Македонска политика - општо

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Прч on Пон Јун 08 2015, 12:43

VOL напиша:sto mu e ...?

Манично депресивна психоза.

Штета што е на погрешна страна во политиката. По забеганост и по количина на злоба во душата, многу е близок до Пастирот. Кутриот, не е ни свесен дека кога би зел членска книшка од злосторничкото здружение на чипираните идиоти, би постигнал далеку, далеку повеќе во кариерата. По сите критериуми, вакво нешто би ви било идеален министер за здравство или образование.
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пон Јун 08 2015, 12:52

Прч напиша:
VOL напиша:sto mu e ...?

Манично депресивна психоза.

Штета што е на погрешна страна во политиката. По забеганост и по количина на злоба во душата, многу е близок до Пастирот. Кутриот, не е ни свесен дека кога би зел членска книшка од злосторничкото здружение на чипираните идиоти, би постигнал далеку, далеку повеќе во кариерата. По сите критериуми, вакво нешто би ви било идеален министер за здравство или образование.
Very Happy Very Happy Very Happy викаш??? Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 08 2015, 16:49

avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 08 2015, 16:51

http://infomax.mk/wp/?p=31857


ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ: ОБСЕ знаеле дека се спрема терористички напад во Гошинце и скриле?!


ОБСЕ го премолчала, и не ги предупредила македонските безбедносни служби. Дека Мисијата на ОБСЕ знаела за вооружената група и подготовката на акција во Липковско стои во извештај на самата меѓународна организација, а кој се однесува на вонреден состанок на претставниците на дипломатскиот кор и меѓународните мисии во државата, одржан 24 часа по настанот во Гошинце т.е. на 22 април

avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Пон Јун 08 2015, 23:02


Треба ли да му се верува на Фичо дека власта направила крининал ?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Јун 09 2015, 22:40

aj da nie ovde paseme trava i da sme primitivci na koi treba da im se odzeme pravoto na razmisluvanje... ama.. ova.. amerikanci go kazuvaat, majku mu, ne e izmisleno , plateno, scenarirano, od vlasta , kako sto  " kumanovskoto scenarijo da ti bil smisleno od vlasta" demek, sami sebe si da si se otepaat, za da moze posle zajacive da vadat "bombi em vistini.."
valjda i "ovie se plateni debelo" od makedonskite crni budzeti.. hmm scratch

e aj da vidime, so veli poranesniot kongresmen, cudno, ke mora d ase izmisli nesto za nego sega, da mu se najde nekoja niska, nekoj link, vrska so aktuelnava ni vlast, inace ke ispadne deka im "izbegal od kontrola" Wink )
nitu e sitel nitu e kanal pet, nitu kurir, nitu repiblika.. so ke praime sega Smile ?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Јун 11 2015, 10:59


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Јун 11 2015, 16:11

Добро бе се враќам дома , ручам , вртам телевизор и оп онаа џукела тито петковска јаде говн..пардон бурек, околу некаква транзиција. Кога веќе еднаш некој ќе ја заќути таа гњида. Зар толку ич нема ..млади здрави умови во Македонија со некакви барем во трагови здрави иде во тој куп зомбирани или платени морони кои глумат социјал демократија...????Всушност ..зошто ТЕЛМА постојано уприличува муабето со едни исти па исти спободи???  Нема други соговорници на темите кои ги заговара???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Чет Јун 11 2015, 16:52

concrete напиша:Добро бе се враќам дома , ручам , вртам телевизор и оп онаа џукела тито петковска јаде говн..пардон бурек, околу некаква транзиција. Кога веќе еднаш некој ќе ја заќути таа гњида. Зар толку ич нема ..млади здрави умови во Македонија со некакви барем во трагови здрави иде во тој куп зомбирани или платени морони кои глумат социјал демократија...????Всушност ..зошто ТЕЛМА постојано уприличува муабето со едни исти па исти спободи???  Нема други соговорници на темите кои ги заговара???
Е мој конкрете ме изненади толку си начитан и паметен и губиш време пред телевизор да ги слушаш лагите и манипулациите на Латасович и таа лепотицата замешана во тендери.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Јун 13 2015, 11:29Последната промена е направена од VOL на Саб Јун 13 2015, 11:35. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Јун 13 2015, 11:34


Сведоштва за Фрчкоски: Најголем криминалец и арамија, соучесник во атентатот на Глигоров


Фрчкоски – Најголем криминалец и арамија, соучесник во атентатот на Глигоров
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Саб Јун 13 2015, 15:58

Пастирот прво не го даваше Мијалков,после Гоца -Брк,па Миле ,е сега КУРБАН ке го пратит и Трајко.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Јун 13 2015, 17:34

avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Саб Јун 13 2015, 21:08

Се гледа ли негде македонско знаме ... макар од оние малецкине за на маса?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Јун 18 2015, 23:05

Хе хе хе ...

... сдсм-оФци нит се тераат нит се водат ...

... народот е во право кога и греши, неопределените се идиоти, па не им чини и народот ... а сега и странците во кои се крстеа не им чинат ... утре можда и малите зелени нема да им чинат ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Јун 19 2015, 07:59

....дангубам малку повеќе зошто морам..., па сношти во менување канал налетав на унезверена, со ококорени очи фаца на оној новинарот со брадавица, кој за да си даде значение на великомаченик на соросовата вистина , сам себе си праќа венци..., како се дере: јас сакам...
Не ми е јасно како некои гњиди можат да веруваат дека некого го боли онаквоото за тоа што тој сака??? Одма продужив даље од таа спобода. Ама си забележав дека оној преварант Чом треба да се стаи на листата за кршење камења., ептен нешто не подјебава канејќи вакви изроди во своите сочиненија....упорно.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пет Јун 19 2015, 16:26

Borjana Jovanovski si prakjal venci sam -na samim sobom?
ijaa..
mu fali nesto.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Јун 20 2015, 22:35


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Саб Јун 20 2015, 23:03http://www.dokaz.mk/drekselmaer-fabrika-na-smrtta/

Тоа е економската политика на НЕБАЊАНИТЕ,на тие што сечеа ленти на отварањето,коктели ,играорни групи,такви услови им понудил Пастирот-робови работници во приватни фирми.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Нед Јун 21 2015, 01:39

toa e politika na drekslermaer.. koja e nivna , vnatresna.. za vakvi slucai si ima sud, i ako se dokaze nekoj ke odgovara.Libertas e edna od pogolemite gluposti okolu koi se vrti odreden "svet" a go vodat moroni od teska kategorija,  i ne e nikakov relevanten izvor, slicno kako i vladinite glasila.


..sepak, IZBANJATITE, namesto da se grizat kako
1. da go simnat smradot na lagi vo koi se izbanjaa za da mozat da mu se priblizat na narodot
2. da se IZBANJAAT povtorno, no ovojpat ne vo farsi, manipulacii i trikovi tuku vo ednostavna programa so brzi resenija....
.....da se obidat da se pre-banjaat za da mozat da dobijat civilizirana forma, vaka seuste se za potsmev..

.............znaci, namesto da se grizat imidzot da si go izgradat, tie se zanimavat so prosto-ne-prosireni recenici, teorii na verojatnost, statisticki greski..
i tuka, vo tie promili i miligrami, si ja baraat svojata sansa?
za ..sto?
so ..kogo..?

ete, ja imam informacija Very Happy deka:
na Stojko traktorot mu se prevrtel dodeka bil vo ler, a toj mocal pokraj patot.
e sega: "nebanjatite se krivi " zatoa sto
1. Stojko nemal najmoderen traktor koj sam si kreva racna , se gasi, i se stava u brzina.Mozele da mu ovozmozat kredit da si kupi nekoe takvo tehnicko cudo pa na raat da moca.
2. "nebanjatite" se krivi sto ne donele zakon da ne mu se primoca na coek dodeka vozi.
3. "nebanjatite se krivi" sto dozvolile Stojko da vozi traktor so napolnat mocen meur , pa ne dodrzal.

....analogno na IZBANJATAVA "logika" , vednas, ama eptnen itno em automaCki Gruevski da im ja dade vlasta, a site sedaci vo fotelji vednas da gi oslobodat ama instantno , foteljite za IZBANJATITE, dodeka trepnat ovie da se vgnezdat, posto neli, spored obicajnoto pravo na IZBANJATITE cim nesto se sluci vo drzavata- a vlasta se proglasi za vinovna ama samo ako taka kazat izbanjatite- vednas treba da si odi!.

olele.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Јун 21 2015, 09:22

...могуќе, могуќе, но ако си забележала и на Пелистер малтене , тебе пред врата, умреле некои од излив.... се случува, но не гледам каква врска има тоа со владата која треба да падне... според некои соросоидни некрофили.
Луѓе од излив умираат насекаде , дури и во еден алкалоид..на пример.
Проблемот е во негативната конотација и мантрањето мурто да стане курто или обратно беше , не се сеќавам веќе.
Имав можност на едно место деновиве да запознаам човек чија ќерка и снаа работат таму, работел и син му , ама си отишол..бил алергичен на некоја тамошна прашина од пластиките, па сеа си нашол ептен еколошка работа.....ловочувар на приватно ловиште.. Ама затоа зетот му го трујат во фени...проклетиве небањати Mad
Патем имам од прва рака секакви информации за Das KonzentrationslagerDrekslermaer  и за плати и за се, па тешко некоја сорос шушумига да ми продава муда за бубрези.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Јун 21 2015, 09:36

Е јас немам никакви информации.

Луѓе умираат сегде, точно, само, доколку е вистинито дека имале десет починати во фабриката а и то дека жената побарала лекарска помош која и била ускратена, не мислиш дека е крајно критична ситуацијата на луѓето шо работат таму?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Јун 21 2015, 09:54

чучулига напиша:Е јас немам никакви информации.

Луѓе умираат сегде, точно, само, доколку е вистинито дека имале десет починати во фабриката а и то дека жената побарала лекарска помош која и била ускратена, не мислиш дека е крајно критична ситуацијата на луѓето шо работат таму?
..не... мислам дека е многу критично околу умот за тие кои измислуваат вакви приказни , а нешто помалку критично за оние кои им веруваат.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Јун 21 2015, 15:36

чучулига напиша:Е јас немам никакви информации.

Имаш нецелосни, погрешни,  селектирани и извртени информации....

ЈБЛГ... така  е кога либертас ти е Библија .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Јун 21 2015, 15:47

Не шири дезинформации.

Уставот ми е Библија.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот