Македонска политика - општо

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Вто Окт 14 2014, 17:53

Младинецов Николовски е првиот што ја користи Русија како оружје за уцена кон ЕУ.
За жал сето тоа изгледа многу аматерски и помалку навредливо за Русија(сигурно обаво ќе ги изнасмее рускиот амбасадор во Скопје),но сепак во некое поубедливо издание со конкрентни потези ќе ги натераме да ги отворат картите и да го видиме нивното вистинско лице без маски(додуша во последно време се помалку ги ставаат губејќи го дипоматскиот речник и враќајќи го колонијалниот).

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 14 2014, 18:56

Шо знам, за да "ја користи ко оружје" веројатно треба прво да ја има на користење?

Ме потсеќа на вицот од детството: мравките го нападнале слонот. Се качвале и така то и слонот се стресил и останала само една мравка на него. Оддолу сите мравки скандирале "Џоле задави го, Џоле задави го, Џоле задави го...."
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 14 2014, 19:30

ВИДЕО Волерс: Корупцијата во Македонија е нула - не е смешно, тажно е!

http://plusinfo.mk/vest/154394/VIDEO-Volers-Korupcijata-vo-Makedonija-e-nula---ne-e-smeshno-tazhno-e

Ааааа па Волерсу, смешно е!

Смешно е и уште посмешно е шо ти кажваш дека не е смешно.

И ти си смешен Волерсу. Пресмешен.

Се' топтан е бедно.avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Окт 14 2014, 23:29

Овој Волерс е обвиоусли орта-будала. Што препоручува човеков...лов на вештици??? Очигледно американциве веќе дрогата која неограничено ја конзумираат ги удрила во глава.
Значи сега, ако е по негово... за пример ќе треба да се ловат и судат корупционери , само за да се задоволи нивната изопачена желба за деструкција...
Демек ќе ни шиткаат муда за бубрези без срам и перде....пошто никој ништо не им верува, нит ги рецка у роџена америка , овде пробаат да не праат нездрави и дупат у здрав мозак...продавајќи ни хуверизам , муслиманско чистунство  и вашингтонска девственост.Very Happy  Very Happy  Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 14 2014, 23:37

Ко за бај прокси, интрестинг.

Бла бла бла бла.. дрн дрн јариња...

Реален муабет никаде.

А шо бидна со апер маседонија, и ситизенс оф апер маседонија???
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Окт 14 2014, 23:41

чучулига напиша:

Ко за бај прокси, интрестинг.

Бла бла бла бла.. дрн дрн јариња...

..што ти е ма , американец да ти збори за борба против корупција е иста дволичност ко кога папата тоа го прави зборувајќи за својата голема вера у Бога.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 14 2014, 23:43

concrete напиша:
чучулига напиша:

Ко за бај прокси, интрестинг.

Бла бла бла бла.. дрн дрн јариња...

..што ти е ма , американец да ти збори за борба против корупција е иста дволичност ко кога папата тоа го прави зборувајќи за својата голема  вера у Бога.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

А ти му верваш на папата демек?

Муабетот кинг ми е дека тргаш ептен грешни паралели.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Окт 14 2014, 23:46

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:

Ко за бај прокси, интрестинг.

Бла бла бла бла.. дрн дрн јариња...

..што ти е ма , американец да ти збори за борба против корупција е иста дволичност ко кога папата тоа го прави зборувајќи за својата голема  вера у Бога.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

А ти му верваш на папата демек?

Муабетот кинг ми е дека тргаш ептен грешни паралели.

..а ти се праиш Волерс за мене , т.е. ме заебааш а??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 14 2014, 23:49

Кинг,

тебе ич ништо не ти се прам.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Окт 14 2014, 23:50

чучулига напиша:Кинг,

тебе ич ништо не ти се прам.

??????????????????????????????????????
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Окт 14 2014, 23:51

чучулига напиша:Кинг,

тебе ич ништо не ти се прам.

...да си купиш наочари утре сабајле Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 14 2014, 23:52

Муабет си прајме ама не ко ти преку прокси.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Окт 14 2014, 23:54

concrete напиша:
чучулига напиша:Кинг,

тебе ич ништо не ти се прам.

...да си купиш наочари утре сабајле  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

А бе ... знајш ...
..некои жени стварно се поубави со наочари ... Twisted Evil Very Happy Laughing
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Окт 14 2014, 23:55

чучулига напиша:Муабет си прајме ама не ко ти преку прокси.
прокси..???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Окт 15 2014, 00:00

concrete напиша:
чучулига напиша:Кинг,

тебе ич ништо не ти се прам.

...да си купиш наочари утре сабајле  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Слушај вака...

некни ми текна дека наочарите (со диоптер) ми се истите веќе 10 години...

диоптерот ми е ист... ме буни дека овие не сум ги загинала никогаш а оние за сонце ... па фабриките ко да работат за мене.. те ги гинам низ белиот свет, те кучињата поштено ги глодаат те ова те она.......

чудно.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Сре Окт 15 2014, 00:07

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Кинг,

тебе ич ништо не ти се прам.

...да си купиш наочари утре сабајле  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Слушај вака...

некни ми текна дека наочарите (со диоптер) ми се истите веќе 10 години...

диоптерот ми е ист... ме буни дека овие не сум ги загинала никогаш а оние за сонце ... па фабриките ко да работат за мене.. те ги гинам низ белиот свет, те кучињата поштено ги глодаат те ова те она.......

чудно.

Пробај да ..ко ги вадиш тие за сонце да ги ставиш оние со диоптрија .....
.... ваљда ќе го решиш проблемот со губењето ... lol!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Окт 15 2014, 00:12

Не се смеј...

имав едни најомилени од оние за соце... ги остајв таму усвет...

чучулиг го преврти светот дури не најде булгари такви замена...

то е поштвање, припаѓање, за секогаш.

avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Окт 15 2014, 00:18

чучулига напиша:Не се смеј...

имав едни најомилени од оние за соце... ги остајв таму усвет...

чучулиг го преврти светот дури не најде булгари такви замена...

то е поштвање, припаѓање, за секогаш.


немоој ќе ме расплачешVery Happy Very Happy , но секако да го поздравиш чучулиг и да му кажеш дека е герој невиден, Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
..а јас отидов да поспијам, не сум веќе млад ко тебе , кинг и остали... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Окт 15 2014, 00:21

Герој?

уф.. на то чучулиг плука и вели: пу племето!!!

Сори, мај бед!
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 21 2014, 19:48

Ај јас да прашам шо бива со ова

http://off.net.mk/lokalno/bulshit-detektor/kako-sum-sistematski-unishten-od-idioti

а башка со

http://plusinfo.mk/vest/995/ejakulacija-e-isfrlanje-na-semeto-vo-rodilniot-kanal-na-zenskata-edinka

Хахахахахааа

НЕЛОЈАЛЕН ГРАЃАНИН Е СЕКОЈ КОЈ ЕЈАКУЛИРА ВОН РОДНИОТ КАНАЛ НА ЖЕНСКАТА ЕДИНКА (КАКВО И ДА Е ЖЕНСКО ДА Е)

Биг брадр хес спокен.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Окт 21 2014, 20:16

....јеботе благи бог и слатки римски папа...некој дефинитивно одлепил со умот, очигледно се работи на тоа новите дечки потполно да го заборават оксфордското ниво на југословенското образование. На глобалистите ќе им треба само да почекаат да умре и последниот изданок од тие генерации, па нема да имаат проблем со глупандерските овци кои сега ги произведуваат...за да на раат ги молзат, шишаат и колат за пастрмаSmileSmileSmile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 21 2014, 20:21

Не се важи бе конкрит, ич!

Фино поштено напиши кој овде ја онади младината дупло (прво ја товари ко магарица со долгој а второ ја обесознава до ниво на 2+2 е еднакво на ? )

Пффф!
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Окт 21 2014, 20:25

чучулига напиша:Не се важи бе конкрит, ич!

Фино поштено напиши кој овде ја онади младината дупло (прво ја товари ко магарица со долгој а второ ја обесознава до ниво на 2+2 е еднакво на ? )

Пффф!
газдите мори чучулиго , што па толку се праиш : нисам одавде, ми смо из ескурзији и пијемо воду из шиши...
..а кој се газдите???...е за тоа само опули се, мучни главом..и собери 2+2 Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 21 2014, 20:35

Ај прво за: кои се газдите?

После за 2+2 (јас учев и политички науки )

На учебникот кој е потпишан? Миинистер за образование нели овај... кое такво бе конкрит сега ќе спинуваш, газди тикви со расол... Кој е газдата негов???

Како рече еднаш... за ѕидчиња, предавници, кратки постапки..., ај потсети ме те молам.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Окт 21 2014, 22:30

чучулига напиша:Ај прво за: кои се газдите?

После за 2+2 (јас учев и политички науки )

На учебникот кој е потпишан? Миинистер за образование нели овај... кое такво бе конкрит сега ќе спинуваш, газди тикви со расол... Кој е газдата негов???

Како рече еднаш... за ѕидчиња, предавници, кратки постапки..., ај потсети ме те молам.

..пред некое време го прашале Роберт Де Ниро во една муабет емисија на TV што мисли за ситуацијата и масакрите во областа Газа и кој е крив за тоа...Израел????
Не никако Израел, туку газдата..
Ако го пуштите вашиот бултериер во паркот и раскупуса бебе..кој е крив??... кучето или ГАЗДАТА???  
А се знае кој е ГАЗДА на Израел.... Very Happy  Very Happy  Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот