Македонска политика - општо

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Нед Јун 21 2015, 15:50makedonskata politika.. ednostavno.. e mnogu ednostavna..prosta so se veli.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Јун 21 2015, 17:47


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Јун 21 2015, 18:24

...ех моја Чучулиге , која добра и наивна душичка си ти....

..., ама зар веруваш дека лошиот Гаргамел...Herr Бране,  не знаеше во кои руки не става кога не напраи капитализам, па уште не опљачка , исфрли на улица и не стори пуки пролетери??? Па сеа  неговите соросоиди ќе пишуваат срцепарателни сказни у либертас ко да се Кочо Рацини лично????
Ај мољати се порасни. Мажот  и на мојата млада роднина татко на две деца, си умре исто од излив насред Алкакоид со препорака прилегни ќе ти пројде....и не гледам дека неговите сираци некој ги спомнува во контекст пада-влада..., а тогаш оваа  влада беше  опозиција... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Јун 21 2015, 18:57

Бранко е крив? 

Не е оваа фраза излитена до бескрај?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Јун 21 2015, 20:17

чучулига напиша:Бранко е крив? 

Не е оваа фраза излитена до бескрај?
....не, ќе биде ч'чка нова додека има Македонци, за другите незнам....Нема шанса таа џукла и неговата сорос-партија да се извлечат на заборав.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Нед Јун 21 2015, 22:11

concrete напиша:
чучулига напиша:Бранко е крив? 

Не е оваа фраза излитена до бескрај?
....не, ќе биде ч'чка нова додека има Македонци, за другите незнам....Нема шанса таа џукла и неговата сорос-партија да се извлечат на заборав.... Cool

http://www.dokaz.mk/eve-kako-uzhivaat-provladinite-trubaduri-so-narodni-pari-de/

Баграта од Небањаните.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Нед Јун 21 2015, 22:50

ribar напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Бранко е крив? 

Не е оваа фраза излитена до бескрај?
....не, ќе биде ч'чка нова додека има Македонци, за другите незнам....Нема шанса таа џукла и неговата сорос-партија да се извлечат на заборав.... Cool

http://www.dokaz.mk/eve-kako-uzhivaat-provladinite-trubaduri-so-narodni-pari-de/

Баграта од Небањаните.
    
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пон Јун 22 2015, 10:10

VOL напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Бранко е крив? 

Не е оваа фраза излитена до бескрај?
....не, ќе биде ч'чка нова додека има Македонци, за другите незнам....Нема шанса таа џукла и неговата сорос-партија да се извлечат на заборав.... Cool

http://www.dokaz.mk/eve-kako-uzhivaat-provladinite-trubaduri-so-narodni-pari-de/

Баграта од Небањаните.
    
....не ти вреди   VOL .., џаба ти, мооогу е очигледно глуп, почнувам да се сомневам дека една друга личност се крие зад ваков племенит ник..Ribar..
Само таа демонстрираше ваква амплитуда на глупоќа , на  некои други форуми кои сега не постојат... Shocked
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 22 2015, 16:35

concrete напиша:
VOL напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Бранко е крив? 

Не е оваа фраза излитена до бескрај?
....не, ќе биде ч'чка нова додека има Македонци, за другите незнам....Нема шанса таа џукла и неговата сорос-партија да се извлечат на заборав.... Cool

http://www.dokaz.mk/eve-kako-uzhivaat-provladinite-trubaduri-so-narodni-pari-de/

Баграта од Небањаните.
    
....не ти вреди   VOL .., џаба ти, мооогу е очигледно глуп, почнувам да се сомневам дека една друга личност се крие зад ваков племенит ник..Ribar..
Само таа демонстрираше ваква амплитуда на глупоќа , на  некои други форуми кои сега не постојат... Shocked
gramaticki tocno. no.. sepak da prasam... taa..?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пон Јун 22 2015, 17:38

VOL напиша:
concrete напиша:
VOL напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Бранко е крив? 

Не е оваа фраза излитена до бескрај?
....не, ќе биде ч'чка нова додека има Македонци, за другите незнам....Нема шанса таа џукла и неговата сорос-партија да се извлечат на заборав.... Cool

http://www.dokaz.mk/eve-kako-uzhivaat-provladinite-trubaduri-so-narodni-pari-de/

Баграта од Небањаните.
    
....не ти вреди   VOL .., џаба ти, мооогу е очигледно глуп, почнувам да се сомневам дека една друга личност се крие зад ваков племенит ник..Ribar..
Само таа демонстрираше ваква амплитуда на глупоќа , на  некои други форуми кои сега не постојат... Shocked
gramaticki tocno. no.. sepak da prasam... taa..?
...и адвокатски трик..., но мислам дека споматата личност не ја знаеш Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 22 2015, 18:12

a be ja u stvari nikogo  ne znam , sami uletuvaat Cool .
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пон Јун 22 2015, 20:10


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пон Јун 22 2015, 21:37

... не сум , ама затоа сум чул дека имало некоја зелена патка која идела наоколу по Македонија и силувала новинарки... Very Happy Very Happy Very Happy
..еве на пример оваа

 се пожалила дека, неа не ја ебе ни пет посто.... и не ја силуе туку и сече гуми на аутото, што е чист безобразлук и таа уште утре ќе се жали на фуере у една биртија у даблин зошто така дискриминаторски, диктаторски и криминално се однесува таа патка , кон неа...  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 22 2015, 23:07

ovaa.. ne e za silovanje.
kategorii: "jebes", "tepas" "pregazues so kola". Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Сре Јун 24 2015, 16:08

Владата усвоила план за борба против корупција и криминал,ова е исто како криминалците од Идризово да имаат план за борба против криминалот.Ништо чудно од оваа забега влада.

spin-ne. link, ili svoe mislenje, da.
za zabava i humor ima tema,ili otvori si..

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Јун 25 2015, 09:35


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Јун 25 2015, 11:59

чучулига напиша:Доколку ова се обвистини, ќе биди забавно

Груевски ќе го вади зариениот нож, Љубчо ќе се врати во ВМРО-ДПМНЕ


Само уште еден знак дека на зајкото му е отсФирено ... Twisted Evil Twisted Evil

.... никако на сдсм-оФци да им стане јасно дека народот и со ѓаволот ќе се фати во оро само нив да ги снема ... Very Happy Cool Cool

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Јун 25 2015, 12:09

Сдсм беа прозвани за коалицијата со љубчо.

Баш ме интересира дали истото ќе важи и за дпмне.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Јун 25 2015, 13:51


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пон Јун 29 2015, 22:19

интересно!


Македонија чека препораки од забеганиот Брисел

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=62915933136&id=9&setIzdanie=23504

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Јун 30 2015, 09:27

нормално бе Ribar, се вработи се живо и диво од вмро , па сеа нема луѓе, мора да се почне и со на љубчо гуланферите..., кога ќе се потрошат и тие може ќе видат бел ден и сдсм-овците кои сега се валкаат во калта пред влада....Македонија нема многу народ , на прсти се бројат... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Вто Јун 30 2015, 23:05


ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Сре Jул 01 2015, 00:07

саше ... пролупал начисто ...
... изиграва дворска будала ... 
... веќе никој и не му се лути ... време му е за жолто комбе ...
..а надежно чоече беше ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Jул 01 2015, 07:27

kolku li BILO koj ke zgresese, da go primese vo svoi redovi..da mu dade rabota. ovoj nema merka.
treba UM za da ne otides OLKU daleku.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот