Колумни, интервјуа ...

Страна 21 of 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Пет Мар 23 2018, 23:38

vlaska rabota.
nacekale pa zinale ,. i so gazovite.
ama ke im sekne.nabrzo.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Мар 24 2018, 08:10

my predlagam, na Apasiev i negovite "soborci" koi ne useaja da se doberat do fotelja kako ona kopileno Pufle Bogoevski
da prezalat edna plata i da kupat 10 kola kurtoni i dve kila boja - vo konzerva, da napolnat toa kurtonite, i prvo samite megju sebe da se oprobaat, kako Palevski sto go ofarba onoj stvoron gerovski sred Skopje..

a potoa da "krenat" vo "juris" protiv okupaciskiot rezim koj ja rasprodava drzavata.
znaci, kurtonite vo race i na revolucija. Sarena.

ama posarena da vi bide od prethodnata.
na sto lici ova, site ste sarale vo sarenata, ama ko igrana so stolicine,
deset decinja a devet stolici, i vo krug trckaat igraat , se ceka na signal, ....ringe ringe raja doso cika paja... i na "cuc" site kon stolicite devet a decinja deset. edno ke ostane da stoiiii.. e pa Apasiev , ti si toa bez stolce Smile

ajd sega pak revolucioniraj.


nejse, zabeancija na strana.


Професорот Димитар Апасиев уште еднаш ја разобличи уставноста на Законот за двојазичност. Во вечерашната емисија Само Вистина на Канал 5 со факти Апасиев повеќе пати прикажа во кои аспекти Законот ги надминува рамките на уставот. Тој истакна дека сферите во кои се користи албанскиот јазик се дефинирани со Уставот и не смее да се дозволи да се ништи Уставот.
-Уставот дефинира во кои сфери треба да биде употребен албанскиот јазик. Албанскиот јазик се употребува во органи на државната власт. Пожарникарите државна власт ли се? Здравството државна власт ли е? Поштенските марки државна власт ли се? Уплатниците, фискалните сметки тоа не е државна власт. Власт е се знае Собрание носител на централната власт. Законот ги надминува уставните граници кои ги дава уставотворецот во Амандманот 5. Тоа се пет сфери. Не може вие сега да го ништите уставот. Има уставно дефинирани основи, вели Апасиев.
https://republika.mk/897855


mislam, da bide jasno: ne Apasiev, tuku vakvi "VOLOVI" odamna gi razoblicija ovie rpedavnicki govna, SEMKATA DA IM SE SOTRE banjata.

ama togas Apasievci "rusea rezim" so kurtoni vo boja,
sega im prorabote svesta.
i ne samo nemu.


samo se prasuvam, dali si "frlaat zad sebe" za da si najdat pred sebe, koga ovie kopilinja ke bidat smeneti od vlast?

ili pak pred vreme ja fakjaat "pravata strana" distancitajki se od "dolgata raka na..."?kako i da e.

profesorot Apasiev e vo pravo.ama, sto fajde od toa?ps: patem, imase zolta i rozeva fleka na pantolonite, ne mu se izmile sigurno od bojata.....se fatila pa ostanala.. Wink
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by кнез on Саб Мар 24 2018, 08:46

Во Македонија секој кој е јавна политичка личност има големи шанси да работи за евроатланските служби.
Почнувајќи од Миленко и Мирка па се до овој млад мајмун,сите тие се најверојатно врбувани од американскиот режисер и им,се само доделени улогите кои треба да ги играат во преставата"Распаѓање на македонската држава и уништување на македонскиот народ".

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Мар 24 2018, 08:49

..a sto pravime koga jagninjata ke stivnat....
Laughing Twisted Evil Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by кнез on Саб Мар 24 2018, 09:06

Кога јагнињата ќе стивнат можат да се случат две работи.
Македонија и македонскиот народ да бидат изедени или да се појави македонскиот народен Дух,кој секој народ го поседува па сум сигурен дека и ние го поседуваме.
Е тогаш ќе почнат деновите на глоговите колци.
Ех да ми е да ги дочекам тие денови......

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Мар 24 2018, 09:44

nikogas makedonskiot narod ne bile izedeni.

nitu bilo nitu e se sluci.
nema pesna vo koja ne se kolnat predavnicite vo nasata istorija.
nema predavnik koj ne e "opean".
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Саб Мар 24 2018, 10:46

..дај бе побрзајте , зошто се глогов колец тешко најдува... Cool
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Мар 24 2018, 10:51

Tivka voda breg roni .
Ni od nas pocnala Makedonija ni so nas zavrsuva.
Sekoj koj misli deka makedobskiot narod mu e izmislen da m bide zabava dodeka mu trae zivotniot vek, pa pred da si umre, moze da isklyci, da izbrise, da restira, ze sto postoelo, ili da ja izvadi videokasetata koja imalo snimano makedonizam, se zaebal.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Саб Мар 24 2018, 12:20

VOL напиша:Tivka voda breg roni .
Ni od nas pocnala Makedonija ni so nas zavrsuva.
Sekoj koj misli deka makedobskiot narod mu e izmislen da m bide zabava dodeka mu trae zivotniot vek, pa pred da si umre, moze da isklyci, da izbrise, da restira, ze sto postoelo, ili da ja izvadi videokasetata koja imalo snimano makedonizam, se zaebal.
..јасно бе, ама  мртов коа си  кур те боли.Проблемот е каков свет останува за децата. А како гледам какви се пројдени низ америчка варикина па измиени, нив па ги боли патка.... Wink
А бе човече генерациите од 44 навака се за на кур.., не се туку занесуј. Од готово вересија напраивме , какви сме глупи и у  г'з праени.. Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Мар 24 2018, 14:32

Ne mislev na tebe tuku na lagodnive deca na soc-realistickite podopasesti strukturi. Koi se sega na vlast.
Nivnite a-la-Glistoslav Grcev sponzori mislat deka tie ja zapalile Makedonija, da im bide zanimalna, i sega, koga vekje ja izvetvija, sakaat i da ja ugasat ko neonska reklama. 
Ne smetam deka sme za nikade.
Imam i verba i nade vo narodot.
Zatoa sto ne go posmatram kako Waldorf &Statler od muppets od terasa.
Drug narod -nemam, niti pak stolce za posmatranje odstrana.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Прч on Саб Апр 21 2018, 15:57

Малку четиво за разонода: Ништо не е заборавено, Орданоски!
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Саб Апр 21 2018, 20:50

Прч напиша:Малку четиво за разонода: Ништо не е заборавено, Орданоски!
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот