Македонска политика - општо

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Jул 01 2015, 08:55

A шо, дозволено е да се носи солзавец (или како и да се вика спрејот)?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Jул 01 2015, 09:24

VOL напиша:kolku li BILO koj ke zgresese, da go primese vo svoi redovi..da mu dade rabota. ovoj nema merka.
treba UM za da ne otides OLKU daleku.
Човеков голема мука има очигледно ,а до толку може изгледа. Ме потсеќа на еден билбил у мраз вечер на асвалтот во светло на фарови.Го видов уште од 50 метра како трча лево десно на патот и нема сила , од изгладнетост да ја прерипа 5 сантима високата ивица зад која имаше ...веројатно........., спас во грмушките...., мене н ми успеа да го фатам и однесам во топлината на колата....
Кога веќе се згрижуваат толку разни, а сорос очигледно несака... , може Грујо да најде начин и оваа душа да ја спаси од пропаст на лудилото.....ќе му се пише у себап и атер. Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Jул 01 2015, 09:27

чучулига напиша:A шо, дозволено е да се носи солзавец (или како и да се вика спрејот)?
Нели ти пратив рецепт за самопрајски, еколошки , но ефикасен??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Jул 01 2015, 09:42

concrete напиша:
чучулига напиша:A шо, дозволено е да се носи солзавец (или како и да се вика спрејот)?
Нели ти пратив рецепт за самопрајски, еколошки , но ефикасен??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Јанглаш си, ми немаш испратено. 

Туку, овај пред камера го нападна овај другиот... велиш ќе одговара некако?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Jул 01 2015, 17:32

vo koj i da e film sasko, zlatna malina ne mu bega.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Сре Jул 01 2015, 22:45

ХИХИХИ....Ова се македонските Бивис и Батхед

Недела на ЛГБТ заедницата, денови кога Грција ја решава својата судбина под притисок на ЕУ, ММФ, па и Русија. Во Македонија се преговара времената влада, ќе има судски процес за Пуч, но денеска некако најмногу ми се пишува за вчерашната пресметка на двајцата големи „новинари“ во градскиот парк. Ова големи, слободно можете да го препишете на нивната телесна маса, а не на професионланоста при нивната работа.Значи од една страна го имаме Саше Политико. Човекот кој гледал филмови за новинарство, не ги разбрал баш и решил дека сега токму тој ќе биде главниот јунак. Кога никој не сака да ти прави муабет, ти не си добар новинар… само сакаш да бидеш фаца. Еве јас не сум новинар, ниту експерт, ама знам дека многу брзо Саше ќе заврши во затвор. И тоа не затоа што судовите се корумпирани и го мразат него пошо е многу битен играч во спасот на Македонија, туку затоа што нема да може да ги исплати тужбите за нарушување на углед и за клевети, кои секојдневно пристигнуваат на негова адреса. Доколку не ви е јасно од каде овие тужби, погледнете ги насловите на статиите на неговите портали. Човекот во секој свој политичи текст навредува, клевети, па дури и колне. Можеби во неговата глава тоа е дефиниција за демократија, но на суд решава законот, а тој не е производ на желбите на кратовецот кој себе се нарекува новинар. Во својата само промоција дечково и се убаци на прес конференција на Каролина Гочева и ја прашуваше за политички ставови и прислушкувани материјали. Трча по секој за кој мисли дека ќе му донесе поени и поставува прашања од негови креирани тези. Нема почитување кон никого, ниту кон ниедна функција и позиција, а зборува за морал и тоа со речник на кој може да му „позавиди“ и Вејн Руни. Кога пред некој месец Саше се пожали дека двајца го маале со шипки по глава пред неговата зграда, тој изјави дека се спасил затоа што бил во добра кондиција бидејќи тренирал фудбал десет години. Саше, вчера се задиша у први 10 метра ко 90 годишен старец. Човече на Јанко не моеше да му избегаш, а не на дечки со шипки!
Од другата страна на рингот ни доаѓа Јанко, кој последниве неколку години како презиме го носи „Јади бурек“. Иако, кај многумина тој е на истото ниво со Политико, на мојата скала тоа не е така. Саше никогаш не сум го ценел, ниту читал и гледал. Јанко го имам слушано, а кој не го слушал? Ако ништо друго сигурно сте изгледале една утакмица на светско првенство со негов пренос. Сеуште го користам терминот „пациент“ кој тој го употребуваше во тие преноси. Јанко беше човек кој ја разбиваше монотонијата, но повеќе не е тоа. Токму затоа Јанко не е на истото скалило со Саше, туку барем неколку пониско. Додека за кратовецот сум сигурен дека тој му е капацитетот, толку може, за Јанко знам дека намерно избра да биде тоа што е. Мегафон на политичка партија и сељак со спреј. Јанко намерно стана ПАЦИЕНТ! Дното го допре вчера кога гровташе „Дои бе дои“ по задишаниот Политико.
Она што вчера се случи во парк на прв поглед, па и на следните 8 прегледи на видеото, е многу смешно. Еве признавам и јас се убив од смеење. Гледам денеска Саше се фали со прегледите на видеото на Јутјуб, пошо не разбрал дека не го гледаат зашто е јак, туку за да му се смеат. Каде и да е Јанко ќе му одговори дека неговата емисија е 1000 пати погледана и дека Саше за него е нула. И токму тука некаде е страшниот заклучок, дека овие двајца имаат свои гледачи и фанови. Овие двајца се нечии идоли и примери за новинари и успешни луѓе. Добро Саше не е успешен, он проси камера по интернет, ама можда е идол. Фаци како Политико и Бурек, постоеле и ќе постојат. Колку ќе бидат фаци или маргинализирани појави кои молат за внимание одлучувате вие. Не треба да ги мавате со шипки по глава или да им се заканувате, само престанете да ги гледате и читате и нив ќе ги снема. Ќе дојдат нови, можеби подобри.


http://zase.mk/ova-se-makedonskite-bivis-i-bathed/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Jул 02 2015, 09:15

Саше Политико во полиција: Јас да го испрскав со спреј Јанко или некој од Сител, ќе бев во притвор

ааааа, па мора јанко да одговара... на видео го има дека тој всушност напаѓа, нека не се прај никој на триипол... ме интересира шо си мислеше јанко ко пријави напад.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Jул 03 2015, 12:35

Македонската опозициjа боледува од изборофобиjа

Де­ца­та во све­тот ги пла­шат со ба­у­чи. Во САД со ѓа­во­ли. Кај ма­ке­дон­ска­та опо­зи­ци­ја, пак, исти­от ефект се по­стиг­ну­ва со збо­рот „из­бо­ри“. Се­кое пог­лас­но из­го­ва­ра­ње на оваа имен­ка пре­диз­ви­ку­ва па­ни­чен страв кај опо­зи­ци­о­не­ри­те. На охрид­ска­та па­стрм­ка и мо­ли­ка­та ѝ се прик­лу­чи уште еден ма­ке­дон­ски ен­дем­ски вид - опо­зи­ци­о­не­ри што бо­ле­ду­ва­ат од из­бо­ро­фо­би­ја


http://republika.mk/?p=450486

Инаку ...многу се силни ... но ..а им спомнеш избори ...цврц ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пон Jул 06 2015, 19:59


Е ..јблг ... што толку одолговлекуваат ....
... нек се собранието самораспушти и ете ти избори ...
...а сдсм ... па кој ги е.., на никој не му е загарантирано дека мора да учествува на избори..

.. сакаат ... добро,
... неќат ... кој ги е.., има други кои сакаат ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Jул 07 2015, 22:54

..го гледам  оној крокодилов кој глуми нешто, се усликуе за ТВ и се буни кој тоа смее да гради околу него на Водно. Некако заборавил дека СЕФТЕТО ГО НАПРАВИ ТОЈ и некои слични на него, а сега би сакал ексклузивитет. Е јеби га , нема. А сите се сеќаваме на муабетите за хациендите кога неговата клика го сјеба Водно.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Jул 08 2015, 14:15

Очекувам да се произнеси Владата со соопштение во стил дека таја е всушност љубоморна дека кај нас е се' супер и сме просперитетни и од мака не иди да не' види или пак дека баш оти сме таман, супер, просперитетни во се' немало потреба да намини и кај нас (му штедиме пари вака, глеј колку се заглавени со Грција)

Меркел ја заобиколува Македонија – дипломатска шлаканица за власта?!


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Jул 08 2015, 14:54

чучулига напиша:Очекувам да се произнеси Владата со соопштение во стил дека таја е всушност љубоморна дека кај нас е се' супер и сме просперитетни и од мака не иди да не' види или пак дека баш оти сме таман, супер, просперитетни во се' немало потреба да намини и кај нас (му штедиме пари вака, глеј колку се заглавени со Грција)

Меркел ја заобиколува Македонија – дипломатска шлаканица за власта?!


....со опроштење , само сдсм глупандер и соросоиден дупелизец може да помисли дека Фрау Меркел во овој момент  може и во сон да поисли да дојде званично  во Македонија. Таквиот воопшто нема појма што е тоа политика , па дипломатска стратегија ,  а што тактика. Па госпожата не е бе будалетинка. А и да е... нема да се примети , околу неа има систем штелуван и школуван со векови, а не шиљокурантери собрани по основа на познавање од забавиште или вакви и онакви роднини.
Меркел сеа да дојде овде...која заебанција јеботе благи бог.....и кој кретен тоа може и да го помисли.
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Сре Jул 08 2015, 22:41

Зајковите ветувања ... ветер и магла ...
... и таков некои го сакаат за премиер .... упм ..дур тогаш наебавме начисто ..
Брутална лага: Заев вети 16 нови фабрики во зоната Сачево, 4 години подоцна зоната е празна ливада (ВИДЕО)

Ветувањата на струмичкиот градоначалник Зоран Заев дадени пред 4 години за нови фабрики во зоната Сачево претставуваат уште еден доказ за неспособноста и бруталите лаги со кои се служи градоначалникот од кој граѓаните кои го изгласаа бараат да се повлече од фунцијата и да распише предвремени градоначалнички избори на есен.


 
Заев во 2011-та година излезе во јавноста да каже дека во зоната Сачево ќе никнат 16 нови фабрики, од кои 4 странски фабрики кои ќе отворат 1.500 нови работни места. Од тогаш не една, туку 4 години поминаа, а зоната Сачево е празна ливада со неизградена инфраструктура.
-Во зона Исток или познато зона „Сачево“, се продадоа 400 000 метри квадратни, или поточно 396 000 метри квадратни градежно земјиште за производствени погони за изградба на нови 16 фабрики. Од тие нови 16 фабрики, 4 се странски компании а 12 се домашни компании. Со оваа индустриска зона очекувам да се отворат до 1.500 работни места . Во првиот наврат и до крајот на оваа година новите работни места би биле помеѓу 500-1000, изјави Заев во 2011, што се покажа како брутална лага и измама на лидерот на СДСМ.

Овие зборови на Заев покажуваат дека тој не само што ги лаже струмичани дека ќе изгради нови улици, патишта, водоводи, туку лажно ветува и вработувања. Фекални канализации, колекторски системи, велосипедски патеки, паркинзи, автобуски постројки, детски игралишта се само мал дел од проектите кои пред локалните избори ги вети Заев, a ништо од ова до сега не е остварено.
Сето ова покажува дека неговиот главен адут врз кој ја темелеше својата кампања е всушност измама. Тој не донесе ниту една фабрика и како што се гледа од снимките зоната Сачево е празна долина.

Поради ваквите лажни ветувања, струмичани во изминатиот период побараа тој да се повлече од градоначалничката функција и да распише нови предвремени локални избори оваа есен.  Тие додаваат и дека Струмица е единствената општина каде при избран градоначалник граѓаните немаат градоначалник, тој не се грижи за проблемите на струмичани, а општината не е ангажирана во реализација на проектите. 

извор

Брутална лага: Заев вети 16 нови фабрики во зоната Сачево, 4 години по


http://sitel.com.mk/zaev-veti-fabriki-vo-sachevo-vo-ushte-2011-ta-sachevo-i-denes-e-prazna-livada

http://netpress.com.mk/zaev-fabriki-sacevo/


Брутална лага: Заев вети 16 нови фабрики во зоната Сачево, 4 години подо

И нормално ... на сорос портаљчињата ни на крај памет не им е да го својот пулен потсетат на ветувањата ...

Изледа инвеститорите забораиле да уплатат кај гувернерот Вице ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Jул 10 2015, 11:32

сдсм-оФци се повеќе се крстат у некоја си ... меѓународна кризна група

...а таа група е некаков си збир на џаболебџии кои си нашле ухлебие  и некоја си таканаречена организација финансирана којзнае од каде и од кого, се се кој од кој, мој до мојега и сите до еден се некакви си бивши ...

http://www.crisisgroup.org/en/about/board.aspx


About Crisis Group

The International Crisis Group is an independent, non-profit, non-governmental organisation committed to preventing and resolving deadly conflict.
непрофитна и невладина... туриикурот... се е јасно ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Jул 10 2015, 19:50


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Jул 15 2015, 20:27

За ова баш ме интересира контрата

чунки јас сум со знаење од старите чии браќа биле изгорени живи од бугарите.

И шо бе... бугарите ја врзале дпмне. (ууу какво изненадување)... олош... и тие шо ја врзале и тие шо ја сврстиле..... браво Македонија.

http://www.burevesnik.org/mk/2011-07-09-13-25-27/item/425-kirci-kirov-nasata-tajna-sluzba-go-sozdade-vmro-dpmne.html

-------

http://veternica.macedonianforum.net/viewtopic.forum?t=318

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот