Македонска политика - општо

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пон Јун 02 2014, 20:36

Некој своевремено лажел!

Дали Заев со потпис на одлуката за легализација на ‘’Глобал’’ ја призна вината?

http://www.sitel.com.mk/mk/dali-zaev-so-potpis-na-odlukata-za-legalizacija-na-global-ja-prizna-vinata


http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=77595

Што читам и онаа шекерната денеска нешто ломотела!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by punter ohrid on Вто Јун 03 2014, 09:25

king2 напиша:Некој своевремено лажел!

Дали Заев со потпис на одлуката за легализација на ‘’Глобал’’ ја призна вината?

http://www.sitel.com.mk/mk/dali-zaev-so-potpis-na-odlukata-za-legalizacija-na-global-ja-prizna-vinata


http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=77595

Што читам и онаа шекерната денеска нешто ломотела!

Sekernata uporno tera po svoe, se uste veruva deka narodot e glup i deka moze da prodava prikaski koj odamna se vide deka ne pominuvaat.
I na dete od prvo odelenie mu e jasno zosto ne zaebavaat svetskive golemci, ama za zal toa nikako ne mozat i ne sakaat da go razberat autistive od nadjdobrata vtora partija vo MKD.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Јун 03 2014, 12:45

punter ohrid напиша:

Sekernata uporno tera po svoe, se uste veruva deka narodot e glup i deka moze da prodava prikaski koj odamna se vide deka ne pominuvaat.
I na dete od prvo odelenie mu e jasno zosto ne zaebavaat svetskive golemci, ama za zal toa nikako ne mozat i ne sakaat da go razberat autistive od nadjdobrata vtora partija vo MKD.


..хе разбираат бе како не рзбираат...и Шеќерната и Зајко и оној Тито кој се плетка  и смета наоколу ко тафтабита..,  ама ако зинат Р од разбирање , нема Прада чанти..нема лагоден живот од продавање муда за бубрези , нема политички врски кои збогатуат.
За 24 саата ќе ги снема , веројатно и физички , ако им откажат послушностѕ на своите финансиери.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Јун 03 2014, 22:07

concrete напиша:
punter ohrid напиша:

Sekernata uporno tera po svoe, se uste veruva deka narodot e glup i deka moze da prodava prikaski koj odamna se vide deka ne pominuvaat.
I na dete od prvo odelenie mu e jasno zosto ne zaebavaat svetskive golemci, ama za zal toa nikako ne mozat i ne sakaat da go razberat autistive od nadjdobrata vtora partija vo MKD.


..хе разбираат бе како не рзбираат...и Шеќерната и Зајко и оној Тито кој се плетка  и смета наоколу ко тафтабита..,  ама ако зинат Р од разбирање , нема Прада чанти..нема лагоден живот од продавање муда за бубрези , нема политички врски кои збогатуат.
За 24 саата ќе ги снема , веројатно и физички , ако им откажат послушностѕ на своите финансиери.... Very Happy

Не за 24 часа, но како што тргнале и самите себе се изолираат и маргинализираат, не им гине за некој месец тотално снемување, нит народ нит медуими ќе се интересираат за нив....

..ебаги глупите, мислат ако се инатат ко мали деца, неќам тоа, неќам таму, ... дека некој ќе ги моли ...

...комуњарите се застанати и закочени во времето, неменливи и неприлагодливи ... еволуцијата е неумолива, судбината на диносаурусите е позната ...
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by punter ohrid on Сре Јун 04 2014, 02:41

king2 напиша:
concrete напиша:
punter ohrid напиша:

Sekernata uporno tera po svoe, se uste veruva deka narodot e glup i deka moze da prodava prikaski koj odamna se vide deka ne pominuvaat.
I na dete od prvo odelenie mu e jasno zosto ne zaebavaat svetskive golemci, ama za zal toa nikako ne mozat i ne sakaat da go razberat autistive od nadjdobrata vtora partija vo MKD.


..хе разбираат бе како не рзбираат...и Шеќерната и Зајко и оној Тито кој се плетка  и смета наоколу ко тафтабита..,  ама ако зинат Р од разбирање , нема Прада чанти..нема лагоден живот од продавање муда за бубрези , нема политички врски кои збогатуат.
За 24 саата ќе ги снема , веројатно и физички , ако им откажат послушностѕ на своите финансиери.... Very Happy

Не за 24 часа, но како што тргнале и самите себе се изолираат и маргинализираат, не им гине за некој месец тотално снемување, нит народ нит медуими ќе се интересираат за нив....

..ебаги глупите, мислат ако се инатат ко мали деца, неќам тоа, неќам таму,  ... дека некој ќе ги моли ...

...комуњарите се застанати и закочени во времето, неменливи и неприлагодливи ... еволуцијата е неумолива, судбината на диносаурусите е позната ...

тие се тргнати на све или ништо, а шансите да добијат ништо се 99.9 %, ама јбг можда тогаш ке се разбудат долгиот сон и ке сватат дека резултати се добиваат со работа и достоинство  а не со лаги, манипулации и продаванје на муда за бубрези.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Сре Јун 18 2014, 00:35

Некако ко да има затишје на македонската политичка сцена, некаква летаргија владее....
..до времето ли е, до дождот ли е .... или нема кој да бранува...
...се што се случува се само внатрешни недоразбирања и превривања во сдсм .... но и тие веќе стануваат досадни ...
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by punter ohrid on Сре Јун 18 2014, 03:48

king2 напиша:Некако ко да има затишје на македонската политичка сцена, некаква летаргија владее....
..до времето ли е, до дождот ли е .... или нема кој да бранува...
...се што се случува се само внатрешни недоразбирања и превривања во сдсм .... но и тие веќе стануваат досадни ...

лето е ба ти, сите се прпуштени на уживање, здравје наесен кога СДСМ ке се разбуди ( ако се разбуди) можда ке биде поинтересно.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Јун 20 2014, 00:01

СДСМ постави пет услови за дијалог

http://dnevnik.mk/?ItemID=FF080C289A803343AAE6AE331DBF3062

Вториот и третиот збор се папагалското ... техничка влада..

..и не читав понатаму ....

Има ли некој да му објасни дека тој не е во никаква позиција да поставува услови!

...тој е ставен пред свршен чин ... земи или остави ... за кој со нивната суицидна и пишман аџија политика се самите најзаслужни ..
.. остави ќе значи .... сдсм станува техничко-технолошки вишок на мак политичката сцена.
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Јун 20 2014, 01:51

..просто е веќе тажно да се гледа како Грујо ги работи ко млад арпаџик у пролетна бавча.. Оној Зајко незнае каде му е глава , а каде пупак..да не веруеш на свои очи. Сега па кога ќе го репне  судов едно 450.000 евра има у камера да плаче ко мало дете. Шеќерната, признаам ја почитував , дури и ја жалев кога Herr Бране јавно ја злоупотреби и искористи.., вака така ...едно време изглеаше европски, беше исполнителна и вредна. Ама откако ја видов како се влечка ко крпа за бришење патос у Собрание, па у Шутка на избориве како  се кара ко Ајшечаје , т.е. ко последна уличарка, у апла романе жаргон и акцент..., па оние претњи со државни удари...заклучив дека ми требаат наочари со појака диоптрија...  Very Happy 
Да резимираме.....ил вака -ил така.., ни се еба матер, од Грујо нема да има куртул..... само Господ бог знае до кога..., да се надеваме дека некоја васпитачка у јасли знае да удри здрави темели на некој бебац...па да почекаме и пробаме среќа.
А оној NCD  има да има уште долго да скакута со:   готов е готов  на општа веселост на сите..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Саб Јун 21 2014, 00:43

concrete напиша:..просто е веќе тажно да се гледа како Грујо ги работи ко млад арпаџик у пролетна бавча.. Оној Зајко незнае каде му е глава , а каде пупак..да не веруеш на свои очи. Сега па кога ќе го репне  судов едно 450.000 евра има у камера да плаче ко мало дете. Шеќерната, признаам ја почитував , дури и ја жалев кога Herr Бране јавно ја злоупотреби и искористи.., вака така ...едно време изглеаше европски, беше исполнителна и вредна. Ама откако ја видов како се влечка ко крпа за бришење патос у Собрание, па у Шутка на избориве како  се кара ко Ајшечаје , т.е. ко последна уличарка, у апла романе жаргон и акцент..., па оние претњи со државни удари...заклучив дека ми требаат наочари со појака диоптрија...  Very Happy 
Да резимираме.....ил вака -ил така.., ни се еба матер, од Грујо нема да има куртул..... само Господ бог знае до кога..., да се надеваме дека некоја васпитачка у јасли знае да удри здрави темели на некој бебац...па да почекаме и пробаме среќа.
А оној NCD  има да има уште долго да скакута со:   готов е готов  на општа веселост на сите..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Хе хе хе .... како што читам деновиве и гледам по тивијата, ко да го ставиле на ражањ и го вртат на тивок огин ... изглеа ќе испадне некоја Казабланка на мк начин...
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Саб Јун 21 2014, 11:35

Грујо,дупи,а дупената страна е ко искубана кокошка расперушена а не може да излезе од скутот на Грујо.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Jул 03 2014, 10:23

okolu ovaa aferata ..."pedofil vo vladata" i Generalot...

.... razni spodobi se utepaa plukajki po Grujo i "kriminalcite" vo vladata ....

.. a nikoj od niv ne si go postavi prasanjeto ... Dali toa cistiot kako solza general, kumot go sobral od ulica, go biral na oglas ili go izbral zosto mu bil dolgogodisen dobar prijatel...???


Ako e tretoto ... togas rasbotata e mnogu zaebana..... aj pljukacite ke se setat zosto!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

NSDP

Пишување by king on Саб Jул 12 2014, 13:56

NSDP...!!!

Ovie be ti bile ziva komedija, dvajca bez trojca se ..pa uste se silat ...
... denes i oni ko papagali posle sdsm izjavuvaat ... Grujo se plasel od tehnicka vlada...

..ko mali deca inaetcii se ... ti se plasis, ti ne mozes, ti ova ti ona, korkaci itn..takvi eftini stosevi ne proagaat.. sto znam mozda uste ne porasnale i ne znaat deka Dedo Mraz ne postoi......pa ako se tolku silni ..sto ne izlegoa sami na izbori pa da se prebrojat ,tuku se lepat ko posledni lesperi za sdsm ....
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Сре Сеп 17 2014, 01:21

Шо е бе работава, молк, штама на нашава политичка сцена ... нигде никој, ништо не се случува.... завладеала некоја летаргија ...
.. некој најавуваше жешка есен ама изгледа цел е до гола кожа покиснат ... и скиснат ... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Arhimed on Сре Сеп 17 2014, 16:02

Прво Могерини од ЕУ најави дека можна е дестабилизација ако не се реши спорот за името. Сега се јави Невзат Халили:
Поранешниот пратеник во македонското собрание Невзат Халили утре во 13 часот пред споменикот на Скендер бег во Скопје ќе ја прогласи новата Република Илирида. Премиер на новата „република“ ќе биде Баки Сулемани, а со нив ќе биде и претседателот на Националниот фронт за човекови права и слободи, Идриз Синани викан „Куманова“, објави Алмакос.

За потсетување, Обама за Украина го кажа следното:
"We are well beyond the days where borders can be redrawn over the heads of Democratic leaders,"

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Сеп 17 2014, 18:05

Ќути трај немој да се наљутат па да прогласат ЌАЛИФАТ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Да ми кажуеше некој дека шиптарааната до толку ќе биде будала нема да верував, ама у комбинација со џихад миродија и нешто пари сешто може да се направи....
вчера само од мостот на Сарај до наплатната рампа изброив 10 џамии, а имам впечаток дека некоја ми се мушна неизброена....
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Сеп 28 2014, 14:52


Dobar e!

Македонија ќе биде олрајт


Ниту една анкета за СДСМ не е релевантна, ниту едни избори за СДСМ не се чесни, ниту еден медиум за СДСМ не е слободен с` додека нивната разлика со ВМРО-ДПМНЕ е 20 отсто. Односно 19, како што вели ИРИ. Во полза на овие немиените со брадите. За СДСМ, всушност, ништо не е во ред додека тие не победат. Тогаш, кога тие ќе победат, анкетите ќе бидат релевантни, демократијата ќе цвета, медиумите ќе бидат слободни. Тогаш Македонија ќе биде олрајт.

Партијата, всушност, уште живее во времето кога сметаше дека нејзино природно право е да владее, а овие другиве се само нужно зло создадено како колатерална штета на распадот на социјализмот и еднопартискиот систем што тие мора да ја трпат. Социјалдемократите очигледно уште не се помириле со тоа дека во Македонија е воведен повеќепартизам и дека тоа подразбира оти во одредени периоди ќе бидат во опозицијата. А спротивното, нивното доаѓање или враќање на власт, ќе мора да го одработат


......
http://kurir.mk/komentari/kolumni/173079-Makedonija-ke-bide-olrajt
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пон Сеп 29 2014, 10:44

..не е проблем што сдсм е отидена у красни курац, проблемот е што и вмро почнува да бауља во тој правец, а никаде на хоризонтот не се гледа некој кој знае и може да го искалкулира курсот на каде треба да се оди за да се излезе од маглава...., а без да не изеде глобалистичката-сорос аждаја Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Окт 02 2014, 10:49

А бе ... не ли ти е чудно што на у оној театарот ...партиската сдсм конвенција ... упс, пардон ... прославата на Дајнерс...  не можеше да се види ниедно лице од власта ..!!!???

..што е работата?
.. некој напраил утка у протоколот и не ги поканил?

... јблг .. некако не ми иде у глава да таква „голема“ фирма направи таков лапсус....
... или бобо ептен се попапучарил ... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Окт 03 2014, 16:32

Постојано , одново и одново се осчудувам на пословичната глупоќа на сдсм-овците во врвот на партијата ...не ми е јасно на што дрога се..
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Окт 03 2014, 17:35

concrete напиша:Постојано , одново и одново се осчудувам на пословичната глупоќа на сдсм-овците во врвот на партијата ...не ми е јасно на што дрога се..

..од видеото ... со жалосната сова .. Very Happy Very Happy

... ако не сака на цивилизациски начин да си замине, ќе замине на друг начин ....

... па ко што милуваат да кажат ..диктатура, режим  и слично ... во диктатура и режим преку ноќ  би го снемало за вакви изјави ... а види чудо едно .. ни влакно не му фали ...
... јблг ... некоја заебана дрога ќе да е у питање ... Very Happy Very Happy
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Окт 04 2014, 09:45

ZOMBIE games Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Окт 08 2014, 18:27

..хе генијалците од сдсм ќе го попијат изгледа до балчак. Дури и Тачи се враќа у Собрание после јасното чибу од бриселските педофилистичари. Very Happy Very Happy Very Happy
Ја слушам шеќерната нешто пелтачи како тие демек ќе продолжат со своите активности укажувајќи му на вмро каде треба да се поправа према препораките од комисијата , која види.... големо изненадување...пак ни дала препорака ..иако курвинска за добар даље... Very Happy Very Happy Very Happy
Не му ја исполниле метанијата на сдсм да ни ја укине , због демек диктатура која гради барокно Very Happy Very Happy Very Happy
Кои морони Боже мој ... и ај..... тие ми се јасни, но не ги сваќам оние кои уште тврдат дека црниот зајак е бел....
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Сре Окт 08 2014, 19:13

ха ха ха ... сега у сдсм се трескаат од таван и од под .... и кубат коси.. а некој изглеа и се исповратил врз шведската маса
.. со неодземањето на препораката ... им го ускратија задоволството да доживеат оргазам .... Very Happy Very Happy

..а толку надеж полагаа во одземањето ...

..а шекерната ..остај ја, не и замерај ... таа одамна не знае што збори ..
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот