Сцени од филмови кои не се забораваат

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Вто Дек 23 2014, 03:19

Добар, лош и грд


king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Вто Дек 23 2014, 03:28

Шејн

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Вто Дек 23 2014, 03:38

Платеник со Франко Неро


_________________
Види аватар!

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Вто Дек 23 2014, 22:23


_________________
Види аватар!

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Вто Дек 23 2014, 22:25Фантастично ускладување на слика и музика ...

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by concrete on Вто Дек 23 2014, 23:40

аааа  ОДИСЕА, ако се земе во обзир дека се е аналогно , реално и макети...ПЕРФЕКТНО е снимено до најмал детал. Сум барал грешка ....НЕМА.. дури и оној детал  кој ни 2% народ не го сваќа, дека во космос не се лета како во атмосфера..туку со забрзување и успорување во гравитационо поле се маневрира во просторот т.е. се скока од траекторија во траекторија....нема тами Ред барон финеси.... Very Happy

concrete

Posts : 6181
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Сре Дек 24 2014, 00:02

Трилогијата Одисеја (2001, 2010 и 2067)  е ремек дело, првите две се филмувани ... третата незнам зошто се уште не е ....

... има и четврта книга ... Одисеја 3001 но е дискутабилна ....
...имено оваа четвртата ја зачитав но не и докрај ... зошто хрватското онлајн издание на пола ми го снема од нетот, copyright или што ти ја знам, и од тогаш не сум го нашол ...
...во неа Дејвид го наоѓаат хиберниран у некоја капсула во близина на една орбитална станица ....

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL on Сре Дек 24 2014, 05:02

king напиша:Трилогијата Одисеја (2001, 2010 и 2067)  е ремек дело, првите две се филмувани ... третата незнам зошто се уште не е ....

... има и четврта книга ... Одисеја 3001 но е дискутабилна ....
...имено оваа четвртата ја зачитав но не и докрај ... зошто хрватското онлајн издание на пола ми го снема од нетот, copyright или што ти ја знам, и од тогаш не сум го нашол ...
...во неа Дејвид го наоѓаат хиберниран у некоја капсула во близина на една орбитална станица ....

a hal 9001?

VOL

Posts : 13783
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Сре Дек 24 2014, 07:12

VOL напиша:

a hal 9001?
HAL!!!!!

Во латиницата ..после H е I, по A e B, по L e M...

... и по некоја случајност добиваме IBM  .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by gestapo on Пон Јан 12 2015, 16:30

Imase eden seriski film kunta kinte ...jak film bese ..da moze nekoja tv da ja emituva super ke bese

gestapo

Posts : 174
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL on Пон Јан 12 2015, 16:36

gestapo напиша:Imase eden seriski film kunta kinte ...jak film bese ..da moze nekoja tv da ja emituva super ke bese

toj so nidzite odpozadi sto skokat?

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13783
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL on Пон Јан 12 2015, 16:38

ej , ausvic:
od ovoj bolji scena nema

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13783
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by gestapo on Пон Јан 12 2015, 22:20


VOL напиша:
gestapo напиша:Imase eden seriski film kunta kinte ...jak film bese ..da moze nekoja tv da ja emituva super ke bese

toj so nidzite odpozadi sto skokat?meraklia si od pozadi

gestapo

Posts : 174
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by reiter on Пон Јан 12 2015, 22:33


reiter

Posts : 165
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Пон Јан 19 2015, 01:14

Првиот стриптиз во Зеро гравитација

Barbarella


_________________
Види аватар!

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 01:21


_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12776
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Пон Јан 19 2015, 01:31

Глеј која актерска  екипа


_________________
Види аватар!

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 01:33LaughingLaughingLaughing

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13783
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Пон Јан 19 2015, 02:00

снимката е катастрофа  ...


_________________
Види аватар!

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Саб Јан 24 2015, 12:08

Марлон Брандо и Марија Шнајдер ... и путер сцената ... со коментар


_________________
Види аватар!

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 12:13

a be bar podmackal.... Monika ja imas videno- na suvo?

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13783
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Саб Јан 24 2015, 12:14

Белучи ... во Малена ..ли беше ...

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 12:18

ne

hihihi...

IRREVERSIBLE


_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13783
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Пет Мар 06 2015, 11:02

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king on Пон Апр 13 2015, 01:26


_________________
Види аватар!

king

Posts : 8771
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот