Повторно за Кингерот

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Повторно за Кингерот

Пишување by king on Саб Дек 06 2014, 23:29

Осум од 9 патници загинале пред уривањето на Кингерот?!

http://vecer.mk/makedonija/osum-od-9-patnici-zaginale-pred-urivanjeto-na-kingerotОсуммина биле мртви пред да падне авионот на Трајковски

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=66AC91E54AE816409F27B9B6F0684999ПО ПОДНЕСЕНИОТ ИЗВЕШТАЈ
Десет прашања на кои Омер Кулиќ ќе треба да одговори за авионската несреќа во која загина Борис Трајковски

http://www.mkd.mk/makedonija/politika/deset-prashanja-na-koi-omer-kulikj-kje-treba-da-odgovori-za-avionskata-nesrekja


Осум од девет патници во авионот  загинале од силна експлозија на авионот, уште пред неговото уривање, пишуваат медиумите ?????????????????????????
avatar
king

Posts : 9170
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by concrete on Нед Дек 07 2014, 00:32..тоа многу јгленисаното се......., некако премногу дури и невообичаено премногу..
..несреќи се случуваат , најбизарни.., но оваа е секако многу чудно бизарна, што и да кажат "истражителите" на крај... Многу е занилмив фактот дека и двајцата Македонски председатели се најдоа на удар , а мотивот дефинитивно остана закукуљен и замумуљен, никому сватлив...
avatar
concrete

Posts : 6504
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by хан Ацо on Нед Дек 07 2014, 09:36

Битниот вопрос е КОЙ и ЗОШТО!
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 15:27

објасни некој од што е таа експлозија предизвикана!?!?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by concrete on Пон Дек 08 2014, 15:36

Centarec напиша:објасни некој од што е таа експлозија предизвикана!?!?
Заев сигурно ќе каже, тој е по бомбите... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6504
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by OSA on Пон Дек 08 2014, 15:40

concrete напиша:
Centarec напиша:објасни некој од што е таа експлозија предизвикана!?!?
Заев сигурно ќе каже, тој е по бомбите... Very Happy Very Happy Very Happy
izvini shto ke vi se umesham ,centarec veli eksplozija ,spored izveshtajot ,ti pak velish zaev e po bombite ......od kaj znaesh deka eksplozijata   e  od bomba ???????????
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by YAS on Пон Дек 08 2014, 16:39

Гледал на гравче,пошто кристалната кугла му е дефект... Laughing Laughing Laughing

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by concrete on Пон Дек 08 2014, 17:25

OSA напиша:
concrete напиша:
Centarec напиша:објасни некој од што е таа експлозија предизвикана!?!?
Заев сигурно ќе каже, тој е по бомбите... Very Happy Very Happy Very Happy
izvini shto ke vi se umesham ,centarec veli eksplozija ,spored izveshtajot ,ti pak velish zaev e po bombite ......od kaj znaesh deka eksplozijata   e  od bomba ???????????..се извинувам, брзоплето не ја претпоставив варијантата дека може да е и лименка од пиво...
..уште од првиот ден имаше податок дека патниците ...скоро сите... се јагленисани , од друга страна барем од фотографиите се гледа , а и имаше муабети, дека бојата на надворешните површини на авионот е тука.
Од друга страна Бичкрафт Кингер е СТАР АВИОН..., конструиран е  некаде во 40-години и според   fail safe тогашните критериуми за такви структури  , што значи прилично рубосен и ГО ИМА на земја кога ќе се сруши, за разлика од модерните од кои останува само флека....
avatar
concrete

Posts : 6504
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by хан Ацо on Пон Дек 08 2014, 17:36

Centarec напиша:објасни некој од што е таа експлозија предизвикана!?!?


avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by concrete on Пон Дек 08 2014, 17:45

..Хане бре, ти ко бугарски сељак заостанат у 18 век.....
avatar
concrete

Posts : 6504
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by хан Ацо on Пон Дек 08 2014, 18:20

concrete напиша:..Хане бре, ти ко бугарски сељак заостанат у 18 век.....
Па нели знаеш дека сите бугари сме селячишта Laughing
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Повторно за Кингерот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот