Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king on Сре Дек 24 2014, 22:31

Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?
Од уста не ги вадат....
Стварно што им  е болката?
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL on Сре Дек 24 2014, 22:32

ubavo ednas objasniv na Vodenica......koj cital...
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king on Сре Дек 24 2014, 22:34

Кога си објаснувал .... со конкретниот таму бевме персони нон грата ....

... но интерсно ќе биде ханот да ни објасни .... така од прва рака ...
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL on Сре Дек 24 2014, 22:41

hmm.. mislam deka baras forumov da premine vo poseriozna faza so povekje publika.. I rizik da zavrsi kako vodenica.
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king on Чет Дек 25 2014, 02:31

VOL напиша:hmm.. mislam deka baras forumov da premine vo poseriozna faza so povekje publika.. I rizik da zavrsi kako vodenica.
Таа беше пуштена низ вода, и со VOL и без VOL ќе потонеше, само прашање на време беше  ...

.... Се некако си мислам дека коренот на таа опседнатост е негде пред и околу балканските војни ... во правењето на рачун без крчмар и врз туѓ грб ...
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL on Чет Дек 25 2014, 07:13

ne se raboti za nickot Vol , samo....

tuku za fatalnata privlecnost na "filite" kon vakvi asocijacii , kako sto bese vodenica, a sega so mnoogu pomalku clenovi I veternica.veruvam deka ima uste par forumi, kade se skenira, snima, potturaat idei na mala vrata..
kaj sto sto se lovat ne samo "nickovi" tuku I likovi.

 a za mene ic ne se sekiraj: samo koga pisuvam za naucna fantastika ( a ne pisuvam za toa), "fantaziram".. a drugoto e za zal, zastrasuvacki tocno..
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL on Чет Дек 25 2014, 07:17

kako sto prenesuvate od bugarotatarskiot forum, se gleda deka se opsednati I gi sledat "vakvite' pojavi nasekade.. NIKOJ normalen ne ide na nivnite, tvrdam, potvrduvam, potpisuvam..
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete on Чет Дек 25 2014, 10:46

VOL напиша:kako sto prenesuvate od bugarotatarskiot forum, se gleda deka se opsednati I gi sledat "vakvite' pojavi nasekade.. NIKOJ normalen ne ide na nivnite, tvrdam, potvrduvam, potpisuvam..
..не само што следат , туку и остваруваат...некои џукели од сабајле нешто го чепкат форумов...очигледно гњиди и тафтбити со многу време за такви дејанија.. платено или због  лични сексуални фрустрации и  изопачености...има поише отколку што си мислев... Cool
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL on Чет Дек 25 2014, 17:44

ma na site ke im dojde kraj, uan baj uan..

( taka e , "neznajno " drugarce..? Laughing )
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by YAS on Чет Дек 25 2014, 17:55

concrete напиша:

..не само што следат , туку и остваруваат...некои џукели од сабајле нешто го чепкат форумов...очигледно гњиди и тафтбити со многу време за такви дејанија.. платено или због  лични сексуални фрустрации и  изопачености...има поише отколку што си мислев... Cool
Ne e od sabajle ciglo.Problemi kaj mene se pojavija uste sinokja...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete on Чет Дек 25 2014, 18:25

YAS напиша:
concrete напиша:

..не само што следат , туку и остваруваат...некои џукели од сабајле нешто го чепкат форумов...очигледно гњиди и тафтбити со многу време за такви дејанија.. платено или због  лични сексуални фрустрации и  изопачености...има поише отколку што си мислев... Cool
Ne e od sabajle ciglo.Problemi kaj mene se pojavija uste sinokja...
...јас сабајле забележав Very Happy Very Happy   , а king од одма го решил... Wink
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо on Чет Дек 25 2014, 19:16

Уште синокьа имаше проблеми со форумот.Ама да барате бугарска трага во тоа е мало морген.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king on Чет Дек 25 2014, 22:53

Хану ...
Среќен ти божиќ!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо on Чет Дек 25 2014, 23:03

king напиша:Хану ...
Среќен ти божиќ!
Благодарам Кинг,господ здравйе да ти дава!
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king on Чет Дек 25 2014, 23:23

хан Ацо напиша:
king напиша:Хану ...
Среќен ти божиќ!
Благодарам Кинг,господ здравйе да ти дава!
Фала ...

туку друго ме интересира ....
... еве сеа званично славите по Грегоријанскиот календар (по мене и исправно)....
... нема ли некои кои го одбележуваат и по стариот датум ... чисто од традиција и навика ...

..ова ...од традиција и навика ... е изговорот на МПЦ  зошто не преоѓа на Грегоријанскиот календар ...
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by VOL on Пет Дек 26 2014, 00:22

tralalajki koi tragaat po identitet, vera, nacija...
katolicki bozic,nisto ne e toa za niv, ako imaat interes I Bajram ke go slavat...

.
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо on Пет Дек 26 2014, 08:58

Освен русите во Бугария никой друг не го слави Божикь по стариот датум.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete on Пет Дек 26 2014, 09:10

хан Ацо напиша:Освен русите во Бугария никой друг не го слави Божикь по стариот датум.
..сите други нововерци и  јеховини сведоци??? Very Happy Very Happy
..2/3-те  читачи на Куранот и онака не слават...Wink 
..а, оние кои беа по Тората одамна ги истребивте...
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо on Пет Дек 26 2014, 09:50

concrete напиша:
хан Ацо напиша:Освен русите во Бугария никой друг не го слави Божикь по стариот датум.
..сите други нововерци и  јеховини сведоци??? Very Happy Very Happy
..2/3-те  читачи на Куранот и онака не слават...Wink 
..а, оние кои беа по Тората одамна ги истребивте...
Нешто си си повредилavatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king on Пет Дек 26 2014, 10:03

Еј ....Ацо ... колку имате од оние косооките со мал раст?

А бе што читам по нетов ... и рускиот јазик бил дијалект на бугарскиот ... Twisted Evil
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by хан Ацо on Пет Дек 26 2014, 10:31

king напиша:Еј ....Ацо ... колку имате од оние косооките со мал раст?

А бе што читам по нетов ... и рускиот јазик бил дијалект на бугарскиот ... Twisted Evil
Стварно е....

avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king on Пет Дек 26 2014, 10:36

Колку бе бугарски јазици имате вие ....

протобугарски, прабугарски, старобугарски, бугарски ... ????
..да не забораив некој?
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete on Пет Дек 26 2014, 10:37

хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:Освен русите во Бугария никой друг не го слави Божикь по стариот датум.
..сите други нововерци и  јеховини сведоци??? Very Happy Very Happy
..2/3-те  читачи на Куранот и онака не слават...Wink 
..а, оние кои беа по Тората одамна ги истребивте...
Нешто си си повредила бе кого заебааш, прашај ги оние кои завршиле во крематориумите на Треблинка од Македонија. Или Македонија не е Бугарија како што тврдиш, туку сепак нешто друго??? А и Евреите од Македонија тогаш ви било полесно...ДА НЕ ГИ СПАСИТЕ Very Happy Very Happy Very Happy
А дупелисци за пара или интерес (што на крај пак е пара) како овие кои ги даваш..., секогаш ќе се најдат , па и меѓу евреите...Wink
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by concrete on Пет Дек 26 2014, 10:41

king напиша:Колку бе бугарски јазици имате вие ....

протобугарски, прабугарски, старобугарски, бугарски ... ????
..да не забораив некој?
.а знаеш ли бе ти king  колку бргу се трошат од лижење гзои??? затоа им требаат многу.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by king on Пет Дек 26 2014, 10:52

concrete напиша:
king напиша:Колку бе бугарски јазици имате вие ....

протобугарски, прабугарски, старобугарски, бугарски ... ????
..да не забораив некој?
.а знаеш ли бе ти king  колку бргу се трошат од лижење гзои??? затоа им требаат многу.... Very Happy Very Happy Very Happy
lol! lol! lol!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто бугарите се толку многу опседнати со србите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот