„Фалсификувани“ пасоши

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Саб Ное 29 2014, 09:54

Фатени се у небрано.Им треба време да смислат како ке спинуваат, релативизираат и дефокусираат. Ако опозицијата е паметна,наредниот скандал би требало да се представи во јавноста уште пред да се опорават од ова.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Саб Ное 29 2014, 15:59

глеам по фејсбук лугево шо коментираат у врска со пасошиве. читаш коментар - "хаха смешни се, го допреа дното, неможе за ова да има истрага", отвараш профил, компир фаца, на кавер ск2014, у лакјс соња тарчуловска, јохан, умс, миленко неделковски. секој втор пост му е литургија, и како господ сака сите да се сакаме, а идеш кај јанко на профил и го глеаш истиот како коментира - "комуњари едни ќе ве ебе сите до еден ќе висите на плоштад".

и така...вие арни по дома? Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Саб Ное 29 2014, 18:05

Centarec напиша:глеам по фејсбук лугево шо коментираат у врска со пасошиве. читаш коментар - "хаха смешни се, го допреа дното, неможе за ова да има истрага", отвараш профил, компир фаца, на кавер ск2014, у лакјс соња тарчуловска, јохан, умс, миленко неделковски. секој втор пост му е литургија, и како господ сака сите да се сакаме, а идеш кај јанко на профил и го глеаш истиот како коментира - "комуњари едни ќе ве ебе сите до еден ќе висите на плоштад".

и така...вие арни по дома? Smile
..а читаш профили на компир фаци, јеботе благи бог, ја неам појма ни кај е тој фејсбук, а не па профилите на компир фаци, обожаватељи  на супруги за бацање, па бацачи на супруги, умс-и, литургии , цеци-меци...бурекојадци и остала фолклор забава за сдсм-овци.... Very Happy Very Happy Very Happy
по дома ..арни, сполај му на бога, уште овој грујо да не не заебава, дечурлија  неможе чоколада да отворат раат ...би биле супер..се надевам и вие исто Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by OSA on Саб Ное 29 2014, 18:22

Centarec напиша:глеам по фејсбук лугево шо коментираат у врска со пасошиве. читаш коментар - "хаха смешни се, го допреа дното, неможе за ова да има истрага", отвараш профил, компир фаца, на кавер ск2014, у лакјс соња тарчуловска, јохан, умс, миленко неделковски. секој втор пост му е литургија, и како господ сака сите да се сакаме, а идеш кај јанко на профил и го глеаш истиот како коментира - "комуњари едни ќе ве ебе сите до еден ќе висите на плоштад".

и така...вие арни по дома? Smile
pomegu sonja i johan ne si zagledal tamu e ferus mustafov ,onaka ko kolega od cvetkovo meanche da i pomogne na koleshkata  sonja ....
prashuam edna vmrovka  shto prai johan sega kaj e shto raboti ,i pazi odgovor :  dobar e ,sega  e VTOR   choek u vmro dpmne ,odma posle grujo ,pali gasi e ......
i ovie KADRI ke ne opraele ...ne mi se veruva na koe deredze ne simnaa .....


inaku dobri po doma ...eve sega ruchavme pita ,super e ....vie ruchani ste ili ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by OSA on Саб Ное 29 2014, 18:27

concrete напиша:
Centarec напиша:глеам по фејсбук лугево шо коментираат у врска со пасошиве. читаш коментар - "хаха смешни се, го допреа дното, неможе за ова да има истрага", отвараш профил, компир фаца, на кавер ск2014, у лакјс соња тарчуловска, јохан, умс, миленко неделковски. секој втор пост му е литургија, и како господ сака сите да се сакаме, а идеш кај јанко на профил и го глеаш истиот како коментира - "комуњари едни ќе ве ебе сите до еден ќе висите на плоштад".

и така...вие арни по дома? Smile
..а читаш профили на компир фаци, јеботе благи бог, ја неам појма ни кај е тој фејсбук, а не па профилите на компир фаци, обожаватељи  на супруги за бацање, па бацачи на супруги, умс-и, литургии , цеци-меци...бурекојадци и остала фолклор забава за сдсм-овци.... Very Happy Very Happy Very Happy
по дома ..арни, сполај му на бога, уште овој грујо да не не заебава, дечурлија  неможе чоколада да отворат раат ...би биле супер..се надевам и вие исто Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
mnogu e i ova da se goltne ,znam gi razbiram obozavatelite ....mene na primer mi se LOSHI ,ama ne povrakam ,poshto znam deka ne sum im go zaokruzila krukceto ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Саб Ное 29 2014, 18:45

OSA напиша:
Centarec напиша:глеам по фејсбук лугево шо коментираат у врска со пасошиве. читаш коментар - "хаха смешни се, го допреа дното, неможе за ова да има истрага", отвараш профил, компир фаца, на кавер ск2014, у лакјс соња тарчуловска, јохан, умс, миленко неделковски. секој втор пост му е литургија, и како господ сака сите да се сакаме, а идеш кај јанко на профил и го глеаш истиот како коментира - "комуњари едни ќе ве ебе сите до еден ќе висите на плоштад".

и така...вие арни по дома? Smile
pomegu sonja i johan ne si zagledal tamu e ferus mustafov ,onaka ko kolega od cvetkovo meanche da i pomogne na koleshkata  sonja ....
prashuam edna vmrovka  shto prai johan sega kaj e shto raboti ,i pazi odgovor :  dobar e ,sega  e VTOR   choek u vmro dpmne ,odma posle grujo ,pali gasi e ......
i ovie KADRI ke ne opraele ...ne mi se veruva na koe deredze ne simnaa .....


inaku dobri po doma ...eve sega ruchavme pita ,super e ....vie ruchani ste ili ....
кажи и на таа да си ја скине книшката одма. за чоек после грујо да кажеш дека е ВТОР е елементарно непознавање на работите. минимум петти да каеше па ај некако да преџвакаш, али вака очигледно појма нема.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by OSA on Саб Ное 29 2014, 18:56

Centarec напиша:
OSA напиша:
Centarec напиша:глеам по фејсбук лугево шо коментираат у врска со пасошиве. читаш коментар - "хаха смешни се, го допреа дното, неможе за ова да има истрага", отвараш профил, компир фаца, на кавер ск2014, у лакјс соња тарчуловска, јохан, умс, миленко неделковски. секој втор пост му е литургија, и како господ сака сите да се сакаме, а идеш кај јанко на профил и го глеаш истиот како коментира - "комуњари едни ќе ве ебе сите до еден ќе висите на плоштад".

и така...вие арни по дома? Smile
pomegu sonja i johan ne si zagledal tamu e ferus mustafov ,onaka ko kolega od cvetkovo meanche da i pomogne na koleshkata  sonja ....
prashuam edna vmrovka  shto prai johan sega kaj e shto raboti ,i pazi odgovor :  dobar e ,sega  e VTOR   choek u vmro dpmne ,odma posle grujo ,pali gasi e ......
i ovie KADRI ke ne opraele ...ne mi se veruva na koe deredze ne simnaa .....


inaku dobri po doma ...eve sega ruchavme pita ,super e ....vie ruchani ste ili ....
кажи и на таа да си ја скине книшката одма. за чоек после грујо да кажеш дека е ВТОР е елементарно непознавање на работите. минимум петти да каеше па ај некако да преџвакаш, али вака очигледно појма нема.
nemozam da i kazam ....ona mi e nadredena  ....potochno jas sum i podredena ...a okolu "pojma nema "  se slagam ,no zatoa e  nadmene
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Саб Ное 29 2014, 22:04

Јанкуловска барала опозицијата да достави докази.Забегаа начисто.Очигледно ги фатија тотално неспремни.Со кој ли ум бара докази од опозицијата,кога аферата ја обелодени Фокус,а доказите се доставени до јавното обвинителство.


Министерката Јанкулоска бара од опозицијата да ги достави доказите за „наводно“ фалсификуваните пасоши

Денеска Министерката Гордана Јанкулоска побара од опозицијата да ги достави доказите и сознанијата во врска со написот и видеото што вчера го објави неделникот „Фокус“ за изработка на пасоши.
Таа ја повика опозицијата до нив да ги достават сознијата или евентуално доказите да за тие целосно да се истражат.
- Како институција за сите нивни сознанија или евентуални докази им стоиме на располагање за целосно да се истражат и да се отфрлат какви било сомнежи ако некој воопшто ги има, но не верувам дека некој може да подлегне на таква приказна, но сепак како институции спремни сме сериозно да ги испитаме, рече Јанкулоска.
Наспроти нивното тврдење дека се случува некаква кражба, посочува Јанкулоска никаква кражба ниту е пријавена ниту пак некој тврди дека нешто недостасува.
- Ако тие се пријавителот на кражбата ги повикувам да дојдат во првата полициска станица и да пријават што им е украдено, истакна министерката за внатрешни работи, изјави Јанкулоска, која денеска присуствуваше на почетокот на Авто Рели манифестацајата во Автокоманда.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Нед Ное 30 2014, 00:30

YAS напиша:Јанкуловска барала опозицијата да достави докази.Забегаа начисто.Очигледно ги фатија тотално неспремни.Со кој ли ум бара докази од опозицијата,кога аферата ја обелодени Фокус,а доказите се доставени до јавното обвинителство.


Министерката Јанкулоска бара од опозицијата да ги достави доказите за „наводно“ фалсификуваните пасоши

Денеска Министерката Гордана Јанкулоска побара од опозицијата да ги достави доказите и сознанијата во врска со написот и видеото што вчера го објави неделникот „Фокус“ за изработка на пасоши.
Таа ја повика опозицијата до нив да ги достават сознијата или евентуално доказите да за тие целосно да се истражат.
- Како институција за сите нивни сознанија или евентуални докази им стоиме на располагање за целосно да се истражат и да се отфрлат какви било сомнежи ако некој воопшто ги има, но не верувам дека некој може да подлегне на таква приказна, но сепак како институции спремни сме сериозно да ги испитаме, рече Јанкулоска.
Наспроти нивното тврдење дека се случува некаква кражба, посочува Јанкулоска никаква кражба ниту е пријавена ниту пак некој тврди дека нешто недостасува.
- Ако тие се пријавителот на кражбата ги повикувам да дојдат во првата полициска станица и да пријават што им е украдено, истакна министерката за внатрешни работи, изјави Јанкулоска, која денеска присуствуваше на почетокот на Авто Рели манифестацајата во Автокоманда.
... само нетокму човек .. фрла некакво си клипче и на цел глас вришти ... додажи, докажи ..

Мислам дека си толку опиен и забеган по сдсм што дури и слепец пореално гледа на работите...

.. а тоа за Фокус ... си ибало мамата ...  по хорскиот настап се гледа кој е позади ...

... се ми се чини дека ко Велија што го изгоревте и Фокус ќе го заебете ... пак ќе се прајте ..ја нисам одавде ...
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Нед Ное 30 2014, 02:58

Не оди тоа така Кингу.Во недостаток на аргументи да се обидуваш да го дискредитираш соговорникот.Овде темата не сум јас  туку глупавиот обид за спин на ДПМНЕ.Секаде во светот полицијата и обвинителството докажуваат криминал.само кај нас опозицијата треба да ја работи работата на полицијата и обвинителството.И кога си толку сигурен и ти твоите од ДПМНЕ кој стои зад ова,што не запнете и не докажете,па изнесете го тоа во јавноста. Наместо да лажете дека друг треба да ви ја работи работата.Но вие имате проблем,а тоа е дека овој пат ве фатија на дело.Инаку досега фалсификаторите ке беа на сите шители и курири а вие наголемо ке ја фалевте ефективноста на Гоца и Зврле.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Sahara raj on Нед Ное 30 2014, 07:25

Retorikava na King i konkretniov mnogu zalicuva so spinovite na vladinite glasnogovornici i nivnite mediuumski poltroni. ne samo sto zalicuva tuku e skoro kopi-past. A lepenjeto etiketi od tipot na "sdsmovci, brankovisti, zaevisti" na se i sekoj sto malku kriticno i ironicno ke gi iskomentira potezite na vlasta, stana vekje izliteno. 
Sepak dobro e sto teraat taka. Ionaka vekje se procitani i od onie so pomalku zdravorazumska logika. Nemenjavanjeto na taktika znaci deka gi potrosile site tehniki za rasfrlanje magla. Im ostanaa samo muskulite, a i tie im se atrofirani........ke vidime!
Edno e sigurno : krajot ne samo sto se nasetuva tuku se gleda. Ke bide mnogu tesko osvestuvanjeto i budenjeto. Posle ovolkava pijanka mnogu glavi ne ke mozat da se spravat so mamurlakot!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Нед Ное 30 2014, 08:42

абе гулаб писмоносец да слета во дворот на мвр со порака "иаме доказ дека заев краде", има да потераат истрага со сите капацитети.

абе па вие, за кинг и македонска банка не беше уредно документирано, што ако имало потпис печат, тоа не е доволно Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Нед Ное 30 2014, 12:14

Centarec напиша:абе гулаб писмоносец да слета во дворот на мвр со порака "иаме доказ дека заев краде", има да потераат истрага со сите капацитети.

абе па вие, за кинг и македонска банка не беше уредно документирано, што ако имало потпис печат, тоа не е доволно Smile
хе хе хе ... не сакам ни да помислам дека не знаеш кој беше на власт и кој гувернер во тоа време ....
... или работата е чиста или некој од спомнатите мижел ...
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Нед Ное 30 2014, 12:32

во кое време кинг? незнам у данска живеев. сеа живеам тука сеа ме интересира што се дешава. или мора стално по твое да се враќаме во некое друго време додека некој во презент континиус не ебе у здрав памет само за да му удоволиме да не го навредиме?

уосталом, зашто не направија детална анализа па да одговара гувернерот и власта од тоа време?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Нед Ное 30 2014, 12:39

Centarec напиша:во кое време кинг? незнам у данска живеев. сеа живеам тука сеа ме интересира што се дешава. или мора стално по твое да се враќаме во некое друго време додека некој во презент континиус не ебе у здрав памет само за да му удоволиме да не го навредиме?
секоја ствар на овој бел свет има: почеток, тек и крај.... и тие се мноогу чврсто поврзани и последователно т.е. причинско-последично се развиват од почетокот до крајот.
Ова што се случува сега е последица на она што пробаш да го бутнеш под черга.., но тоа не се бута така лесно и добрано влијае на сите напори на било кого кога проба да ја моделира иднината..што и реално е еднинственото можно да се стори...се друго е историја.
Не џабе викаат:  учи од историјата... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Данска викаш, ахам... Cool ..онаа трулата Данска??? Мора да многу смрди штом си дошол у ова геризов...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Нед Ное 30 2014, 12:44

па добро бе конкрит, ако ние ради една транзиција ке им праштаме у наредните 20 години. што треба хрватите да праат? абе тебе јасно ти е дека босна е пред нас? босна со геноцид пред 20 години со кражби транзиции со ВОЈНА! 

времето е лускуз кој го немаме

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by VOL on Нед Ное 30 2014, 13:14

ako Bosna e pred nas, togas najverojatno nie sme na ovaa strana od ambisot a taa Bosna e veke preku rabot, vo ambisot...

 Bosna bila pred nas..lele..
avatar
VOL

Posts : 15393
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пон Дек 01 2014, 19:09

па 400 евра им е средна плата, јебига

иначе на темава,

изгледа конечно ќе се добие разврска за овој случај чим се заангажираа провладините медиуми да се расчисти работава.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by OSA on Пон Дек 01 2014, 19:23

Sahara raj напиша:Retorikava na King i konkretniov mnogu zalicuva so spinovite na vladinite glasnogovornici i nivnite mediuumski poltroni. ne samo sto zalicuva tuku e skoro kopi-past. A lepenjeto etiketi od tipot na "sdsmovci, brankovisti, zaevisti" na se i sekoj sto malku kriticno i ironicno ke gi iskomentira potezite na vlasta, stana vekje izliteno. 
Sepak dobro e sto teraat taka. Ionaka vekje se procitani i od onie so pomalku zdravorazumska logika. Nemenjavanjeto na taktika znaci deka gi potrosile site tehniki za rasfrlanje magla. Im ostanaa samo muskulite, a i tie im se atrofirani........ke vidime!
Edno e sigurno : krajot ne samo sto se nasetuva tuku se gleda. Ke bide mnogu tesko osvestuvanjeto i ) dobar post ,iskreno i metaforichkite primeri se na mesto ,dajboze poveketo zaspani da se "shtreknat ,i da se razbudat na apans's ...ke vidime ,obrachotot se stega ,no ne se znae dali nekoj ke go skine (najavi za kriminal od strana na LJ.G  ,i negovo apsenje )ako i ova go naprai monsrumov ,lichno ke mu chestitam za titulata NAJGOLEM SPIN MAJSTOR 
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Пон Дек 01 2014, 20:05


Sahara raj напиша:Retorikava na King i konkretniov mnogu zalicuva so spinovite na vladinite glasnogovornici i nivnite mediuumski poltroni. ne samo sto zalicuva tuku e skoro kopi-past. A lepenjeto etiketi od tipot na "sdsmovci, brankovisti, zaevisti" na se i sekoj sto malku kriticno i ironicno ke gi iskomentira potezite na vlasta, stana vekje izliteno. 
Sepak dobro e sto teraat taka. Ionaka vekje se procitani i od onie so pomalku zdravorazumska logika. Nemenjavanjeto na taktika znaci deka gi potrosile site tehniki za rasfrlanje magla. Im ostanaa samo muskulite, a i tie im se atrofirani........ke vidime!
OSA напиша:

Edno e sigurno : krajot ne samo sto se nasetuva tuku se gleda. Ke bide mnogu tesko osvestuvanjeto i ) dobar post ,iskreno i metaforichkite primeri se na mesto ,dajboze poveketo zaspani da se "shtreknat ,i da se razbudat na apans's ...ke vidime ,obrachotot se stega ,no ne se znae dali nekoj ke go skine (najavi za kriminal od strana na LJ.G  ,i negovo apsenje )ako i ova go naprai monsrumov ,lichno ke mu chestitam za titulata NAJGOLEM SPIN MAJSTOR 

OSA дурбинов 7Х20  ти е или 10Х50   ???  ко сокол поглед, кај само го догледа КРАЈОТ. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Индиецов не го ни коментирам... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 01 2014, 20:16

OSA напиша: напиша:

Edno e sigurno : krajot ne samo sto se nasetuva tuku se gleda. Ke bide mnogu tesko osvestuvanjeto i ) dobar
Чудна работа ... само бугарите и сдсм-оФците мислат дека Македонецот не е освестен ... Twisted Evil Twisted Evil Razz

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пон Дек 01 2014, 21:08

Набргу ке престанат.Без оглед на тоа што куририте и шителите добија и ја почитуваат наредбата да ги закопаат главите во песок,сепак аферата со патните исправи и штрајкот на студентите нема да може да се сокријат толку лесно.Ниту другите афери кои ке излезат во јавноста.Затоа гледај, додека е време, да го напуштиш бродот кој тоне.


 Системот на ВМРО-ДПМНЕ се распаѓа, излегуваат информации од сите страни 
СДСМ ќе ги сподели со јавноста сите докази и аргументи што ги поседува и на крајот убедени сме дека граѓаните се тие што ќе и пресудат на оваа власт, реагира СДСМ на соопштението во кое ВМРО-ДПМНЕ ја повика опозицијата да изнесе се што има.

„Ја разбираме нервозата на ВМРО-ДПМНЕ, за којашто, како што може да се види од нивното соопштените и самите се свесни. Почнаа да им излегуваат информации од сите страни што покажува дека се распаѓа нивниот систем на лажирање и контрола на информациите. Да имаше одговорна власт и институции на системот тие ќе работеа на расчиствување на скандалот со фабриката за пасоши во приватен стан, обелоденет од медиум, а немаше партијата на Груевски да испраќа соопштенија со говор на омраза, што го покажува немирот во редовите на власта“, се додава во реакцијата од СДСМ.
YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by OSA on Пон Дек 01 2014, 21:46

concrete напиша:

Sahara raj напиша:Retorikava na King i konkretniov mnogu zalicuva so spinovite na vladinite glasnogovornici i nivnite mediuumski poltroni. ne samo sto zalicuva tuku e skoro kopi-past. A lepenjeto etiketi od tipot na "sdsmovci, brankovisti, zaevisti" na se i sekoj sto malku kriticno i ironicno ke gi iskomentira potezite na vlasta, stana vekje izliteno. 
Sepak dobro e sto teraat taka. Ionaka vekje se procitani i od onie so pomalku zdravorazumska logika. Nemenjavanjeto na taktika znaci deka gi potrosile site tehniki za rasfrlanje magla. Im ostanaa samo muskulite, a i tie im se atrofirani........ke vidime!
OSA напиша:

Edno e sigurno : krajot ne samo sto se nasetuva tuku se gleda. Ke bide mnogu tesko osvestuvanjeto i ) dobar post ,iskreno i metaforichkite primeri se na mesto ,dajboze poveketo zaspani da se "shtreknat ,i da se razbudat na apans's ...ke vidime ,obrachotot se stega ,no ne se znae dali nekoj ke go skine (najavi za kriminal od strana na LJ.G  ,i negovo apsenje )ako i ova go naprai monsrumov ,lichno ke mu chestitam za titulata NAJGOLEM SPIN MAJSTOR 

OSA дурбинов 7Х20  ти е или 10Х50   ???  ко сокол поглед, кај само го догледа КРАЈОТ. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Индиецов не го ни коментирам... Cool
ah znaev deka si radoznal ,samo ovoj pat nemozam da bidam "izdaica "
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by VOL on Пон Дек 01 2014, 22:29

OSA, sakas da otvoram tema za tebe...?
avatar
VOL

Posts : 15393
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 01 2014, 23:58

Специјални теми за реметење на поедини членови ќе бидат бришани!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот