Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Go down

Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by ribar on Нед Дек 14 2014, 21:54

антимакедонска влада--на Дпмне -УЧК продолжува со своите лудории


http://ekipa.mk/komiti-ke-stradame-ama-ne-se-predavame/

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by YAS on Нед Дек 14 2014, 22:00

Pogresen ti e naslovot Ribaru...Vladata ne poluduva...Ona e veke luda...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by concrete on Нед Дек 14 2014, 22:01

...нема друго чаре ribar , само таjкунине збогатени у транзиција да одврат ќесе , па да се купи вакцина против беснило.., мислам ЛујПастер од Париз праи најдобра.... Very Happy Very Happy Very Happy
..нo, ако и даље тајкуниве глумат стипси у стилу ми нисмо одавде ништо нема да остане... полудениве се ќе изгризат , па и своите опашки.., а ние со сув г'з може само да се сликаме со нив... Wink
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by king on Нед Дек 14 2014, 22:05

Ебеш му матер ... луда влада, уште полуда опозиција .... а ние у средина ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by ribar on Нед Дек 14 2014, 22:24

concrete напиша:...нема друго чаре ribar , само таjкунине збогатени у транзиција да одврат ќесе , па да се купи вакцина против беснило.., мислам ЛујПастер од Париз праи најдобра.... Very Happy Very Happy Very Happy
..нo, ако и даље тајкуниве глумат стипси у стилу ми нисмо одавде ништо нема да остане... полудениве се ќе изгризат , па и своите опашки.., а ние со сув г'з може само да се сликаме со нив... Wink
Вакцината од Луј Пастер  не делуват кај Пастирот,само ако Бранко не измислит некоја друга во догледно време,ама тешко одит.
 јас мислам дека небањаните се плашат само од навивачките групи Комити и Чкембари (покушаа неколку пати да ги поткупат ама не успејаа)да не ги срушат,затоа им се задгрб цело време и ги заплашуваат.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by concrete on Нед Дек 14 2014, 22:32

Ribar ,  не се глупирај , Herr Бранко е мртов материјал за било каква вакцина или серум, а оние кои ги спомнуваш очигледно не му се интересни на Ѓаолот. Кој тој посакал да го купи, понудениот никогаш досега во познатата светска историја не одбил.
А тоа значи само две работи ..или ѓаол овде нема , или овие никогаш не биле "поткупувани".
Значи лажат за да бидат поинтересни ....
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by king on Нед Дек 14 2014, 22:59

 па па па ..


Вмро Дпмне пред распад,целиот ИК против Груевски Груевски во Саудиска Арабија ,а Функционерите во Арабеска на тајни состаноци…Тафталиџе и Капиштец состаноци во тајност на Вмро-Дпмне против Груевски

http://www.dokaz.mk/vmro-dpmne-se-vo-panika-sdsm-ke-ja-aktiviraat-bombata-vo-petok-po-vrakaneto-na-gruevski-od-saudiska-arabija/

... ова ко Орсон Велс на почетокот на преносот на радиодрамата „Војна на световите“ ...

чек да видам дали по улиците вришти успаничен народ ...lol!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by reiter on Нед Дек 14 2014, 23:09

нема лесно да се откаже од власта,а тоа значи лоши времиња за народот и ужасен крај за него.
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by YAS on Нед Дек 14 2014, 23:09

           

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by ribar on Пон Дек 15 2014, 10:05

Само студентите и навивачките групи можат да го срушат Пастирот,и тоа во рок од една недела .

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by king on Пон Дек 15 2014, 10:25

Ха ...

Првите ги интересира само да имаат најнов смарт телефон и бесплатен фејсбук..
..а вторите се хулигани ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by ribar on Пон Дек 15 2014, 10:37

king напиша:Ха ...

Првите ги интересира само да имаат најнов смарт телефон и бесплатен фејсбук..
..а вторите се хулигани ...

А што ги интересира на ДПМНЕ и УЧК?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by ribar on Нед Јан 11 2015, 12:25

http://libertas.mk/панихида-и-цврста-спомен-плоча-за-мара/

Зошто владата не организира контрапротести за панихидата на курвата Бунева?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by concrete on Нед Јан 11 2015, 16:36

ribar напиша:http://libertas.mk/панихида-и-цврста-спомен-плоча-за-мара/

Зошто владата не организира контрапротести за панихидата на курвата Бунева?
....незнам бе од каде сега Мара Бунева бугарка, па уште и курва??? Нели е тетовка, а по твојава логика баткава кој вчера на кров на клиника ја задави својата љубовница е курва???
Или имаш некои други сознанија кои Тетовци ги немаат???
А бугарите ко бугари незнам што те чуди?? Ко сите татари , кога немаат свое -крадат... Wink
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by ribar on Нед Јан 11 2015, 20:06

concrete напиша:
ribar напиша:http://libertas.mk/панихида-и-цврста-спомен-плоча-за-мара/

Зошто владата не организира контрапротести за панихидата на курвата Бунева?
....незнам бе од каде сега Мара Бунева бугарка, па уште и курва??? Нели е тетовка, а по твојава логика баткава кој вчера на кров на клиника ја задави својата љубовница е курва???
Или имаш некои други сознанија кои Тетовци ги немаат???
А бугарите ко бугари незнам што те чуди?? Ко сите татари , кога немаат свое -крадат... Wink
Никаде не напишав дека е бугарка,мегутоа по тоа што била мажена за татарски официр Иван Хранков сигурно била под нивно влијание и работела за нив,а тоа што свиткала некој од СХС ич не ме засегат,значи не работела за МАКЕДОНСКИТЕ интереси.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by concrete on Нед Јан 11 2015, 21:39

.знам бе пуно наши чупиња мажени за црнчуги по енглија и америка , па тоа не ги праи ништо помалку Македонки од оние на Ландзбергер штрасе у  Минхен , кога веќе си запнал со такви аргументи.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата -ДПМНЕ-УЧК полудува

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот