Колумни, интервјуа ...

Страна 5 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Нед Мар 29 2015, 15:10

sto nasol obesil...
..mozda e ..vkusna, koj go znae ..?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Нед Мар 29 2015, 16:20

Во секој случај е погрешна.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Нед Мар 29 2015, 17:27

e sea i ti.. modna revija.. gleas coekot e zbunjenoizgubljen posle obidine da se distancira od vladeackata struktura koja go nasadi da nikne vo ona sto e denes..
a do kade ke tera - ne so modava, tuku so politikava... ne ke e zad horizontot..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Нед Мар 29 2015, 17:36

Види, не го гледам од модна гледна точка.

Тој не е манакен, политичар е и со то неговиот надворешен изглед е еден вид билборд.

Од виденото на него и чуеното од него... чоекот е или ко шо велиш збунетоизгубен или дрско и безочно замајува и лажи.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Нед Мар 29 2015, 17:38

uste voda treba Vardar da donese -i da odnese..dodeka se pokaze od so e napraen..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Прч on Нед Мар 29 2015, 23:59

VOL: uste voda treba Vardar da donese -i da odnese..dodeka se pokaze od so e napraen..Пак се правиш на удрен. Ко божем никој да не знае, ако го немаше педигрето што го има, никогаш не ќе го клаевте министер да биди.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Пон Мар 30 2015, 00:05

Прч напиша:VOLuste voda treba Vardar da donese -i da odnese..dodeka se pokaze od so e napraen..

Пак се правиш на удрен. Ко божем никој да не знае, ако го немаше педигрето што го има, никогаш не ќе го клаевте министер да биди.
decko, Laughing , ja "klavam" samo kroz odnosi so zena , all-included,
 ministri "klavaat" drugi, pak si go utnal filmot.ali dobronamerno ova, da nemas zabuni Wink

"vol" za razlika od... nebitno Laughing , ne zastapuva politicka opcija,

a za ovoj, znam dobro i sto e i koj e , ne mu se sekiraj. veruvaj deka gubenje vreme e da mi objasnuvas koj e, skoro i da ne go ni komentiram na forumov...
i- tocno, e, vekje kazav, treba da "protece mnogu voda" za da izleze ovoj na videlina.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Пон Апр 13 2015, 13:11

Пелагониско езеро - колумна на Дамјан Манчевски

http://www.plusinfo.mk/mislenje/434/pelagonisko-ezero
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Пон Апр 13 2015, 13:16

Само уште еден во низата безвредни комуњарски памфлети...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Пон Апр 13 2015, 13:17

Ела да видиш како е светната Пелагонија.... не езеро, море е.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Пон Апр 13 2015, 13:18

Па сончево е денес ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Пон Апр 13 2015, 13:20

А јас на високо...
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Пон Апр 13 2015, 15:46

чучулига напиша:А јас на високо...
...викаш ..море???  Супер сеа овие злосторнички здружените ќе нарачаат градба на едно три подморници, две корвети и еден помал носач на авиони. Оние од Џенерал Дајнамикс затоа трљале раце , а мене ич не ми текнуе.... Very Happy Very Happy Very Happy
А морето башка е слатководно , ќе се утепа камчев шиткаjќи водa во калифорнија , се исушија бе ко сува гранка, капка немаат...
Колумни, интервјуа ... - Page 5 2ueo1sx
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Пон Апр 13 2015, 15:50

То можда оти Вол нон стоп ги колни за семки и такви земјоделски работи... изгледа клетвите негови фаќат!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Пон Апр 13 2015, 18:15

.....опасна е неговата VOL-овска клетва, кај и да е ќе почнат да им врнат жаби и змии и да фаќаат болести и красти. Мора да се искорени таа педерско-лезбоска коалиција и беспризорно богохулење....т.е. газење на сите негови заповеди систематски една по една и тоа со триење под штикла.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Arhimed on Пон Апр 13 2015, 19:00

чучулига напиша:Пелагониско езеро - колумна на Дамјан Манчевски

http://www.plusinfo.mk/mislenje/434/pelagonisko-ezero

king напиша:Само уште еден во низата безвредни комуњарски памфлети...

Еве од патриотски портал - Курир
Во извештајот што беше усвоен на денешната редовна седница се наведува дека Земјоделскиот комбинат „Пелагонија“, како трговско друштво извршило процена на штетата и таа изнесува 272.238.000 денари, а само делот што е на територијата на општината Битола процениле дека изнесува 139.957.402 денари.

И МРТ  -
Земјоделците кои претрпеа огромни штети од поплавите ќе бидат 100 процентно обештетени. Ваква одлука донела Владата на последната седница. Висината на исплатата зависи од проценката која ја прават Општинските комисии.

Порано на http://vlada.mk имаше линк до извештатите од нивните официјални седници. Да имаше ќе дадев линк.

Како и да е, ЗИК Пелагонија пријавила 4.5 милиони евра штета, а Владата најави дека 100% (што би рекла Лила) ќе се обесштетат. Конкретна одлука, линк до МЗШВ, транспарентна одлука за дадени пари - нема.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Пон Апр 13 2015, 19:37

чучулига напиша:То можда оти Вол нон стоп ги колни за семки и такви земјоделски работи... изгледа клетвите негови фаќат!!!
fakjaat, a?
e pa posto fakjaat, da se podmocas  vo gakji sekogas ko ke me ogovaras -A!
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Пон Апр 13 2015, 19:52

Маријанти еден!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Пон Апр 13 2015, 20:41

ete, se podmoca.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Чет Апр 16 2015, 13:12

Абе ааааај

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Чет Апр 16 2015, 13:17

И ти за изродов неповратно потроши саат од животот????
... а си можела на толку многу други попаметни работи ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Чет Апр 16 2015, 13:21

Признавам така е

Embarassed Embarassed Embarassed
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Зугра on Сре Мај 20 2015, 22:52

добро вечер. За прв пат сум на вашиов форум. Ве поздравувам и ми се допаѓа.

Зугра

Posts : 5
Join date : 2015-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Мај 20 2015, 22:54

Поздрав и тебе.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Сре Мај 20 2015, 23:18

Брисел направи полигон за терор на Балканот

Македонија не го заслужи тоа што и се случува
http://vecer.mk/Makedonija/Makedonija-ne-go-zasluzhi-toa-shto-i-se-sluchuva
Особено е интересен делот кај што се спомнува Бугаристан ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 5 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот