„Фалсификувани“ пасоши

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пон Дек 08 2014, 16:36

Каква врска има тоа што патните исправи биле фалсификувани шест месеци после изборите?Мислиш дека во кривичниот закон пишува дека по секои избори,секој може да фалсификува официјални документи на република Македонија?Или мислиш дека успеавте да најдете доволна одбрана за кримоналот.Прво наметнавте теза дека опозицијата обвинува за фалсификување на изборите со тие пасоши,па сега кога ке кажете дека се фалсификувани по изборите се ке се заташка.Јавноста не ја интересира кога,туку КОЈ И ЗОШТО фалсификувал официјални документи на државата.Немојте неспособноста,или во полош случај вашата вмешаност во фалсификувањето да го прикривате зад провидни конструкции.Обврска на МВР е да ги најде тие што фалсификувале,дали пасоши,дали лажни докази,не е важно...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 16:41

го чекаме конкрит да ни објасни како ананасот успева во јужните краишта и како истиот се доставува на пазарите во норвешка согласно модерниот supply chain mgmt. чисто како логичен негов контрибјут во дебатава Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 08 2014, 16:44

Centarec напиша:и шо ако се 6 месеци после избори?
ме заболе ако се 123 месеци после избори, тоа никако не ги амнестира џандарите да откријат кој стои зад таа снимка и што све се случува таму.
Oва е реално барање ... без никакво прејудицирање што прикажува снимката.
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 16:49

ја у сам старт се дистанцирав од сите прејудирицања баш ради овој момент што знаев дека ке следи, односно девалвирање на важноста на случајот со тези од типот за што биле и кога биле користени и слично.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 08 2014, 16:54

YAS напиша:Каква врска има тоа што патните исправи биле фалсификувани шест месеци после изборите?Мислиш дека во кривичниот закон пишува дека по секои избори,секој може да фалсификува официјални документи на република Македонија?Или мислиш дека успеавте да најдете доволна одбрана за кримоналот.Прво наметнавте теза дека опозицијата обвинува за фалсификување на изборите со тие пасоши,па сега кога ке кажете дека се фалсификувани по изборите се ке се заташка.Јавноста не ја интересира кога,туку КОЈ И ЗОШТО фалсификувал официјални документи на државата.Немојте неспособноста,или во полош случај вашата вмешаност во фалсификувањето да го прикривате зад провидни конструкции.Обврска на МВР е да ги најде тие што фалсификувале,дали пасоши,дали лажни докази,не е важно...
А ова е малатење празна слама на политички заслепен ....

.... фалсификување, па фалсификување .... ко папагал ...

... кај виде ти фалсификуван пасош ... гледаш само слика, за која некој ти кажува дека на неа се тоа фалсификати ...

... кај се фалсификатите, на тој што „снимал“ не му текнало да дрпне еден два фалцови ...
...значи имаш слика и ништо друго ... 
... што ако, не постои никакво фалсификување ... туку некој за себе си мислел дека е голем FX мајстор .... па ај сега ќе правиме намештаљки ...

... а бе сдсм да имаше некакви си сознанија и докази ... зајко лично и персонално ќе се чаталеше со нив по сите медиуми .. а не вака ... анонимен доставувач...
...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 17:00

ама чекај кинг, па нели мвр искочило денес со изјава дека пасошите се фалсификат односно дилетантски се напраени ова она. значи мвр признава дека фалс пасоши постојат. какви се изработени треба да докаже истрагата како и за што се користеле. 

друга работа, сега кога веќе официјално мвр призна дека на снимакта се фалс пасоши, кој ни гарантира дека во таа иста просторија не се штампаат такви фалс пасоши веќе 10 години уназад?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by чучулига on Пон Дек 08 2014, 17:02

А има, се води истрага воопшто?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 08 2014, 17:06

Centarec напиша:ама чекај кинг, па нели мвр искочило денес со изјава дека пасошите се фалсификат односно дилетантски се напраени ова она. значи мвр признава дека фалс пасоши постојат. какви се изработени треба да докаже истрагата како и за што се користеле. 

друга работа, сега кога веќе официјално мвр призна дека на снимакта се фалс пасоши, кој ни гарантира дека во таа иста просторија не се штампаат такви фалс пасоши веќе 10 години уназад?
Не дека се фалц пасоши ... туку дека на снимките се гледа ...

... има разлика ...

.. а кој ни гарантира дека нешто воопшто се штанца ... ??????

... без материјален доказ, запленет таков и таму изработен пасош  .... фалц пасоши ...нема ... и се е у домен на филмски трикови ..


Последната промена е направена од king на Пон Дек 08 2014, 17:09. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 17:08

дали тоа значи дека од сега натака криминал на камера веќе не се докажува, односно сите сигурносни камери веќе не се основа за било каков доказ?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 17:10

king напиша:
Centarec напиша:ама чекај кинг, па нели мвр искочило денес со изјава дека пасошите се фалсификат односно дилетантски се напраени ова она. значи мвр признава дека фалс пасоши постојат. какви се изработени треба да докаже истрагата како и за што се користеле. 

друга работа, сега кога веќе официјално мвр призна дека на снимакта се фалс пасоши, кој ни гарантира дека во таа иста просторија не се штампаат такви фалс пасоши веќе 10 години уназад?
Не дека се фалц пасоши ... туку дека на снимките се гледа ...

... има разлика ...

.. а кој ни гарантира дека нешто воопшто се штанца ... ??????

... без материјален доказ, запленет таков и таму изработен пасош  .... фалц пасоши ...нема ... и се е у домен на филмски трикови ..

па чива работа е да обезбеди материјален доказ !!??!?!?!?!??!! на фокус? на сдс?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 08 2014, 17:15

Centarec напиша:дали тоа значи дека од сега натака криминал на камера веќе не се докажува, односно сите сигурносни камери веќе не се основа за било каков доказ?
Ха ... неуспешен обид за генерализирање ....

... снимките се посреден фактор кој придонесува за собирање на конкретни материјални докази ...

... т.е. ако се гледа лопов на нив ... тие се средство за идентификација врз основа на која се спроведува понатамошната истрага за пронаоѓање на снименото лице и обезбедување на непобитни материјални докази ...
... а во ово случај што имаме ... само слики на нешто што личи на пасош ... и ништо друго ... ни лице ни бутур  како изработува нешто ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 08 2014, 17:18

Centarec напиша:

па чива работа е да обезбеди материјален доказ !!??!?!?!?!??!! на фокус? на сдс?
... доказ врз ... основа на што .... на фотографија на нешто што личи на пасош ...

... дај бе не заебавај ....
..и ти и ја и било кој друг ... со мобилен може да го сликаме кориците на своите пасоши... анонимно да ги негде пратиме и анонимно да тврдиме дека се тоа фалсификати ....

... знаев дека во сдсм се зајдени ..ама  за до толку ....


Последната промена е направена од king на Пон Дек 08 2014, 17:19. Мислењето е променето 1 пати
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 17:19

да де ќе дое лоповот од камерата и ќе рече дека некој имал добри fx вештини. 

тука до лоповот некој нејќе да дојде, дали го сфаќаш тој момент? неможе фокус кој ја однел снимката да бара материјални докази на терен, односно да ги бара тие пасоши. тоа може а и немора секако, да го направи мвр. е сеа ако го искористи тоа "немора", у тој случај е повеќе од јасно кој стои зад ова и за кои цели е Smile онака прејудицирачки нели.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by чучулига on Пон Дек 08 2014, 17:20

Ај пак да прашам, има истрага воопшто?

Навистина на знам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 08 2014, 17:23

Centarec напиша:да де ќе дое лоповот од камерата и ќе рече дека некој имал добри fx вештини. 

тука до лоповот некој нејќе да дојде, дали го сфаќаш тој момент? неможе фокус кој ја однел снимката да бара материјални докази на терен, односно да ги бара тие пасоши. тоа може а и немора секако, да го направи мвр. е сеа ако го искористи тоа "немора", у тој случај е повеќе од јасно кој стои зад ова и за кои цели е Smile онака прејудицирачки нели.
А како да дојде ... гледајки ја сликата на корица од нешто што личи на пасош, или од босите ноги ...

... е сеа и гоца треба ко Фрчко на времето што го проверуваше песокот по дворовите да почне на улица да ги тера луѓето да ги соблекуваат чорапите .... lol!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 17:24

кинг не јеби брат. дали ти сфаќаш дека вербата у мвр е 0 а сега иде у минус со ова? па еве им шанса да се исперат. кој очекуваш да пријави штета за ова па да има основа според тебе за истрага? не е ова кражба у банка не е ова кражба у гранап.

ова е кражба односно криминал кој ја засега државата,и без разлика колку смешно ти изгледало на тебе мора да се расчисти тоа. дали било дилетантско или професионално е најмалце важно во моментот бидејќи истото не го амнестира криминалот.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 17:26

ако мене ме прашуваш тоа со љубе е најаматерското апсење до сеа напраено, па го прогутавме ко оџа баклава.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пон Дек 08 2014, 17:27

Каква истрага?Они точно знаат за што се работи.И единствена цел им е да докажат дека не ги фалсификувале изборите со лажните пасоши.Е сега кога некој докажува дека не е винивен за нешто а никој не го обвинил,како се вика тоа.Ишкање на мувата???

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пон Дек 08 2014, 17:28

king напиша:

А како да дојде ... гледајки ја сликата на корица од нешто што личи на пасош, или од босите ноги ...

... е сеа и гоца треба ко Фрчко на времето што го проверуваше песокот по дворовите да почне на улица да ги тера луѓето да ги соблекуваат чорапите .... lol!
Кинг,најдете ги оние кои ја продуцирале снимката.И се ке се реши.Се разбира ако смеете.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 08 2014, 17:29

Centarec напиша:кинг не јеби брат. дали ти сфаќаш дека вербата у мвр е 0 а сега иде у минус со ова? па еве им шанса да се исперат. кој очекуваш да пријави штета за ова па да има основа според тебе за истрага? не е ова кражба у банка не е ова кражба у гранап.

ова е кражба односно криминал кој ја засега државата,и без разлика колку смешно ти изгледало на тебе мора да се расчисти тоа. дали било дилетантско или професионално е најмалце важно во моментот бидејќи истото не го амнестира криминалот.
Пак да си прашам ...

... сигурен си дека сликата прикажува фалц пасоши ... за што ти ја знам ...
..или е монтировка за оцрнување на политичкиот опонент и негово оцрнување ...

... симптоматично е што во еден глас како во хор цела сорос клиентела  такаречи истовремено со појавување на снимките го пееше рефренот ... фалсификати за избори ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by чучулига on Пон Дек 08 2014, 17:31

Кинг,

епа бар то нека го истражат, кој и шо е на снимката.

Секако дека за то има основа.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пон Дек 08 2014, 17:32

Не е важно.Ако не покажува фалц пасоши,покажува конструкција за лажно обвинување за фалсификување избори.Ако не беше ова ваше масло,досега ке ги шетавте оние кои ја направиле снимката ко мечки по уклици,и ке трубевте на цел глас дека се активисти на СДСМ.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 17:34

баце еве ти од курир пресно директно само за твоја љубав

"Дополнително МВР утврдило дека лажните пасоши се изготвени крајно дилетантски. Утврдени се грешки и пропусти кои не би ги направило лице кое има барем основни познавања од работењето. Утврдено е дека се работи за целосен аматеризам кој исклучително лесно се открива."


нема ја шо да бидам сигурен, меверето си кажа. тоа што некој го поврзал ова со фалсификат на избори треба да си каже зашто тоа го мисли. ама ти немој одма да се вреѓаш ако некој ти каже така молимте. немој да бидеш толку осетлив. пошто па мене ми е симптоматично како тебе поише те дира некој што вика дека ова е со избори поврзано, а не те нервира што институциите нејќат да го најдат сторителот кој ете и официјално признаа дека постои.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 08 2014, 17:37

YAS напиша:Не е важно.Ако не покажува фалц пасоши,покажува конструкција за лажно обвинување за фалсификување избори.Ако не беше ова ваше масло,досега ке ги шетавте оние кои ја направиле снимката ко мечки по уклици,и ке трубевте на цел глас дека се активисти на СДСМ.
После ова .... залудна е секаква дискусија со тебе по ова прашање .... ти рекле дека се фалц за избори и како најголем верски фундаменталист и ко слепец за стап се држиш за тоа ...


Последната промена е направена од king на Пон Дек 08 2014, 17:40. Мислењето е променето 1 пати
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 08 2014, 17:40

Centarec напиша:баце еве ти од курир пресно директно само за твоја љубав

"Дополнително МВР утврдило дека лажните пасоши се изготвени крајно дилетантски. Утврдени се грешки и пропусти кои не би ги направило лице кое има барем основни познавања од работењето. Утврдено е дека се работи за целосен аматеризам кој исклучително лесно се открива."


нема ја шо да бидам сигурен, меверето си кажа. тоа што некој го поврзал ова со фалсификат на избори треба да си каже зашто тоа го мисли. ама ти немој одма да се вреѓаш ако некој ти каже така молимте. немој да бидеш толку осетлив. пошто па мене ми е симптоматично како тебе поише те дира некој што вика дека ова е со избори поврзано, а не те нервира што институциите нејќат да го најдат сторителот кој ете и официјално признаа дека постои.
Сигурен си во тоа .... или сакаш одма и веднаш  да го најдат ...
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот