Кабелски ТВ оператори

Go down

Кабелски ТВ оператори

Пишување by king on Нед Дек 21 2014, 20:27

Повод за темава е веста ...

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=51D2B73FD30FA747A14D95944DB3300B

Нашиве кабелски телевизии нудат ветер и магла ... сто и кусур канали а сепак пак ништо не гледаме или само ги вртиме домашните канали ...

А самоволието на кабелските телевизии го надминува и безобразието ... исклучуваат канали како ќе им прдне, понекогаш но не и стално неместо исклучените бутаат некои без везе канали кој ионака никој не ги гледа ....

... конкретно за близоо .... хоштаплерај невиден, од она „до“ пола ги нема ... а другата половина ..сачувај боже ... 18-те што и онака со собна антена ги фаќаш, нешто цртани, нешто турбо фолк, ... и едно триесет и петшест албански канали ... нек се гонат у три лепе ...
... еј стварно ..што значи тоа „до“ ... па може да пишува „до 140 канали“ а они да ти пуштат само неколку, па оди буни се ако си немаш друга работа ... стално ќе ти речат
..си потпишал за „до“ ... а не и за  толку и толку канали ..
..а на прашањето колку е тоа +,-,  „до“ ..ќутат ко залиени....

... нели онаа агенцијата за телекомуникации или така некако се викаше го забрани она „до“ и бараше точно дефинирање како на бројот на канали така и на брзината на интернетот????????

За крај ... па кој таков плаќаме за кабелска телевизија кога најчесто се гледа она што се емитува бесплатно у етерот ... 
...а останатото .... да е жив интернетот ... гледаш што сакаш, кога сакаш и без реклами ..
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кабелски ТВ оператори

Пишување by хан Ацо on Пон Јан 12 2015, 16:44

Ова е моята кабловска телевизия,сум задоволен од нея.За 38 лева гледам речиси 180 канала од кои 40 са во HD формат,и користам интернет со скорост 60 Mbps

http://cable-sw.net/dp/?attach=3&current_page=3#atop
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот