Македонска политика - општо

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Окт 08 2014, 19:38

.....има ли шанса и воденица да ја укинаа за да не им ја трљаме глупоќата од нос??? пошто не верувам дека некаков купувач постои, никот кој се преставува како таков , веќе е ептен сигурно, е "продавачот" , љубителот на шведски масиVery Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Окт 09 2014, 01:58

concrete напиша:.....има ли шанса и воденица да ја укинаа за да не им ја трљаме глупоќата од нос??? пошто не верувам дека некаков купувач постои, никот кој се преставува како таков , веќе е ептен сигурно, е  "продавачот" , љубителот на шведски масиVery Happy Very Happy Very Happy

А бе ...батали го... не му кревај акциите!
... туку глеј ова нашиве сорос портачиња и интернет тв ... се утепаа од  докажување дека ... препораката всушност не е препорака ....

... а бе и тие и оние еу педофили нека препораката (којзнае која по ред) ја закачат на мачка на опаш... ионака никакво фајде од неа...
.. а бе .. препорака се дава само еднаш .. а не секоја ...повуци-потегни ... година ќе си играат дрндувки ...
..само како тргнале ..изгледа ќе дочекаме и да нема кој да ни даде препорака Very Happy Very Happy lol!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Окт 09 2014, 10:11

У ла ла....

http://plusinfo.mk/vest/153752/Ustaven-sudija-Ako-prodolzhi-trendot-so-abortiranje-kje-se-unishti-choveshtvoto


Фасцинирана сум од нашето општество!

И еве сега знам шо бил мојот сон и фала му на мажов шо ми кажа... ц ц ц... "Сонот на секоја жена е да се омажи и да стани мајка" ц ц ц... ќе си го профуцкаф животот бадијала и немаше да знам.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Окт 09 2014, 10:34

..види сеа вака Чучулиге, природата си има план. Ја створила женката за да  се множат сложените животинки. Но ко во секое производство има и процент на шкарт. Но затоа им дала ум на луѓето, па тие на добар пат се да смислат матка-инкубатор , каде новите единки ќе се раѓаат совршени и без понатамошна потреба од каприциозните, прескапи и мноогу комплицирани жени, кои се нешто закераат и извољеваат..стандардно незадоволни...цк.кк . Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Окт 09 2014, 10:44

concrete напиша:..види сеа вака Чучулиге, природата си има план. Ја створила женката за да  се множат сложените животинки. Но ко во секое производство има и процент на шкарт. Но затоа им дала ум на луѓето, па тие на добар пат се да смислат матка-инкубатор , каде новите единки ќе се раѓаат совршени и без понатамошна потреба од каприциозните, прескапи и мноогу комплицирани жени, кои се нешто закераат и извољеваат..стандардно незадоволни...цк.кк . Very Happy Very Happy Very Happy

Епа јас влегвам во тој шкарт процентот. Шо ќе речи, јас сум шкарт.

Е сега ко таква, не ми јасно дали сега и одма треба да одам да се обесам оти не сум во состојба да го исполнам сонот за мајчинство чунки уставен судија вели дека то е мојот сон а богами и ти гледам го поддржваш.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Окт 09 2014, 10:51

чучулига напиша:
concrete напиша:..види сеа вака Чучулиге, природата си има план. Ја створила женката за да  се множат сложените животинки. Но ко во секое производство има и процент на шкарт. Но затоа им дала ум на луѓето, па тие на добар пат се да смислат матка-инкубатор , каде новите единки ќе се раѓаат совршени и без понатамошна потреба од каприциозните, прескапи и мноогу комплицирани жени, кои се нешто закераат и извољеваат..стандардно незадоволни...цк.кк . Very Happy Very Happy Very Happy

Епа јас влегвам во тој шкарт процентот. Шо ќе речи, јас сум шкарт.

Е сега ко таква, не ми јасно дали сега и одма треба да одам да се обесам оти не сум во состојба да го исполнам сонот за мајчинство чунки уставен судија вели дека то е мојот сон а богами и ти гледам го поддржваш.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy да не си гркинка нешто ???  Викаат гркинка шега незнае... Very Happy Very Happy Very Happy
Башка какво бесење бе, имаааа уште  у тебе материјал за чучулиг .....пред бесењето Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Окт 09 2014, 10:56

А велиш и уставниот судија се шали?

Уставен судија ја сведва жената на ниво на инкубатор.

ееееееј алооооооооо!!!!!!!
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Окт 09 2014, 11:33

чучулига напиша:А велиш и уставниот судија се шали?

Уставен судија ја сведва жената на ниво на инкубатор.

ееееееј алооооооооо!!!!!!!

а бе дејче  ..технички гледано е инкубатор. Ама затоа природата всадила и софтвер кај луѓето, па тие на тоа гледаат и го чувствуваат подруго. Сакаат деца.
Е сеа им вградила и ЗАБОРАВАЊЕ, бидејќи у што годе се кладам дека нема жена на овој свет која би родила второ итн. дете,  ако бргу после не ги заборави заебанциите на бременоста и породилните болки.
Трик природе.
А што мислел судијата незнам , можеби имал некое поетско надахнуче тогаш..., кој ќе ти знае што може да мисли еден корумпиран судија.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Пет Окт 10 2014, 13:25

Вчера малку го гледав  Латас кај Бурекот.
Па поголемо " Мали Џокица како замишља политику" не се сеќавам било кога во животот да сум видел,а овој другиот карши него како забезекнато го гледаше,не знаев кој е Мали Џокица,дал Латас дал Јанко Very Happy Very Happy Very Happy

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Окт 10 2014, 17:03

кнез напиша:Вчера малку го гледав  Латас кај Бурекот.
Па поголемо " Мали Џокица како замишља политику" не се сеќавам било кога во животот да сум видел,а овој другиот карши него како забезекнато го гледаше,не знаев кој е Мали Џокица,дал Латас дал Јанко Very Happy Very Happy Very Happy


... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  не заебаај, па тие се бе платени комедијанти отсекогаш, кој ги плаќа тој ги вози..., но кога се однесува до вистинскиот реален свет ,тие се само Бојо НУЛИ, ама за овој конструираниот од кошер американците кој ни го продаваат ко глобален бренд, бара такви самобендисани глупандери. Од друга страна очигледно ги бива за проституција и супер заработка у браншата.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Пет Окт 10 2014, 18:22

Ако имаш прилика да ги гледаш,(малку,зошто до крај нема да можеш) ќе се смееш со солзи.
Јас сум се смеел ко нездрав. Very Happy Very Happy

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Окт 11 2014, 21:32

concrete напиша:
чучулига напиша:А велиш и уставниот судија се шали?

Уставен судија ја сведва жената на ниво на инкубатор.

ееееееј алооооооооо!!!!!!!

а бе дејче  ..технички гледано е инкубатор. Ама затоа природата всадила и софтвер кај луѓето, па тие на тоа гледаат и го чувствуваат подруго. Сакаат деца.
Е сеа им вградила и ЗАБОРАВАЊЕ, бидејќи у што годе се кладам дека нема жена на овој свет која би родила второ итн. дете,  ако бргу после не ги заборави заебанциите на бременоста и породилните болки.
Трик природе.
А што мислел судијата незнам , можеби имал некое поетско надахнуче тогаш..., кој ќе ти знае што може да мисли еден корумпиран судија.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Аhhhhh....

a second to late and а dollar to short...

Во секој случај,

конкрит, појма немаш шо збораш.

Можи да претпоставиме дека сум интелктуално добростоечка? Е ај во то да клајме дека и знам шо е пороѓај и процесот на разглобување и кинење на мускули, ткива и се'..

е види... не дека само сакам да го поминам то нешто туку, чоеку, јас не дека имам само само желба, имам потреба од то. Веројатно ко гасејнца да излези пеперутка. Е арно ама нема! Неможи, толку.

Глупо е конкрит да си земаш за право ко уставниот судија да збораш за нешто шо појма немаш.

И уште поглупо е јас ова шо го пишам.

Јеби га, шкарт.

И, ако севкупното мое постоење се состои врз биолошката репродукција, јасно е дека немам шо да барам на светов нели?

Нема потреба ни ефект од мене како чоек, свест, мисла, емоција, не сум конструктивна, не сум постоење, јас сум само матка... технички, инкубатор а заради аномалија во ембрионалниот ми развој јас сум ништо...... дефект, шкарт.

Конкрит, со здравје.

P.S. Па со ваквите толкувања, за и со Уставот најарно ќе беше мајка ми да ме абортираше. Иронија на ента!!!
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Окт 12 2014, 00:14

..што е проблемот Чучулига, како можеш своите ставови и погледи на свет кои секој нормален, разумен и добронамерен човек треба , а и  ги почитува како твои такви какви се и со твое право така да ги тумачиш и сваќаш, да ги карактеризираш како космичка вистина и единствено валидни ,а сите други појма немаат????
Дури и кога се тие твоите очигледно во нескалад  со одлуките на природата која единствено меродавно си одлучува за редот на работите на она што е нејзино???
Нажалост ќе те разочарам, ама и твоето и моето постоење  имаат само една цел во однос на намерите на природата..., а тоа е репродукција. Која може и апансас да прекине во некој такт. И ти и јас сме резултат на тоа, инаку никогаш во вечноста, бескрајно кусо време во однос на неа немаше да постоиме и  немаше сега да се караме околу ова... Very Happy Very Happy
Се друго што е резултат на еволуцијата која довела до тоа да имаме вакво ниво на ум кое може да конструира и лични ставови и погледи на работите, е наша лична работа и со неа можеме да си праиме и разноразни бајрами на умот, што не треба да се зама како невидено зло...и вака да се реагира на се.. со што лично не се слагаш.
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Окт 12 2014, 00:24

concrete напиша:..што е проблемот Чучулига, како можеш своите ставови и погледи на свет кои секој нормален, разумен и добронамерен човек треба , а и  ги почитува како твои такви какви се и со твое право така да ги тумачиш и сваќаш, да ги карактеризираш како космичка вистина и единствено валидни ,а сите други појма немаат????
Дури и кога се тие твоите очигледно во нескалад  со одлуките на природата која единствено меродавно си одлучува за редот на работите на она што е нејзино???
Нажалост ќе те разочарам, ама и твоето и моето постоење  имаат само една цел во однос на намерите на природата..., а тоа е репродукција. Која може и апансас да прекине во некој такт. И ти и јас сме резултат на тоа, инаку никогаш во вечноста, бескрајно кусо време во однос на неа немаше да постоиме и  немаше сега да се караме околу ова... Very Happy  Very Happy
Се друго што е резултат на еволуцијата која довела до тоа да имаме вакво ниво на ум кое може да конструира и лични ставови и погледи на работите, е наша лична работа и со неа можеме да си праиме и разноразни бајрами на умот, што не треба да се зама како невидено зло...и вака да се реагира на се.. со што лично не се слагаш.

Молам?

Молам!?

avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Окт 12 2014, 00:45

ДОЛУ ГНАСНИОТ ПАРТИСКИ ИНДУЦИРАН УСТАВЕН СУД!!!

ДОЛУ МОРОНШТИНАТА!!!

СЕКОЈ ИМА ПРАВО НА ИЗБОР

МОЕ ТЕЛО МОЈ ИЗБОР!!!

avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Окт 12 2014, 01:25

чучулига напиша:ДОЛУ ГНАСНИОТ ПАРТИСКИ ИНДУЦИРАН УСТАВЕН СУД!!!

ДОЛУ МОРОНШТИНАТА!!!

СЕКОЈ ИМА ПРАВО НА ИЗБОР

МОЕ ТЕЛО МОЈ ИЗБОР!!!

Добро де , кој ти брани или спречува во тоа изборот??? Што се жестиш па толку...оди едно мучук јајце , мавни од фасада на уставен суд да ти пројде лутината Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Окт 12 2014, 01:34

Мене никој ништо не ми брани, за то има забрана конкрит.

Уставниот суд ги прогласи жените за биљки, створења неспособни да донесуваат одлуки за самите себе...

Знајш шо... па има некој друг кој го боли за ова? Има засегнати жени?

avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Окт 12 2014, 01:57

Добро де , кој ти брани или спречува во тоа  изборот??? Што се жестиш па толку...оди едно мучук јајце , мавни од фасада на уставен суд да ти пројде лутината Very Happy Very Happy

Конкриииииит

ах, пак ја љуфна.

Додша то уставот ги изништожи сите жени..

цк. расправајте си се со домазетите.

За неинформираните, информирајте се за домазетите.


Последната промена е направена од чучулига на Нед Окт 12 2014, 02:02. Мислењето е променето 1 пати
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Окт 12 2014, 02:00

чучулига напиша:


Добро де , кој ти брани или спречува во тоа  изборот??? Што се жестиш па толку...оди едно мучук јајце , мавни од фасада на уставен суд да ти пројде лутината Very Happy Very Happy

Конкриииииит

ах, пак ја љуфна.[/quote]

добро де ја љуфнав ,ако така викаш.... и ај сеа смир-смир и да одам мирен да си легнам, уморен сум денес од 6-ипол сум станат.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Окт 12 2014, 02:06

Ако е до мене, спиј си рает.

Шо е твое ќе си дојди.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Окт 12 2014, 10:32

чучулига напиша:Ако е до мене, спиј си рает.

Шо е твое ќе си дојди.
...
"Ако е до мене, спиј си рает." еее инаетчика битолска Very Happy Very Happy инаку што е до мене што дошло-дошло, сега може само јас да си одам...ча Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Morski galeb on Пон Окт 13 2014, 13:23

чучулига напиша:ДОЛУ ГНАСНИОТ ПАРТИСКИ ИНДУЦИРАН УСТАВЕН СУД!!!

ДОЛУ МОРОНШТИНАТА!!!

СЕКОЈ ИМА ПРАВО НА ИЗБОР

МОЕ ТЕЛО МОЈ ИЗБОР!!!


Жената има право да го слуша мажот. king

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Окт 14 2014, 03:46

Morski galeb напиша:
чучулига напиша:ДОЛУ ГНАСНИОТ ПАРТИСКИ ИНДУЦИРАН УСТАВЕН СУД!!!

ДОЛУ МОРОНШТИНАТА!!!

СЕКОЈ ИМА ПРАВО НА ИЗБОР

МОЕ ТЕЛО МОЈ ИЗБОР!!!


Жената има право да го слуша мажот. king

..здраво галебу морски, долета те гледам некако ќефлија : да го слуша мажот??? не биди наивен Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy тоа само у турски серии го има и тоа оние ердоганско позатуцаните... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 14 2014, 16:08

Morski galeb напиша:

Жената има право да го слуша мажот. king

Нормално. Никој не спори.

Се спори правото на жената да не "слуша" секакви будали, будалички, будалетинки и сите шо припаѓаат на тој сој.

http://plusinfo.mk/vest/154366/Rodi-go-pa-ostavi-go-ako-ne-sakash-da-go-chuvash

Настрана шо ја силуваат жената, а башка дека институциите за згрижување на лица со посебни потреби се за приказ, во хорор филм.

Инаку, знам дека мене домаќинот ме слуша. Има слух и уши чоекот.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 14 2014, 16:44

Шо ќе праеше Европа ако ДПМНЕ-вскиот гениј не му ги опули очите

http://plusinfo.mk/vest/154387/Nikolovski-do-EU-Ako-ne-n-sakate-imame-otvorena-ponuda-od-Rusija

И како, како? Ај пак, за чешит: ... дали е Европа свесна дека: „најдобар играч за Русија на Балканот е Грција која не дозволува Македонија да влезе во Европската унија со наметнат спор за името“.. ми се чини никогаш нема да ми се здосади од ова !!!

Николовски, тебе те чекаше Европа за да и кажиш шо е шо! Еми како!
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот