Македонска политика - општо

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Окт 21 2014, 22:38

ЦК!

Остај ти таквите мадиња за бубрези во споредбите баби и жаби посебно во контекст на презирност..

Фино те прашав да потрврдиш дали младината ни ја затупува и индоктринира тековната власт.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Окт 21 2014, 23:28

чучулига напиша:ЦК!

Остај ти таквите мадиња за бубрези во споредбите баби и жаби посебно во контекст на презирност..

Фино те прашав да потрврдиш дали младината ни ја затупува и индоктринира  тековната власт.

пак повторувам тековната власт е само тековна  испостава на глобалистичките свињи, таа не може ни да прдне без нивно намигнување, не па да ги затупува нашите деца.Тие моја чучулиге и да сакаат да го прават тоа немаат капацитет да го смислат онака како го гледаме на сцената. Зар мислиш дека тие се способни за такво префинето-перверзно сценарио???
Не сум од вчера и многу добро знам дека никој кој станува нешто во Македонската политика не може да биде тоа без да помине одредени филтри и одобрувања за погодност и да биде ракоположен од локалниот феудалец од замокот.
Се сеќавам на сите оние други кои или ги нема нигде или се прогласени и третирани како дворски будали за разбибрига на пучанство , кое во стариот добар систем ЛЕБ и ИГРИ се држи во задоволен транс, со точно дозирано неопасно ниво на закерање, јадење бурек и слични трици....за да верува дека демократски или револуционарно( како кој) јаде гурабии и се буни против " душманската власт"Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Сре Окт 22 2014, 04:19

чучулига напиша:Ај јас да прашам шо бива со ова

http://off.net.mk/lokalno/bulshit-detektor/kako-sum-sistematski-unishten-od-idioti

а башка со

http://plusinfo.mk/vest/995/ejakulacija-e-isfrlanje-na-semeto-vo-rodilniot-kanal-na-zenskata-edinka

Хахахахахааа

НЕЛОЈАЛЕН ГРАЃАНИН Е СЕКОЈ КОЈ ЕЈАКУЛИРА ВОН РОДНИОТ КАНАЛ НА ЖЕНСКАТА ЕДИНКА (КАКВО И ДА Е ЖЕНСКО ДА Е)

Биг брадр хес спокен.

А што бива со ова..

http://alsat.mk/index.php/vesti/od_zemjata/11243-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B8-%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D0%B4-%D0%BE%D0%B4%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8.html

http://mrt.com.mk/node/15768

или за тоа на пљусинфо не му се „збори“!?
..полесно му е да пишува за женската анатомија ...

avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Окт 22 2014, 07:50

Како шо бива?

Таму пиши дека некои шо напрајле пакост се уапсени.

Така јас прочитав.avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Окт 22 2014, 10:26

king2 напиша:
чучулига напиша:Ај јас да прашам шо бива со оваА што бива со ова..

http://alsat.mk/index.php/vesti/od_zemjata/11243-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B8-%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D0%B4-%D0%BE%D0%B4%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8.html

http://mrt.com.mk/node/15768

или за тоа на пљусинфо не му се „збори“!?
..полесно му е да пишува за женската анатомија ...

Хмммм, мислам дека сепак нивото на интелигенција на повеќето наши, вакви и онакви функционери е на степен на  сенилна џукела....Изгледа дека само такви ги пропуштаат на одредени положаи во државава. Иако и целава приказна е малку т'нка.., зошто покажаната глупоќа е со амплитуда која не постои.
Прво за хеликоптерите има  украинска понуда која е прифатена. Очигледно некој има договорено дупла аванта, која после е исплатена назад преку некои газоза фирми , а некој кој не добил дел и во тоа ...отишол и излајал или едноставно се свети Cool
Ако министерството за одбрана ПОЈМА нема за релациите на цени при вакви ремонти , тогаш нека плати стручњак за да им каже. Со пиљари ги снаоѓа ова , свесно или несвесно.
Значи прво не ми е јасно како некој отпосле открива дека преплатил.
Второ како во еден таков технички и стручен бизнис се замешани фирми со називи ПТП Деликатес традинг ЛТД“ ,„Студио Д“ ДОО Кочани, „Делта Текс Ко“ ДОО Кочани,или „Дрвомак“ од Благоевград, и второ од каде сега полиција знае какви пари и по каков основ вратиле украинците или само така гледа во гравче и претпоставува???
Требело уште кога договарале да стават прст на чело.., или авантата која тогаш ја зеле им се видела сега многу мало колаче према овие другиве пари..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Окт 24 2014, 17:23

...поручеква сум дома, па во позадина слушам, не гледам вести на TV, нешто никако не ми е јасно ...пола вести за што како било во USA, кој што напраил каде напраил, заклал-утепал....што ме боли патак што и како е таму... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Ное 04 2014, 22:23

Мери Николова....

катастрофа.

Сакам жени во политиката, не сакам Мериња Николови (множина). Никогаш не би гласала за неа, ниту за нејзини поддржувачи.

ц ц ц

Абе шо беше феминизам?
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Пет Ное 07 2014, 07:23

Добро бе мајку му можат ли да бидат некој таму толку покварени,да не можат да издржат Работнички да биде подобар од МЗТ.
Таквите тиквари,се најава за почетокот на крајот на владеењето на ВМРО.
Тоа се преломни работи кој се показател за тоа дека власта го изгубила тлото под нозе од преголема самобендисанотс,го потценила народот на ниво на кое директно се оди во амбис.
Ароганција кабадахијство,тоа просечниот народ не го сака и се плаши од тоа. Sad

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Ное 07 2014, 16:13

кнез напиша:Добро бе мајку му можат ли да бидат некој таму толку покварени,да не можат да издржат Работнички да биде подобар од МЗТ.
Таквите тиквари,се најава за почетокот на крајот на владеењето на ВМРО.
Тоа се преломни работи кој се показател за тоа дека власта го изгубила тлото под нозе од преголема самобендисанотс,го потценила народот на ниво на кое директно се оди во амбис.
Ароганција кабадахијство,тоа просечниот народ не го сака и се плаши од тоа. Sad

За што се работи, што тоа Работнички и МЗТ???
Инаку самобендисаноста која веќе не е фундирана со реално прогресивна иновација е PIPS за секоја влада , не па оваа која покажува веќе замор на материјалот. Посебно со упорното користење на бофл материјал за министри, губење секаков критериум за квалитет заради веќе неприфатливото ниво на загаденост со шкарт партиски суровини по критериумот : од кал нека е , од вмро да е... Very Happy Very Happy
Најнормаално , што да се очекува кога робот кој според законот на императорот треба му шепка..и ти си смртен и ти си смртен, одлучил да се одметне и повеќе не се вика Опозиција туку се мисли дал бургијаш , паркобран или Спартак е вистинското име за него.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Во такви услови секој би станал Калигула , не па еден премиер на една Македонска урамена и обадинтерена влада.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Пет Ное 07 2014, 16:59

кнез напиша:Добро бе мајку му можат ли да бидат некој таму толку покварени,да не можат да издржат Работнички да биде подобар од МЗТ.
Таквите тиквари,се најава за почетокот на крајот на владеењето на ВМРО.
Тоа се преломни работи кој се показател за тоа дека власта го изгубила тлото под нозе од преголема самобендисанотс,го потценила народот на ниво на кое директно се оди во амбис.
Ароганција кабадахијство,тоа просечниот народ не го сака и се плаши од тоа. Sad
dobar den dobro utro ...imashe ednash edna takva tema ,na edno mesto ...
da ve pozdravam ,site forumdzii ,
okolu padot ,ili ko shto pishuvash : najava za pocetokot na krajot .....jok takvo neshto nema i nema da ima ushte stotina godini ...
shto bi rekol V.DJ. da zivee d..ne ...(on vika jas nemozam ,shto da pravam ....
shto beshe ,potocno shto znacenje ima zborot :kabadahijstvo ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Arhimed on Пет Ное 07 2014, 17:05

OSA напиша:dobar den dobro utro ...
Добредојде ОЅА Smile

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Ное 07 2014, 17:08

хмм.., а јас се логирам и се чудам што тоа зуи овде.., добродошла Osa... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Пет Ное 07 2014, 18:03

OSA напиша:
кнез напиша:Добро бе мајку му можат ли да бидат некој таму толку покварени,да не можат да издржат Работнички да биде подобар од МЗТ.
Таквите тиквари,се најава за почетокот на крајот на владеењето на ВМРО.
Тоа се преломни работи кој се показател за тоа дека власта го изгубила тлото под нозе од преголема самобендисанотс,го потценила народот на ниво на кое директно се оди во амбис.
Ароганција кабадахијство,тоа просечниот народ не го сака и се плаши од тоа. Sad
dobar den dobro utro ...imashe ednash edna takva tema ,na edno mesto ...
da ve pozdravam ,site forumdzii ,
okolu padot ,ili ko shto pishuvash : najava za pocetokot na krajot .....jok takvo neshto nema i nema da ima ushte stotina godini ...
shto bi rekol V.DJ. da zivee d..ne ...(on vika jas nemozam ,shto da pravam ....
shto beshe ,potocno shto znacenje ima zborot :kabadahijstvo ....
Добра вечер,и добредојде на форумов. Smile
Конрете после тебе ја напшиал причината за кабадахијството(Калигула),а стотката беше за Бубето да владее ко индиски махараџа со разни колективни сеанси,ама си отиде ко усран голуб.
Владеењето е зезната работа, почнуваш да пропаѓаш таман кога си во својот зенит.Smile

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Ное 08 2014, 00:40

OSA напиша:
shto beshe ,potocno shto znacenje ima zborot :kabadahijstvo ....

Ааааа, оса.

Убо шо си тука, мило ми е дека имам шанса да те читам и да пробам да дошикам две три работи.

Поздрав.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Ное 08 2014, 09:59

Незнам дали затоа што имав прилика да се запознаам со работењето на неколку Старт-ап системи во Македонија, изгледа скоро сите финансирани од надвор (до сега не сретнав некој кој не е) и гледајќи го методот на работење на Македонската влада у последниве две-три години мислам , море се повеќе сум убеден дека у иста школија учеле занат.
Мати ја водата да не биде бистра, претурај од шупље-во празно, продавај ветер и магла и радња-ради.
Одамна соросовци сватиле дека светот е пун пара и будала.
Инаку занимливо е постојаното , во последно време мафтање со фактот дека Македонија има втор, така викаат.. , раст на БДП во Европа.
Лесно и е на владата на Македонија да тврди дека нулата ја дуплирала или триплирала.., нека проба Словеначкиот од 0,5% да го направи 0,75% , па да видиме чија баба белу вуну преде... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Ное 11 2014, 20:19

па нормално... математички, шо и да делиш и множиш со нуле е НУЛА..

то просто правило "заборај" да го нагласиш конкрит. Остај неедуцираните.

Нема суптилност поќе. Нема потреба.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Ное 11 2014, 21:02

...хе,хе не претеруј нихилистички , не е нула , но е близу до неа..., па производот на операцијата множење асемтотски и се лепи.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Ное 11 2014, 21:57

Пффф... не било баш  нула...

абе ајјјј!

Ти би баш да си љубезен. Оти?
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Ное 11 2014, 22:07

чучулига напиша:Пффф... не било баш  нула...

абе ајјјј!

Ти би баш да си љубезен. Оти?

како ма нељубезен???..па мене средно име ми е љубезен Very Happy Very Happy ова ти демек ако и јас мислев дека е нула ..ќе бев љубезен.., вака испаѓа не сум SmileSmileSmile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Ное 11 2014, 23:20

Вака испаѓа си неписмен.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Ное 12 2014, 11:12

чучулига напиша:Вака испаѓа си неписмен.

...признаам.., стар и дебел.., ама неписмен...никако!!! Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Чет Ное 13 2014, 20:53

ajde dobro vecer na site forumdziii ,posebno pozdrav na onie forumdzii shto mi posakavte dobre dojde na forumov ......neznam koj beshe od vas ,no vednash me precekavte so kritiki za g-din LJubco ...ne si otide ko posran golub ....isto ko shto ne laze site nas ovoj monstrumov ,taka go izlaza i nego i mu ja lapna partijata ...ova e chudovishte ....a protiv chudovishte ne se moze
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Ное 13 2014, 21:25

..ОSA баш ми е драго што те гледам овде вака жестока во одбрана на Бај Љубчо. Very Happy  Монструм викаш овој актуелниов ?? Сакаш да кажеш кај и да е ќе ја отфрли кожичката од крослинкани дека-јони и ќе се покаже во вистинската форма..: крабоиден шестокрак, члекаст инсект од третата планета на звездата кај нас позната како ТС3672??? Very Happy
Ај не ме зезај. Бај Љубчо како и Herr Brane, ако има божја правда кај и да е треба да ги стигне за злочините кон македонскиот народ. За ова "елиенов" дури после има да правиме муабет со кој PIPS да го третираме....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by OSA on Чет Ное 13 2014, 23:58

concrete напиша:..ОSA баш ми е драго што те гледам овде вака жестока во одбрана на Бај Љубчо. Very Happy  Монструм викаш овој актуелниов ?? Сакаш да кажеш кај и да е ќе ја отфрли кожичката од крослинкани дека-јони и ќе се покаже во вистинската форма..: крабоиден шестокрак, члекаст инсект од третата планета на звездата кај нас позната како ТС3672??? Very Happy
Ај не ме зезај. Бај Љубчо како и Herr Brane, ако има божја правда кај и да е треба да ги стигне за злочините кон македонскиот народ. За ова "елиенов" дури после има да правиме муабет со кој PIPS да го третираме....
.........ke se pokaze vo vistinskata forma .......odamna e pokazan ama kako SLEPCI NE GO GLEDAAT
za BAJ ljubco moze da diskutirame i toa na sledniov nacin : ti kazuvash eden zlocin ,jas probuvam da te demantiram ,posle pak kazuvash vtor zlocin ,jas pak objasnuvam ...
na kraj ke bide pobednik toj shto ke uspee da go OPRAVDA svojot stav ....
za her Brane ne bi sporela mnogu ne gi znam rabotite odvnatre ,no nekoi tezi za i okolu negoviot zlostor moze da gi diskutirame ,chisto da vidime koj ima pravo TI ili JAS

vo slednite 100 godini mislam deka i pokraj golemata zelba od nas i od strucnite lica nema da bide pronajden PIPS koj ke go tretira do unishtuvanje
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Ное 14 2014, 17:18

хмммм...Чучулигана тврди дека сум неписмен , ти еве дека сум ќорав ..., а јас само стар и дебел... Sad
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот