Македонска економија

Страна 23 of 25 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next

Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by king on Нед Окт 29 2017, 00:38

http://telma.com.mk/vesti/borejkji-se-za-foteljite-gi-zaboravija-li-sindikalcite-rabotnichkite-prava

.... на овие треба се по список ...

... со вакви џукели нека ич не не чуди што работниците се повеќе и повеќе се третирани ко робови ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Нед Окт 29 2017, 07:06

king напиша:http://telma.com.mk/vesti/borejkji-se-za-foteljite-gi-zaboravija-li-sindikalcite-rabotnichkite-prava

.... на овие треба се по список ...

... со вакви џукели нека ич не не чуди што работниците се повеќе и повеќе се третирани ко робови ...
Па знаеш веројатно како е името од милоште на МАФИЈАТА???   СИНДИКАТ!!! Smile  Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by VOL on Нед Окт 29 2017, 07:34

sindikat? rabotnicki prava vo Makedonija?
mora da se zaebavate.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by VOL on Саб Ное 11 2017, 09:00

interesesna kompozicija na mapi, koj- od sto-najmnogu zarabotuva..
http://www.fakulteti.mk/news/14-05-16/koj_izvoz_ni_nosi_najmnogu_pari.aspx

samo NIE , ( tutun) nekoja africka vukoseksacina ( tutun) i .... AFGANISTAN (  afro ) sme vo violetova boja!

heh. pa podobro da se prefrlime na KONOP koga vekje sme violetovi ..

amerriki
Македонска економија - Page 23 20140516-koj-izvoz-ni-nosi-najmnogu-pari-2
Македонска економија - Page 23 20140516-koj-izvoz-ni-nosi-najmnogu-pari-3

Македонска економија - Page 23 20140516-koj-izvoz-ni-nosi-najmnogu-pari-4

JUROP  ( edinstveni sme!!! Smile )

Македонска економија - Page 23 20140516-koj-izvoz-ni-nosi-najmnogu-pari-5Bratska azija!Avganistan e onoj.. violetovion dole desno Wink
Македонска економија - Page 23 20140516-koj-izvoz-ni-nosi-najmnogu-pari-6i.. Bratska Afrika, so nekoja si.. upm.. kuznaj koja vukojebina e ova, ali vidi= i oni ko nas zavisat od nekakvi bilki, opijati, cheers

Македонска економија - Page 23 20140516-koj-izvoz-ni-nosi-najmnogu-pari-7


pozdraFF do site majnistri za nekakva ekonomija vo nasava ni drzava.
do site prajministri i wannabe majnistri prajm.

so se preCednici, zivi em umreni, i seici na nasava "oaza na mirot"

pa mater vi jebem, sto cekavte do sega, nie da e si gi znaeme nasite " Brothers - in arms- herbs" po svetot!!

da zivee Makedonija - bratski.. ( scratch sto i da se i koi i da se u afrika) africki narod - bratski Afganistan , vednas da se formira Unija!

ima da go drmame svetot so belo, komu dzoint, komu spric, sojuz e toa , ne e vic!

isuse...
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Пеколно момче on Сре Ное 22 2017, 22:59

Чедата на револуцијата се заборавени.
Профитерството во сенка на најавените судења.
Зар од се што чекавме, царинските олеснувања за акумулатори за возила
беа најитнии најпотребни во моментов?
Во Македонија електрични возила освен вилушкари скоро и да нема.
Најпотребни му се на Брако- фирма на Кочо Анѓушев. Со овој чуден акт, владата
му олеснува на богатиот Кочо, да си увезува акумулатори по пониска цена
богатиот да стане побогат. Каде е правдината?

Пеколно момче
Пеколно момче

Posts : 9
Join date : 2017-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by VOL on Чет Ное 23 2017, 06:07

Македонска економија - Page 23 Giphy
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by кнез on Пет Ное 24 2017, 09:34

Пеколно момче напиша:Чедата на револуцијата се заборавени.
Профитерството во сенка на најавените судења.
Зар од се што чекавме, царинските олеснувања за акумулатори за возила
беа најитнии најпотребни во моментов?
Во Македонија електрични возила освен вилушкари скоро и да нема.
Најпотребни му се на Брако- фирма на Кочо Анѓушев. Со овој чуден акт, владата
му олеснува на богатиот Кочо, да си увезува акумулатори по пониска цена
богатиот да стане побогат. Каде е правдината?

Аииии,пеколно момче!!!!!
Мора да си младо момче и се што иде со тоа...... Very Happy

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Пет Ное 24 2017, 10:04

кнез напиша:
Пеколно момче напиша:Чедата на револуцијата се заборавени.
Профитерството во сенка на најавените судења.
Зар од се што чекавме, царинските олеснувања за акумулатори за возила
беа најитнии најпотребни во моментов?
Во Македонија електрични возила освен вилушкари скоро и да нема.
Најпотребни му се на Брако- фирма на Кочо Анѓушев. Со овој чуден акт, владата
му олеснува на богатиот Кочо, да си увезува акумулатори по пониска цена
богатиот да стане побогат. Каде е правдината?

Аииии,пеколно момче!!!!!
Мора да си младо момче и се што иде со тоа...... Very Happy
hell boy ????
Македонска економија - Page 23 Hellbo10или ?????
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Пеколно момче on Пет Ное 24 2017, 17:16

Со должна почит господа, ама сметам дека треба да се поштоваме.
јас сум копјутерски експерт.
Пеколно момче
Пеколно момче

Posts : 9
Join date : 2017-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Пет Ное 24 2017, 19:38

Пеколно момче напиша:Со должна почит господа, ама сметам дека треба да се поштоваме.
јас сум копјутерски експерт.
...зар почувствувавте почитуван господине некое непочитување??? Би требело да знаете како компјутерски експерт дека кога ќе влезеш првпат у нова кафана  присутните те мерат од глава до пети и си коментираат. Најдобар лек е да викнеш...: што пије кафана...и да се преставиш.. Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Пеколно момче on Пет Ное 24 2017, 19:41

Мене ми е доста од кафани!

ова е тема за економија.
Пеколно момче
Пеколно момче

Posts : 9
Join date : 2017-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Пет Ное 24 2017, 20:32

Пеколно момче напиша:Мене ми е доста од кафани!

ова е тема за економија.
ОК  како милувате, човек мора некаде да седи и кога дебатира за економија. Нема проблем . Добар даље. Еве јас имам впечаток дека почнува ново ледено доба под комуњариве. Се ќе смрзне и застане изгледа овојпат конечно. Кога ќе се стопи ледот Македонија на Македонците нема да ја има..Само по некој кожи од мамут за у музеј.. Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by king on Чет Ное 30 2017, 23:00

Во новиот живот во Македонија после нафтата и со поскапа вода .... можда и уште нешто

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=139250

... дај бе вратете ја радиодифузната такса и укинете ја попладневната ефтина струја ...

..мме ... ова ко у социјализмот ...  на 1 јануар онака мамурни на првите вести ни соопштуваа серија поскапувања ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Пеколно момче on Пет Дек 01 2017, 06:59

то не е убаво!
затоа ли револуционерите палевме канцеларии, кршевме стакла, бојадисувавме фасади?
па револуцијата треба живот да донесе! и работни места за секој револуционер, зошто да чекаме ???
Пеколно момче
Пеколно момче

Posts : 9
Join date : 2017-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Пет Дек 01 2017, 09:04

king напиша:Во новиот живот во Македонија после нафтата и со поскапа вода .... можда и уште нешто

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=139250

... дај бе вратете ја радиодифузната такса и укинете ја попладневната ефтина струја ...

..мме ... ова ко у социјализмот ...  на 1 јануар онака мамурни на првите вести ни соопштуваа серија поскапувања ...
..затоа требе онаа џукела  Грујо да се бичуе да се шутира на клоци , заедно со тоа братучетчето му па и овој Чавков на кого чавки очигледно му го испиле мозокот. Имаа само една задача, да ја нема сдсм и олцнаа. Ми се вадат тука со некакви  граџевински успеси, а не гледаат дека не сјебаа ко бели лали. Целата таа багра треба да се камшикуе додека не процвили со тнко гласче. Допуштија некакви Бејлиевци регрутирани од установи за лица со посебни потреби на среден запад да ни крои судбина.Бар да беше фаца јебеш му милу мајку. А од таква протува што можеш да очекуваш.... само навреди и понижувања. Некакви гракави гуски од Улицата Сезам да те судат, некакви холивудски државни удари на кои ти устоличува проверени терористи и убијци за владетели, додека оперските пејачи,глумци и домољубиви дечиња ти ги фрла у задана за демек тероризам и рушење држава , па незнаеш дали да се крстиш , дали да прдиш...Затоа треба онаа џукела  Грујо да се бичуе да се шутира на клоци, што од еден зеко бани направи квислиншки премиер и дефинитивно ја сјеба Мајка Македонија и македонците у сите нејзини три дела. Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Spray on Саб Дек 02 2017, 09:55

Ти алудираш на недовршената чистка а сметаш дека бил на прав пат.
Во ред, ако мислич дека владата на груевски требала да постапи поригорозно кон тогашните жртви на режимот, како што се претставуваа, а сега кога се на власт, воспоставија уште поголем режим со политика која води кон пострашни последици.

зошто?
затоа што политиките на груевски беа насочени кон економска и финансиска акумулација на моќ и стабилност.
Се „кастреа“ сите оние кои не се сложуваа со нив. Се сведуваше на „бизнис-војна“.
Преговорите за името течеа како некоја рутина, без крај на повидок, патот кон НАТО беше трасиран уште пред Груевски да има возачка дозвола.
Преговори со ЕУ секако дека течеа.

Се “кинеа“ големите олигарси, како на пример Велија, кои не беа “чисти“ и секако имаше мотив и причина да се „скинат“.

Пресудата против финансискиот манипулатор Велија не е неоснована.
Но , добростоечките фирми, како на пример, Макпетрол, колку и да беше режимот-режим, си опстоја.
Фирмите кои не беа „нивни“ требаше само да си плаќаат даноци, и да издржат инспекции кои кај нив беа зачестени.

Финансиски и економски малверзации, имала секоја влада.
Да не се навраќаме и од најкревкиот период на транзицијата и ембаргата, кога Бранко ем кршеше ембарго -наредба од УН , за извоз на нафта во Србија ем правеше пари од тој нелегален шверц. Тогаш ни НАТО ни УН ни ЕУ не им беше убаво кога баравме заштита и помош од нив, а пред нивни очи правевме економски и полтички кримина.

Истиот терк го продолжија сите челници на владата. Бучковски не знам како се извлече, ама влече канти по него ихаха! Љубчо пак да не зборуваме!

но, ниеден од нив, дури ни луцидниот бугарофил Љубчо иако беше на иста фреквенција со Заев денес, не успеаја ниту дотуркаа до таму каде што е Заев денес.
И ниеден од нив не се ни осуди да отиде толку далеку за името, историјата, погубни договори и така натака.

трета опција во Македонија се освестените членови на СДСМ кои треба под итно да се оддалечат од погубните политики на Заев, и освестените членови на ВМРО ДПМНЕ кои под итно треба да му кажат фала на Груевски и да се поздрави од нив како претседател на партијата.


Не гледам корист од ликувањата на симпатизерите и членовите на СДСМ како албанската експанзија ги „нервира“ и ги погубува “груевци“ не сваќајќи дека тие се следни.
исто така, и неорганизираноста на членството на ВМРО ДПМНЕ кое се обезглави самото себеси, наместо да води, дозволи да го водат во катастрофален изборен пораз.

Spray
Spray

Posts : 192
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Саб Дек 02 2017, 10:39

Нема изгледа  место за муабет Македонија веќе дефинитивно ја нема , македонци во трагови ќе се препелкаат додека не изумрат и оние кои сега се постари од 20 години и толку...пак не заебаааааааааа  ќе пеат некои пијани по кафани..... Sad
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by king on Пет Дек 08 2017, 00:55


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by king on Пон Дек 11 2017, 20:44

http://www.libertas.mk/video-novo-ponizhuvane-na-tekstilnite-rabotnitsi-shtipska-konfektsija-podelila-k-15-od-100-denari/

..... ова е врв ....

... на вакви газди, пардон робовласници сега треба да им влезат сите можни инспекци и да им бараат влакно во јајце .....

...јбг ... живот у Македонија ... за робовласниците ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Сре Дек 13 2017, 18:26

Човек незне што да мисли, дал е луд , дал му се привидуе или лудаци ја грабнале власта: сеа му било мајката да се произведува и ИЗВЕЗУВА.Од кај ли само използеа генијалциве , веројатно од некој подрум на азилум за скудни со умот , каде по грешка ги заборавиле за да ги лечат... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by VOL on Сре Дек 13 2017, 20:02

svesni se deka vo istorijata zavrsuvaat kako kopilinja, odrodi i predavnici.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Spray on Пет Дек 15 2017, 22:38

Дали човек да поверува дека оваа парада на глупоста навистина ни се случува
Руски заебанции , на сечија сметка „ставете си гасовод“ и нема загадување, за што рака на срце- ако гледаме технички , се во право.
Иако ова е повеќе провокација и сарказам и за нас , нашата подчинетост кон запад и активностите на амерериканската амбасада по повод загадувањето?

http://meta.mk/bejli-nema-tviter-vojna-no-ushte-eden-ruski-tsevkovod-nema-da-donese-chist-vozduh/

зарем ова е работа на амбасадорите по странство, до мазохизам да се мешаат во внатрешните работи на земјите?
Spray
Spray

Posts : 192
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Пет Дек 15 2017, 23:43

Бејли е лик кој не треба да се зема за озбилно. Тој е само кукла на својот куклар, регрутиран кој ти знае каде од проста причина што за такви активности внимателно се бираат луѓе со посебни потреби и не многу умни. Како за личен шофер. Зошто само глуп еднодимензионален човек е добар личен шофер.
Ова што си праи излети кај нашиве квислинзи со кои заедно не јебе у здрав мозак користејќи груба сила, само кажува кој бичим луѓе се и тие... Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by king on Пон Јан 08 2018, 22:38


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by king on Пон Јан 08 2018, 22:51

Пак нешто се мучка околу ФЕНИ?!?

... те се правеле местенки, те се објавуваат деманти, па деманти на демантите .....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 23 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 25 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот