Македонска политика - општо

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by reiter on Пет Ное 14 2014, 21:11

concrete напиша:хмммм...Чучулигана тврди дека сум неписмен , ти еве дека сум ќорав ..., а јас само стар и дебел... Sad
старост мудрост, - дебело значи правилно и здраво се храниш благодарејќи на рекламата од владата на Република Македонија и Премиер Г-дин Никола Груевски. Wink
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Пет Ное 14 2014, 21:44

concrete напиша:хмммм...Чучулигана тврди дека сум неписмен , ти еве дека сум ќорав ..., а јас само стар и дебел... Sad
pogreshno si razbral ...jas velam "SLEPCI "za onie shto se pravat pri oci koravi i gi glasaat ...
ne se odnesuvashe ova za tebe ,netuku si umisluvaj .....
i dosta si delish samiot komplimenti ...ova izleguva ko onaa narodnata "falime usto ,ke te raschepam ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Пет Ное 14 2014, 21:46

reiter напиша:
concrete напиша:хмммм...Чучулигана тврди дека сум неписмен , ти еве дека сум ќорав ..., а јас само стар и дебел... Sad
старост мудрост, - дебело значи правилно и здраво се храниш благодарејќи на рекламата од владата на Република Македонија и  Премиер Г-дин Никола Груевски. Wink

DOBREDOJDE na forumot ...se chustvuvam ubavo koga te chitam ........pozdrav
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by reiter on Пет Ное 14 2014, 21:54

OSA напиша:
reiter напиша:
concrete напиша:хмммм...Чучулигана тврди дека сум неписмен , ти еве дека сум ќорав ..., а јас само стар и дебел... Sad
старост мудрост, - дебело значи правилно и здраво се храниш благодарејќи на рекламата од владата на Република Македонија и  Премиер Г-дин Никола Груевски. Wink

DOBREDOJDE na forumot ...se chustvuvam ubavo koga te chitam ........pozdrav

позз
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Ное 16 2014, 17:57

concrete напиша:
чучулига напиша:Вака испаѓа си неписмен.

...признаам.., стар и дебел.., ама неписмен...никако!!!  Smile Smile
"Вака испаѓа си" е поинакво од :Ти си.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 19:02

...добро де  како кажеш  таков сум.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Ное 16 2014, 20:56

concrete напиша:...добро де  како кажеш  таков сум.... Cool
Ти, за мене си само и едноставно господин конкрит.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Il presidente on Вто Ное 18 2014, 15:55

Mene vceravecer pak mi rekla vo štáb deka sekoja recenica treba da zavŕši so:
Da zivee Makedonija I premierot Nikola Gruevski!

Il presidente

Posts : 13
Join date : 2014-07-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by YAS on Вто Ное 18 2014, 23:35

Море арно што не ви рекле да додадете ,,и претседателот Хорхе".

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by хан Ацо on Чет Ное 20 2014, 18:54

Никой во МК нема толку големи мадиньа като Любчо,он е закон!


Зошто се премолчуваат настани во Србија кои го загрозуваат македонскиот идентитет?

ВМРО-Народна партија со интерес ја проследи посетата на Московскиот и Патријархот на цела Русија, г-дин г-дин Кирил на Србија и изразува длабоко жалење од целосниот медиумски мрак на провладините медиуми, премолчувајќи кристално чисти и јасни Негови пораки за статусот на МПЦ.

Имено, рускиот Патријарх на средбата со српскиот Патријарх, недвосмислено порача дека МПЦ е неотуѓив дел од СПЦ. Како потврда на ова следеше и официјална средба со претставници на непризнатата црква во Македонија, Православната Охридска Архиепископија на расчинетиот владика Вранишковски. Дополнително, поканата на ПОА да учествува на богослужба заедно со руски и српски православни свештеници во сослужение чиноначалствувано од рускиот Патријарх и српскиот поглавар, канонски ја определуваат позицијата на ПОА за нивна братска православна црква .

ВМРО-Народна партија очекуваше жестока реакција од Синодот на МПЦ за крајно негаторскиот однос на братските православни цркви на Русија и Србија, кон МПЦ. На големо наше разочарување немаше никаква реакција и од страна на официјалните власти во одбрана на правата на православните македонски верници претставени од МПЦ. Ваквиот дециден став на рускиот Патријарх ги демаскира сите заговорници од власта и нејзините медиуми дека заради одбраната на идентитетот треба да се определиме за Русија како наш иден стратешки партнер, со Србија како наш главен лобист.

ВМРО-Народна партија постојано укажува на сите провокации и негирања што доаѓаат од Србија, како по правило не наидуваат на никаква осуда од страна на власта. Премолчувајќи го и овој голем скандал, кој значи директно негирање на македонскиот идентитет, свесно не фрла во прегратките на Србија. И за крај, дали огромниот порив на симпатии од власта кон Србија, ќе оди до таму да резултира со дистанцирање од МПЦ и приближување кон ПОА.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by reiter on Пет Ное 21 2014, 09:43

хан Ацо напиша:Никой во МК нема толку големи мадиньа като Любчо,он е закон!


Зошто се премолчуваат настани во Србија кои го загрозуваат македонскиот идентитет?

ВМРО-Народна партија со интерес ја проследи посетата на Московскиот и Патријархот на цела Русија, г-дин г-дин Кирил на Србија и изразува длабоко жалење од целосниот медиумски мрак на провладините медиуми, премолчувајќи кристално чисти и јасни Негови пораки за статусот на МПЦ.

Имено, рускиот Патријарх на средбата со српскиот Патријарх, недвосмислено порача дека МПЦ е неотуѓив дел од СПЦ. Како потврда на ова следеше и официјална средба со претставници на непризнатата црква во Македонија, Православната Охридска Архиепископија на расчинетиот владика Вранишковски. Дополнително, поканата на ПОА да учествува на богослужба заедно со руски и српски православни свештеници во сослужение чиноначалствувано од рускиот Патријарх и српскиот поглавар, канонски ја определуваат позицијата на ПОА за нивна братска православна црква .

ВМРО-Народна партија очекуваше жестока реакција од Синодот на МПЦ за крајно негаторскиот однос на братските православни цркви на Русија и Србија, кон МПЦ. На големо наше разочарување немаше никаква реакција и од страна на официјалните власти во одбрана на правата на православните македонски верници претставени од МПЦ. Ваквиот дециден став на рускиот Патријарх ги демаскира сите заговорници од власта и нејзините медиуми дека заради одбраната на идентитетот треба да се определиме за Русија како наш иден стратешки партнер, со Србија како наш главен лобист.

ВМРО-Народна партија постојано укажува на сите провокации и негирања што доаѓаат од Србија, како по правило не наидуваат на никаква осуда од страна на власта. Премолчувајќи го и овој голем скандал, кој значи директно негирање на македонскиот идентитет, свесно не фрла во прегратките на Србија. И за крај, дали огромниот порив на симпатии од власта кон Србија, ќе оди до таму да резултира со дистанцирање од МПЦ и приближување кон ПОА.
за првиот пост неслушнав некој демант од никој од ВМРО-НП или пак лично од Љубчо...

kirenaumov.wordpress.com/2014/10/24/%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8-%D1%99%D1%83%D0%B1%D1%87%D0%BE/

24vesti.mk/24-analiza-14-11-2013
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 12:30

соња тарчуловска се вработила ко независен референт (да фак из дис?) во владата наша најдобра уште од времето на самоил па навака. јас повеќе не се секирам за иднината на протекторатов наш.

се секирам само дека "некој" ке дојде и ке каже дека транзицијата на бранко била крива за оваSad

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by YAS on Нед Ное 23 2014, 12:46

Centarec напиша:соња тарчуловска се вработила ко независен референт (да фак из дис?) во владата наша најдобра уште од времето на самоил па навака. јас повеќе не се секирам за иднината на протекторатов наш.

се секирам само дека "некој" ке дојде и ке каже дека транзицијата на бранко била крива за оваSad
Се надевам оние од владата биле совесни па и дале канцеларија на приземје и без тераса. Twisted Evil


Последната промена е направена од YAS на Нед Ное 23 2014, 12:46. Мислењето е променето 1 пати

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 12:46

Il presidente напиша:Mene vceravecer pak mi rekla vo štáb deka sekoja recenica treba da zavŕši so:
Da zivee Makedonija I premierot Nikola Gruevski!
a pred toa zborcheto ZNACI ...eve zaprimeti sekoj dpmneovec go upotrebuva ,zoshto neznam ,no najlesno ke gi prepoznaesh koi se od dpmne ,po toa zborce ....obicna recenica na nekoj kopuk odi vaka :znaci ,nie ,znaci ,mnogu znaci ,sakame ,znaci ,da lapame ,znace ,za toa sme znaci maheri ......
ZNACI da zivee Makedonija i premierot Nikola Gruevski
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 12:49

YAS напиша:Море арно што не ви рекле да додадете ,,и претседателот Хорхе".
znaci ,ova se podrazbira ,bez da im kazat
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 12:51

ЗНАЧИ феноменот не е поврзан со партија него со општо маќедонскиот комплекс дека нешто мора да се докажеме и да  искочиме во право Smile факт е дека е актуелен последниве неколку години, ама и факт е дека сите го имаме прифатено независно од политичка, етничка, сексуална припадност па и IQ ако сакаш.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 12:53

reiter напиша:
хан Ацо напиша:Никой во МК нема толку големи мадиньа като Любчо,он е закон!


Зошто се премолчуваат настани во Србија кои го загрозуваат македонскиот идентитет?

ВМРО-Народна партија со интерес ја проследи посетата на Московскиот и Патријархот на цела Русија, г-дин г-дин Кирил на Србија и изразува длабоко жалење од целосниот медиумски мрак на провладините медиуми, премолчувајќи кристално чисти и јасни Негови пораки за статусот на МПЦ.

Имено, рускиот Патријарх на средбата со српскиот Патријарх, недвосмислено порача дека МПЦ е неотуѓив дел од СПЦ. Како потврда на ова следеше и официјална средба со претставници на непризнатата црква во Македонија, Православната Охридска Архиепископија на расчинетиот владика Вранишковски. Дополнително, поканата на ПОА да учествува на богослужба заедно со руски и српски православни свештеници во сослужение чиноначалствувано од рускиот Патријарх и српскиот поглавар, канонски ја определуваат позицијата на ПОА за нивна братска православна црква .

ВМРО-Народна партија очекуваше жестока реакција од Синодот на МПЦ за крајно негаторскиот однос на братските православни цркви на Русија и Србија, кон МПЦ. На големо наше разочарување немаше никаква реакција и од страна на официјалните власти во одбрана на правата на православните македонски верници претставени од МПЦ. Ваквиот дециден став на рускиот Патријарх ги демаскира сите заговорници од власта и нејзините медиуми дека заради одбраната на идентитетот треба да се определиме за Русија како наш иден стратешки партнер, со Србија како наш главен лобист.

ВМРО-Народна партија постојано укажува на сите провокации и негирања што доаѓаат од Србија, како по правило не наидуваат на никаква осуда од страна на власта. Премолчувајќи го и овој голем скандал, кој значи директно негирање на македонскиот идентитет, свесно не фрла во прегратките на Србија. И за крај, дали огромниот порив на симпатии од власта кон Србија, ќе оди до таму да резултира со дистанцирање од МПЦ и приближување кон ПОА.
за првиот пост неслушнав некој демант од никој од ВМРО-НП или пак лично од Љубчо...

kirenaumov.wordpress.com/2014/10/24/%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8-%D1%99%D1%83%D0%B1%D1%87%D0%BE/

24vesti.mk/24-analiza-14-11-2013
za kakov demant zborish ?  minatata nedela beshe gostin na televizija 24 vesti (ima na internet ,ako ne si ja gledal )i megu drugoto zboruvashe za demografskite slucuvanja vo drzavata
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 12:58

Centarec напиша:соња тарчуловска се вработила ко независен референт (да фак из дис?) во владата наша најдобра уште од времето на самоил па навака. јас повеќе не се секирам за иднината на протекторатов наш.

се секирам само дека "некој" ке дојде и ке каже дека транзицијата на бранко била крива за оваSad
mnogu odamna raboti vo vlada ,mislam deka ona go ima zavereno i pismoto shto go isprati johan do gujo vo koe mu veli :znam deka vi e teshko no ve molam AMNESTIRAJTE GI UCKITE 
i zatoa gujo gi amnestira ne za drugo ....
eh shto ubavo ke mi legne da moze da se iskopa od nekoja arhiva ova pismovo ,da se postira da si go chitame mnogu beshe jako 
i  ne samo tranzicijata na Branko tuku i  na LJUBCO   "lopovlukot "se krivi !
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 13:04

а зарем ти очекуваше патриотиве наши антигрчки и антишиптарски да се побунат за тоа?

хммм кога ќе ми текне само дека некој ме убедуваше дека моменталнава власт каква е таква е мораме да ја гласаме пошто е едина сила која ќе се справи со шиптарите  : )))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by reiter on Нед Ное 23 2014, 19:23

OSA напиша:
reiter напиша:
хан Ацо напиша:Никой во МК нема толку големи мадиньа като Любчо,он е закон!


Зошто се премолчуваат настани во Србија кои го загрозуваат македонскиот идентитет?

ВМРО-Народна партија со интерес ја проследи посетата на Московскиот и Патријархот на цела Русија, г-дин г-дин Кирил на Србија и изразува длабоко жалење од целосниот медиумски мрак на провладините медиуми, премолчувајќи кристално чисти и јасни Негови пораки за статусот на МПЦ.

Имено, рускиот Патријарх на средбата со српскиот Патријарх, недвосмислено порача дека МПЦ е неотуѓив дел од СПЦ. Како потврда на ова следеше и официјална средба со претставници на непризнатата црква во Македонија, Православната Охридска Архиепископија на расчинетиот владика Вранишковски. Дополнително, поканата на ПОА да учествува на богослужба заедно со руски и српски православни свештеници во сослужение чиноначалствувано од рускиот Патријарх и српскиот поглавар, канонски ја определуваат позицијата на ПОА за нивна братска православна црква .

ВМРО-Народна партија очекуваше жестока реакција од Синодот на МПЦ за крајно негаторскиот однос на братските православни цркви на Русија и Србија, кон МПЦ. На големо наше разочарување немаше никаква реакција и од страна на официјалните власти во одбрана на правата на православните македонски верници претставени од МПЦ. Ваквиот дециден став на рускиот Патријарх ги демаскира сите заговорници од власта и нејзините медиуми дека заради одбраната на идентитетот треба да се определиме за Русија како наш иден стратешки партнер, со Србија како наш главен лобист.

ВМРО-Народна партија постојано укажува на сите провокации и негирања што доаѓаат од Србија, како по правило не наидуваат на никаква осуда од страна на власта. Премолчувајќи го и овој голем скандал, кој значи директно негирање на македонскиот идентитет, свесно не фрла во прегратките на Србија. И за крај, дали огромниот порив на симпатии од власта кон Србија, ќе оди до таму да резултира со дистанцирање од МПЦ и приближување кон ПОА.
за првиот пост неслушнав некој демант од никој од ВМРО-НП или пак лично од Љубчо...

kirenaumov.wordpress.com/2014/10/24/%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8-%D1%99%D1%83%D0%B1%D1%87%D0%BE/

24vesti.mk/24-analiza-14-11-2013
za kakov demant zborish ?  minatata nedela beshe gostin na televizija 24 vesti (ima na internet ,ako ne si ja gledal )i megu drugoto zboruvashe za demografskite slucuvanja vo drzavata
за ова ОСА зборам,имаше ли некоја реакција од ВМРО-НП?
kirenaumov.wordpress.com/2014/10/24/%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8-%D1%99%D1%83%D0%B1%D1%87%D0%BE/
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 19:42

reiter напиша:
OSA напиша:
reiter напиша:
хан Ацо напиша:Никой во МК нема толку големи мадиньа като Любчо,он е закон!


Зошто се премолчуваат настани во Србија кои го загрозуваат македонскиот идентитет?

ВМРО-Народна партија со интерес ја проследи посетата на Московскиот и Патријархот на цела Русија, г-дин г-дин Кирил на Србија и изразува длабоко жалење од целосниот медиумски мрак на провладините медиуми, премолчувајќи кристално чисти и јасни Негови пораки за статусот на МПЦ.

Имено, рускиот Патријарх на средбата со српскиот Патријарх, недвосмислено порача дека МПЦ е неотуѓив дел од СПЦ. Како потврда на ова следеше и официјална средба со претставници на непризнатата црква во Македонија, Православната Охридска Архиепископија на расчинетиот владика Вранишковски. Дополнително, поканата на ПОА да учествува на богослужба заедно со руски и српски православни свештеници во сослужение чиноначалствувано од рускиот Патријарх и српскиот поглавар, канонски ја определуваат позицијата на ПОА за нивна братска православна црква .

ВМРО-Народна партија очекуваше жестока реакција од Синодот на МПЦ за крајно негаторскиот однос на братските православни цркви на Русија и Србија, кон МПЦ. На големо наше разочарување немаше никаква реакција и од страна на официјалните власти во одбрана на правата на православните македонски верници претставени од МПЦ. Ваквиот дециден став на рускиот Патријарх ги демаскира сите заговорници од власта и нејзините медиуми дека заради одбраната на идентитетот треба да се определиме за Русија како наш иден стратешки партнер, со Србија како наш главен лобист.

ВМРО-Народна партија постојано укажува на сите провокации и негирања што доаѓаат од Србија, како по правило не наидуваат на никаква осуда од страна на власта. Премолчувајќи го и овој голем скандал, кој значи директно негирање на македонскиот идентитет, свесно не фрла во прегратките на Србија. И за крај, дали огромниот порив на симпатии од власта кон Србија, ќе оди до таму да резултира со дистанцирање од МПЦ и приближување кон ПОА.
за првиот пост неслушнав некој демант од никој од ВМРО-НП или пак лично од Љубчо...

kirenaumov.wordpress.com/2014/10/24/%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8-%D1%99%D1%83%D0%B1%D1%87%D0%BE/

24vesti.mk/24-analiza-14-11-2013
za kakov demant zborish ?  minatata nedela beshe gostin na televizija 24 vesti (ima na internet ,ako ne si ja gledal )i megu drugoto zboruvashe za demografskite slucuvanja vo drzavata
за ова ОСА зборам,имаше ли некоја реакција од ВМРО-НП?
kirenaumov.wordpress.com/2014/10/24/%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8-%D1%99%D1%83%D0%B1%D1%87%D0%BE/
za ova veke praevme muabet   na drugiot forum ...jas ti tvrdam deka nishto nema od ova ...shto da demantira VMRO_NP toa shto mu teknalo na kire naumov da trese gluposti ,pa duri i moze zemal paricka za da lae kako kutre ...porano mu gi sledev kolumnite no sega ne ....otide kaj milenko u emisija za da si se promovira pred izborot na predsedatel na SDSM  ,i otkako se IZGLUPIRA TAMU I NAMESTO DA POENTIRA SO NEKOJ USPEH ON SE ZAKOPA NA IZBOROT NA PREDSEDATEL  na SDSM ,i sega od maka trese zeleni za da si go podobri sopstveniot rejting ,ama dzabe mu e ....ako on veli ima slushnato od direktni uchesnici ,moral i mene da me slushne ....nema vrska veke ti kazav ,i nema shto da se demantira
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by reiter on Нед Ное 23 2014, 19:52

ако така велиш ти дека не треба да се демантира..моето мислење е дека треба досега да се реагирало ..недемантирање значи нешто друго.Зар не е чудно што сите од ВМРО-НП станаа министри,раководители итн..и тоа речиси најголем дел од раководството на истата.
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 20:01

reiter напиша:ако така велиш ти дека не треба да се демантира..моето мислење е дека треба досега да се реагирало ..недемантирање значи нешто друго.Зар не е чудно што сите од ВМРО-НП станаа министри,раководители итн..и тоа речиси најголем дел од раководството на истата.
bash za ova i LJubco zboreshe vo emisijata shto ti ja posociv da ja gledash ako ne si ja gledal ,veli site stanaa rakovodni organi ,znaci VMRO -NP raspolaga so super kadar ,no na izbori e sosema drug rezultatot ,samoto toa kazuva deka izborite se falsifikat ....vo emisijava isto spomna i za placot koj go kupi ,pa moze da se kaze deka i toa beshe eden vid demant na glupostive na kire
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 20:04

nemozam da tvrdam dali imalo ili ne demant klasicen ,no za mene ic ne e bitno toa ,jas edenostavno si ja znam vistinata PANORAMA ,i dovolno mi e
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by хан Ацо on Пон Ное 24 2014, 18:23

Како мислите,Бучковски го осудиа заради криминал,или заради политика?
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот