли са ти най големиот проблем?
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete on Пет Дек 26 2014, 16:10

хан Ацо напиша:Абе Конкрит,на тебе Бугарите ли са ти най големиот проблем?
....ама ич Wink   зошто би ми биле????
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL on Пет Дек 26 2014, 18:16

pa i onaka ke isceznat. za nekolku dekadi, nema da bidat nicij problem.

ke im snema uvoz na religii, carevi, imperatori, kultura, i koga seto toa ke im se potrosi,ke ostane samo ona sto go imaat, originalno, neizbrisivo.. tataromongolohunskata rasa surati.



(car si uvezoa,nekoj si od pickesimaterine svabo (?!)  religija si uvezuvaat del po del-katolicki bozikj a kao prevoslavni? jazik si uvezoa- im izmislivme pismo i azbuka za da ne se grizaat megju sebe koga sakaat da muabetat, istorija si uvezuvaat ama bez prasanje, identitet si uvezuvaat, pa ednnovreme najgolemi rusofili, more i rusi ke se napravea, pa znameto od  ljubenje na rusite- si go uvezoa, da licelo kako ruskoto samo so  zelenko malce, pa fasisti, pa najgolemi komunjari, pa...e koga ke im snema "uvoz" ke mora njuskite da si gi pokazat Cool )
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by Фири on Вто Фед 17 2015, 10:21

king напиша:
VOL напиша:hmm.. mislam deka baras forumov da premine vo poseriozna faza so povekje publika.. I rizik da zavrsi kako vodenica.
Таа беше пуштена низ вода, и со VOL и без VOL ќе потонеше, само прашање на време беше  ...

.... Се некако си мислам дека коренот на таа опседнатост е негде пред и околу балканските војни ... во правењето на рачун без крчмар и врз туѓ грб ...
Да, радуваj се на српско-грчкиот "рачун" оти не можеше да кажаш сметка ама инаку  сметаш па не рачунашSmile Вие сте на 50 и поеке проценти србизирани но со толку мокна српска пропаганда супротното би било чудно.
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king on Вто Фед 17 2015, 10:25

Еве го .. се јави опседнатиот ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by Фири on Вто Фед 17 2015, 10:42

Ае Кини ти на компjутерот кажуваш ли му рачунар? Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот