Повторно за Кингерот

Go down

Повторно за Кингерот

Пишување by king on Саб Дек 06 2014, 23:29

Осум од 9 патници загинале пред уривањето на Кингерот?!

http://vecer.mk/makedonija/osum-od-9-patnici-zaginale-pred-urivanjeto-na-kingerotОсуммина биле мртви пред да падне авионот на Трајковски

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=66AC91E54AE816409F27B9B6F0684999ПО ПОДНЕСЕНИОТ ИЗВЕШТАЈ
Десет прашања на кои Омер Кулиќ ќе треба да одговори за авионската несреќа во која загина Борис Трајковски

http://www.mkd.mk/makedonija/politika/deset-prashanja-na-koi-omer-kulikj-kje-treba-da-odgovori-za-avionskata-nesrekja


Осум од девет патници во авионот  загинале од силна експлозија на авионот, уште пред неговото уривање, пишуваат медиумите ?????????????????????????
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by concrete on Нед Дек 07 2014, 00:32..тоа многу јгленисаното се......., некако премногу дури и невообичаено премногу..
..несреќи се случуваат , најбизарни.., но оваа е секако многу чудно бизарна, што и да кажат "истражителите" на крај... Многу е занилмив фактот дека и двајцата Македонски председатели се најдоа на удар , а мотивот дефинитивно остана закукуљен и замумуљен, никому сватлив...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by хан Ацо on Нед Дек 07 2014, 09:36

Битниот вопрос е КОЙ и ЗОШТО!
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 15:27

објасни некој од што е таа експлозија предизвикана!?!?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by concrete on Пон Дек 08 2014, 15:36

Centarec напиша:објасни некој од што е таа експлозија предизвикана!?!?
Заев сигурно ќе каже, тој е по бомбите... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by OSA on Пон Дек 08 2014, 15:40

concrete напиша:
Centarec напиша:објасни некој од што е таа експлозија предизвикана!?!?
Заев сигурно ќе каже, тој е по бомбите... Very Happy Very Happy Very Happy
izvini shto ke vi se umesham ,centarec veli eksplozija ,spored izveshtajot ,ti pak velish zaev e po bombite ......od kaj znaesh deka eksplozijata   e  od bomba ???????????
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by YAS on Пон Дек 08 2014, 16:39

Гледал на гравче,пошто кристалната кугла му е дефект... Laughing Laughing Laughing

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by concrete on Пон Дек 08 2014, 17:25

OSA напиша:
concrete напиша:
Centarec напиша:објасни некој од што е таа експлозија предизвикана!?!?
Заев сигурно ќе каже, тој е по бомбите... Very Happy Very Happy Very Happy
izvini shto ke vi se umesham ,centarec veli eksplozija ,spored izveshtajot ,ti pak velish zaev e po bombite ......od kaj znaesh deka eksplozijata   e  od bomba ???????????..се извинувам, брзоплето не ја претпоставив варијантата дека може да е и лименка од пиво...
..уште од првиот ден имаше податок дека патниците ...скоро сите... се јагленисани , од друга страна барем од фотографиите се гледа , а и имаше муабети, дека бојата на надворешните површини на авионот е тука.
Од друга страна Бичкрафт Кингер е СТАР АВИОН..., конструиран е  некаде во 40-години и според   fail safe тогашните критериуми за такви структури  , што значи прилично рубосен и ГО ИМА на земја кога ќе се сруши, за разлика од модерните од кои останува само флека....
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by хан Ацо on Пон Дек 08 2014, 17:36

Centarec напиша:објасни некој од што е таа експлозија предизвикана!?!?


avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by concrete on Пон Дек 08 2014, 17:45

..Хане бре, ти ко бугарски сељак заостанат у 18 век.....
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by хан Ацо on Пон Дек 08 2014, 18:20

concrete напиша:..Хане бре, ти ко бугарски сељак заостанат у 18 век.....
Па нели знаеш дека сите бугари сме селячишта Laughing
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот