Колумни, интервјуа ...

Страна 2 of 22 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Саб Јан 03 2015, 10:36

Бла, бла, бла ...
..е тоа ќе кажам ... за утринското свирање излазеќем ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9609
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS on Саб Јан 03 2015, 10:45

A nema da prodolzis da verglas osum puti, devet puti ???

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Саб Јан 03 2015, 10:48

Стално .... кога ќе осетам потреба .... да ве спуштам од облаци ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9609
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS on Саб Јан 03 2015, 10:55

king напиша:Стално .... кога ќе осетам потреба .... да ве спуштам од облаци ..

Sto stalno?Ke izigruvas zombiran papagal i ke verglas osum puti, devet puti ???

PS. Kade e ikonata za ... nemi se veruvaaaaa...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Саб Јан 03 2015, 11:02

Верувањето неверувањето е ствар на религиите ...
... а она девет десет пути е суровата реалност ...
..од која џабе се трудите да побегнете ...
..која стално треба да ви се тура под нос а малку почнете да полетуете кон облаците ...
avatar
king

Posts : 9609
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS on Саб Јан 03 2015, 11:17

Gledam deka si vo kriza , pa se povlekuvam.Razgovorot ke go prodolzime koga recnikot ke go zbogatis so poveke zborovi, osven osnovnite osum puti, devet puti....

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Саб Јан 03 2015, 11:18

Сигурно  наскоро ќе биде збогатен со ... десет пути ... Twisted Evil Twisted Evil
avatar
king

Posts : 9609
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS on Саб Јан 03 2015, 11:27

Jok, ovoj pat falsifikati i nasilno menuvanje na voljata na narodot nema da pomine.A ti ke go zbogatis recnikot so "ua Grujo"... 

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Саб Јан 03 2015, 11:32

YAS напиша:Jok, ovoj pat falsifikati i nasilno menuvanje na voljata na narodot nema da pomine.A ti ke go zbogatis recnikot so "ua Grujo"... 
Фалсификати постојат само во пореметените од порази сдсмоФски мали мозоци ...
... а тоа   ovoj pat ... веќе бар пет пати е чуено ... многу веројатно уште пет пати дека истото ќе се вергла ....
... а ако и дојде до промена, разбира се ... после едно 20-30 години ...  тешко да калифот ќе биде од сдсм ... тие ..сдсмоФци одамна ќе бидат заборавени ..
avatar
king

Posts : 9609
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Centarec on Саб Јан 03 2015, 11:33

да ти кажам и ја го чекам моментот кога ветрот ке задува у некој друг смер...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS on Саб Јан 03 2015, 11:39

king напиша:
YAS напиша:Jok, ovoj pat falsifikati i nasilno menuvanje na voljata na narodot nema da pomine.A ti ke go zbogatis recnikot so "ua Grujo"... 
Фалсификати постојат само во пореметените од порази сдсмоФски мали мозоци ...
... а тоа   ovoj pat ... веќе бар пет пати е чуено ... многу веројатно уште пет пати дека истото ќе се вергла ....
... а ако и дојде до промена, разбира се ... после едно 20-30 години ...  тешко да калифот ќе биде од сдсм ... тие ..сдсмоФци одамна ќе бидат заборавени ..
Ajde de , ne se vadi sega.Nema da bide prv pat da se svrtis protiv Gujokio.Veke videno... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS on Нед Јан 04 2015, 17:24

Za ova ne treba komentar ...


ПИСМО ДО НЕПОЗНАТОТО БИРОКРАТЧЕ: Дали денес му ја бакна раката на Шефот?

Мило мое исплашено бирократче,
Дали денес му ја бакна раката на Шефот? Дали ти се насмевна кога те погледна онака благо, татковски. И самиот знаеш дека тоа… не е добро. Дека Шефот е најопасен кога така ќе се насмевне.
Загрозена ти е позицијата, душичке моја напатена? Ти се тресе фотељката? Ма, јок. Не е земјотрес. Тоа надвор маршираат некакви студенти кои не постојат, извикуваат пароли кои не се слушаат, носат транспаренти на кои ништо не пишува. Ништо што тебе би те засегнало. Ти си на безбедно. Пикни си ја главата подлабоко во топлиот партиски песок и продолжи да штанцаш од тоа закончињата.
А јас како дел од непостоечките, можам само од срце да ти се извинам, бидејќи овие безобразни студенти и мрзливи професори, ти ги расипуваат есапите, ти го реметат комодитетот и ти го одземаат раатот. Сега, ќе треба да работиш 48/7, да читаш латиница, да толкуваш графикони, или да ги заокружуваш оние кои не се од вашите. Ќе треба да создаваш контра-реалност во која контра-студентите и контра-професорите ќе маршираат на контра-протести по контра-улици. Не ти е лесно, мило мое исплашено бирократче.
Знаеш зошто?
Затоа што надвор, низ улиците и плоштадите се освојува слобода. Со свирчиња, насмевки и отворени срца. Со мегафони, огнени говори, младешки ентузијазам и високо подигнат среден прст во правец на твојот Шеф. Со некои нови барања за ослободување од стегите, притисоците, уцените, манипулациите и подметнувањата. Веќе не се во прашање законите што ги штанцаш, ниту, пак, е битен твојот Шеф и неговата опака насмевка. Законите ионака постојано се менуваат, шефовите ионака паѓаат (сами од себе или со блага асистенција), ама она што ќе остане е нешто многу поголемо, мило мое исплашено бирократче.
Ќе остане каузата. Ќе остане свеста за сопствената сила како отпор против забеганоста на власта. Ќе остане освоената слобода. Од која се плашат сите шефови и нивните шефови. Сегашни и идни.
фејсбук статус на Гордана Попсимонова

http://grid.mk/read/news/509400725/9463583/pismo-do-nepoznatoto-birokratche-dali-denes-mu-ja-bakna-rakata-na-shefot

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 17:30

Длабок наклон до госпоѓата!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Нед Јан 04 2015, 18:59


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9609
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Нед Јан 04 2015, 19:02

Бацирака и бациразноразниработи не ценам.

Јасно изречен став ценам!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Centarec on Пон Јан 05 2015, 11:08

кинг само што докажа дека грујо=бранко

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by ribar on Пон Јан 05 2015, 11:22

king напиша:
Силиката е супер Охрид покрај езеро ,Батата -келавиот сега е во ДПМНЕ-небањати.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS on Пон Јан 05 2015, 11:31

Pa se znae deka vo dpmne se sobrani site poltroni ...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Пон Јан 05 2015, 11:34

ribar напиша:
king напиша:
Силиката е супер Охрид покрај езеро ,Батата -келавиот сега е во ДПМНЕ-небањати.
Па не е до толку луд за да оди по умот на зајкото и шекерната ...
..видел чоекот колку е саатот во сдсм ...
avatar
king

Posts : 9609
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by кнез on Пон Јан 05 2015, 13:10

Кинг.мислиш дека преку цвикерите му го гледа саатот на Бане и видел дека му е застанат? Very Happy Surprised

кнез

Posts : 681
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Centarec on Пон Јан 05 2015, 17:49

king напиша:
ribar напиша:
king напиша:
Силиката е супер Охрид покрај езеро ,Батата -келавиот сега е во ДПМНЕ-небањати.
Па не е до толку луд за да оди по умот на зајкото и шекерната ...
..видел чоекот колку е саатот во сдсм ...

не е за фалење ваков човек да имаш у партија Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 08:07

Колумната на Сашо Кокаланов во Слободен Печат

http://libertas.mk/соба-им-је-мала-али-кујча-велика/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Вто Јан 20 2015, 08:13

Слабо ....
..не го д...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9609
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 08:23

Оти бе кинг? види шуба идеја му дава на Миле за развојот на бизнисот со недвижности Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Прч on Вто Јан 20 2015, 11:43

Ова е голема чест за Миле Јанакиевски ... по весницине колумни пишуваат за него! Не рекле за џабе Србите: “за добрим се коњем прашина диже“. 

Cool
avatar
Прч

Posts : 229
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 22 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот