Случај Трајковски: Немало пожар ниту терористички акт врз Кингерот

Go down

Случај Трајковски: Немало пожар ниту терористички акт врз Кингерот

Пишување by ribar on Сре Дек 24 2014, 11:52

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=14&vest=19004

Сега треба Херр Бране да им опне тужби на небањаните ,цело време го оптужуваа дека тој и неговите служби го срушија кингерот.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случај Трајковски: Немало пожар ниту терористички акт врз Кингерот

Пишување by king on Сре Дек 24 2014, 12:06

Да да да ... секогаш пилотот е крив ...


Директна причина за несреќата е слетувања под минималното пропишано ниво, а на тоа влијаеле недоволниот, неквалитетниот и неподготвениот екипаж

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=14&vest=19004
може гс да си избрише со тој извештај ...

п.с.  и тебе од целата работа прво на памет ти падна за душевниот мир на БЦ .... Twisted Evil Twisted Evil
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случај Трајковски: Немало пожар ниту терористички акт врз Кингерот

Пишување by ribar on Сре Дек 24 2014, 12:21

king напиша:Да да да ... секогаш пилотот е крив ...


Директна причина за несреќата е слетувања под минималното пропишано ниво, а на тоа влијаеле недоволниот, неквалитетниот и неподготвениот екипаж

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=14&vest=19004
може гс да си избрише со тој извештај ...

п.с.  и тебе од целата работа прво на памет ти падна за душевниот мир на БЦ .... Twisted Evil Twisted Evil
Не бе Кинг прво на памет ми падна врховистите да завршат во Шутка ,а дали Б.Ц .ке ги апси или Заев,било кој,тоа е најмалку битно.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случај Трајковски: Немало пожар ниту терористички акт врз Кингерот

Пишување by king on Сре Дек 24 2014, 12:25

Покрај постоечка тема ...

http://veternica.macedonianforum.net/t129-topic

... започнуеш нова ...
... си реков ..ај има нешто да каже ...
..а оно само бош муабети ...

бц па бц ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случај Трајковски: Немало пожар ниту терористички акт врз Кингерот

Пишување by king on Сре Дек 24 2014, 12:30

Па на крај од краевите ...
ако стварно биле...


а на тоа влијаеле недоволниот, неквалитетниот и неподготвениот екипаж

...кој тоа, чија влада, чие министерство ..и кој се друг е надлежен за тоа ..дозволиле да такви „приучени“  возат претседател на држава?????????????????????
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случај Трајковски: Немало пожар ниту терористички акт врз Кингерот

Пишување by ribar on Сре Дек 24 2014, 13:01

king напиша:Покрај постоечка тема ...

http://veternica.macedonianforum.net/t129-topic

... започнуеш нова ...
... си реков ..ај има нешто да каже ...
..а оно само бош муабети ...

бц па бц ...
Сум ја пропуштил,па споиги во една ,Модератор си,
а  што мислиш ти за клевета и нанесена увреда дали некој треба одговара,,,петлето и другите курири околу него?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случај Трајковски: Немало пожар ниту терористички акт врз Кингерот

Пишување by concrete on Сре Дек 24 2014, 16:53

а бе ribar кој извештај, какви бакрачи  кои она што го гледаме со свои очи на земја и целата шарада со катастрофата на кингерот се објаснува со :
а на тоа влијаеле недоволниот, неквалитетниот и неподготвениот екипаж за приод и слетување, кои ги игнорирале информациите на сообраќајните контролори за тековната метеоролошка ситуација, погрешно била утврдена и крајната точка на пристап, што довело до прерано снижување, исклучување на автоматскиот пилот во фазата на пристап, недоволна тимска работа на членовите на екипажот, неодржување на хоризонталниот лет од страна на пилотот и неодговорната реакција на ко-пилотот.
..прво е директна навреда за луѓето кои се клеветат , а второ навреда за оние кои ги знаеле....
..трето да не оваа комисија имала некоја нова стаклена топка???..каде се записите за муабетот у кабина за да слушнеме за каква неодговорност го товарат копилотот...???
..четврто:..."контролори"???   нели исчезнаа у виду ластиног репа , ко онаа од контролата киев пред некој ден... Very Happy Very Happy Very Happy
Инаку ич не бригај Herr Бране не е од класата на оние кои можат да нарачаат такво нешто, можеби знаел што се дешава или наслутувал..па затоа беше бел ко крпа и испотен станувајќи свесен за мечот кој му виси над глава...и колку е тенок конецот на кој виси...Smile
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случај Трајковски: Немало пожар ниту терористички акт врз Кингерот

Пишување by king on Сре Дек 24 2014, 21:27

concrete напиша:а бе ribar кој извештај, какви бакрачи  кои она што го гледаме со свои очи на земја и целата шарада со катастрофата на кингерот се објаснува со :
а на тоа влијаеле недоволниот, неквалитетниот и неподготвениот екипаж за приод и слетување, кои ги игнорирале информациите на сообраќајните контролори за тековната метеоролошка ситуација, погрешно била утврдена и крајната точка на пристап, што довело до прерано снижување, исклучување на автоматскиот пилот во фазата на пристап, недоволна тимска работа на членовите на екипажот, неодржување на хоризонталниот лет од страна на пилотот и неодговорната реакција на ко-пилотот.
..прво е директна навреда за луѓето кои се клеветат , а второ навреда за оние кои ги знаеле....
..трето да не оваа комисија имала некоја нова стаклена топка???..каде се записите за муабетот у кабина за да слушнеме за каква неодговорност го товарат копилотот...???
..четврто:..."контролори"???   нели исчезнаа у виду ластиног репа , ко онаа од контролата киев пред некој ден... Very Happy Very Happy Very Happy
Инаку ич не бригај Herr Бране не е од класата на оние кои можат да нарачаат такво нешто, можеби знаел што се дешава или наслутувал..па затоа беше бел ко крпа и испотен станувајќи свесен за мечот кој му виси над глава...и колку е тенок конецот на кој виси...Smile
Па они бе .... што е поголема навредата за Македонија ... појак оргазам доживуваат ...
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случај Трајковски: Немало пожар ниту терористички акт врз Кингерот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот