Што си посакувате во новата година

Страна 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што си посакувате во новата година

Пишување by king on Нед Дек 21 2014, 11:30Насловот се кажува...

Сега засега само едно ... да не се повтори 2014 ...


Последната промена е направена од king на Нед Дек 21 2014, 11:36. Мислењето е променето 1 пати
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by concrete on Нед Дек 21 2014, 11:35

..нема сигурно, ќе биде 2015...за некого полоша , за некого подобра...главно е  да не ни биде пречка за да ни дојде 2016... Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by OSA on Нед Дек 21 2014, 12:46

mnogu zdravje za sebe i za nego ,mnogu ljubov ,mnogu sreka i poubavi momenti od momentite vo  2014 godina
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL on Нед Дек 21 2014, 13:03

a be za Bajram Veligdenski jajca ke krsite spored kalendarov vas... Laughing

malce rano bre, pa uste ne e ni "Meri Krismes" katolicki dojden, a pak Nju Jier..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига on Пон Дек 22 2014, 17:08

Ај нека ни е лесна зимата!!!

Шо си посакувам себе си во новата...

Па... чунки теоретско-технички (не ме гибајте за терминов во контекстов) од следната година можам слободно да се сместам во рангот баби,

си посакувам засекогаш да се скарам со цигарите и

да станам поарен чоек.

A ова ми е ... немам збор 


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by Centarec on Пон Дек 22 2014, 18:56

само здравје

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by OSA on Пон Дек 22 2014, 20:52

Centarec напиша:само здравје
дај бозе да те слусне господ и да ти го даде здравјето на цел свет.....
(кај е Ш ,КЕ МИ КАЖЕ НЕКОЈ )
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king on Пон Дек 22 2014, 21:02

OSA напиша:
Centarec напиша:само здравје
дај бозе да те слусне господ и да ти го даде здравјето на цел свет.....
(кај е Ш ,КЕ МИ КАЖЕ НЕКОЈ )
Ш .... е кај

...отвори заграда ....

...и ај доста беше дурлење ....

..оди отвори меаната .... смрзнавме надвор ...
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига on Пон Дек 22 2014, 21:05

Ооооооооооо

и

Уууууууууу

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by OSA on Пон Дек 22 2014, 21:59

king напиша:
OSA напиша:
Centarec напиша:само здравје
дај бозе да те слусне господ и да ти го даде здравјето на цел свет.....
(кај е Ш ,КЕ МИ КАЖЕ НЕКОЈ )
Ш .... е кај

...отвори заграда ....

...и ај доста беше дурлење ....

..оди отвори меаната .... смрзнавме надвор ...
ke se dogovorime ,imashe ti predlozi ,ke razgledam i ke ti pisham ....
da se soglasuvam "dosta e ' ,no ednostavno preku neshto nemozam ,ke treba sama da se "isplukam "i da ne se pochituvam ,a ne deka nesakam da gi nadminam tie ODVRATNI  muabeti ,ednostavno nemozam ,ako  pominam preku nekoi raboti,kako nishto da ne se sluchilo ,ke treba da se mrazam samata sebe (nekomu ova mu e rabota )se chitame pokasno
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL on Пон Дек 22 2014, 22:20

Oso.. seriozno.
ne si engleska kraljica pa duri i ti nudat  i moderatorski alatki za da si mozela da si slapas sto si sakas.  Ili  mozebi i si,kojznae. ama ja znam deka ne si Wink .. ko nekoe eksluzivno pravo, ako nekoj ne moze da se navikne na forumski goveda,a segde gi ima -  ili e krajno pacifiziran pa site gi saka, site gi pozdravuva, ili -kvici ( krajna faza..)
 sekoj saka da si slapa sto saka, a zasega ja vodam vo taa kategorija. dzanam, samokritikata ne mi e tema koja ja zaobikoluvam vo sirok lak,
taka da ...izmeri se TI do kaj si.

pisuvaj si vo meanata,slobodno,  duri i vodi ja-koj te sisa, mene mi e seedno..
 Ako ti e maka od mene, togas pisuvaj i ti  za mene ( t.e kontra.) samo nemoj da pucas sama u sebe, smesno e,  a posle se ljutis, i "site gi sakas i gi pozdravuvas" so eden kup pesni preku koi sakas nekakvi poraki da ispratis.
(kazi ama e dobro da si jas?)

PS: znaes be zlato, deka sum mnogu emotiven, zasto me inspiriras na vakvi tekstoi... smrc...
ajde duso, elaj si vo meanata, bez da postavuvas uslovi Laughing .
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by concrete on Вто Дек 23 2014, 00:16

Centarec напиша:само здравје
....од одма се гледа човек од искуство.
Прва и основна работа е да си жив , втора... да си здрав.
И така сите околу тебе , блиску и далеку......СЕ ДРУГО СЕ РЕДИ,  80% само од себе..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by ribar on Чет Дек 25 2014, 23:32

здравје ,многу радост ,љубов и среќа
а секако  би сакал СВ. Никола да  го донеси на овој форум    Н.Ц.Д.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by concrete on Чет Дек 25 2014, 23:34

...не бе Свети Никола..., Бентли ќе го донесе , само нека каже адреса кај да го чека.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king on Чет Дек 25 2014, 23:40

... ја милион абери му пуштив ... но тој ни два посто не ме ...

... така да ... сакал дошол ... добродојден е ...
..не сака ... нек се гони по ѓаволите...

треќе нема ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS on Чет Дек 25 2014, 23:42

Pa Kingu,ke priznaes li konecno deka vitezot ser N.C.D. e nezamenliv,neizbezen,nezaboraven,i najdobar rasturac na nebanjatite na Vodenica...   

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king on Чет Дек 25 2014, 23:47

YAS напиша:Pa Kingu,ke priznaes li konecno deka vitezot ser N.C.D. e nezamenliv,neizbezen,nezaboraven,i najdobar rasturac na nebanjatite na Vodenica...   
Јок .... тој и политика ..магаре и музика ...

... дотичниот господин ми беше најсродната душа ..за неморал, разврат и останати неморални работи ...
... и одлично се слагавме у тие активности ...
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS on Чет Дек 25 2014, 23:51

Dobro, dobro,sekoj pocetok e tezok.No stom pocna da priznavas,kaj i da e ke priznaes se,pokraj drugoto deka velecasniot N.C.D. e legendata na Vodenica...  

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by concrete on Чет Дек 25 2014, 23:52

YAS напиша:Pa Kingu,ke priznaes li konecno deka vitezot ser N.C.D. e nezamenliv,neizbezen,nezaboraven,i najdobar rasturac na nebanjatite na Vodenica...   
Very Happy Very Happy нас бе ни треба Сер NCD, бискупот на црквата на Св.Црвенкапа, дилерот на вутрица од Амстердам и трговецот со долгоноги, високоцицкасти кумбенциња со длабоки окици...,а не некаков незаменлив, неизбежен,незаборавен, најдобар растурач на некакви небањати...Овде прво сите се измиени и без црно под нокти, а второ тоа шо го предлагаш е за некои сдсм џукели од некакви навијачки тајфи , а не за Ерлот од Белви.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS on Чет Дек 25 2014, 23:55

Ajde de ,pa ti ,ne grizi se...Ako go dobies velecasniot ke go dobies i rasturacot na nebanjati.Toa odi vo paket...  

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king on Чет Дек 25 2014, 23:55

YAS напиша:Dobro, dobro,sekoj pocetok e tezok.No stom pocna da priznavas,kaj i da e ke priznaes se,pokraj drugoto deka velecasniot N.C.D. e legendata na Vodenica...  
Прашај ги истото VOL-от и Чучулига ...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS on Чет Дек 25 2014, 23:57

king напиша:

Прашај ги истото VOL-от и Чучулига ...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sekako ke potvrdat deka ser N.C.D. e legenda.Od koj agol i da gledas...  

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by ribar on Пет Дек 26 2014, 00:03

YAS напиша:
king напиша:

Прашај ги истото VOL-от и Чучулига ...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sekako ke potvrdat deka ser N.C.D. e legenda.Od koj agol i da gledas...  
Н.Ц.Д. е незаменлив  за сва времена.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL on Пет Дек 26 2014, 00:04

ja gleam od agol od 180 stepeni, od zad nego..Twisted Evil

a toa e mnogu podobro odosto da go gledam kako guvee so rilkata kon zemja pred mene..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king on Пет Дек 26 2014, 00:12

YAS напиша:
king напиша:

Прашај ги истото VOL-от и Чучулига ...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sekako ke potvrdat deka ser N.C.D. e legenda.Od koj agol i da gledas...  
еве VOL-от ти кажа


ja gleam od agol od 180 stepeni, od zad nego..

a toa e mnogu podobro odosto da go gledam kako guvee so rilkata kon zemja pred mene..

сега фали уште чучулига да ти го напише она нејзиното


некои створови не заслужуваат да го дишат  воздухот
или така некако беше ...
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Последната промена е направена од king на Пет Дек 26 2014, 00:13. Мислењето е променето 1 пати
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот