„Фалсификувани“ пасоши

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 22:44

чучулига напиша:
king напиша:Скандал!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Скандал ами како.

ГоспоЖата треба да ќути.

ГреФ сигурно ја фаќа.
Centarec напиша:ако нема директен ефект по комфорот на народот џабе.

Нормално центарец, добро утро!

И знајш уште шо, народот секогаш ќе одбери 8 иако не и толку баш во цифра ама сигурни иЉадарчиња а да не збораме за административната плата без мака. Абе ич око не му клепнува, то одбира.
Да, да .... скандалозно е како некој такви глупости од клипчиња ги зема за озбилно ...
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by хан Ацо on Пет Ное 28 2014, 22:44

Centarec напиша:мириса на визи о ооооо оо мириса на визи о оооооо оо
Laughing
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 22:46

king напиша:Ајде Гоцо фати се за работа ....
... за сериозна истрага те чека секое трето клипче од јутуб ..... Twisted Evil Laughing Laughing
Не би рекол дека е така Кингу.Ова е директно обвинување за фалсификување патни исправи плус лажирање на изборите.Бај д веј, да не знаеш нешто што ние другите не го знаеме.Гледам жестоко се противиш на истрага.Ко да не сакаш да се дознае кој стои зад ова. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 22:47

king напиша:

Да, да .... скандалозно е како некој такви глупости од клипчиња ги зема за озбилно ...

ќути си дупи си бачко. кај и да е миљон шипци, 200.000 бугари, 100.000 од анадолија. терај си само така.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by чучулига on Пет Ное 28 2014, 22:48

king напиша:Да, да .... скандалозно е како некој такви глупости од клипчиња ги зема за озбилно ...

Кажав шо имав за то.... мислам ќе има капак. Мразам да се повторвам и не ме терај друг пат на то.

Ако јас сум свесна дека ова е штуро за да биди сметано за бомба, оти мислиш дека цел еден стратешки и логистички дел од машина би бил поглуп од мене?
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 22:49

YAS напиша:
king напиша:Ајде Гоцо фати се за работа ....
... за сериозна истрага те чека секое трето клипче од јутуб ..... Twisted Evil Laughing Laughing
Не би рекол дека е така Кингу.Ова е директно обвинување за фалсификување патни исправи плус лажирање на изборите.Бај д веј, да не знаеш нешто што ние другите не го знаеме.Гледам жестоко се противиш на истрага.Ко да не сакаш да се дознае кој стои зад ова. Twisted Evil

ги штеди институциите од работа бе, нели го глеаш дека е срце од човек Smile имале многу работа па сеа на секое јутјуб клипче ке трзале.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 22:49

king напиша:

Да, да .... скандалозно е како некој такви глупости од клипчиња ги зема за озбилно ...

Да бре,како јас не се сетив на тоа.Оваа Гоца ептен за никаде била.Ем такви глупости од клипчиња ги зема за озбилно, ем и изјави запнала да дава. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 22:50

чучулига напиша:
king напиша:Да, да .... скандалозно е како некој такви глупости од клипчиња ги зема за озбилно ...

Кажав шо имав за то.... мислам ќе има капак. Мразам да се повторвам и не ме терај друг пат на то.

Ако јас сум свесна дека ова е штуро за да биди сметано за бомба, оти мислиш дека цел еден стратешки и логистички дел од машина би бил поглуп од мене?
Па со секој нивни чекор го докажуваат тоа .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 22:53

YAS напиша:
king напиша:Ајде Гоцо фати се за работа ....
... за сериозна истрага те чека секое трето клипче од јутуб ..... Twisted Evil Laughing Laughing
Не би рекол дека е така Кингу.Ова е директно обвинување за фалсификување патни исправи плус лажирање на изборите.Бај д веј, да не знаеш нешто што ние другите не го знаеме.Гледам жестоко се противиш на истрага.Ко да не сакаш да се дознае кој стои зад ова. Twisted Evil
А кој тоа обвинува ... анонимен доставувач ??????

..и од кај сега тоа


плус лажирање на изборите

... нели центарецон се потепа да докаже дека никој такво нешто не тврди ...
..ај договорете се .... вака не ви ја бива работата ...
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by чучулига on Пет Ное 28 2014, 22:54

king напиша:Па со секој нивни чекор го докажуваат тоа .... Twisted Evil

Како беше она правилото, никогаш не потценувај никого, понајмалку непријателот.

Шо ти е бе кинг?

Па... хах... ова можи и многу интересно да испадни...


Хе... кој би рекол.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 22:55

Е сеа не знам кој од кој е поглуп.Дали тие кои со своите чекори го докажуваат тоа, или оние кои реагираат на тие чекори од највисоко ниво.На пример од функција на министер за внатрешни работи. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Пет Ное 28 2014, 22:55

Centarec напиша:не, македонскиот идиотизам нема дно, ама мизеријата има.
хммм, тоа се обратни појмови..мизеријата нема плафон  илити sevice ceiling, што значи дека може да отиде и испари и во космос , а дa не ни забележиш...
Гледај на тоа малку пофилозофски. Овде ние може да си тераме стрижена-бричена, ама проблемите за кои еве расправаме , не се баш така едноставно објасниви само со активностите на некој   локален "диктатор", ниту со генетскиот материјал , ниту со минералите во почвата и водата или сончевите пеги.
Ниту ќе ги опраи некој кој на цел глас тврди дека може, баш напротив..тие најмногу ги досјебуат.
Но се е тоа динамика и жива материја...Она што тебе не ти дава да спиеш, за дечурлијава е песма лета. Значи...глобалистите само чекаат да те снема, па да продолжат раат да стрижат.
И тука малку што можеш да направиш, освен да ги нервираш и да те има што подолго за да си ги ладиш табаните у белото, црното или јадранското море.
Охрид е поише за јагула и соба у Милениум кога ќе ти збуктоса од дома. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 22:56

чучулига напиша:
king напиша:Па со секој нивни чекор го докажуваат тоа .... Twisted Evil

Како беше она правилото, никогаш не потценувај никого, понајмалку непријателот.

Шо ти е бе кинг?

Па... хах... ова можи и многу интересно да испадни...


Хе... кој би рекол.
Точно е ... само овие со „снимката“ заборавиле на него ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by чучулига on Пет Ное 28 2014, 22:59

king напиша:Точно е ... само овие со „снимката“ заборавиле на него ...

Ми изгледа мене ти си изумил (заборајл) едночудо работи.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 23:00

king напиша:

А кој тоа обвинува ... анонимен доставувач ??????

..и од кај сега тоа


плус лажирање на изборите

... нели центарецон се потепа да докаже дека никој такво нешто не тврди ...
..ај договорете се .... вака не ви ја бива работата ...

Не бре Кингу.Центарец докажа дека Фокус не обвинува за тоа.Но затоа Гоца самата си ја ишкаше мувата од капата,цело време тврдејки дека изборната комисија не поднела никакви докази за гласање со невалидни документи.Поставив клип,погледни пред да напишеш нешто.Е сега зошто Гоца се фати за изборите и изборната комисија, па со тоа ги отвори сомневањата за лажирање на изборите,најдобри информации можеш да добиеш од центарот за лаги и манипулации на ДПМНЕ. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 23:02

YAS напиша:
king напиша:

А кој тоа обвинува ... анонимен доставувач ??????

..и од кај сега тоа


плус лажирање на изборите

... нели центарецон се потепа да докаже дека никој такво нешто не тврди ...
..ај договорете се .... вака не ви ја бива работата ...

Не бре Кингу.Центарец докажа дека Фокус не обвинува за тоа.Но затоа Гоца самата си ја ишкаше мувата од капата,цело време тврдејки дека изборната комисија не поднела никакви докази за гласање со невалидни документи.Поставив клип,погледни пред да напишеш нешто.Е сега зошто Гоца се фати за изборите и изборната комисија, па со тоа ги отвори сомневањата за лажирање на изборите,најдобри информации можеш да добиеш од центарот за лаги и манипулации на ДПМНЕ. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Се ми се чини дека некој друг беше осуден и казнет за лаги и манипулации!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 23:11

Не дефокусирај Кингу.Обиди се да објасниш зошто Гоца,а со тоа и ДПМНЕ си ја ишка мувата од капата,упорно бладајки за изборите? Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 23:31

Ајдее.Го кренаа и Иво Котевски.Уште малку, целиот врв на ДПМНЕ ке трчаа по медиуми ишкајки ја мувата од капата.

http://libertas.mk/%D0%B8%D0%B2%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%98-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B5-%D0%BF%D0%B0/

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 23:43

Изглеа ти си вечерва дежурен за следење на кој што и каде рекол ....


.... ја би побарал да вмро-дпмне ми достави листа, распоред, на активности на нивни членови ... да не случајно некој утнам ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 23:44

И по некоја сликичка од фалсификуваните патни исправи.А од пуемиеуот ниту глас ни абер.Да не му ја киднал на роуд шоу како и секогаш кога ке загусти? 
ПС. Ко што гледаш ја не утињам.Не го утнав дури ни пуемиеуот. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Саб Ное 29 2014, 00:14

Од твитер...Меше‏


[ltr]@CallMeDenisChe[/ltr]


Пу бе


YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by чучулига on Саб Ное 29 2014, 00:15

хахахаххахааааа

браво!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by OSA on Саб Ное 29 2014, 01:21

Centarec напиша:кинг ти сматраш дека нема потреба за ова да има детална истрага до крај истерана со изнесување пред суд со све?
moze duri i king znae deka toa e taka ,i shto da istrazuva ....povtoruvam on znae
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Sahara raj on Саб Ное 29 2014, 07:27

Sto ima da se istrazuva ponatamu? Vcera Gocka jasno i glasno izjavi na "MEDIUMITE" deka e seto toa eftina montazha. Neznam zosto King i konkretniot bi imale razlog da ne i veruvaat?

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Саб Ное 29 2014, 07:49

да не беше смешно ке беше трагично. али фактот стои дека неспроведување истрага за ова само ги продлабочува сумњите дека стварно постои некоја локација кај нас каде што се штампаат патни исправи. да беше ова видео напраено од сдсм, до сега ќе го најдеа и станот и тој што ги шајка. 

или можда државата сака да ни каже дека можеме какви сакаме видеа да правиме сите граѓани да ги постираме и никој да не одговара за нивната содржина па макар и со поднесена пријава?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот