Македонска политика - општо

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Јун 03 2015, 22:55

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

добро.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Чет Јун 04 2015, 13:02

http://www.dokaz.mk/foto-eve-gi-kamerite-vo-kabinetot-na-grujo/

Kако го наседнаа лажгото новинарите,поглуп политичар од овој абдал немат.
Додека едни студираа,други ја збришаа,лудаците влегоа во владата на Пастирот.
Уште една недела и

Auf Wiedersehen Пастиру.


ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Јун 04 2015, 14:35

..добро добро Ribaru...капи со ѕвончиња даваат на третиот шалтер лево, од влезот во зградата у Бихачка....сеа Павел Шатев.

Ако знаеш и на тамбура, по тоа ќушињата на Минхен пари се прават.... Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Чет Јун 04 2015, 20:29

concrete напиша:..добро добро Ribaru...капи со ѕвончиња даваат на третиот шалтер лево, од влезот во зградата у Бихачка....сеа Павел Шатев.

Ако знаеш и на тамбура, по тоа ќушињата на Минхен пари се прават.... Smile
Не те разбирам како можеш да ја подржаваш ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ која е криминална асоцијација ака мафија,а Пастирот и ДПМНЕ се до гуша во говна а понатаму ни будала не би одел ама да видиме.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Јун 04 2015, 20:43

ribar напиша:http://www.dokaz.mk/foto-eve-gi-kamerite-vo-kabinetot-na-grujo/

Kако го наседнаа лажгото новинарите,поглуп политичар од овој абдал немат.
Додека едни студираа,други ја збришаа,лудаците влегоа во владата на Пастирот.
Уште една недела и

Auf Wiedersehen Пастиру.


koe otkritie, covece..uuAAuuu Laughing Laughing Laughing .imalo bezbednosni kameri vo vladin objekt!!!!. koja "misterija" e otkriena -bre. cudo nevideno!,,,za Ginis... Laughing

...e sega, toa so tie kameri NE SNIMAAT telefonski muabeti kakvo sto snimaa NELEGALNO zajacive , tuku tokmu GLUPI zajaci koi ucenuvaat (kakov takov no sepak- vrsi funkcija!) premier vo negoviot kabinet, kade sto tokmu na tie kameri  GLUPIOT zajak PRIZNAVA deka sorabotuva so stranski sluzbi.....toa vo ova portalce na eden bracen par,neli, go nema ( koj, ako doznae edna bomba, za niv, prvo ke se istepaat pomegju sebe Twisted Evil -ako ne se i otepaat, no toa e vekje druga prikazna.), so mileniumsko-fantasticno bombasticno ime...."dokaz"... demek se sto ke slapnat e "direkten i automatski dokaz" do "vistinata"..

zasto be mi se mestat ko saramela na penal -tocka, sekojpat so ovie kreteni "dokazani"? Twisted Evil Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Јун 04 2015, 20:43

ribar напиша:
concrete напиша:..добро добро Ribaru...капи со ѕвончиња даваат на третиот шалтер лево, од влезот во зградата у Бихачка....сеа Павел Шатев.

Ако знаеш и на тамбура, по тоа ќушињата на Минхен пари се прават.... Smile
Не те разбирам како можеш да ја подржаваш ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ која е криминална асоцијација ака мафија,а Пастирот и ДПМНЕ се до гуша во говна а понатаму ни будала не би одел ама да видиме.
..не ги подржавам бе ич, ама не можам да гледам со очи џукели ко сдсм-соросоидите и , еве го слушам сега и оној смешнион комедијант Гошев како урла ДОЛЕ ВЛАДА...Smile
ЗНАЧИ НАЗАД НА ПРОБЛЕМОТ.
Незнам какви да се , еве и друмски разбојници ..ИЗБРАНИ СЕ НА ИЗБОРИ.. , на такви исти единствено мора да си одат.
И немој да ми кажеш дека манипулираат народ. Ако народ не ги отера у красни курац, на робија или на бесилка, на редовни или вонредни избори... НИКОЈ ДРУГ НЕ СМЕЕ.
Такво нешто ќе значи сами едно: секоја будала во секој момент ќе може да си бара некоја правда , ваква и онаква, поддржан од овој или оној...
Штом народ ги бира му одговара таква власт. Од кои причини и зошто нека се праша ќилавата опозиција.
Ако се овие прости лопови и јанкесеџии, тоа значи дека се ептен погодни да ги смени со малото прсте на левата рака. А не е така.... Wink
Сигурно се сеќаваш на моментот кога на сите им скурчија Herr Бране и тајфа и ги шутнаа, а беа јаки у се, секого за муда држеа , користеа ресурси како сакаат , ама пак изгубија . Да знаеш како беа шокирани од тоа. Лутаа околу зградата на Бихачка кога сватија дека се капут , ко зомбирани говеда...
Значи ...на избори, па да видиме кој што и како нуди.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Јун 04 2015, 20:47

VOL напиша:
ribar напиша:http://www.dokaz.mk/foto-eve-gi-kamerite-vo-kabinetot-na-grujo/

Kако го наседнаа лажгото новинарите,поглуп политичар од овој абдал немат.
Додека едни студираа,други ја збришаа,лудаците влегоа во владата на Пастирот.
Уште една недела и

Auf Wiedersehen Пастиру.

koe otkritie, covece..uuAAuuu Laughing Laughing Laughing .imalo bezbednosni kameri vo vladin objekt!!!!. koja "misterija" e otkriena -bre. cudo nevideno!,,,za Ginis... Laughing

...e sega, toa so tie kameri NE SNIMAAT telefonski muabeti kakvo sto snimaa NELEGALNO zajacive , tuku tokmu GLUPI zajaci koi ucenuvaat (kakov takov no sepak- vrsi funkcija!) premier vo negoviot kabinet, kade sto tokmu na tie kameri  GLUPIOT zajak PRIZNAVA deka sorabotuva so stranski sluzbi.....toa vo ova portalce na eden bracen par,neli, go nema ( koj, ako doznae edna bomba, za niv, prvo ke se istepaat pomegju sebe Twisted Evil -ako ne se i otepaat, no toa e vekje druga prikazna.), so mileniumsko-fantasticno bombasticno ime...."dokaz"... demek se sto ke slapnat e "direkten i automatski dokaz" do "vistinata"..

zasto be mi se mestat ko saramela na penal -tocka, sekojpat so ovie kreteni "dokazani"? Twisted Evil Twisted Evil

kako bese ona..
( kako dogovor na ova AUFIDERZEN Cool )... imase eden crtan film...
 "KOJ MU GO NACUKA NA ZAJAKOT RODZER ZAEV" 
i apsolutno odgovata na ovaa wanna-be-politicka individua Laughing

Top 5000
Who Framed Roger Rabbit (1988)
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Јун 04 2015, 20:54

aa... da ne bide OSAMEN :

 "KOJ MU GO NACUKA NA ZAJAKOT RODZER ZAEV" 

..se pogrizi i kreacijava na prirodata, koga Bog spiel, prirodata se zaigrala malce..pa..
mu se pridruzuva i..kreacijava..
  "KOJ MU GO NACUKA NA ZAJAKOT RODZER GEROVSKI" DA NE ISPADNE DEKA SE ZAEBAVAM, SERIOZEN SUM! Laughing Laughing 
coekot stvarno se osekja deka nekoj mu go NACUKALНа кого Геро му кажа „пак ни го начукаа“


...новинари очевидци тврдат дека веднаш телефонирал и првата реченица во разговорот му била „овие ни пак ни го начукаа...

http://www.kurir.mk/Makedonija/vesti/202783-Na-kogo-Gero-mu-kaza-pak-ni-go-nacukaa
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Јун 04 2015, 20:59

......ова у виножито ги пишуеш због нивна сексуална ориeнтација Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Јун 04 2015, 21:04

concrete напиша:......ова у виножито ги пишуеш због нивна сексуална ориeнтација Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
ma neee, taman rabota. Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Чет Јун 04 2015, 21:08

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:..добро добро Ribaru...капи со ѕвончиња даваат на третиот шалтер лево, од влезот во зградата у Бихачка....сеа Павел Шатев.

Ако знаеш и на тамбура, по тоа ќушињата на Минхен пари се прават.... Smile
Не те разбирам како можеш да ја подржаваш ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ која е криминална асоцијација ака мафија,а Пастирот и ДПМНЕ се до гуша во говна а понатаму ни будала не би одел ама да видиме.
..не ги подржавам бе ич, ама не можам да гледам со очи џукели ко сдсм-соросоидите и , еве го слушам сега и оној смешнион комедијант Гошев како урла ДОЛЕ ВЛАДА...Smile
ЗНАЧИ НАЗАД НА ПРОБЛЕМОТ.
Незнам какви да се , еве и друмски разбојници ..ИЗБРАНИ СЕ НА ИЗБОРИ.. , на такви исти единствено мора да си одат.
И немој да ми кажеш дека манипулираат народ. Ако народ не ги отера у красни курац, на робија или на бесилка, на редовни или вонредни избори... НИКОЈ ДРУГ НЕ СМЕЕ.
Такво нешто ќе значи сами едно: секоја будала во секој момент ќе може да си бара некоја правда , ваква и онаква, поддржан од овој или оној...
Штом народ ги бира му одговара таква власт. Од кои причини и зошто нека се праша ќилавата опозиција.
Ако се овие прости лопови и јанкесеџии, тоа значи дека се ептен погодни да ги смени со малото прсте на левата рака. А не е така.... Wink
Сигурно се сеќаваш на моментот кога на сите им скурчија Herr Бране и тајфа и ги шутнаа, а беа јаки у се, секого за муда држеа , користеа ресурси како сакаат , ама пак изгубија . Да знаеш како беа шокирани од тоа. Лутаа околу зградата на Бихачка кога сватија дека се капут , ко зомбирани говеда...
Значи ...на избори, па да видиме кој што и како нуди.... Very Happy Very Happy
Да не ти вадам сега архиви што си пишувал за Небањаните зато што одговорот ке ти биде Чентовист ,или фодули  од Утопеница.
-Не си ти мутав ,си знајш добро дека од 2009 наваму сите избори ги фалсификуваа,добро си ги опиша друмски разбојници,затоа наскоро ке имаме преодна или техничка влада да друмските разбојници си го најдат своето место во ИДРИЗ БЕГ.
Кога Херр Бране ги изгуби изборите 1998 министер за финансии беше Н.Поповски и му барале 120 миљони марки за  да запослат со договор на дело и да гласаат за СДСМ но тој правилно постапил тогаш јас го ценам тоа ама кога видовме која БАГРА на чело со БУБЕ доаѓа подобро ...

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Јун 04 2015, 21:17

ribar напиша:
concrete напиша:
Да не ти вадам сега архиви што си пишувал за Небањаните зато што одговорот ке ти биде Чентовист ,или фодули  од Утопеница.
-Не си ти мутав ,си знајш добро дека од 2009 наваму сите избори ги фалсификуваа,добро си ги опиша друмски разбојници,затоа наскоро ке имаме преодна или техничка влада да друмските разбојници си го најдат своето место во ИДРИЗ БЕГ.
Кога Херр Бране ги изгуби изборите 1998 министер за финансии беше Н.Поповски и му барале 120 миљони марки за  да запослат со договор на дело и да гласаат за СДСМ но тој правилно постапил тогаш јас го ценам тоа ама кога видовме која БАГРА на чело со БУБЕ доаѓа подобро ...
...не биди глуп ко оној ликот ченто, тоа ти е практично потврда дека  сум принципиелен бре овчичке ... Very Happy
И не раскажувај ми легенди за сдсм, немој бар мене ...кога ќе дојде време можеби внуците ќе ти го проголтаат приказните...сега тешко ги продаваш Smile
Да не забораам, може некој од тоа собирачите на мои сочиненија да ми направи собрани дела, за да оставам нешто на потомство, јас ги немам , од ниеден форум , па ни од овој.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Јун 04 2015, 21:20

Гошев е болен со умот дефинитивно. Неславен, непријатен крај за  еден човек кој имаше и светли моменти.., посебно како Гувернер на НРБМ... Го слушам кај Чом..., јаден е и не ми е јасно зошто го оставаат да се глупира и влече ко крпа по патос...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Јун 04 2015, 21:22

kapacitet no bez hrabrost..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Чет Јун 04 2015, 21:41

Конкрете ево ти инфо, премиер во техничката влада ке биде  Арсим Зеколи,министер за надворешни работи Никола Димитров -амстердамец,за економија Абдулменаф Беџети,за култура Синоличка Трпкова за да можат НЕБАЊАНИТЕ да ја гледаат репризата од "Сон na  летната нок".

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Јун 04 2015, 22:16

ribar напиша:Конкрете ево ти инфо, премиер во техничката влада ке биде  Арсим Зеколи,министер за надворешни работи Никола Димитров -амстердамец,за економија Абдулменаф Беџети,за култура Синоличка Трпкова за да можат НЕБАЊАНИТЕ да ја гледаат репризата од "Сон na  летната нок".
..сањај лепе снове хомбре и купи си сомбреро...ко Ченто.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Јун 04 2015, 22:22

..pola vlada ( zamislena) im ispoumre od ..prirodna smrt, posto 10 godini u "senka" ne e zaebancija, kojznae kolku generacii minsitri (zamisleni) , premieri(zamisleni) i raznorazni preCednici na drzavi em komisii, so se sobranie im se provrtele niz glava....ne docekuvajki da vlezat vo realniot svet. Laughing
.."vladi" sostavuele , lazejki se samite sebesi deka " samo sto ne padnale ovie.."
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Јун 04 2015, 22:52

занимлив е националниот мазохизам на сдсм-соросоидниве овци. Тие би да ја сјебат Македонија, да ја направат свинско корито на глобалистичките свињи, шипатарска прчија ...само затоа што не се таму и тоа на што мислат дека се од Бога дадени. Тие да кажуваат како треба. Ако не е така, тогаш нека учат македонските деца шипатарски уште во детски јасли...нека ги нема, кој уопште име ебе матер... Smile
Кои морони јеботе благи бог....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Јун 05 2015, 10:18

Хи хи хи ....

... сорос бандитите попуштаат со нервите ... им попушта тлото под нозете ...

http://plusinfo.mk/vest/29261/celik-da-popushti-zaev-ne-smee

... очигледно не ја научиле онаа црногорската

„уздај се усе и у своје кљусе“
... а и сдсм никако да сфати дека се само крпа за една употреба  од страна на соросоидите ... и дека што побрзо ги одјебе дотолку подобро за нив ...
...уствари на соросоидите треба да им се благодарни за дереџето на кое спаднаа...
... еј будали ... дозволија два два три полудени лика и една две климактерични ги влечат за нос ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Јун 05 2015, 10:40

еј King големо фала...Јас никогаш немаше да прочитам колумна од оваа гњида, добро што ми ја посочи. Батката ги опишал сите фрустрации на сдсм-соросоидите. Ако бе Грујо е онаков каков го опишал и ако постапил така како тој пишува, треба одма да оди нозе да му мие...па ние ..вака-така сме имале политичар со муда, а тоа е веќе голем напредок за Македонија и шанса да не биде....:

непобитен факт е дека Груевски, макар привремено, успеа да ја поврати довербата на странците и тоа го стори со еден, единствен, маестрален потег. Ќе ви откријам што се случи. Човекот прецизно процени дека Брисел нема сила, а ниту намера да го изложи на фатален притисок пред кој ќе мора неизбежно да попушти. Откако ја направи таа проценка (сам или со туѓа помош, сеедно), деспотот веднаш возврати остро и енергично. Не давам оставка, нема да има преодна влада, јас ќе ги организирам изборите и пак ќе победам! Ако сакаат со мене да разговараат, европските амбасадори има да ме чекаат како и сите други ајљаци, со вообичаеното 40-минутно задоцнување. А таа Германката што бараше оставки, има да клинчи на ќошот од масата, а ако се буни, да ја турите да клечи со голи колена на требен ориз и да го цитира Волтер!

Јасни ли му е на шушкавиот што шушка очигледно не, што се гледа од текстот понатака....  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by punter ohrid on Саб Јун 06 2015, 05:07

concrete напиша:еј King големо фала...Јас никогаш немаше да прочитам колумна од оваа гњида, добро што ми ја посочи. Батката ги опишал сите фрустрации на сдсм-соросоидите. Ако бе Грујо е онаков каков го опишал и ако постапил така како тој пишува, треба одма да оди нозе да му мие...па ние ..вака-така сме имале политичар со муда, а тоа е веќе голем напредок за Македонија и шанса да не биде....:

непобитен факт е дека Груевски, макар привремено, успеа да ја поврати довербата на странците и тоа го стори со еден, единствен, маестрален потег. Ќе ви откријам што се случи. Човекот прецизно процени дека Брисел нема сила, а ниту намера да го изложи на фатален притисок пред кој ќе мора неизбежно да попушти. Откако ја направи таа проценка (сам или со туѓа помош, сеедно), деспотот веднаш возврати остро и енергично. Не давам оставка, нема да има преодна влада, јас ќе ги организирам изборите и пак ќе победам! Ако сакаат со мене да разговараат, европските амбасадори има да ме чекаат како и сите други ајљаци, со вообичаеното 40-минутно задоцнување. А таа Германката што бараше оставки, има да клинчи на ќошот од масата, а ако се буни, да ја турите да клечи со голи колена на требен ориз и да го цитира Волтер!

Јасни ли му е на шушкавиот што шушка очигледно не, што се гледа од текстот понатака....  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
го читав цитатот и се згазив од смеење, не можев да поверувам дека тоа е напишано од Геро.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by gestapo on Нед Јун 07 2015, 17:14

concrete напиша:занимлив е националниот мазохизам на сдсм-соросоидниве овци. Тие би да ја сјебат Македонија, да ја направат свинско корито на глобалистичките свињи, шипатарска прчија ...само затоа што не се таму и тоа на што мислат дека се од Бога дадени. Тие да кажуваат како треба. Ако не е така, тогаш нека учат македонските деца шипатарски уште во детски јасли...нека ги нема, кој уопште име ебе матер... Smile
Кои морони јеботе благи бог....
siptarska prcija concrete so ova ne postignuvas nisto...samo si ja kazuvas kulturata...jas sum ubeden deka ne mislat taka site makedonci...so ovie zborovi ti sakas da ja delis Makedonija...mala e Makedonija da se deli nema da ostane nisto...na pisuvanje si jak,no dali ke izlezes da ja branis vo slucaj da pukne vojna za koja ti se slozuvas...?znaes li u kakva avantura se pustate ti i nekoi tvoi istomislenici...sansite vi se nula...zatoa po golemi parcinja meso stavi vo usta po mali zborovi pisuvaj...
idninata na Makedonija e sozivot demokratija i postuvanje megu nas,, druga formula ne postoi...se cudam od kade tolku golema omraza izleguva od tebe,, po moe deka nepravilno se hranis...? ZIH HAJL ?
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Јун 07 2015, 17:33

gestapo напиша:
concrete напиша:занимлив е националниот мазохизам на сдсм-соросоидниве овци. Тие би да ја сјебат Македонија, да ја направат свинско корито на глобалистичките свињи, шипатарска прчија ...само затоа што не се таму и тоа на што мислат дека се од Бога дадени. Тие да кажуваат како треба. Ако не е така, тогаш нека учат македонските деца шипатарски уште во детски јасли...нека ги нема, кој уопште име ебе матер... Smile
Кои морони јеботе благи бог....
siptarska prcija concrete so ova ne postignuvas nisto...samo si ja kazuvas kulturata...jas sum ubeden deka ne mislat taka site makedonci...so ovie zborovi ti sakas da ja delis Makedonija...mala e Makedonija da se deli nema da ostane nisto...na pisuvanje si jak,no dali ke izlezes da ja branis vo slucaj da pukne vojna za koja ti se slozuvas...?znaes li u kakva avantura se pustate ti i nekoi tvoi istomislenici...sansite vi se nula...zatoa po golemi parcinja meso stavi vo usta po mali zborovi pisuvaj...
idninata na Makedonija e sozivot demokratija i postuvanje megu nas,, druga formula ne postoi...se cudam od kade tolku golema omraza izleguva od tebe,, po moe deka nepravilno se hranis...? ZIH HAJL ?
...ајде бе сеа и ти не ми мешај баби и жаби, мнооогу ти е јасно што зборам , ај не ми се праи мангуп... Very Happy Very Happy Very Happy
..не се пуштам јас во никаква авантура , некој друг меѓу шипатареси се авантурише, уфилмува и почнуе и да блада...мислејќи дека, ако доволно долго вика..ху-баба-ху у ...и ќе ја биде...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Јун 07 2015, 17:44

ух јеботе благи бог , види ова супер сдсм-сорос овца...:

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Нед Јун 07 2015, 23:06

...nesakam vakvi da gi zamenat ovie..
ovie se mizerija.
a ne smeat da bidat.
vokabularot mu se vrti okolu.." psihopati... nemoj bre ebarabo edna bitanga edna.. ti si baraba... ti si retardiran..da ti se mocam.....da ti ebam zdravstvoto.. osum godini .. da go ebam...da mu ebam se...te sutnal u gazeto..direktno kursum vo celo...."
sto mu e ...?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот